Rozvod po nevere a 1 dieťa. Ako napísať žiadosť?

enilora
29. aug 2009

Je tomu vyše mesiac čo som zistila že manžel sa zaplietol s kolegyňou ona je od neho o 13r staršia a nyvyše je tehotná!!!! ..Ešte som nezistila či od mojho manžela.Denne sa stretávajú chodí neskoro s práce a pod..Chcem sa rozviesť. Chcem aby mne zostal byt a jemu auto a keďže syn si s otcom velmi rozumie chcela by som neobmedzené stretávanie otca so synom.Aby to malému čo najmenej uškodilo.Prosím poradte mi ako napísať žiadosť čo presne tam treba napísať aby to prebehlo čo najlepšie.Ak viete poradte mi.Vďaka.

mia018
29. aug 2009

ahoj, ja som v podobnej situácii až na to že ja čakám kedy manžel podá o rozvod. Daj hľadať do googlu Vzor na rozvod pre ženu tak to budeš mať všetko pekne napísané čo a ako

wladka
29. aug 2009

enilora.. vzor najdes.. v googli ti to ukaze.. 😉

mia, preco cakas?? ved si to mozes aj ty podat, ked si na materskej si oslobodena od poplatku za kolok na rozvod.. 😉

andrea12737
29. aug 2009

Skus sa pozriet do temy https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea... , dufam ze som to spravne skopirovala, najdes tam rozne vzory, staci ak budes od tej poslednej stranky listovat dozadu, a najdes to.. alebo vygoogli, ako to uz bolo spominane.
mia-nie je lepsie ak ty podas o rozvod?

mamapeta
30. aug 2009

enilora, aj manžel sa chce rozviesť???to je tiež dosť dôležité. máte dieťa, takže asi to len tak nepôjde. Nás rozviedli na 1x, alemyi sme dlho spolu nebývali......na stretávaní sa dohodnete pri rozvode, záleží na vás, my to máme na dohode- takže nemáme presne určené že kedy, záleží ako sa mi dohodneme.
A čo sa týka bytu...a celkového majetku, bud sa dohodnete alebo si to dáte na súd...všetko je na vás dvoch
držím pršteky...

andzi
30. aug 2009

Tém o rozvode je tu habakuk, takže treba pohľadať. Dôvod na rozvod môže byť akýkoľvek a je len na tebe ako to napíšeš, či chceš aby zapisovateľky vedeli všetky podrobnosti alebo to napíšeš inteligentne. Ja som sa stretla už aj s tykými návrhmi na rozvod, kde boli neuveriteľné podrobnosti a zapisovateľky na súde mali z toho neuveriteľnú srandu.

Neobmedzený styk nemôže byť, lebo je to nevykonateľné, ale ak chceš styk čo najviac, môžeš dať do návrhu napr. každý deň alebo ako často chceš. V skutočnosti sa vždy s manželom dohodneš na styku podľa potrieb, nikto to nekontroluje, je to vaša vec, ale v rozsudku nemôže byť neobmedzene. Pokiaľ ešte nie si dohodnutá s manželom na styku, tak ti odporúčam, daj do návrhu túto vetu:

"O styku otca s dieťaťom mal. XY, nar................. som pripravená s odporcom uzavrieť rodičovskú dohodu na pojednávaní a táto dohoda sa stane súčasťou rozsudku o rozvode."

mia018
31. aug 2009

to nie je také jednoduché podať o rozvod, viem že som tie poplatky neplatila ale teraz peniaze na advotáka.... samé výdavky, naši mi teraz dosť pomáhajú tak ich nechcem zaťažovať ďalšími vecami a zatiaľ to s tým rozvodom tak nesúri, čo mám z toho, peniaze z nášho majetku neuvidím aj tak

arieska
31. aug 2009

mia, advokáta nemusíš mať...to nie je podmienka...záleží ako veľmi je tvoja situácia zložitá...jedna známa si zobrala právnika len preto "aby mala istotu", nakoniec ho ani veľmi nepotrebovala. jediné čo bola výhoda, že nemusela písať návrh (to nie je také zložité) a na súde za ňu povedal pár viet ... gro aj tak musela hovoriť ona, veď ona žila v tom vzťahu...a nakoniec si pán advokát vypýtal 30 litrov...

wladka
31. aug 2009

mia, veru..ja som nemala advokata.. som napisala ziadost, a dala do podatelne..potom sme boli pozvani na pojednavanie, a kazda strana povedala svoje o tom, a za 15min sme boli vybaveni.. a rozvedeni 😉

renatkas
2. sep 2009

mia nenatahuj to a zbav sa toho chudaka a celej jeho rodiny, ked to nepoda on podaj to ty.
nepotrebujes advokata, ked vies ze nebude ziadat o zverenie maleho do jeho opatery tak nemas najmensi problem.
Si mlada na to aby si si nicila zivot s takym.... ehm radsej sa zdrzim nadavok 😀