Priezvisko dcérky z 1. manželstva - doplnenie kvôli sobášu

hanka274
9. júl 2009

Ahojte!
Na matrike sa tvaria akoze mi nerozumeju, v zivote o tom nepoculi...ale viem, ze sa toto urcite nestalo iba mne, takze k veci:
Mam dcerku z prveho manzelstva, chcem jej doplnit, NIE ZMENIT jej priezvisko, kedze ja sa po sobasi budem volat inak, tak ako moj manzel a tak ako aj moja druha dcerka.
Na matrike sa to vraj vobec nevybavuje, vraj na obvodnom urade. Chcem jej to doplnit, pretoze nemienim /a je to pod uroven kazdej maminy/ dokazovat zakazdym nejakymi dokumentami, ze som jej mamina a vobec...vsetci budeme rodina L...ová, len ona bude B....ová...proste nezmysel, jak cudzi clovek ☹ , v skolke, v skole, pri zapisoch, podpisoch, dovolenkach...

Mate s tym niekto skusenosti?
Na matrike ako keby mi nerozumeli alebo odpovedia, pokial je otec dietata znamy, nemam dovod jej to zmenit...ALE JA JEJ TO CHCEM DOPLNIT, nie zmenit /to by musel samozrejme suhlasit otec dietata a spolu s tym by prisiel o vyzivovaciu povinnost, myslim/.

DAKUJEM !!
🙂

hanka274
autor
24. sep 2009

no neviem preco nevysvetlila...ale po case uz vysvetlili aj tu baby, takze uz vieeem...ale diiiky 😵 😵 😵

gutka79
2. okt 2014

@hanka274 Hani, pokial bio otec bude suhlasit so zmenou priezviska, musi to byt pisomne s overenym podpisom, tak nestrati vyzivovaciu povinnost, to by sa jej musel vzdat a to nesuvisi so zmenou priezviska. Ak by nesuhlasil, mozes to dat na sud a tam rozhodnu. Ja som v rovnakej situacii ako ty, moj sen je aby sme sa vsetci 4 volali rovnako, ale moj priatel ma zatial o ruku napoziadal - mam ja jeho? :D A moj ex mi neodpovedal na mail, ci by suhlasil so zmenou priezviska dcery... Takze moj sen asi praskne ako bublina :(