Tlačivo E 106. Môžem bez neho získať platenú zdravotnú starostlivosť?

luci79
30. sep 2008

Ahojte holky, chcela by som sa Vas opytat ci ma niektora z Vas skusenost s formularom E 106... Prisla som sa z Anglicka,porodit nase miminko, tu na Slovensku a aby mi bola hradena plna zdravotna starostlivost je potrebne v poistovni predlozit tento formular (kedze stale platim vsetky dane, poistovne v UK). Ziadala som ho pred 5 tyzdnami a stale nan cakam. Som z toho na nervy, pretoze kazde vysetrenie a UTZ si musim hradit sama ako samoplatca. Ja sa len obavam toho, ze mi to nedojde ani do terminu porodu a budem si ho musiet hradit sama ☹ . Volala som z 'anglickou stranou' a ti mi nevedia povedat kedy mi to dojde, lepsie povedane, kazdy hovori nieco ine...
Neviete mi niekto poradit ci je mozne aj nejako bez formulara E 106 ziskat plne platenu zdravotnu starostlivost? Aspon dovtedy kym mi to zaslu...
Ma niekto s tym nejake skusenosti?
Dakujem vopred za nejake informacie

elise
30. sep 2008

luci IP 😉

luci79
autor
30. sep 2008

Elise, DAKUJEM.... Taktiez mrkni do IP

betka1
30. sep 2008

ak nemas v UK zamestnavatela, tak sa mozes nahlasit do slovenskej poistovne. Ale asi mas, ked to riesis cez E106.

macka23
9. okt 2008

Smiem sa spytat ako ste to poriesili s tym E106? Ja som tiez on poziadala, o mesiac letim na Sk.
vdaka.

luci79
autor
9. okt 2008

Cau MACKA, ja osobne na tu E106 cakam uz od 28.08. a nie a nie dojst. Vsetko si tu hradim sama ako samoplatca, no je to na nervy... Volam tam kazdy den na H&M revenue a nikto Ti dokepy nevie nic povedat, stale, ze do 15 pracovnych dni, ale to je BLBOST.... Ja som velmi zufala, neviem co robit, uz som rozposlala aj niekolko mailov aj som im znova poslala list, ze to potrebujem URGENTne, lebo termin porodu mam 30.10.
... a?????????? Stale nic.... Dostali to , to mi potvrdili, ale mam cakat (znova 15 pracovnych dni 😠 )

macka23
9. okt 2008

No pekne, ja som tam tiez volala, najprv ma prehovarala, ze nie E106 ale E112, ale tak snad viem coo chcem a potrebujem. 😠 Potom som tam volala znova, s inou zenskou, ale ta mi povedala, ze mam cakat kym skoncim v praci, na poslednu vyplatnu pasku/31.10.!/ ked 9.11. uz letim na Sk. neverim, ze by to stihli poslat tak frisko, tak som vsetko poslala teraz s tym, ze ked tak tak doposlem nejake papiere potom ked budu chciet. Ja mam termin az na konci januara, ale aj tak by som na sk vsetko cvakala 😠
Takze to asi nie je take lahke ako sa zda 😒

daniel.sk
15. okt 2008

Luci ahoj a vsetci co cakaju na E106.
My s priatelkou sme na to cakali asi 1 mesiac.Zo 100% istotou vam mozem povedat,ze ziadny formular NEDOSTANETE ,mi sme ho tiez nedostali.Tak sme tam pisali a poslali nam odpoved,ze formular mozu dostat iba anglicania,teda domaci- ktory vycestovali do zahranicia.Tieto tlaciva sa nevydavaju cudzincom aj ked tu mas odpracovane niekolko rokov(ako mi -4 roky).
Prave dnes som sa dozvedel,ze kamarat(ale Poliak) ti tiez cakaju babatko,(idu domov rodit)ty si ziadaju o form.E109,ten vydavaju pre vstkych cudzincou ktory pracuju v zahranici,u nich plati tento.Treba sa popytat na poistovni,ci im nebude stacit tento form.,ale zaroven im vysvetlit ,ze to je jediny na ktory mame narok.

S pozdravom,Daniel

erikasadek
22. okt 2008

ahojte tak to mate blbe, tu mi davaju na poziadanie taku medzianrodnu karticku s ktorou sa mam prezentovat, na slovensku, ak by sa stalo ze budem hradit neake ciastky, v prislusnej krajine, tak si staci nechat len vypisi a vasa zdravotna poistovna vam to vyplati vo vasej krajine pobytu, ako tu..

teda ja som vo franzuzsku, a zakazdym, tato karta plati na 1 rok, na slovensko.... s upozernenim, ze sa stava, ze niektore nemocnice mozu ziadat poplatky a takze bud stym ist na prislusnu zdarvotnu v danej krajine ktora vrati % podla daneho staatu, alebo , pockat do navaratu v danej krajine, a vratia vam to, neskor...

sandaalka
19. nov 2009

Ahojte, obnovim trochu tuto temu,
mate niekto skusenosti s vybavovanim tohto formulara v Irsku?

bebe87
20. sep 2010

Ahojte mamicky a dobre dusicky... Len nedavno mi zacalo najkrajsie obdobie v zivote a uz musim riesit takyto problem. Som studentkou Masarykovej Univerzity v Brne v poslednom rocniku / teada snazim sa byt Mgr."/ Ako tehulka potrebujem ale chodit na poradne a kontroly. Je mozne aby mi poistovna umoznila vyuzit protokol E106, ak som len studentka? S europskym preukazom si vela nepomozem, lebo refundovanie poplatkov nie je v tomto state spravodlive, a tiez nemam peniaze na to aby som si kazde vysetrenie platila sama... Viete mi poradit dusicky zlate ake mam moznosti a ako pokracovat?
Dik za odpoved

andika10
20. sep 2010

@luci79 ja som posielala len do ma´darska a tiež som čakala 2 mesiace niekedy3, ak ti nedajú na dobu neurčitú tak posielaj na budúci rok o par mesiacov skôr