Vybavenie apostily rodného listu v UK. Kam treba ísť?

lenkam2
16. aug 2009

Ahojte..
Chcela by som sa popyt Vas,kto ma z vas skusenosti s vybavovanim apostily rodneho listu a to konkretne Milton Keynes v UK. Potrebujem tam ist a neviem na aky urad sa mam obratit. Ak sa tu niekto najde kto to uz vybavoval a pomoze mi budem rada. Potesim sa aj k inym radam od vas. Dakujem pekne a zelam krasny dnik.

ivamera
21. aug 2009

Ahoj lenkam2. Ja som pracovala na úrade, my sme zvykli žiadať apostilačnú doložku, k tým dokumentom, ktoré boli overované u notára v zahraničí. A keďže sme my ako úrad, nemohli vedieť, či ten notár skutočne existuje a jeho pečiatka na listine je pravá, vyžiadali sme ešte túto apostilačnú doložku, ktorou obvykle ministerstvo zahraničných vecí v danej krajine, potvrdzuje, že ten príslušný notár je u nich naozaj registrovaný. Takže sa skús obrátiť na ministrerstvo zahraničných vecí v UK alebo sa opýtaj na našom veľvyslanectve.

zukab
21. aug 2009

ahoj lenkam2, chod do milton keynes co najskor rano, otvaraju o 9.30, ale bud tam uz na 9.00, inac budes mat pred sebou 50 ludi. office sa vola legalisation office, urobia ti apostil na pockanie. trva to zhruba 45 minut.

ivamera, toto nie je notar, je to jediny urad v britanii, ktory legalizuje dokumenty do zahranicia.

ivamera
21. aug 2009

Je to oddelenie ministerstva zahraničných vecí, ktoré vykonáva tzv. vyššie overovanie listín do zahraničia.To, že sídlia vo Milton Keynes som ani ja nevedela, ale net to istí 😉

Ešte pár údajov:

Legalisation Office
Foreign and Commonwealth Office
3rd Floor, Norfolk House (West)
437 Silbury Boulevard
MILTON KEYNES MK9 2AH
United Kingdom
Telephone: +44 1908 295 111
Fax: +44 1908 295 112
E-mail: Jean.Ferguson@fco.gov.uk
Contact persons: Ms Jean Ferguson (language of communication: English)
General website (see also "Practical Information"): http://www.fco.gov.uk/

jaro001
24. júl 2011

Dobry den, pocul som, ze sa daju ziskat papiere na apostilu z internetu. Poradite mi ? Nemame sa ako dostat domov a neviem ako sa to vybavuje.

jan54
22. máj 2015

@zukab ked sa nmozem opitat kde to je milton keynes