Poškodený majetok nájomcom

0mmiso
23. nov 2017

Dobrý deň potrebujem súrne poradiť kde alebo ako nájdem nejaký vzor na začatie Občiansko právneho sporu voči nájomcovi bytu , poškodil mi majetok v byte + nedoplatok na vode , elektrike a plynu . Veľmi pekne Vám Ďakujem za pomoc

lillystranska
23. nov 2017

@0mmiso spysali ste s ním zmluvu o nájme kde ste mali toto riešené?

marusia12
23. nov 2017

@0mmiso tiež si myslím, že bez nájomnej zmluvy, kde ste to mali mať riadne zazmluvnené si asi neporadíte. Ani na súde.

sardinka32
23. nov 2017

@0mmiso Skus sa opytat na modrastrecha.sk...ak si tak este neurobil.

0mmiso
autor
23. nov 2017

mam spravenu zmuvu, opisane hodiny - plynu , el, vody , fotografie celeho bytu ci majetku v byte ako to preberali teraz mam fotografie zhotovene po najomcoch v akom je to stave mal som u mna policajtov a povedali mi ze sa mam obratit na sud len potrebujem neake tlacivo

stanulienkat
23. nov 2017

No pre taketo veci sa zvykne pytat zabezpeka vo vysle 1-2 mesacneho najmu.

0mmiso
autor
23. nov 2017

ano mam zabezpeku jedneho najmu ale oni mi nezaplatili posledny najom a skoda v byte je cca 2000 eur

dai
23. nov 2017

@0mmiso ahoj... osobne by som nehladala tlacivo na stiahnutie ale sa poradila s pravnikom - taketo spory byvaju nekonecne v SR zial a mnohokrat naklady na spory prevysia skody... dobry pravnik ti mozno poradi iny sposob ako sa domoct pohladavky, moja skusenost je ze velakrat staci list napisany advokatskou kancelariou a ludia sa zlaknu a radsej zaplatia...

lillystranska
23. nov 2017

@0mmiso urobila by som tak ako ti pise
@dai myslím že na zničenie majetku odškodné právo máš ale s tým plynom neviem my keď sme prenajímali byť stále sme mali nedoplatky na elektrické okolo 50€ a naši to za pani platili keď som im povedala že nech to vymáhajú od nej nevymohli nebolo to v zmluve bohuzial

0mmiso
autor
23. nov 2017

Dakujem za Vase rady ale najlepsie je na tom ze Pana zavreli teda je na záchytke a ako som pocul bude aj sediet takze asi moj list napísany ad. kancelariou bude asi k nicomu :(

lillystranska
23. nov 2017

@0mmiso fuuuha no ale na tvojom mieste sa s právnikom porozprávaj peniaze môžeš od nej vymáhať aj po oddelení trestu. Do 5 rokov peniaze sa vymáhať ešte daju

0mmiso
autor
23. nov 2017

na internete je pisane ze mam na to 6 mesiacov na podanie zaloby .. najhorsie je na tom ze ani neviem ci byt mozem dat do povodneho stavu ci ho mam nechat v tom dezolatnom stave pre odhadcu ci stacia fotky

fatima99
23. nov 2017

treba si najst pravnika a ten by to mal vsetko ovladat ale osobne si myslim, ze bude stacit dobre nafotenie, predsa len toto sa asi bude riesit dlhsie takze by bola hlupost aby si to takto nechaval

kristianka2255
24. nov 2017

@0mmiso na fb je stranka ask a lawyer (opytaj sa pravnika) tam vam budu vediet poradit.

0mmiso
autor
24. nov 2017

Strasne ma to sere s prepacenim mal som krasny prerobeny byt a clovek very cloveku a takto dopadne za dobrotu na zebrotu dakujem Vam ludkovia budem to neako riesit skocim pravnikovi a uvidim 🙂

draik
24. nov 2017

@0mmiso
Žiaden formulár neexistuje. Bude to žaloba na náhradu škody + na uhradenie dlžného nájomného, dokazovanie je na Vás, čo sa týka vinníka, ako aj výšky škody.
sorry za obrázok, ale bez toho to nejde odoslať.

0mmiso
autor
25. nov 2017

@draik takze to mam napisat svojpomocne cize len tak na pc na sud je tak ? A v pohode za obrazok 🙂 zasmial som sa

kacena4
25. nov 2017

@0mmiso mas dve moznosti bud do toho pojdes sam hlavickovym listom cez sud s tym, ze mozes na nieco zabudnut ci opomenut a stale sa na nieco vypytovat cez net... alebo dat 50-100€ pravnikovy za jednorazovu radu/sedenie a poradi ti co a ako nie len na spisanie listu ale hlavne co a ako dolozit paragravy predpisy, ako a kedy mozes dat do poriadku byt ze k tomu potrebujes mat vsetko vydokladovane (opravu) cez firmu a toto si na sude vymahat... a koooopu inych veci ti este poradi ohladom majetkovo pravnych veci a zaloby ci ti to za tych 2000€ stoji musis zvazit sam

draik
25. nov 2017

@0mmiso
Každá žaloba má svoje náležitosti, bez nich budete vyzvaný na doplnenie návrhu pod hrozbou zamietnutia žaloby.
@kacena4
Žiadnym "hlavičkovým listom cez súd" to nepôjde. Toto za 50 ani 100 e nebude. Náhrada škody si vyžiada obsiahlejšie dokazovanie a s ohľadom na to, že zadávateľa možno považovať za laika, nebuded stačiť jedna konzultácia.

netswan
25. nov 2017

Našim nájomca zničil byt, museli sme odšvábyť celú stupačku, byt vyhorený, katastrofa.
Mama to dala na súd, vyhrala ho, peniaze ale nevidela.
Exekútor jej poradil, že pokial on nepracuje a nemá majetok, zobrať mu nič nemôže, a mama bude musieť platiť aj exekútora.
Nájomca bol cez rk.

bobricek1979
25. nov 2017

Treba si okukat tych najomcov je mi ľúto dúfam vám ti dobre dopadne

0mmiso
autor
26. nov 2017

@netswan tak to mi je luto to su hajzli ludia ...