Potvrdenie od zamestnávateľa o dĺžke pracovného pomeru

simonovicovaanka
21. aug 2017

ahojte, prosím o radu,
ak neviem nájsť doklad od zamestnávateľa o dĺžke pracov.pomeru, vie mi nejaký náhradný dokument vydať aj napr. sociálna poisťovňa alebo úrad práce??? dakjem

majusqa77
21. aug 2017

tazko, aj to sotva.
naco potrebujes zapocet?

evittam
21. aug 2017

@majusqa77 Rozmyslam,ze ak by natrafila na milu tetusku na SP tak by jej mozno podala info o tom od kedy do kedy bola zamestnana v danej firme.

marusia12
21. aug 2017

@simonovicovaanka napíš zamestnávateľovi doporučený list, že ho žiadaš o vydanie kópie do 7 dní....

majusqa77
21. aug 2017

@evittam tazko povedat, na co to potrebuje, ci ak bude mat sancu dostat nieco taketo pisomne to bude dalej platne

marusia12
21. aug 2017

@majusqa77 potrebuješ to napríklad na to, až si budeš vybavovať dôchodok

majusqa77
21. aug 2017

@marusia12 tak ale tam jej nepomoze asi potvrdenie zo socialnej poistovne ;)

marusia12
21. aug 2017

@majusqa77 ona sa pýta, kde to získa... a čo sa týka zoznamu poistenia, to ti vydajú aj v sociálnej poistovni, prípadne v zdravotke na počkanie...

majusqa77
21. aug 2017

@marusia12 a ja som sa pytala, na co to potrebuje, podla toho sa jej da poradit viac. reagujes na nieco, co som pisala niekomu inemu. ja viem, kedy co treba

marusia12
21. aug 2017

@majusqa77 som rada, že maminy na materskej vedia vždy odpovedať :_D diiiky

vienala
21. aug 2017

@simonovicovaanka najlepsie bude obratit sa na personalne oddelenie priamo u byvaleho zamestnavatela. Oni musia tusim neobmedzene (alebo 10 rokov od ukoncenia pracovneho pomeru) - neviem presne, uchovavat tieto dokumenty o tvojich odpracovanych rokoch u nich. Tetuska na personalnom mozno trochu pofrfle, ze tieto veci si mas strazit ako oko v hlave, ale nepredpokladam, ze ti doklad neda. Bud posle postou, po niekom znamom alebo si prides pre to osobne - vtedy nezabudni dezert, cokoladu alebo kavicku, aby si jej zlepsila naladu, ktoru ma pokazenu pracou navyse 😉

simonovicovaanka
autor
21. aug 2017

@vienala 😊 dakujem za info