Trvalý pobyt dieťaťa. Musí byť zhodný s jedným z rodičov?

pointka
28. apr 2009

Ahojte,
mam na vas prosbu ohladne zapisu trvaleho pobytu dietata.

Mam taky problem, obaja s manzelom mame trvale pobyty uplne inde, ale byvame vo vlastnom byte na tretej adrese, kde nemame ani jeden trvaly ani prechodny pobyt.

Mozem po narodeni dietata nahlasit tuto adresu, kde spolu byvame ako trvaly pobyt dietata, alebo musi mat dieta zhodnu adresu s niektorym z rodicov?

cicimon
28. apr 2009

trvaly pobyt dietata by mal byt zhodny s trvalym pobytom matky

majinaf
28. apr 2009

automaticky davaju kde ma trvaly pobyt matka.ako pise cicimon 🙂

sicilia79
28. apr 2009

tak, tak..aj my sme boli v takejto situácii ako píšeš pointka a dieťa sa zapisuje na trvalý pobyt tam ako matka

inffinity
28. apr 2009

ahojky, a když jsem češka a mám v SR povolení na trvalý pobyt(mám kartičku z cizinecké policie, která mi tady slouží místo občanky a je tam uvedená adresa na které bydlím zde v SR), ale podle občanky (české) mám trvalý pobyt u rodičů v ČR.. za 7týdnů se mi narodí holčička a ona bude slovenka (asi) takže jaký jí nahlásit trv.pobyt? ☹ děkuji

pointka
autor
30. apr 2009

a ked si dam prechodny pobyt? Ani vtedy nemoze mat taky babo?

monkap
30. apr 2009

pointka: my sme na tom podobne ... ja mam inde trvaly pobyt ako manzel a byvame na tretej adrese, kde mame obaja prechodny pobyt ... a nas syn ma trvaly pobyt tam kde ja a prechodny tam kde my ...

pointka
autor
30. apr 2009

Monka to je ale hrozne toto u nas ☹
Dakujem za objasnenie.

monkap
30. apr 2009

pointka: ale pravdu povediac, neinformovali sme sa , ci moze mat trvaly pobyt tam, kde mame my prechodny .... automaticky ho nahlasili tam, kde mam trvaly ja

pointka
autor
30. apr 2009

ok tak sa skusim este popytat. Asi na matrike,ze?
Diky moc

inffinity
1. máj 2009

😀 hele a když jsem na matrice nahlásila, jak jsme byli podepsat papíry o uznání otcovství, trvalou adresu podle průkazky povolení na pobyt?A v české občance mám adresu v čr? to jsem zvědavá kam to bydliště pak naši malé napíšou 😀 😀 😀

eniko
28. sep 2009

pointka, nie na matriku ale na ohlasovnu pobytu musis ist. dieta moze mat TP aj u otca, ale ty musis dat suhlas. v opacnom pripade zapisu TP dietata u matky. V tretom byte nemoze mat dieta TP z toho dovodu, ze tam "nikto nebyva trvale". Cize dieta nemoze byvat same.

eniko
29. sep 2009

inffinity....no kam napisali malej TP?

mzuzka
1. okt 2009

a moze mat dieta trvaly pobyt po otcovi?

eniko
1. okt 2009

mzuzka..moze, ale musi s tym matka suhlasit

mzuzka
2. okt 2009

dakujem.lebo ja mam trvaly pobyt v jednom meste \sr a manzel v druhom. zijeme ale v UK. a v manzelovom meste, dava mestsky urad kazdemu novemu novorodencovi, ktoreho prihlasia rodicia na trvaly pobyt prispevok 2tis sk a kedze cakame dvojicky a byvame v UK, tak nam je jedno kde budu prihlasene a skoda prist o 4tis.SK

eniko
2. okt 2009

ale hovoris o trvalom pobyte na slovenksu, ano?

eniko
2. okt 2009

este ma napadlo...asi ten byt, alebo dom, kde ma tvoj manzel TP, nie je jeho...bude maly potrebovat suhlas vlastnikov, vsetkych...je to inac jednoduche, len treba presne povedat o aku situ ide...ak ces opytaj sa ma, poviem ti presne

leusina
4. okt 2009

Ahojte kocky.chcem vas poprosit o radu.som slobodna matka a zijem s priatelom.otec dietata nema o syna zaujem.chceme sa odstahovat do australie k rodine.otec dietata s tym nesuhlasi.nema o syna zaujem ale nesuhlasi s vycestovanim,nakolko plati vyzivne.myslim,ze nakolko som slobodna matka,tak mam na to narok.pomoze mi sud,alebo ako to mam riesit?dakujem za radu.

eniko
4. okt 2009

leusina...dobra otazka...aj mna by zaujimala odpoved...cakam na nu aj ja

leusina
5. okt 2009

Eniko,na tuto odpoved cakam aj ja dost dlho.nechcem sa natahovat na sude,ale asi nebudem mat inu moznost.socialka mi povedala,ze mam ist,s tym,ze platit musi.ale pravne mi povedalo,ze nakolko mam na sude podanu ziadost o upravu styku otca s malym,tak musim pockat.chvalabohu sud bude uz tento mesiac.ale neviem si predstavit,ze mu urcia navstevy,a ja ho budem nosit z australie kazdy mesiac sem.je to na hlavu padnute.

eniko
5. okt 2009

leusina, no mna sa to zatial netyka...ale bude...planujem totiz ine byvanie, mimo mesta a potom mozno aj mimo republiky, plany su plany...ci sa uskutocnia...zalezi vsak od toho aky je medzi vami vytah..medzi nami je velmi zly...dobre, ze sa na sude nepobijeme, ak tam nahodou pride...ja by som najradsej odtialto odisla bez vsetkeho, nech ani nevie kde sme, kaslat na sud a na rozhodnutie...no, u nas je to velmi zle...

hoci na syna kasle, keby som chcela od neho suhlas na vystahovanie, to by sa bil az do krvi, obrazne, robil by vsetko mozne, aby nam v tom zabranil...

baklik
16. nov 2011

@eniko Eniko, prosim ta, kam sa mam obratit,, aby matrike v Ziari nad Hronom vysvetlili,ze trvaly pobyt moze mat dieta aj tam, kde ho ma otec. Nasla som na nete v Hosp. novinach tento clanok: http://hnonline.sk/ekonomika/c1-45059340-rodny-..., v ktorom sa pise: Ak má otec iný trvalý pobyt ako matka a rodičia chcú dieťa prihlásiť na ten, predloží otec v ohlasovni v mieste trvalého pobytu platný občiansky preukaz, list vlastníctva, súhlasy všetkých vlastníkov nehnuteľnosti a rodný list dieťaťa,“ vysvetľuje hovorkyňa Mestského úradu v Trenčíne Erika Ságová.
Lenze v Ziari na matrike na mna pozerala matrikarka, ze o nicom takom este nepocula, ani ich o tom vraj neskolili, jednoducho dieta ma podla nej TP tam, kde matka. Ja mam pritom v ZH prechodny pobyt, s priatelom nie sme zosobaseni, a vidi sa mi max. neprakticke, aby nase dieta, malo TP v uplne inom meste, kde by sa zan museli samozrejme aj platit rozne poplatky a pritom my byvame v inom meste v byte, ktoreho vlastnikom je moj partner a ja v nom mam prechodny pobyt.
vopred vdaka za radu

baklik
17. nov 2011

@eniko Este k mojmu TP - mam ho u rodicov, teda v byte, ktory nepatri mne. Vsak je logicke, ze oni s tym musia asi najprv suhlasit a co ak by nesuhlasili, ci dieta automaticky tam prihlasia a dovidenia? Pride mi to nejake nedomyslene cele...

eniko
19. nov 2011

ahoj baklik, trochu si ma prekvapila otazkou, na tomto fore som nebola uz par rokov..ale skusim poradit.....ak som spravne pochopila, mas dieta s priatelom a chces prihlasit dieta na TP k priatelovi, cize k otcovi dietata....podla zakona ma dieta TP tam kde matka, ALE.....ak matka da suhlas, moze mat dieta TP tam , kde to matka dovoli....cize inde ako matka.....ale matrika s tym nema nic spolocne, robi sa to na OHLASOVNI POBYTU.....ledazeby v Z nad H bol taky maly urad, ze maju uradnicky kumulovane funkcie a matrikarka robi aj ohlasovnu....to je ale velmi nepravdepodobne ved Z nad H je okresne mesto, ci???? Takze matrika je jedna pani uradnicka a ohlasovna druha pani uradnicka. Chod za tou druhou 🙂. a ak je vlastnikom bytu ,jedinym vlastnikom, tvoj priatel, zober ho so sebou, RL dietata, OP vas oboch a samozrejme LV od bytu...dufam, ze som nezabudla na nic.....ak je ti nieco nejaske, napis...pa

eniko
22. nov 2011

@baklik podarilo sa vybavit?

baklik
22. nov 2011

ahoj, vdaka za odpoved. az teraz som si ju nasla, nejak mi to nezobrazilo v notifikaciach. nakoniec nam matrikarka povedala, ze mat trvaly pobyt podla mna, teda v BB a potom ho mame prist prehlasit do ZH, tot vsjo

jarabica
15. feb 2012

mozem dieta zahlasit na trvaly pobyt k starym rodicom? jedna sa konkretne o zapis dietata do skolky, uprednostnuju deti s trvalym pobytom v obci... samozrejme svoj trvaly pobyt sa mi menit nechce, kvoli zmene vsetkych dokladov, u dietata je to jednoduchsie... len ma zaujima, ci je toto mozne?

aniada
6. dec 2012

ahojte, vidim, ze tema na otazku trvaleho bydliska sa tu v davnejsej dobe objavila, ja som tu uplne nova, a niekolko dni hladam nejake odpovede na moju a otazku, zatial som nic nenasla, mozno sa prave tu najde nejaka dobra dusa, ktora to vie alebo ma osobnu skusenost. My zijeme cela rodinka v zahranici a mame 2rocneho synceka, ktoremu sme vcera boli vybavovat pas na ambasade, mala som uviest trvaly pobyt chlapca, uviedla som moj, ale ja si vobec nie som ista ci ho ma, pretoze rodny list slovensky vybavovala moja mamina a nejak je uz starsia pani a nevie si spomenut ci vybavila aj trvale bydlisko,byt je mojho brata, je jedinym vastnikom, vcera odisiel na mestky urad povedat tete uradnicke, ze ma synovceka a chce ho zapisat na trvaly pobyt, a teta mu povedala, ze to sa neda, ze musim prist osobne a vypisat prihlasovaci listok, no ale teraz pred sviatkami?Trosku som aj dufala, ze matrika vpisuje automaticky deticky na trvaly pobyt matky ked sa vystavi rodny list, /myslite ze aj v Roznave?/Mna by ale velmi zaujimalo ci naozaj nemoze clen rodiny teda moj brat a zaroven majitel bytu nahlasit trvale bydlisko v mojom mene? Za kazdu mudru odpoved vopred dakujem a prepacte ze sa k tej teme vraciam ale neviem si poradit.

lauraa
6. dec 2012

@aniada rodny list sa vybavuje na matrike a nema s trvalym pobytom nic spolocneho.... normalne by mohol maleho prihlasit aj brat ,kedze je vlastnikom bytu , vypisat tlacivo , rodny list maleho a tvoje splnomocnenie .....a nemate nahodou trvaly uz v zahranici?

aniada
6. dec 2012

ahoj, dakujem za odpoved. Len sa este opytam, ked pripravim splnomocnenie pre mojho brata, musi byt overene pravdepodobne overene notarom,ze? Ale moze to byt potvrdene slovenskym notarom alebo mozu ziadat potvrdenie od anglickeho /krajina v ktorej zijeme/, ovsem predpokladam, ze v tom pripade musi byt splnomocnenie v anglictine a potom este to prekladat do slovenskeho jazyka, znie to komplikovane, a este dodavam, ze trvale bydlisko tu nemame vybavene, aj nam to uz navrhovali, ale kedze neplanujeme tu zit dlhodobo, tak nejak nevidim v tom zmysel, mame tu prechodne bydlisko.Este raz dakujem, ze mi pomahas. 🙂