Treba cestovný pas pre ročné dieťa?

prihlasenie
6. apr 2007

Chcem sa opytat ci ked cestujeme do Ceskej republiky potrebuje moj 15mesacny syn pas alebo staci ked si ho dam zapisat do svojho pasu lebo kamaratka davala pre svojho syna robyt pas a to bolo pred rokom ked on mal iba 4mesiace?a kolko sa plati a ako dlho sa caka na vybavenie?

kilian
31. dec 2011

moje deti mali tyzden,ked som im davala robit pas,tak si viete predstavit,ake fotky to boli. 😝

lenam
31. dec 2011

Pokud jste si nedali zapsat dítě do cestovního pasu do konce června 2011, tak si myslím, že v současné době to už nejde. Od 1. července se už vydávají výhradě jejich vlastní pasy. A myslím od června 2012 už musí mít dítě svůj pas a nestačí zápis. Do USA pustí dítě pouze s biometrickým pasem. My fotili syna asi hodinu, než bylo všechno tak jak mělo být 🙂 Bylo mu půl roku a pas má na 5 let.

estterka
31. dec 2011

@anjelicek26 moze byt,ze v nemecku je to ine,na slovensku je na dva roky. nasa mala nemecky pas dokonca len pol roka platny,len docasny.

yanus
31. dec 2011

@6mia6 dakujem za odpoved, avsak tato cesta sa netyka USA...ci ma niekto skusenost s cestovanim mimo EU a USA+Kanada

adri2211
31. dec 2011

Ja cestujem s malou v lete do Talianska. Ako to je? Moj pas vyprsal. Musim si dat spravit? a pre malu?

stardust
31. dec 2011

@adri2211 samozrejme, ze si mas vybavit novy pas, ked chces ist do zahranicia.

adri2211
31. dec 2011

@stardust staci tam dat zapisat malu ?

stardust
31. dec 2011

@adri2211 asi hej. My mame radsej detske pasy, je to podla mna lepsie..hlavne pri nedovercivych kontrolach, kedze v pase rodica chyba fotka dietata.

adri2211
31. dec 2011

@stardust jaaaj tak asi jej dam spravit. som nevedela ako to je,kedze s malou pojdem do zahranicia prvykrat 🙂

mmaattuuss
31. dec 2011

Malej mozes dat spravit jej vlastny pas, ktory plati dva roky a stoji asi 8 Eur. Musi mat pas, kedze nema iny doklad s fotkou. Tebe staci obciansky do Talianska.

adri2211
31. dec 2011

@mmaattuuss no toto som nevedela ako to je v ramci EU. malej dam spravit urcite, sebe uvidim 😀

lucula73
31. dec 2011

ahojte,
nečítala som to tu celé,ale moj malý nemal pas ani ako polročný ani 1,5 ročný,nikto od nás nepýtal,stačil zápis v mojom pase 🙂 ,prvý raz sme boli autom,druhý letecky 😉

pele
31. dec 2011

Ahojte, neviete mi poradit, kedy najskor si mozeme poziadat o dalsi pas?Teraz mame ten uplne prvy na 2 roky. Ak chceme uz ten dalsi, na 5 rokov, kolko pred vyprsanim platnosti pasu mozme ziadat? Ma niekto skusenost?

stardust
1. jan 2012

@adri2211 na to som uplne zabudla, ze v EU mozes len s obciankou, ale keby si zase dalsi rok sla na dovolenku do Egypta ci Turecka, tam uz musis mat pas.

stardust
1. jan 2012

@pele neviem, ze by tam bola nejaka lehota, kedy si mozes poziadat o novy. Vela krajin vyzaduje platnost pasu dalsich sest mesiacov od opustenia ich krajiny, takze by ti nikto nemal robit problemy s tym, kedy si zaziadas o novy. Platis si ho tak ci tak z vlastneho vrecka.

pele
1. jan 2012

@stardust vdaka, este mi nie je jasne, ci ked si budem ziadat napr. v 1.5 roku dcery, nevydaju mi opat pas len na 2 roky? Musi mat 2 roky aby ho dostala na 5 rokov?

anesim
2. jan 2012

@pele pas na 5 rokov vydávajú až keď má dieťa po 5 narodeninách, my sme prvý krát dávali malej mesiac pred 5-timi narodeninami a mala ho na dva roky , ten ďalší má už na 5 rokov

pele
2. jan 2012

vdaka @anesim, som to nejak poplietla, ze uz od 2 rokov na 5 rokov, si mi pomohla🙂

lucikacka
10. jan 2012

Jak je to po novém s těmi pasy? Mám oba dva kluky zapsané v pasu, ale od 26. června už musí mít svůj pas? Jedeme na dovolenou od 16.6.-30.6.2012, takže mě ty jejich pasy asi neminou 😒 Na jak dlouho děcké pasy platí a kolik se za ně teď platí? Někde jsem slyšela, že si dávají lidi dělat nové občanky kvůli zápisům dětí. Stačí to, když cestujeme jen do EU?

barborka09
11. jan 2012

@lucikacka taky jsem to zjišťovala a na netu jsem zjistila že cena pasu pro dítě do 15 let je 100,- Kč a platnost má 5 let. Ovšem jaká bude realita to nevím - na úřad se teprve chystám. jak je to s těma novýma občankama to nevím - jsem rozhodnuta udělat pas. přece jenom ten mám doma v šuplíku a beru ho pouze na dovolenou. Kdybych si malou nechala jenom zapsat do občanky, tak mi ji při mém štěstí dva dny před dovčou ukradou a mám problém.

mmiirrkkaa
11. jan 2012

@lucikacka Po EU ti stačí pas s čipem.Jeho cena je 50Kč, takže to se myslím vyplatí 🙂

lucikacka
11. jan 2012

A je to tak i letos? četla jsem článek na netu, že dětské pasy se budou ze 100 kč zvyšovat na 600kč, ale od kdy to je to nevím. Každopádně fičím příští týden na úřad 🙂

barborka09
11. jan 2012

@lucikacka myslím že tady to mají celkem dobře popsané.
http://www.ostrava.cz/cs/urad/magistrat/odbory-...

lucy222
11. jan 2012

@barborka09 podle toho odkazu co jsi davala, by mi melo pro vystaveni stacit jen RL ditete. Pouze pokud je vazne podezreni,tak chteji osvedceni o statni prislusnosti. Je to tak?

barborka09
11. jan 2012

@lucy222 taky to tak chápu a pevně doufám že taková bude i realita a nebudou mě hnát pro to osvědčení o státní příslušnosti.

lucy222
11. jan 2012

@barborka09 ja vovlala minuly tyden k nam na urad a chteji po mne RL male, RL nas s muzem a pokud bychom nemeli nekoho z rodicu narozeneho pred rokem 54 v CR,tak i RL jednoho z prarodicu... 🙄 nastesti tchyne je 'dostatecne stara' (to zni hrozne),ze splnuje tu podminku narozeni pred r.1954....ale nechapu proc tohle vse...

lucikacka
11. jan 2012

@barborka09 díky za odkaz 🙂