Žijem v zahraničí. Máte skúsenosť s papiermi po pôrode?

denili
10. jún 2008

ahojte,zijem v severnom Irsku,som 14 tyzdnov tehotna a planujem tu rodit a ostat niekolko rokov.Ma niektora z vas skusenosti,myslim tym,co sa tyka papierovania po porode?dik 🙂

jankando
13. jún 2008

No..dididi je sikula..ako keby ani nerodila...len thomaska asi bocian doniesol.. 😀 😀
no ja dufam a verim, ze bude dobre..len si fakt neviem predstavi tu moju midwife pri porode..ona tak nemastna neslana....vobec nejak mi nereze...to skor tie v nemocke midwifes..take zlate, i sme pokecali , posrandovali..vse..
tak uvidime..uz je to jedno, len nech vie co robi a nech to robi dobre...zaklad je, ze budeme mat babo..teda ho privedieme na svet...taaak sa uz s tatkom na neho tesime.. 😵 😵 😵
baby, aj vy ste brali nejake kurzy?rodicovske?oplati sa?.no vy sice uz druhe baba mate, ale predsa...oni tam vraj i informuju ako to v nemocke prebieha..hm?

jankando
13. jún 2008

pftuj pftuj dididi aky ke krasny Thomasko....ted som kukla albik.. 😵 😵

elbel
13. jún 2008

janka ja som pri prvom bola na predporodnom kurze.bolo to celkom zaujimave aj ked vela veci okolo toho som vedela a jedno sedenie bolo kde prisli aj manzelia/partneri a midwife ich tam poucala co maju robit az to na nas pride aby nepanikarili a ako sa maju starat a potom nam aj ukazali porodnicu,bolo to zaujimave
a este jani ved ked nechces nemusis mat svoju midwife pri porode jednoducho az to na teba pride tak pojdes do nemocnice a a odrodi ta ta midwife ktrora tam bude v tom case volna
ja som to mala pri prvom porode,ale pri druhom uz som si objednala svoju midwife

jankando
13. jún 2008

elbel..tak som presne rozmyslala, ze ked to na mna pride tak pojdem do nemocky a tam ma asi odrodi, kto tam bude.. 😉
no a s tym kurzom,..ja rozmyslam..dufam, ze dobre bude

dididi30
14. jún 2008

baby dakujem.......no ja som v poho, nenastrihnuta, nesita a malicky stale haja , je zlatunky a stiham vsetko , kebyze niesom este ubolena aj by som sla na nakupy, bo si nemam co obliect 😀

xena22
14. jún 2008

dididi30 tak to teda gratulujem,asi takto nejako si predstavujem idealny porod 😀

Jankando - tebe sa to tiez uz krati,mate uz vybrane mena??? 😉

denili
autor
14. jún 2008

dididi - aj ja ti gratulujem....ze si po porode v poriadku a aj maly 😉

dididi30
14. jún 2008

dakujem baby 😉
xena, no neviem neviem, tie kontrakcie boli nehoranze, este ze som uz bola otvorena na vytlacanie
denili....sme ok, papame a spinkame , pohoda, este aj netovat stiham, aj som poprala 😎

denili
autor
15. jún 2008

tak ty si sikovna,to sa da zatial stihat,kym maly spinka,potom uz budes mat na to menej casu,ak ti zacne lozit a vnimat 😉

jankando
15. jún 2008

Dididi..no ty si sikulka...bodaj by sme i my tak dopadli. 😉
Xena 22....no to teda sa nam krati..vcera som tak rozmyslala, ze 10 tt do terminu mam..ajajaj.... 😝
meno mame len pre chlapceka, lebo mozno az hlupo myslime, ze to bude chlapcek.. 😀 😀 Sean Peter.. 😎
no a pre dievcatko...sa mi pacia 2 mena, ale to nemame podiskutovane s priatelom, tak neviem ...Lauren a Audrina...(inak mena su z jednej reallity show, ktoru pozeram.. 😀 😀 )

mory
15. jún 2008

pridavam sa aj ja 🙂
ja som ostala tehotna v zahranici a to som tu bola uz aj nelegalne 😝 ale s priatelom teraz uz manzelom sme sa rozhodli ze si to nechame 😵 takze som tu porodila, neskor sme sa zobrali na slovensku pretoze tu sa koli rozlisnym nabozenstvam nedalo a teraz spolu zijeme uz skoro 8 rokov a mame 2 krasne zdrave deticky, som tu sice sama ako prst daleko od celej rodiny ☹ ale zvykla som si nikdy som nepotrebovala pomoc a je mi tak dobre 😉 aj ked za rodinou je mi sice velmi smutno ale aspon mame kam chodit na dovlenku 😎 a tym viac si ich vazim a lubim 🙂

jankando
15. jún 2008

ahoj mory..a kde si?

mory
15. jún 2008

a k papierovackam som nic nenapisala takze akurat som si dala prelozit rodny list maleho a vzala ho na slovensko a tam uz sa da na matrike opytat co dalej oni ti povedia presne co robyt a kam ist a daju sa vsetky papierovacky vybavit aj cez ambasadu to som zvolila pri druhej dcere. takze nic strasne ked som ja zvladla vsetko tak to zvladne kazda z nas sak sme zeny nie? 😀

mory
15. jún 2008

ja som v izraely 😎

jankando
15. jún 2008

jaaj, a ako sa ti tam zije?

mory
15. jún 2008

jankando zije sa dobre len tie horucavy su niekedy neznesitelne 🙄 ale ako som uz pisala velmi rychlo som si zvykla a ani si neviem predstavit zeby som sa vratila zit na slovensko. 😀

a ty? si v anglicku ze?

mory
15. jún 2008

pozrela som si tvoj album a budete mat urcite krasne babatko farebne 😀 😉 mne sa velmi pacia miesane deti su niecim vynimocne ani neviem cim? 😅 ale je to pekne 🙂 tak sa budem tesit na fotku babetka 🙂 a prajem lahky a krasny porod

zukab
15. jún 2008

caute, aj ja som tehu v anglicku, mam fantasticku midwife, ktora ku mne pravidelne chodi a je naozaj skvela.
nastastie nemusim chodit ja za nou, tento sposob u mna doma v obyvacke mi vyhovuje podstatne viacej 😀
pri porode budem mat dve midwives, tu moju a este jej kolegynu, ktora je takisto vyborna. plus samozrejme mojho poloviciaka.
osobne sa zatial na starostlivost nestazujem, scany mi vyhovuju, takisto aj fakt, ze sa vo mne s prepacenim nesparaju ako na slovensku pri kazdej navsteve, pristup je vynikajuci, nemocnica za rohom, len nech to tak vydrzi az do porodu.... 😀
ta moja ku mne bude chodit este cca 4 tyzdne po porode, podla situacie samozrejme.
blahozelam cerstvym maminam!!!

jankando
15. jún 2008

mory...no ja som v anglicku a tu si neviem zvyknut.. 😠 i pocasie tunajsie na mna velmi vplyva.. 😠
no mne chyba domovina.. 😉 ..no a deticky zmiesane sa i mne velmi pacia...nase bude isto nadherne..uz sa nan veeelmi tesime.. 😵 😵
zukab....no to mas pravdu..mne tiez velmi vyhovuje, ze sa vo mne zakazdym nesparaju..ale zase potom tesne pred porodom by vlastne aj mohli aby zistili ci je babo v dobrej polohe....lebo ako som tu citala na konikovil..jedna zenska, ktora rodila tu v uk...tak to mala hruzu...napr...ze bola otvorena malo a midwife si to pomylila..zacala tlacit a potom zistli, ze je este malo otvorena.. 😠 tak pockali a tlacili dalej kym nezistili, ze babo je v zlej polohe tak sla na cisarak..no vies...tooolko toho okolo.,,,keby ju jednodcuho len prehladli tak by zrejme zistili , ze babo je nejak v nedobrej polohe na normalny porod.. ☹ ale zase viem, ze to nemusi byt vsade rovnake..vies..

mory
15. jún 2008

jankado poznam vela ludi co je v anglicku a tiez si zvyknut nevedia 😀 asi na tom nieco bude 😅
ani tu sa nesparaju casto a ako hovoris ku koncu tehu som sa uz musela prosikat nech mi spravia sono aby som mala este nejaku spomienku na tehu 😀 ale pri samotnom porode boli vynikajuci aj ked som nakoniec obe deti rodila cisarakom ale to nebola chyba lekarov ale v mojom tele proste si clovek nevyberie ako porodi hlavne ze je to zdrave a zive a ostatne je uz jedno 😉

dididi30
15. jún 2008

ahojte
tak ako zukap pise, veru doma sa mi lepsie zotavuje ako ked som bola s malou v nemocke na sk, bolo to stresujuce a tu mi pomoze aj manzel a zatial vo vsetkom sa mi dari, klop klop, aj pekne kojim, malu som nekojila a pekne sa hojim z vnutra, uplne uzasne...paci sa mi to tu, su nejake veci co by som tu vytikla ale uz mi je to jedno, mam to za sebou 😎 😵

mory
15. jún 2008

dididi super ze sa mate dobre , ja som bola praveze rada ze som v nemocke stravila 5 dni proste tam bolo supeeeeeeeeeeeeeeer a taky sestrickovsky kolektiv no tazko sa mi z tamad odchadzalo 😀

zukab
15. jún 2008

dididi30,
rada by som sa opytala taku intimco otazku ohladom porodu, ak teda mozem.
kedze tu nerobia klistyr, je to poriesene nejakym inym sposobom?
ci proste, ked ujde, tak ujde, co uz? 😉
lebo ma trocha desi predstava, ze sa pred porodom nejako najem a proste sa tam pototo na sale.
viem, ze s tym rataju a vsetko ostatne, ale asi by som odpadla od hanby... ☹

mory
15. jún 2008

zukab u nas robia ale mne nerobili lebo to je prirodzene ze pred porodom sa to uvolnuje a ja som bombardovala na zachode aj bez klistiru 😀

zukab
15. jún 2008

mory, no ved to 😀
chapem, ze s tym rataju a je to prirodzene a vsetko, ale predstava, ze im tam nalozim kilo fazulovej polievky ma teda viac ako desi 😀
zachod je fajn, ale co ked budem tlacit a nevytlacim len dieta? 😲
chuda moja mama, mala ma v lete a kedze akosi neratala s tym, ze sa narodim tak rychlo, zjedla kilo sliviek a potom sa tam pototo na sale, chuda, hanbila sa ako pes a skoro sa im tam rozplakala 😀
samozrejme jej vraveli, nech nie je hlupa, no ale dakujem, neprosim. he he

jankando
15. jún 2008

zukab..teda to isto bude vediet dididi.kedze je cerstva rodicka..ale myslim, ze to tu nejak neriesia inak...
videla som jedno foto zenskej, ktora tu rodila a foto je presne hend po porode..no a vidno tam i to vse co z teba vyjde a bolo tam i h..vienko..no co uz...tak to je....a mamca mi spominala, jak ona mala klystir..tak ze to bol brutal... 😀
a zase kamoska, s ktorou sme riesili co a ako z teba vychadza a obom nam to bolo trapne, tak ona porodila asi pred cca 2 tt a islo jej vse lahko, rodila v cz a ani klystir jej nestihli dat..a som sa jej pytala, ze ci co a jak a ona, ze to ani nevnimala..ze sa necitila ani trapne, ze ten personal na to musi byt zvyknuti a inak ze ani nad tym nerozmyslala jak mala babo uz pri sebe.. 😉

zukab
15. jún 2008

jankando, aj ja si myslim, ze ked sa stane, bude mi to asi jedno a personal to tak neriesi, vidia horsie veci a na vecko chodia aj oni, len ta predstava..... 😀
a to teda nie som ziadna fajnovka a podobne veci ma nejako neberu ani to neriesim, tak nechapem. no co uz. 🙂
ked (ak) budem mat epidural, ani o tom nebudem vediet a preto ma nic nebude trapit 😝
mimochodom, kde rodis ty?

dididi30
15. jún 2008

zukab, tak neboj nic, mne uslo a stale utekalo 😀 iba podomnou menili podlozky, uplna pohoda, este aj muz to videl, a nevadilo mu to 😀 ..ale mozes si to poriesit aj sama ak na tom trvas 😉
no a tiez vobec neholia, takze pohoda....proste mozes prist a odrodit aj v bluzke 😀

jankando
15. jún 2008

zukab..ja tuna v anglicku..ty tiez co?

zukab
15. jún 2008

dididi, hej, miluju tu "alternativy" 😀
zavidim, ze to mas uz za sebou a mozes sa tesit z baba. 🙂
no vidim, ze na sale bude veselo. hihi

jankando, myslela som mesto 😀
ano, aj ja som v UK, v ldn.
ty si tusim v bristole ci v bradforde, ak sa nemylim?