PN u obvodného lekára či gynekológa?

katana11
29. okt 2009

Ahojte babenky chcem sa spýtať rada by som využila PN-ku počas môjho tehotenstva v 18 týždni. Komu sa dať radšej vypísať obvodnému alebo gynekólgovi? Bojím sa ale aby mi zrovna gynekológ nedal Dg ktorá by bola označená ako rizikové tehotenstvo ide mi o to aby pri ďalšej gravidite som nebola evidovaná ako riziková pacientka už od začiatku. Čo poradíte? Nejde mi o chorobu ale o kľud od práce.

martina46
23. sep 2015

@alenah31 ano, to je pravda, ja som to ale brala z toho pohladu, co je mne pohodlnejsie a tiez nemusiet travit cas v cakarni s dalsimi chorymi 😒

@j.a.n.e.7 tak toto som nevedela, myslela by som si prave opak 🙂

dakujem vam 🙂

miselaaaa
2. okt 2015

Ahojte baby, potrebujem poradit...som cca tehotna v 18.tt a zamestnavatel mi dal zmluvu do konca decembra. Termin porodu mam 13.3.16....chcem sa spytat ci mam ten cas, ktory mi zostava do materskej (januar) ist na PN alebo urad prace? A ak na Pn bude lepsie, tak mam ist uz v decembri sa dat vypisat alebo staci v januari? Dakujem

lenka3392
20. nov 2015

Ahojte dievcata. Chcem sa vas opytat. Som v 12 tyzdni tehotenstva a pracujem ako barmanka a robim aj nocne. Je to pre mna teraz dost namahava robota, kde sa fajci a musim niest tazke bednicky a stojim na nohach 12 hodin denne a musim dost daleko cestovat. Bola som u svojej gynekologicky a chcela som nech ma vypise na PN ale odmietla a poslala ma za mojou obvodnou. Chcem sa opytat moze ma ona vypisat na pn az do porodu? Pomohlo by mi to aj financne.

evittam
20. nov 2015

@lenka3392 Prečo sa nespýtaš svojej obvodnej lekárky. Či myslíš, že my tu na MK sme veštice a vieme či ťa tvoja obvodná vypíše na PN alebo nie? Ak máš prekážky v práci, tak tvoj zamestnávateľ by ti mal dať takú prácu, ktorú môžeš vykonávať. Gynekologička ťa nevypísala na PN lebo nemáš pravdepodobne žiadne zdravotné problémy. Čo sa týka obvodnej - no tak tam ak nemáš zdravotné problémy, jedine že si vymyslí nejakú diagnózu - a to ju budú každý mesiac otravovať so SP a komisie. 😉

tana85
20. nov 2015

@lenka3392 prostredie, ktore opisujes, urcite nie je vhodne pre tehotnu a moze byt v rovnakej kategorii ako napr. praca laborantky s chemikaliami. v takom pripade oznam tehotenstvo a poziadaj o preradenie ak je to mozne. prejdi si aj tuto diskusiu a hlavne, nenechaj sa od lekara odbit: https://www.modrykonik.sk/forum/o-tehotenstve/tazka-fyzicka-a-psychicka-praca-v-tehotenstve-2/

vseobecny ta moze vypisat len na zaklade nejakej choroby alebo ak dostane listok od tvojho gynekologa. tie veci sa kontroluju, nemozu si len tak vymyslat diagnozy. drzim palce, aby sa to cim skor dalo do poriadku, zdravie teba a dietatka je na prvom mieste

lenka3392
20. nov 2015

Mna by sef aj preradil ale nema na aku poziciu. Preto mi doporucil ci sa nedam radsej na PN. Lebo keby som u nho ukoncila pracovny pomer tak by som nemala narok na ziadne davky. Lebo na zmluve som iba 2 tyzdne.

evittam
20. nov 2015

@lenka3392 No ak si na "zmluve" iba 2 týždne tak na žiadne dávky nebudeš mať nárok tak či tak - neviem ako si pracovala predtým -ale ak nespĺňaš podmienku 270dni NP pred pôrodom tak zabudni na MD, nestihneš to ani z tejto práce.... No a ak si v PP len dva týždne tak si predpokladám v skúšobnej dobe-čiže ťa môže prepustiť kedykoľvek a ak o to nemá záujem a nemá ťa kde preradiť a lekár ti nemá dať akú diagnózu aby nemal problémy, tak ti zamestnávateľ môže dať jedine možnosť byť doma na 60% mzdu.....Nemysli si teraz, že ti chcem zle - len ti píšem tvoje možnosti a čo máš k dispozícii - reálne.

evittam
20. nov 2015

270dní za posledné 2 roky....zabudla som dopísať 😀

angelika1112
23. júl 2020

Ahojte chcem sa spýtať som na pnke u všeobecného lekára som tehotná môže ma vypísať gynekológ keď my všeobecný lekár zruší pnku?