Koľko trvá vybavenie SK rodného listu zo zahraničia?

cvika
10. okt 2008

lebo mojej malej som nechala slovenske obcianstvo,vybavujem jej rodny slovensky list,avsak trva to az 3 mesiace, to znamena ze s nou nemozem cestovat, mozem iba cestu na slovensko a naspat musim cakat na rodny..c´hcem sa spytat nemate s tym niektora skusenost,respektive ci to trvalo tie tri mesiace alebo ste to dostali skor a tak...diky moc

lebo je to nefer ze babatka narodene na slovensku dostanu rodny list cobi dup a mimca narodene v zahranici cakaju 3 mesiace..dakujem

3558
1. feb 2009

janka to je hlupost s tymi zelenymi pasmi, lebo to som kedysi pisala ja, pretoze kedysi 5mes. dozadu to tak bolo ale teraz uz radsej zapisuju do cervenych pasov. ale stale je to len na jeden rok

janka pisala som ti uz ze ten zapis do pasu stoji 100sk a je iba na rok a tak isto ked mu das spravit samostatny pas, tak stoji 1000sk a tiez je iba na rok!

betka1
1. feb 2009

zuzana29, musim Ta opravit:
1) S tymi zelenymi pasmi je to pravda, pozri stranku ambasady: http://dev.dracon.biz/embassy/zapis_dieta.php
Na ambasade Ti stale dieta zapisu len do zeleneho pasu, ale na SK Ti ho zapisu aj do cerveneho. Mozno je to preto, ze na ambasade zapisuju dieta do zeleneho pasu len perom a do cerveneho sa tlaci tlaciarnou. Mozno na ambasade nemaju vhodnu tlaciaren na zapis do pasu.
Tebe dieta zapisali na ambasade do cerveneho pasu a povedali Ti, ze do zeleneho to robia len neradi? Mozno si zabudli updatenut stranku.

2) Pozrela som pas mojej dcerky a ma 2 rocnu platnost. Asi je to hlavne kvoli fotke. V mojom pase je tiez zapisana, ale je tam len jej meno a datum narodenia. O platnosti sa tam nic nepise, cize predpokladam, ze je to platne az do doby, kym nebude nutne potrebovat svoj vlastny pas, co je ked bude mat 5 rokov.

betka1
1. feb 2009

to, co som pisala plati pre UK

3558
1. feb 2009

asi ano betka mas pravdu 🙂

elbel
1. feb 2009

babi ked ja som si svojho prvorodeneho davala zapisat do zeleneho pasu tak mi to napisali strojom na svk a ked som davala zapisat dceru tak mi ju zapisali rukou na svk ambasade v uk
teraz syn ma vlastny pas a plati mu na dva roky

janka mozem vediet akej narodnosti je tvoj manzel co tak zistit ako dlho trva vybavenie z jeho stranya pomalicky vybavovat slov papiere
a ked si chces syna dat zapisat do svojho pasu tak najprv musi mat slov.rod.list o ktori mozes poziadat cez ambasadu ale to trva niekolko mesiacov a ked budes ziadat tak synov anglicky rod,list musis mat prelozeny do slovenciny ale to uz asi vies

lenka0204
8. dec 2009

ahojky, ja uz mam dve deticky narodene v Uk a som nadmieru spokojna zo starostlivostou v nemocnici. Ja som si prve dieta dala zapisat do pasu a to dhuhe rozmyslam tiez len keby to tak dlho netrvalo.Pri prvom dietatii im to trvalo 2-3mesiace, Terz sa nam narodil syncek a nevieme ako mu dame spravit fotku do pasu ked ma len 4tyzdne.............Su nejake mamicky v okoli Coventry, Warwick, Kenilworth, Leamington/spa? my byvame uz 5rokov v Kenilworthe v Uk a nepozname nikoho zo Slovenska.Mame 2deticky. AK je tam niekto kto by niekoho z tejto lokality poznal prosim dajte vediet,...dakujeme. 🙂

bianca7
16. dec 2009

baby,poradte mi,prosim.Musim mat od manzela nejake spolnomocnenie na babatko ked chcem s nim cestovat sama do zahranicia,resp.ku mne domov?Dakujem pekne za Vase rady,velmi surne to potrebujem.

daniela1984
4. jan 2010

ahojte..ja mam malu narodenu v UK a chcem jej dat urobit anglicky pas..neviete mi prosim poradit, kde sa ma o to poziadat, kolko to stoji a co vsetko na to potrebujem??? Je to URGENT!!! dakujeeeem...

elixia
8. mar 2010

Daniela, uz je to zrejme neaktualne, ale pokial viem, anglicky pas moze mat iba baby s anglickym obcianstvom a to zas iba ked je jeden z rodicov Anglican...takze ak otec dietata nie je Anglican, Tvoje baby nedostane anglicky pas ani ked sa tu narodilo.

Ja by som si u skusenejsich chcela overit - dieta musim prihlasit na trvaly pobyt na SK ked chcem vybavit slov. pas pre neho..ale potrebujem to uz aj na vybavenie slovenskeho rodneho listu cez ambasadu?

lauraa
8. mar 2010

elixia ja teda neviem ako to v uk ale moja dcera sa narodila v rakusku a na matrike chceli len prelozeny rakusky rodny list , moj pas , statnu prislusnost moju,a nakolko sme neboli manzelia aj prelozene priznanie otcovstva.... na rodny list som cakala 3 mesiace a potom som poziadala cez ambasadu o vystavenie cest. pasu pre malu.... dostala ho hned na 5 rokov..... na vystavenie rod.listu nechceli odo mna trvaly pobyt ale napriek tomu som svoju dceru neskor na tr. pobyt prihlasila kvoli zdrav. poisteniu....takze asi nejako tak podobne to bude aj v uk....skus sa obratit na ambasadu ....

lauraa
8. mar 2010

elixia este je tu tema socialny system v uk urcite tam najdes odpoved 😉 alebo ti dievcata poradia

elixia
8. mar 2010

dakujem laura, aj tuto temu som si uz prestudovala...viem,ze najskor musim odtialto z UK cez ambasadu poziadat o slov.rodny list...islo mi o to,ci uz vtedy musi mat baby trvaly pobyt na SK zapisany..v podstate mi to pride nelogicke,lebo ked ziadam o ten rod.list, znamena to,ze na SK som este nebola a nemala som moznost ho dat zapisat..tak som si to len chcela overit

edit59
21. dec 2010

@elixia ahoj len by som ti chcela poradit,zijeme s manzelom v UK,v oktobri sa nam narodila dcerka(tiez som mala taky isty termin ako Ty) 🙂 ,velmi sme sa chceli vyhnut tym vybavovackam cez slovensku ambasadu-inac hovno tam vedia a o jednani ani nehovorim,tvrdili mi,ze o britsky pas poziadat nemozem,pokial sme obaja slovaci,tak som zavolala na pasove,tam mi povedali, ze ak je tu aspon jeden z rodicov min.5 rokov,nebral ziadne benefity a pracoval tak nie je problem,ja som tu uz viac ako 5 rokov,poslala som im moje p60,zmluvy,vyplatne pasky,proste vsetko co som doma mala 😉 a do dvoch tyzdnov nam prisiel pas pre malu 😉 takze super a ma ho na 5 rokov 😉

elixia
21. dec 2010

@edit59 ahoj,vdaka,uz sme poslali na SK ziadost o slov.RL..domov tak skoro nejdeme,takze nam to nesuri. Inak,dobre vediet o tom pase..ale nam do 5 rokov chyba par mesiacov,takze by z toho aj tak nic nebolo.

merkab
26. jan 2011

@edit59 Ahoj, chcela som sa opytat na ten pas pre tvoju dcerku. Na ake cislo si volala (pasove oddelenie), ze ti dali pas pre malu. To je super info. Lebo my cakame babo o 5 tyzdnov a snazim sa zistit co a ako. Ja som tu tiez cez 5 rokov, ale ja nemam ziadnu kartu-residency permit (ja tu pracujem, vsetky papiere mam - dufam) . Mas to ty? Bud taka dobra a ked mozes, napis mi to telefonne cislo a trosku viac info o tom ako to islo s vami. dakujem vopred Merka B🙂

edit59
26. jan 2011

@merkab Ahoj,ja ked som si to zistovala,tak som volala na cislo,01913708137,ale ked si tu viac ako 5 rokov,tak tam ani nemusis volat.Ja tiez nemam tu kartu-residency permit..V prvom rade musis is na postu,vyzdvihnut si passport application form.Fotit malu som bola normalne u fotografa.Ja som im poslala vseeetko co som doma mala,moj pas,ang.vodicak,nejake bills,sobasny list 😉 ,moj rodny list.Do telefonu mi povedali,ze hlavne co potrebuju, su moje p60,za poslednych 5 rokov,(ale aj tak pre istotu som im poslala vsetko),samozrejme za jeden rok mi p60 chybalo,tak som volala na HM revenue,a do 7dni,mi poslali vypis za poslednych 5 rokov!Poplatok na poste za pas(ako postal order)stoji 49lib.No a to je vsetko,pas sme mali do 2 tyzdnov! 😉 A ma ho platny na 5 rokov!
U nas je to uplne na hlavu,clovek musi cakat 3 mesiace,ved to je chore!!!Som taka rada,ze sme sa vyhli ambasade!!!!!!!!Drzim palce,ja som o tom tiez nevedela,kamoska mi to poradila,no a ja som to poradila dalsim piatim 😉ak budes mat este nejake otazky,tak kludne sa ozvi. Edit 🙂

edit59
26. jan 2011

@merkab ozaj este som zabudla,nezabudni poslat rodny list malej/maleho!!!!Ake ten,kde su aj rodicia! 😉

elixia
26. jan 2011

@edit59 trochu off topic..mne tiez chyba jedna p60..na HMrevenue ti akoze dali kopiu ci aky vypis myslis?

merkab
26. jan 2011

@edit59 Ahoj Edit, vdaka za rychlu odpoved. Tak znie to velmi dobre. Ked si im posielala rodny list - tvoj a sobasny list, prekladala si ho do anglictiny? Takze tvoja mala je British? ty kokso, super.

edit59
26. jan 2011

@elixia ja som najprv pytala kopiu,no kopie vraj nedavaju,tak mi povedali,ze mi poslu vypis,co som platila dane za poslednych 5 rokov.cakala som presne 7 dni.

edit59
26. jan 2011

@merkab nie neprekladala,myslim,ze ich to ani nezaujimalo,im islo hlavne o to,ze som platila dane za poslednych 5 rokov!Tak,tak mala je British 😉 Uz sme s nou boli teraz doma na Sk(kvoli tomu prispevku a pridavku),vzdy na checkingu sa bavili na fotke malej 😀

elixia
26. jan 2011

@edit59 ved to,ze kopie nedavaju...dobre vediet,ze aspon ten vypis mozem dostat.dik 🙂

merkab
26. jan 2011

@edit59 Dakujem Ti velmi pekne za tvoje rady and info. Tak uz sa neviem dockat, ked sa maly narodi a pojdem hned vybavovat papiere, nech je british. nech je to lahsie, lebo moj manzel je juhoafrican a je to cele zamotane, ktori pas sa urobi, ake viza treba atd. Este raz vdaka. Tak si len uzivaj malu a vela stastia tu v uk. xxx Merka xxx if you need something, please contact me. xxx

edit59
26. jan 2011

@merkab nie je zac,drzim palce a prajem ryyychly porod!!!!! 😉

lea13
20. feb 2011

Ahojte.Chcela som sa opytat..Ako je to z vybavovanim pasu pre babetko narodene v UK.Nieje moznost ist na Slovensko prijamo na ambasadu a vybavit to rychlejsie.Pocula som ze odtial to trva od 3 do 6 mesiacov.Trosku dlho.Mozte mi niekto poradit.dakujem

estterka
20. feb 2011

@lea13 trva to vzdy 3 mesiace.vybavuje to specialna matrika v bratislave,ktora ma na starosti aj sobase a umrtia v zahranici a preto to tolko trva.my sme poziadali o rodny list v decembri,zatial nam nedosiel.bohuzial,skor to nejde.

lea13
21. feb 2011

@estterka Dakujem pekne za odpoved.

roland123456789
15. jún 2014

Ahojte baby chcela by som sa opitat zijem v Uk a moj mali nema este ani rodny list ani pas ,,ale potrebujem ist surne na SK myslite ze mi daju dolozku aby som snim ocestovala domou ?

koralla
18. jún 2014

Ak potrebujete na rychlo vycestovat tak pouzite docasny pas ten mate tak do 2 tyzdnov ak nie menej my sme ho mali do tyzdna ;)

koralla
18. jún 2014

@roland123456789 bez rodneho listu asi nie, ako je mozne ze nemate rodny list? my sme ho dostali hned ako ma pustili z nemocnice