Treba cestovný pas pre ročné dieťa?

prihlasenie
6. apr 2007

Chcem sa opytat ci ked cestujeme do Ceskej republiky potrebuje moj 15mesacny syn pas alebo staci ked si ho dam zapisat do svojho pasu lebo kamaratka davala pre svojho syna robyt pas a to bolo pred rokom ked on mal iba 4mesiace?a kolko sa plati a ako dlho sa caka na vybavenie?

inffinity
5. júl 2009

Ahojky, chtěla bych se zeptat mám 3týdení mimčo a v augustě bych s ní chtěla jet do ČR,takže pravděpodobně budu pro ni potřebovat pas..můžete mi někdo poradit kde se to vyřizuje? děkuji 😉

bibinka
5. júl 2009

iffinity- pas ani tak nebudeš potrebovať pre malú,ale pre seba, tam ju musíš mať zapísanú. Keďže sme v Shengene, nebudú ťa kontrolovať, ale keby níhodou, tak aby to mali čierne na bielom.
....a gratulujem ku krásnej dcérke............. 😉

inffinity
6. júl 2009

bibinka-no já mám problém s tím, že chci odjet s ní v augustě a můj pas platí do tohoto měsíce, takže kdybych si chtěla udělat nový tak musím v čr a tam musím ale prvně s malou na nějaký doklad pro ni odjet a měsíc tam nebudu a tolik zbytečných peněz abych si ho nechala udělat rychleji nemám ☹ takže proto bych chtěla malé raději vyřídit vlastní a já si pas vyřizovat pak nemusím,mě stačí občanka.. 🙂

inffinity
6. júl 2009

bibinka a ještě děkujeme za gratulaci 😉

bibinka
6. júl 2009

ahá, no tak to máš trochu komplikované. tak to máš čo robiť, hádam ti to dáko rýchlo vybavia. Ale určite bude mať platnosť max.rok ten pas, lebo podoba dieťatka sa rýchlo mení. Držím palečky, nech ti to všetko vyjde. 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉

a myslíš, že by ti na pasovom nevydali len nejaké dočasné potvrdenie o tom, že je to tvoje dieťa? A potom by si si ju dala vpísať do tvojho nového vybaveného pasu? 😕

vikuska
6. júl 2009

Ahojte neviete mi povedat,ci na Ukrajinu potrebujem pas pre 3,5 rocné dieta,alebo mi staci,ak ho mam zapisaneho v pase?Dakujem.

vikuska
6. júl 2009

Ma s tym niekdo osobnu skusenost?Nie ze ma vratia,koli tomu z hranic.Dakujem

inffinity
6. júl 2009

bibinka no já jsem právě přemýšlela že si pas dělat nebudu..no uvidíme.. 😉 dám pak vědět jak jsem dopadla..

tomasek06
9. júl 2009

U nás v ČR jde zapsat dítě do pasu 🙂 Benzi. Stojí to 50 kč. Já jsem mal=mu ale vyřizovala svů pas a platila jsem i s potvrzením 200 kč a má ho na pět let.

tomasek06
9. júl 2009

A zapsaní v pase rodičů je platné do 10 let věku dítěte.

dudri
4. jún 2010

mame 2.rocnu dcerku. pojdeme do Rakuska, aj treba pas. predsa nemam cestovny pas. ake moze byt cestovny doklad.

ani3012
6. jún 2010

Od 1. januára 2005 pri vycestovaní musí mať každý občan Slovenskej republiky starší ako 5 rokov vlastný cestovný pas. Iba deti do 5 rokov môžu byť zapísané v cestovnom pase svojho rodiča. Občan mladší ako 5 rokov smie vycestovať do zahraničia bez vlastného cestovného pasu, ak cestuje s rodičom, v ktorého cestovnom pase je zapísaný.

Viac inf.
http://www.minv.sk/?dolezite-informacie

ani3012
6. jún 2010

ak nemáš pas,tak teda budeš musieť spraviť aspoň malej.

dudri
7. jún 2010

dakujem, no teraz pojdeme. Cudujem, ze v aprili sme boli v Rakusku, nikto nam nekontrolovali ani ma nenapadlo, ze treba pas pre malej. budeme musiet platit kolok 33€ 😝

macka23
7. jún 2010

tolko nie 🙂

Občan mladší ako 5 rokov zaplatí za vydanie cestovného pasu

* do 30 dní 8 € (241,01 Sk),
* do 2 pracovných dní 32 € (964,03 Sk).

maggie2
10. jún 2010

@dudri keďže v rámci európskej únie sú hraničné priechody "otvorené" nie je to ako kedysi, že Ťa pri každom vstupe/výstupe bude niekto kontrolovať. Colníci, prípadne policajti niekedy tieto pohraničné oblasti kontrolujú (ak majú nejaké špeciálne akcie, hlásenia, pohotovosť kvôli nejakej vážnej udalosti - vykradnutie banky, prepadnutie, únos, vražda alebo stačí i podozrenie z pašovania, obchodovania z ľuďmi). Vtedy sú oprávnení zastaviť vozidlo a CELÚ posádku kontrolovať na zistenie identity. V tomto prípade ak by Vaše dieťa nemalo pas, resp. by nebolo zapísané v pase, mohli by ste sa dostať do veľkých nepríjemností (časové zdržanie na zistenie a identifikáciu dieťaťa-svedectvo posádky že dieťa je Vaše nestačí a mohol, resp. skoro vždy (policajti robia minimum výnimiek) nasleduje i peňažný trest)

dudri
12. jún 2010

Dakujem za radu, mam vybavene cestovny pas pre malu.
za 2dni -32€ kolok, lebo 19.6 pojdeme do Rakuska familypark

anib
12. jún 2010

aj my sme v piatok boli vybavit malej pas za 32eur, pojdeme na nakup do Polska

ncora
12. jún 2010

Ahojte tak moja rada je ze staci dieta zapisat do pasu.Novy pas sa potrebujes iba v pripade ze dieta pocestuje aj s niekym inym a nie s matkou alebo s otcom (podla toho kto ma dieta zapisane v pase..mozu aj obaja).Ja mam maleho zapisaneho v pase a a cestovali sme do Holandska a to niekolko krat takze to viem naisto ze staci dat zapisat...a este jedna vec podla mna je zbytocne platit za pas kedze nemyslim ze tvoje dieta pocestuje niekde same bez rodicov 🙂

anib
13. jún 2010

druha vec je ale,ze ani ja, ani muz cestovny pas nemame, takze pas pre malu treba 😉

maggie2
13. jún 2010

@dudri veľa zábavy prajem, predpokladám že idete do toho parku pri Neusiedlersee 🙂

dudri
14. jún 2010

maggie, ďakujem 🙂

simcus
9. júl 2010

ahojky chtela bych se zeptat mam 11 let a chtela bych sem prijit na ceskou republiku ale nemam pas???? CO MAM DELAT????

kackabrcka
10. aug 2010

KTO POTREBUJE CP?

*
dieťa staršie ako 5 rokov
*
dieťa mladšie ako 5 rokov, ak nie je zapísané v cestovnom pase rodiča, resp. ak rodič cestuje vrámci EÚ len s občianskym preukazom

KDE SA VYBAVUJE?

*
Okresné riaditeľstvo Policajného zboru - oddelenie dokladov, žiadosť môžete podať na ktoromkoľvek pracovisku, zoznam pracovísk a stránkové hodiny nájdete TU.

AKÉ DOKLADY SÚ POTREBNÉ?

*
občiansky preukaz zákonného zástupcu
*
rodný list dieťaťa (ak ide o prvý cestovný pas dieťaťa)
*
skôr vydaný cestovný pas (ak bol vydaný)
*
správny poplatok - kolok

Dieťa musí byť pri podávaní žiadosti fyzicky prítomné. Ak si chcete len dať zapísať dieťa do CP, dieťa nemusí byť pri podávaní žiadosti prítomné, no nezabudnite k uvedeným dokladom priložiť Váš cestovný pas.

POPLATKY ZA VYDANIE CP

*
Dieťa mladšie ako 5 rokov:
o
do 30 dní 8 € (241,01 Sk)
o
do 2 pracovných dní 32 € (964,03 Sk)
* Dieťa od 5 do 13 rokov:
o do 30 dní 13 € (391,64 Sk)
o do 2 pracovných dní 52 € (1 566,55 Sk)
* Dieťa staršie ako 13 rokov:
o
do 30 dní 33 € (994,16 Sk)
o
do 2 pracovných dní 132 € (3976,63 Sk)
*
Predĺženie platnosti alebo vykonanie zmeny údajov v cestovnom pase (napr. zapísanie dieťaťa), za každý úkon – 3 €

PREVZATIE VYHOTOVENÉHO CP

*
v mieste podania žiadosti o CP
*
CP môže prevziať iba zákonný zástupca dieťaťa, resp. osoba, ktorá žiadosť podala (napr. pestún)

PLATNOSŤ CP

*
dieťa do 5 rokov: 2 roky
*
dieťa od 5 do 13 rokov: 5 rokov
*
dieťa nad 13 rokov: 10 rokov

yanus
31. dec 2011

Ahojte, chcem sa spytat, ci pre 1-rocne dieta je potrebne vystavit vlastny CP, pokial je zapisana u mna v pase a cestujeme mimo Europy, konkretne do juznej ameriky? Mate niekto skusenost?

6mia6
31. dec 2011

@yanus toto som našla na ministerstve zahraničných vecí

Deti vo veku do 5 rokov, cestujúce v rámci bezvízového režimu s USA, musia byť držiteľmi vlastných biometrických cestovných pasov. Nepostačuje teda ich zápis v biometrickom cestovnom doklade rodiča. V mene dieťaťa žiada o elektronickú autorizáciu vstupu v systéme ESTA osobitnou žiadosťou jeho zákonný zástupca.

teleranka
31. dec 2011

@6mia6 ty koky, to mam dat urobit malemu biometricky pas, ked bude mat tri mesiacve? aj s fotkou? 🙂)))) ked pojdeme do usa? a ked bude mat 4roky, bude vyzerat uz inak ako ked mal 3 mesiace, stale tam bude mat fotku z obdobia miminka?

estterka
31. dec 2011

@teleranka moja dcera mala pas od pol rocna a ma platnost dva roky.

teleranka
31. dec 2011

@estterka achaa..no tak nebudem mat asi na vyber a bude musiet mat pas. ale na cestovanie v ramci EU pas nepotrebuje, vsak? ci ako to je...alebo do takeho egypta?

anjelicek26
31. dec 2011

Nasi maju obaja nemecke pasy a su oba platne na 5 rokov, mala ho dostala ako 3 rocna (dovtedy sme ju mali zapisanu) a Max ako 3 mesacny, ma tam dost vtipnu fotku 😅