Ukradli mi doklady. Čo potrebujem k vybaveniu nových?

lenrie
26. feb 2008

maminky proism poradtemi,dnes doobeda mi nejaky dobrak 😠 ukradol penazenku so vsetkymi dokladmi,mala som tam obcianku,vodicak,bankomatove karty a karty poistencov moje a aj deti 😒 😒 😒 som z toho uplne hotova a kedze byvam uplne inde ako mam trvale bydlisko,zaujima ma co vsetko potrebujem k vybaveniu noveho obcianskeho,ak mi moj ukradli......vopred vam dakuejm za rady 😉 normalne nie som schopna ani uvazovat a strasne preklinam toho cloveka 😠 nemam ani manzela doma a som totalne bez penazi,akurat tesne pred tym som bola vybrat peniaze z banky,poradte mi prosismmmmmm

briluxina
26. feb 2008

Ahoj asi budeš potrebovať rodné listy keď nemáš žiadne doklady...

mirka414
26. feb 2008

ow to je strasne 😠 😠 v prvom rade zablokuj urychlene bank.karty a nahlas stratu karticiek poistovnam a na policii.inak ti poradit neviem ale tu banku vybav ihned!!!

bibinka
26. feb 2008

utekaj do banky,alebo zatelefonuj o zablokovanie kariet!!!!! Potom utekaj na políciu ohlásiť krádež-nie stratu,lebo budeš ešte platiť pokutu. a potom šup pre formuláre a vyplň čo najrýchlejšie. Na polícii ti vystavia dočasný doklad totožnosti-nemusíš v mieste trvalého bydliska.
ešteže ti ten zlodej dnes nemôže vybrať plnú čiastku,lebo karta sa zablokuje do 24hod, nie hneď

bibinka
26. feb 2008

len kľud, vybav tú banku, políciu a potom zdravotné kartičky poistencov. A volaj manželovi.

lenrie
autor
26. feb 2008

dik baby,karty som zablokovala 😒

mirka414
26. feb 2008

viete si predstavit domacnost,kde sa cez noc nezamykaju dvere??tu vo svajciarsku to tak je 😕 a obcas manzel necha aj motorku na dvore a nic...a zazila som aj milionovu garaz,kde mal majitel vrtacky a ine veci celu noc nezamknute....

lenrie
autor
26. feb 2008

no keby mi aspon doklady vratili ☹ no aôle sme na Slovensku 😠

lefika
26. feb 2008

chod na policiu ohlasit kradez dokladov, tam ti daju docasny doklad, s ktorym pojdes vybavit novy op, budes potrebovat este rodny list. zavolaj do zdravotnej poistovne, poslu ti domov nove karticky poistenca. na policci dostanes este doklad o kradezi, s ktorym si potom chod vybavit vodicak.
novy op: 500sk kolok, vodicak: 200sk kolok

lenrie
autor
26. feb 2008

dik to mi poradil aj kmotor,je policajt,tak to pojdem nahlasit a do tej zdravotnej staci len zavolat?

elise
26. feb 2008

lenrie a dávaj pozor na nebankové pôžičky ako su sos, provident...rýchle pôžičky a quatro, home credit-ked má vodičák a občianku aj zdravotnú kartu tak si na tvoje meno môže zobrať pôžičku ktorá by ti prišla platiť. ja som to riešila poslaním fotokopie dokladu o ukradnutých dokladoch ako info pre tie spoločnosti.

lefika
26. feb 2008

lenrie, do mojej stacilo len zavolat, ale ked som este mala vseobecnu(uz som dostala chvalabohu rozum), tak som kvoli zmene priezviska bola na pobocke 4krat 😠

elise, keby sa take nieco stalo, ona problemy nema, ak v tom case boli doklady ohlasene na policii ako ukradnute, ona nenesie ziadnu zodpovednost za to, co s tym kto urobi 😉 aj preto to ale treba co najrychlejsie hlasit.

lenrie
autor
26. feb 2008

no baby ja som jelen,vraj to nemma hlasit ako kradez lebno ma budu vypocuvat,treba to nahlasit ako stratu 😒 😒 a stratu musim hlasit v mieste trvaleho bydliska a tam sa asi do konca tyzdna nedostanem,no ja uz fakt neviem ☹ ☹

lenrie
autor
26. feb 2008

ja mam spolocnu pistovnu,snad bude stacit tam zavolat,som z toho hotova a ked som to povedla maznelovi,tak sana mna vykricila,ze nedavam pozro a je to moja chyba a tresol mi telefonom,no muzi:::((äpotrebnujete ich a takto sa chovaju ☹ este viac ma to zdeptalo

briluxina
26. feb 2008

Lenrie nič si s toho nerob, to sa može stať každému. Mojej mame sa to tiež stalo, ukradli jej ťažko zarobené peniaze, aj svokre ukradli totálne všetko aj doklady aj celý dochodok a to si dávala velký pozor. Myslím si že ak si človek myslí že jemu sa to stať nemože tak sa veľmi mýli. ☹

saskarisko
26. feb 2008

Aj mne, ked ukradli doklady, tak som bola vsade osobne. Ano treba hlasit kradez, vtedy si aj Ty kryta, aj budes platit mensie poplatky. Pekne si ta prelustruju, a ak budes mat stastie nebudes tam sediet 2 hodiny, a mozno Ti aj zapisnicu napisu spravne, lebo u mna som ich musela opravovat. Policajti mi vydali docasny OP a docasne doklady k autu. Do banky som volala hned ako som zistila kradez, a blokovala som vsetky karty (je to spoplatnene).

A s papierom od policajtov chod vybavovat doklady do vsetkych institucii.

Kedze si tam mala aj bankomatove karty, tak v banke oznam, ze Ti ich ukradli, a upozorni ich, aby po dobe vyprsania platnosti neposielali nove (predpokladam, ze si budes vybavovat nove karty). Lebo mne osobne sa stalo, ze po roku mi dosla obnovena bankomatova karta prave na ukradnutu kartu, a chceli odo mna 200 Sk za vydanie karty, tak som sa tam s nimi dohadovala.

saskarisko
26. feb 2008

Mne napr. ukradli aj bloky o zaplateni poisteni (socialka, VsZP), co som potrebovala do uctovnictva, a to potom len bola sranda vybavovat. VsZP dala prehlasenie, ale na socialke som musela prejst cez 3 ludi, aby mi vobec niekto vyplul zoznam uhrad, ktory som mohla dolozit do uctovnictva.

saskarisko
26. feb 2008

Nemusis to hlasit v mieste trvaleho bydliska, mne vykradli auto v BA, a hlasila som to v BA, a byvala som v ZA.

lenrie
autor
26. feb 2008

dik,len mne radil kmotor nahalsit tolen v mietse trvaleho bydliska na policici,lebo kedze neviem s urcitostou povedat ci mi ju potiahli alebo mi vypadla a niekto si to vsimol a vzal,tak by som salen zbytocne zamotala pri hlaseni kradeze:::(((a karty som dlaa zablokovat vsetky a naozaj ma to tsalo okolo 300sk na jaednu kartu podla toho ci bola kreditna alebo debetna

lenrie
autor
27. feb 2008

tak teraz je to vraj jedno,niekedy vsetci hlasli kradez lebo potom neplatili poplatky pri vybavovan novych dokladov ale teraz sa plati tak ci tak.... ☹

lenrie
autor
27. feb 2008

no manzel ma zas dokonale vytocil,vraj si za to mozem sama a nech necakam,ze pojde niekde nieco so mnou vybavovat ☹ akoby sa to jemu nemohlo stat,som z toho zas ostala cela mimo:::(((a to mi uz bolo lepsie 😖

lefika
27. feb 2008

lenrie, tu manzelovu reakciu ti teda nezavidim. ten moj nepovedal ani slovo, aj ked nahnevany urcite bol, este mi poradil, aby som hned utekala na policiu...ked aj nadaval, tak nie mne, ale na toho idiota, co ma okradol. u nas v rodine mame na toto tusim smolu: mojej sestre takto ukradli doklady uz 3krat 😠

lenrie
autor
27. feb 2008

o aspon ze ta manzel podrzal,ten moj nie,hadze to cele na mna ☹ akoby som to urobila umyselne 😲 tak ma z toho vsetkeho boli hlava,vrieskam tu po detoch,ani by ma to tak nezozoeralo keby mnazel nebol taky 😒 dnes vecer dojde domov tak to zas bude vycitiek a vyctiek a ja skoncim horsie ako ten co ma moje doklady 😠

saskarisko
27. feb 2008

Lenrie tak povedz manzelovi, ze moja skoda bola takato : pc - 21000 Sk, doklady - 4000 Sk (aj k autu), kluce od firmy - 3000, kluce domov - 1000 + osobne veci nevycislitelne. a to som len pomahala jednej zenskej odniest premietacku na prednasku, a ked som prisla auto bolo vykradnute a zamknute 😠

saskarisko
27. feb 2008

a okrem toho, je to bezna vec, ktora sa moze stat hocikomu z nas. a moze si na svoje veci davat akokolvek pozor

lenrie
autor
27. feb 2008

dik saskarisko,ale chlapom sa tazko niektore veci vysvetluju,jemu by sa to vraj nestalo,lebo on nie je taky hlupy ako ja a dava na veci pozor ale on nejde s dvoma deckami,nakupom,netlaci kocik 😠 este ani raz nevzal oboch a nesiel skusit on nakupovat s oboma ,tu ti ujde jeden tu druhy ,zohnes sa jednemu a ktovie ci ma nespehovali od bankomatu,kde som tesne predtym vyberala peniaze ☹ no skratka,neviem 😒 ked sa take nieco stane chlapom je to ok ale ked nam je ohen na streche,cest vynimka,,vsetci ma pochpili,pomohli,aj vy tu aj v obchode a vôastny muz sa zachova ulne inac ako ste cakali

bobcolj
6. okt 2013

Dobry den.Prosim pomozte mi.Stratila.spm doklady od auta t.j maly texhnicky,karticky od emisnej a technickej a ak bielu a zelenu katrickuz poistovne.Chcela by som poradit ci nahodou niekto neviete ci mozem poziadat o vsetky nove doklady ked nie som majotel auta ale je.to moj manzel.Dakujem

rashide
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
bensonloans
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
arnoidweman
Odpoveď bola odstránená
Zobraz