• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame:  Mojasvadba.sk Modrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Treba cestovný pas pre ročné dieťa?

11. januára 2012 
moje deti mali tyzden,ked som im davala robit pas,tak si viete predstavit,ake fotky to boli. :stuck_out_tongue_closed_eyes:
31. dec 2011 o 18:01  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Pokud jste si nedali zapsat dítě do cestovního pasu do konce června 2011, tak si myslím, že v současné době to už nejde. Od 1. července se už vydávají výhradě jejich vlastní pasy. A myslím od června 2012 už musí mít dítě svůj pas a nestačí zápis. Do USA pustí dítě pouze s biometrickým pasem. My fotili syna asi hodinu, než bylo všechno tak jak mělo být :slight_smile: Bylo mu půl roku a pas má na 5 let.
31. dec 2011 o 18:03  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@anjelicek26 moze byt,ze v nemecku je to ine,na slovensku je na dva roky. nasa mala nemecky pas dokonca len pol roka platny,len docasny.
31. dec 2011 o 18:15  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@6mia6 dakujem za odpoved, avsak tato cesta sa netyka USA...ci ma niekto skusenost s cestovanim mimo EU a USA+Kanada
31. dec 2011 o 21:13  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ja cestujem s malou v lete do Talianska. Ako to je? Moj pas vyprsal. Musim si dat spravit? a pre malu?
31. dec 2011 o 21:25  •  1 dieťa  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@adri2211 samozrejme, ze si mas vybavit novy pas, ked chces ist do zahranicia.
31. dec 2011 o 21:28  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@stardust staci tam dat zapisat malu ?
31. dec 2011 o 21:29  •  1 dieťa  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@adri2211 asi hej. My mame radsej detske pasy, je to podla mna lepsie..hlavne pri nedovercivych kontrolach, kedze v pase rodica chyba fotka dietata.
31. dec 2011 o 21:32  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@stardust jaaaj tak asi jej dam spravit. som nevedela ako to je,kedze s malou pojdem do zahranicia prvykrat :slight_smile:
31. dec 2011 o 21:34  •  1 dieťa  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Malej mozes dat spravit jej vlastny pas, ktory plati dva roky a stoji asi 8 Eur. Musi mat pas, kedze nema iny doklad s fotkou. Tebe staci obciansky do Talianska.
31. dec 2011 o 22:32  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@mmaattuuss no toto som nevedela ako to je v ramci EU. malej dam spravit urcite, sebe uvidim :grinning:
31. dec 2011 o 22:37  •  1 dieťa  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahojte,
nečítala som to tu celé,ale moj malý nemal pas ani ako polročný ani 1,5 ročný,nikto od nás nepýtal,stačil zápis v mojom pase :slight_smile: ,prvý raz sme boli autom,druhý letecky :wink:
31. dec 2011 o 22:39  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ahojte, neviete mi poradit, kedy najskor si mozeme poziadat o dalsi pas?Teraz mame ten uplne prvy na 2 roky. Ak chceme uz ten dalsi, na 5 rokov, kolko pred vyprsanim platnosti pasu mozme ziadat? Ma niekto skusenost?
31. dec 2011 o 23:11  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@adri2211 na to som uplne zabudla, ze v EU mozes len s obciankou, ale keby si zase dalsi rok sla na dovolenku do Egypta ci Turecka, tam uz musis mat pas.
1. jan 2012 o 10:26  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@pele neviem, ze by tam bola nejaka lehota, kedy si mozes poziadat o novy. Vela krajin vyzaduje platnost pasu dalsich sest mesiacov od opustenia ich krajiny, takze by ti nikto nemal robit problemy s tym, kedy si zaziadas o novy. Platis si ho tak ci tak z vlastneho vrecka.
1. jan 2012 o 10:36  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@stardust vdaka, este mi nie je jasne, ci ked si budem ziadat napr. v 1.5 roku dcery, nevydaju mi opat pas len na 2 roky? Musi mat 2 roky aby ho dostala na 5 rokov?
1. jan 2012 o 12:58  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@pele pas na 5 rokov vydávajú až keď má dieťa po 5 narodeninách, my sme prvý krát dávali malej mesiac pred 5-timi narodeninami a mala ho na dva roky , ten ďalší má už na 5 rokov
2. jan 2012 o 13:08  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
vdaka @anesim, som to nejak poplietla, ze uz od 2 rokov na 5 rokov, si mi pomohla:slight_smile:
2. jan 2012 o 19:35  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Jak je to po novém s těmi pasy? Mám oba dva kluky zapsané v pasu, ale od 26. června už musí mít svůj pas? Jedeme na dovolenou od 16.6.-30.6.2012, takže mě ty jejich pasy asi neminou :unamused: Na jak dlouho děcké pasy platí a kolik se za ně teď platí? Někde jsem slyšela, že si dávají lidi dělat nové občanky kvůli zápisům dětí. Stačí to, když cestujeme jen do EU?
10. jan 2012 o 22:17  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@lucikacka taky jsem to zjišťovala a na netu jsem zjistila že cena pasu pro dítě do 15 let je 100,- Kč a platnost má 5 let. Ovšem jaká bude realita to nevím - na úřad se teprve chystám. jak je to s těma novýma občankama to nevím - jsem rozhodnuta udělat pas. přece jenom ten mám doma v šuplíku a beru ho pouze na dovolenou. Kdybych si malou nechala jenom zapsat do občanky, tak mi ji při mém štěstí dva dny před dovčou ukradou a mám problém.
11. jan 2012 o 12:16  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@lucikacka Po EU ti stačí pas s čipem.Jeho cena je 50Kč, takže to se myslím vyplatí :slight_smile:
11. jan 2012 o 12:19  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
A je to tak i letos? četla jsem článek na netu, že dětské pasy se budou ze 100 kč zvyšovat na 600kč, ale od kdy to je to nevím. Každopádně fičím příští týden na úřad :slight_smile:
11. jan 2012 o 12:37  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@barborka09 podle toho odkazu co jsi davala, by mi melo pro vystaveni stacit jen RL ditete. Pouze pokud je vazne podezreni,tak chteji osvedceni o statni prislusnosti. Je to tak?
11. jan 2012 o 14:19  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@lucy222 taky to tak chápu a pevně doufám že taková bude i realita a nebudou mě hnát pro to osvědčení o státní příslušnosti.
11. jan 2012 o 14:24  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@barborka09 ja vovlala minuly tyden k nam na urad a chteji po mne RL male, RL nas s muzem a pokud bychom nemeli nekoho z rodicu narozeneho pred rokem 54 v CR,tak i RL jednoho z prarodicu... :rolling_eyes: nastesti tchyne je 'dostatecne stara' (to zni hrozne),ze splnuje tu podminku narozeni pred r.1954....ale nechapu proc tohle vse...
11. jan 2012 o 14:35  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@barborka09 díky za odkaz :slight_smile:
11. jan 2012 o 15:09  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Tvoj príspevok