• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame: Mojasvadba.skModrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Vyřízení českého rodného listu. Jak na to?

26. augusta 2009 
Ahojky, nenašla nikde nic o svém problému proto zakládám tuto tému:

jsem češka a žiju na slovensku, narodila se nam holčička, která má slovenský rodný list..atd protě slovenské všechno...přítel (otec dítěte) je slovák.. já si chci tedka vyřídit v ČR rodičovský příspěvek a chtějí po mě český rodný list..poradíte mi někdo jak a kde ho vyřídím? Popřípadě chtěli ověřený překlad, tak se chci zeptat, opravdu bude překlad stačit? At to nevyběhávám zbytečně :unamused: a vážně potřebujou slovenský rl překládat ?? jsem v koncích potřebuju tu žádost podat do 10.9. tohoto roku :frowning2: :frowning2: díky vám za odpovědi
24. aug 2009 o 21:55  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Infinitty medzi ČR a SR je zmluva, na zaklade ktorej sa matricne doklady medzi sebou uznavaju, tak nechapem naco potrebuju preklad slovenskeho RL :fearful: Co sa tyka ceskeho RL, ten vybavis na zvlastnej matrike v Brne - pozri tu (pripadne im napis alebo zavolaj):

http://www.praha1.cz/cps/psv-odbory-vydani-ceskeho-matricniho-dokladu-ze-zvlastni-matriky-brno.html
25. aug 2009 o 12:28  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ten link predtym bol z Prahy, takze radsej pozri priamo tu - je to zo stranky Brna, kde je ta zvlastni matrika
:
http://www.stred.brno.cz/view.php?cisloclanku=2007120006
25. aug 2009 o 12:31  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
autor
zajacik: děkuji za info..

mezitím jsem napsala jedné paní na tom úřadě a představ si že záleží na paní na přepážce jestli po mě bude chtít český rodný list nebo překlad a nebo ji bude stačit slovensky... jsem čučela podle toho jak se vyspí tak má člověk běhání :angry: naštěstí jsme dopadli dobře a nemusela jsem mít ani překlad :slight_smile: ale díky za kontakt uložím si to na někdy jak budu malé vyřizovat obanství.. ještě jednou děkuji :wink:
26. aug 2009 o 21:53  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Tvoj príspevok