Zápis dieťaťa do pasu. Aké máte informácie?

kvietok23
21. apr 2009

ahojte, davali ste niekedy teraz zapisat dieta do pasu? viem, ze sa plati za to 3 eura, ale neviem, na ako dlho to je. A este nieco - urobia to na pockanie, ci sa tiez na to mesiac caka a nechate tam pasy rodicov? dakujem 😉

jasumat
21. apr 2009

Urobia Ti to na počkanie, akurát musíš doniesť rodný list dieťaťa a kolok.

elise
21. apr 2009

kvietok jasumat má pravdu ja mám malého zapísaného v pase a platí to 2 roky od 5 rokov musí vraj dieťa mať vlastný pas 😉

jasumat
21. apr 2009

elise- máš pravdu- my sme to zisťovali, náš Maťko má 4 roky a ešte môže byť zapísaný, ale na rok už musí mať vlastný pas.
To zapísanie by malo byť dlhšie, ako 2 roky. Nie?? Ak sa mýlim, tak sme chodili dosť veľa "načierno" 😀 😀
Ten detský pas platí 5 rokov.

jasumat
21. apr 2009

Teraz som to pozerala- zapísanie nemá limit- akurát po dovŕšení 5 roku musí mať dieťa vlastný pas. Ten limit 2 roky je pri vydaní pasu pre dieťa do 5 rokov.

kvietok23
autor
22. apr 2009

hej, aj mne sa zda, ze nasi ked nas mali v pase, tak tam nebol datum, dakujem baby velmi pekne 😉

vevusiatko
15. okt 2009

Baby a ked tam pojdem sama potrebujem nejake potvrdenie od chlapa??? ze s tym suhlasi???

bodka13
15. okt 2009

vevusiatko...ak ste manželia tak nie, a ak rozvedení tak áno

kyliefox271
2. nov 2009

ahojte,
aký kolok na to treba? ďakujem

pancake
2. nov 2009

3eura. kupis na poste, prides na pasove a za 5 minut mas deti v pase. ale ak su dvojicky mozno ich budes potrebovat dva. 😠 😠

natali1985
2. nov 2009

ahojik moja kamoska ma taky trosku vecsi problem...pozicala svojmu ex priatelovi roddny list svojej malej a on ho uz ma u seba asi 2tyzdne...jej ex je z Wietnamu a bojim sa toho,ze da malej urobit pas a bude odcestovat aj s z malou...moze dat urobit malej pas?je sice v rodnnom liste malej zapisany ako otec dietata ale mala nema jeho priezvisko a tiez je sudne pridelena do opatery matky

pancake
2. nov 2009

moze si ho dat zapisat ak predlozi rodny list dietata. tak nech si dava pozor. 😖 😖

mery.maja
3. nov 2009

ahojte,asi sa spytam na to iste ako natali....ale ak ma manzel syna a z jeho matkou zosobaseni neboli,mame len kopiu rodneho listu je mozne aby si ho dal zapisat do pasu?nemame ziadne bocne umysli ho niekam uniest 😉 je nato potrebny suhlas matky?

mamina31
3. nov 2009

Mery maja je na to treba suhlas matky.Podla toho kolko ma rokov bud zapisat do pasu alebo spravit pas.Ale potrebuje pisomny suhlas matky a toto mam od colnicky ze musi byt podpis aj overeny bud notarom alebo niaka podobna institucia.

mery.maja
3. nov 2009

Mamina: a matka nepotrebuje suhlas od otca??lebo viem ze ona ho v pase ma a je to vlastne ta ista situacia a ona od manzela suhlas ziadn nepytala 😖 😕

chulieta
4. nov 2009

nie nepotrebuje mat suhlas od otca. ja som davala malu zapisat a nic len kolok, rodny list a vobec sa tam suhlas otca ani nespomenul, trvalo to asi desat minut a bolo to hotove.

gabika28
30. nov 2009

ahojte, akurat dnes som bola urobit zapis prcka do pasu! suhlas otca nepotrebujete, treba priniest ako tu uz bolo uvedene kolok za 3eura, ak nemate kolok, tak moze byt aj v hotovosti, OP matky, pas matky a original RL dietata. Za 5 min. to mate hotove 🙂 Aspon nieco sa tu da vybavit ako po masle 🙂

macka23
1. dec 2009

Ja som dokonca nemala problem, ked som priniesla aj manzelov pas a zapisali maleho aj tam, bez toho aby manzel dal suhlas alebo bol pritomny 🙂

emita
12. máj 2010

takže keď chcem vycestovať s deťmi v rámci EU musím ich mať v pase? ďakujem 🙂

emita
12. máj 2010

A keď chcem zapísať 2 deti naraz platím za obidve? t.j. 6 €?

leelo
12. máj 2010

Ahojte,
treba aj fotku dietata k tomu zapisu do pasu? Dakujem.
My sme potrebovali na 1.cestu na SK samostatny nahradny cestovny doklad maleho aj s fotkou, lebo sa narodil v DE. A vtedy sme este SK rodny list nemali, jeho vydanie trva totiz 4 mesiace, takze az teraz si ho zapisem do pasu.

Emita - ano, ano 🙂

wali
12. máj 2010

ak si to dobre pamatam, tak fotku k zapisu do pasu na SK netreba.

atrami
12. máj 2010

leelo,
budeš potrebovať, rodný list, a kolok - 3 € , robia to na počkanie.

leelo
12. máj 2010

babuchy, dakujem za odpovede

lemge
10. jún 2010

ahojte dievcata.neviete mi poradit prosim-doma mam cestovny pas platny do 2015.lenze mam na nom stare meno za slobodna a inu adresu.a pribudlo mi dieta.musim si vybavit novy za tych 33eur,alebo ma to bude stat menej kedze chcem len udaje menit???diki za odpoved 😉
a este jedna otazka-zapisane dieta v pase musi byt v matkinom pase alebo staci len v otcovom?

bibi1711
11. jún 2010

Ahojte kocky,
da sa vykonat zapis dietata do pasu len v mieste trvaleho bydliska, alebo hocikde na uzemi SR?dakujem🙂

leelo
17. jún 2010

@bibi1711 myslim, ze len v mieste bydliska na pasovom. nie som si ista na 100%, ale dava to logiku

leelo
17. jún 2010

@bibi1711 btw, mas krasnu profil fotku 🙂

marielik78
22. jún 2010

@bibi1711 Ja som to prave zistovala, kedze zijem v BA, ale trvaly pobyt a ani prechodny tu nemam... Takze hocikde ti zapisu 🙂 Velmi ma na policii potesili, zajtra nabehnem 🙂

bibi1711
22. jún 2010

jeeej, to je super. Dakujem🙂

bzucinka2
23. jún 2010

@lemge je jedno v koho pase je dieta zapisane 🙂