Zápis dieťaťa do pasu. Aké máte informácie?

kvietok23
21. apr 2009

ahojte, davali ste niekedy teraz zapisat dieta do pasu? viem, ze sa plati za to 3 eura, ale neviem, na ako dlho to je. A este nieco - urobia to na pockanie, ci sa tiez na to mesiac caka a nechate tam pasy rodicov? dakujem 😉

katusss
18. júl 2010

baby a mozem pouzit aj anglicky rodny list? 😅 dik

halaska22
29. júl 2010

Ahojte, ja by som sa chcela spytat ci si mam dat maleho zapisat do svojho pasu alebo nie...maly sa narodil UK a ma aj britsky pas ktory ma platny do 5 rokov. Teraz uz zijema na slovensku a maly ma uz aj slovenky rodny list a obcianstvo - ale pas stale britsky. Ja si idem teraz robit novy pas a neviem ze ci tam mam maleho zapisat a bude chodit na moj alebo mu normalne plati ten britsky aj ked ma uz slovensky rodny list alebo co...ja mam z toho normalne mis-mas...poradite mi????

kackabrcka
10. aug 2010

KTO POTREBUJE CP?

*
dieťa staršie ako 5 rokov
*
dieťa mladšie ako 5 rokov, ak nie je zapísané v cestovnom pase rodiča, resp. ak rodič cestuje vrámci EÚ len s občianskym preukazom

KDE SA VYBAVUJE?

*
Okresné riaditeľstvo Policajného zboru - oddelenie dokladov, žiadosť môžete podať na ktoromkoľvek pracovisku, zoznam pracovísk a stránkové hodiny nájdete TU.

AKÉ DOKLADY SÚ POTREBNÉ?

*
občiansky preukaz zákonného zástupcu
*
rodný list dieťaťa (ak ide o prvý cestovný pas dieťaťa)
*
skôr vydaný cestovný pas (ak bol vydaný)
*
správny poplatok - kolok

Dieťa musí byť pri podávaní žiadosti fyzicky prítomné. Ak si chcete len dať zapísať dieťa do CP, dieťa nemusí byť pri podávaní žiadosti prítomné, no nezabudnite k uvedeným dokladom priložiť Váš cestovný pas.

POPLATKY ZA VYDANIE CP

*
Dieťa mladšie ako 5 rokov:
o
do 30 dní 8 € (241,01 Sk)
o
do 2 pracovných dní 32 € (964,03 Sk)
* Dieťa od 5 do 13 rokov:
o do 30 dní 13 € (391,64 Sk)
o do 2 pracovných dní 52 € (1 566,55 Sk)
* Dieťa staršie ako 13 rokov:
o
do 30 dní 33 € (994,16 Sk)
o
do 2 pracovných dní 132 € (3976,63 Sk)
*
Predĺženie platnosti alebo vykonanie zmeny údajov v cestovnom pase (napr. zapísanie dieťaťa), za každý úkon – 3 €

PREVZATIE VYHOTOVENÉHO CP

*
v mieste podania žiadosti o CP
*
CP môže prevziať iba zákonný zástupca dieťaťa, resp. osoba, ktorá žiadosť podala (napr. pestún)

PLATNOSŤ CP

*
dieťa do 5 rokov: 2 roky
*
dieťa od 5 do 13 rokov: 5 rokov
*
dieťa nad 13 rokov: 10 rokov

halaska22
18. aug 2010

Len pre informaciu k tomu co som sa minule pytala nikto mi neodpovedal :o)
Ked som si bola robit ten pas tam mi pracovnicka povedala ze pokial ma moje dieta platny cestovny pas z ktorejkolvek krajiny tak ho nemusim mat zapisane v mojom pase..takze ja budem mat svoj a maly svoj az kym mu v piatich rokoch neskonci kedze ho ma na 5 rokov.

pipka
18. jan 2011

neviete mi nahodou niekto poradit, kde je v BA II prestahovana polícia zo Zahradnickej? 😕 😅 nikde to neviem najst 😒 kam si mam ist dat zapisat dieta do pasu, ked byvam v II. obvode? dik 😉

janzurka
18. jan 2011

@pipka, dieta Ti do pasu zapisu na akejkolvek policii, nesuvisi to s Tvojim trvalym bydliskom. Dokonca mu aj samotny pas vystavia kdekolvek! Akurat si zozen vhodny kolok, ten v tychto uradoch prestali prichodom Eura predavat 😒

pipka
18. jan 2011

@janzurka dakujem 😉 to som nevedela, to je super, tak skocim na najblizsiu policiu. Kolok uz mam, to viem, ze uz nepredavaju...co inak nechapem 😠 ale to uz je o inom 😝

pele
27. jan 2011

baby neviete, ci moze mat dieta svoj vlastny pas a zaroven byt zapisane v pase rodica?

kvietocek7
27. jan 2011

@pele ano moze,ja tak mam moje dve ratolesti 😉

pele
28. jan 2011

vdaka @kvietocek7

maculienka123
18. mar 2011

myslite ze bude problem ak tam pojdem s manzelovym pasom,lebo ja mam este stary a nechce sa mi platit za novy

lante
18. mar 2011

@maculienka123 možno by bolo lepšie si tam zavolať, či môžeš prísť ty s manželovým pasom dať zapísať drobca do pasu manžela.

macka23
18. mar 2011

@maculienka123
mne bez problemov drobca zapisali do manzelovho pasu.
ale mozno radsej zavolat, pre istotu 🙂

santana
18. mar 2011

aj mne zapisali do manzelovho pasu bez problemov, bola som cca pred tyzdnom. Ani kolky som nemala, dalo sa platit v hotovosti
@maculienka123

ameanda
22. mar 2011

kocky, neviete poradit policiu v okoli zahradnickej?
dakujem

jasminet
22. mar 2011

@ameanda aku policiu v okoli zahradnickej? ved priamo na zahradnickej 93 je policia... 😉

ameanda
22. mar 2011

@jasminet
nie je nahodou zrusena? alebo zrusili len predny vchod?

jasminet
23. mar 2011

@ameanda neviem o tom, ze by bola zrusena... tie budovy okolo nej su zburane, ale mam pocit, ze normalne funguju a len ten vchod je posunuty...ved skus si tam zavolat

ameanda
23. mar 2011

@jasminet
bola som tam dnes, su prestahovani na ruzinovskej 1/B

jasminet
23. mar 2011

@ameanda az na koniec elektriciek??

ameanda
24. mar 2011

@jasminet
presne tam, na konecnej
ze je to hned pri nejakom ucilisti alebo strednej skole (neviem presne)

gilly
17. máj 2011

caute, cize ked chcem dat maleho zapisat do mojho pasu, moze to ist vybavit manzel bez mojej pritomnosti a bez pritomnosti dietata? ci tam musim ist ja osobne?
a kolok je teda 8 €?

hankahc
1. jún 2011

ahojte,
ja si chcem dat zapisat dieta do pasu tak som si zistovala co budem potrebovat. Pani na colnom ma ale upozornila ze ona by mi urcite odporucila dat spravit novy pas dietatu, kedze sa stava ze tieto nove pasy scaner zvykne znehodnotit a potom si budem musiet dat ja spravit novy pas na moje naklady!!!! 😕 😕 😕 😕 a kedze sa blizi dovolenkove obdobie moze byt ze to do dovolenky ani nestihnu a potom si budem musiet este priplatit za skorsie vybavenie!!! je to normalne?? ze ja si zaplatim 3euro kolok na zapis do pasu a teraz ked to pani nevyjde s tym zapisom tak si mam dat spravit akoze novy pas??? to kam spejeme??? 😔

stardust
1. jún 2011

@hankahc to hadam nie je mozne!!!!

irriss
1. jún 2011

@hankahc
spejeme na "zapad"..ale na ten divoky zapad... 😉
Mne poskodil zdejsi (Italie)bankomat posty bankomatni kartu a musela jsem si na vlastni naklady zhotovit novou (10 eur) a 14 dni cekaci doba 😠
p.s. porucha byla na strane posty...nebyla jsem jedina, ale ani to mne neutesilo..naopak 😉

hankahc
1. jún 2011

ja neviem teraz ci to mam risknut, alebo urobit novy pas pre maleho, lebo o 3 tyzdne ideme na dovolenku!! ked pokazia ten moj pas tak tam sa plati za skore vybavenie cez 100 a viac euro tusim!! je to strasne len sa modlit aby vysiel pas v poriadku cez ten scaner 😕 😕

irriss
1. jún 2011

@hankahc
Pockej..rozeberem to.... 😉
1.Kdyz to ten scaner nezvladne, kdy se to dozvis? Ihned?
2.Jak dlouho trva novy pas?

p.s. prijde mi to jako varovani, kdy uz predem vi, ze se to nepovede...t.j. tiskarna na penize z jejich strany...a polehcujici okolnost, ze Te preci upozornili predem a jsi to Ty, co sis vybrala tuto variantu...t.j. chyba bude tak i tak Tvoje, i kdyz to podelaji oni...ach jooooo 😠

hankahc
1. jún 2011

irris ja si myslim ze sa to dozviem hned lebo ten zapis robia na pockanie, a ked im to nevyjde ze sa pas poskodi tak si mozem robit vlastne hned novy, lebo ten platny pas mi dokaslali..aspon tak mi ti pani povedala, ze tieto scanery co maju nechcu brat tie nove pasy atd..no ale za to nemoze nikto z nas a teraz ked scaner pokazi 20 pasov za sebou tak to je celkom dobry prinos do kasy ci?? pripada mi to cele chore..

cicimon
1. jún 2011

@hankahc akym scanerom sa to robi? my sme tiez davali zapisovat malu do pasu - mojho - a napisali jej tam zle meno, nejako sa im zliali pismena, takze jej v mene chyba i ... a ked sme to boli reklamovat, tak povedali, ze sa to casto stava a ze este nik nevravel, ze by s tym bol na letisku problem..
pre istotu sme ju dali zapisat aj do muzovho pasu a tam to uz je ok...

hankahc
1. jún 2011

cicimon ta pani na pasovom sa mi tak vyjadrila ze sa to robi cez scaner a potom sa to vytlaci a pravdepodobne vtedy sa moze poskodit ten pas, ja som uz z toho akoze total mimo 😖