Žijem v zahraničí. Máte skúsenosť s papiermi po pôrode?

denili
10. jún 2008

ahojte,zijem v severnom Irsku,som 14 tyzdnov tehotna a planujem tu rodit a ostat niekolko rokov.Ma niektora z vas skusenosti,myslim tym,co sa tyka papierovania po porode?dik 🙂

zmrzka1
30. nov 2008

baby ja vas s tym cestovamin obdivujem ,ze autom ja si to ani predstavit neviem ja ked letim som doma za 2 hodiny a potom spim dva dni co som unavena z cesty a co by som robila potakom dlhom cestovani si fakt neviem predstavit ten tyzden by som sa len spamatavala 😀 😀 😀

macka23
30. nov 2008

To cestovanie obdivujem aj ja.
My sme raz boli na dovolenke s nasimi v taliansku, asi 8 rokov dozadu, a isli sme tam 26 hodin autobusoom, ked si to predstavim, stale mam z toho hrozu.
A ako zmrzka vravi, mna uz len ta cesta na letisko - od nas to boli asi 3 hodky autom, popripade vlakom, potom to cakani na letisku, potom 2 hodiny let, zasa cakanie na batozinu a dalsia hodka autom domov...a to si nechcem predtavit ludi z inych kutov slovenska, ze potom este idu 6hodin vlakom do kosic a podobne...
Klobuk dole...to musi byt unavujuce 😖 ale viem ze niekedy nie je ine vychodisko, a ja som fakt rada, ze byvam tak blizko 😉

sophie1981
1. dec 2008

ja to cestovanie celkom dobre znasam.....a som prekvapena ze aj terz v tehotenstve, co som sa bala, ze to bude katasrofa.....som sa smiala, ze mame scestovane decko...kedze uz cestolavo vsetkymi moznymi dopravnymi prostriedkami smer svk-Londyn,,,, 😀 😀 ...sice to cloveka tiez unavy..ale na druhy den som stale zvladla ist do roboty....najhorsia cesta bola asipred dvoma mesiacmi, ked nam zrusili let z BA, tak sme sli cez Stockholm a tak do LOndyna....dosli sme na letisko o druhej rano, plus este cesta autom hodinka.....a rano na 10 do roboty...to som bola o drzku aj ja... 😀 😀 😀 😀 😀

zmrzka1
1. dec 2008

no tak to je sila teda...ja neznasam dlhe cesty i ked rada poznavam nove miesta...
no a raz som sla busom do grecka co som skoro plakala bola som dolamana tyzden a povedala som nikdy nato rok som to riskla znovu do spanielska 😀 😀 😀
od tedy necestujem busom aj meska doprava mi neprospieva hlavne tu v gb ked idem z roboty a kym pridem domov je mi zle z tej ich jazdy ako na kolotococh-hroza..prve mesiace som zvracala hned ako som prisla domov 😝

sophie1981
1. dec 2008

zmrzka, no ze si to vydrzala az domov...mne sa asi 5 krat pocas tehotenstva stalo ze som sa zgrcala v bude do sacka(to bola moja povinna vybava a dodnes mam stale vrecko v kabelke 😀 )...ja som sa hanbila ako nikdy, ale co uz...a ti ludia ako zazerali...no a na ulici, to bolo bezne...v obchode....ale stale som to zvladla do sacku... 😅

zmrzka1
1. dec 2008

sophie--xi xi xi no teraz sa uz na tom smejes ,ale v takom velkom meste si ta ludia nepamataju ,ale tu kde ja som kazdy pozna kazdeho takze to by bola hamba... ja som mavala nevolnosti vecer nie cez den ani rano 😝
som rada ,ze to mam za sebou a trvalo to dobrych 14 tt...
aspom,ze si mala sacky to ja neviem co by som robila utekala na ulicu alebo co neviem si to ani predstavit...
a inak teraz sa mas ako v poho?
co mas uz pre male pokupene?

sophie1981
1. dec 2008

zmrzka...no nebolo mi vtedy do smiechu...ale co uz je to s tehotnostou...mna to drzalo tiez do nejakeho 15tt....teraz mi este pride zle, sem-tam...ale uz to nastastie vyzvraciam a mam pokoj....na male sme uz zacali kupovat vo velkom, kedze na svk to stoji ovela viac, tak chceme nakupit vybavicku tu...ale len take drobnosti...postielku som zdedila po sestre, kociarik som dostala od mojich zamestnankin ako dakujem a baby shower, a nejake oblecko, odsavacku na mlieko, flase, spaci vak, nejake tie hrazdicky na hranie a tak....pomali sa zaplnuje skrina.... 😉 a ty??

zmrzka1
3. dec 2008

sophie---ja mam zatial kocik,neake to oblecenie,topanocky,ale vela nie,lepsie bude ked budeme vediet co to bude a potom mozme viac veci pokupit podla farby,lebo vacsinou vsade maju modre,ruzove a malo unisex ☹ i ked si myslim ,ze biele a kremove vecicky su krajsie,no co uz....
ale po novom roku to bude lepsie kupovat ked budu vypredaje a budeme mat z krku vianoce...

macka23
3. dec 2008

sophie,
este to tak prepravit na slovensko 😀 predpokladam, ze idete malou dodavkou 😉
My sme tiez strasne vela veci pokupili v uk, a nakoniec to vsetko manzel poslal prepravnou sluzbou ci co to je, tak v tychto dnoch ocakavam 200kg nakladu 😀 samozrejme su tam aj veci co sme za ten cas co sme boli v uk zhromazdili.

zmrzka,
my nechceme vediet pohlavie 🙂 a mame vsetko viac menej v neutralnych farbach, a teraz ked uz aj idem do obchodu, tak ani nic nekupim, bo toho mame fakt dost 😀 a uz ani neviem co este treba.
Ale nakupy v uk sa mi velmi pacili...to mi tu bude asi chybat ☹ ale zasa n druhej strane, potom uz na to asi nebude tolko casu 😀

sophie1981
3. dec 2008

macka, mi nespominaj kolko toho je...manzel uz na mna zazeral, ze ci to myslim vazne...ja si myslim, ze je to zatial v pohode...manzel len rata na kila, ci to ten nas opel potiahne...ja ze v pohode....a manzel, jasne, ale ze mam ratat este seba a brucho...ma normalne toto....som mu hned vytresla, zeja zatial len kiko navyse...on od leta pribral 5....tak asi on bude utekat za nami az do francuzka, kym nezhodi kilecka navyse.. 😀 ...a ak sa mozem opytat, akou spolocnostou ste to posielali a kolko vas to vyslo???...lebo mozno sa na to vybodnem a tiez to zabalim a poslem...

macka23
3. dec 2008

sophie,
posielali sme to cez TetraTrans.co.uk, ale este ti nemozem povedat ci sme spokojni, bo to este neprislo 😀
Ale maju celkom v pohode cennik, £1.20/kg, plus sme mali 2 bicykle, a to si uctuju £20/ks, co je podla mna dobre cena, v porovnani s inymi spolocnostami. No uvidim este v akom stave to pride, ale dufam, ze vsetko bude ok. Manzel to vsetko tak zabalil, ze ja budem potrebovat pristavit kontajner len na odpad kym to rozbalim 😀 Myslim ze zajtra, alebo napozajtra by to tu uz malo byt. Tak potom dam vediet 😉 Fakt,ze na to, ze doma to musis len zabalit a oni si pre to pridu, a ty to mas na slovensku trebars o tyzden a viac menej bez starosti..myslim, ze to bolo najlepsie riesenie. Uz aby to tu bolo, nech sa nenudim :D

mili1008
3. dec 2008

Caute baby,

to som sa aj ja chcela opytat na tych prepravcov, lebo manzel obvolal vsetky, co nasiel v Echo Magazine a aj na nete a maju rozne ceny za kilo. U niektorych sa pri vacsich zasielkach da dohodnut na cene. Keby sme sa definitivne rozhodli vratit domov, tak toho tiez bude dost na posielanie. Mozno 200 kil, mozno aj viac. Niektory beru za objemne veci ako napr. gauc na m3, a to je za m3=£200 (co je dost) a niektore beru normalne na kila. Kedze nemame skusenosti s niktorou spolocnostou, tak sa manzel pytal ako dlho posobia na trhu. Vela z nich akceptuje platbu az po doruceni. Lebo neradi by sme im zverili gauc a kresla a skrine a nikdy to nebude dorucene a este k tomu aj zaplatene. A vacsina z nich ma z adresy na adresu, poniektore maju zberne v mestach. Tak ak mate baby niektora skusenosti s tymto, prosim napiste.

Vdaka.

sophie1981
3. dec 2008

macka, tak o takej cene som pocula aj ja....my by sme chceli prepravit len dve skrinky, s ktorymi sa mi bude azko lucit...mozno do nejakych 50 kilo, co by sa aj oplatilo tou prepravnou sluzbou, kede tam je problem velkost...tak len dufam, ze vam to dojde v pohode a vsetko...kamoska posielala tiez veci(sa stahovali spat aj s dietatom) a "stratila" sa jej postielka pre maleho, ale vraj vsetko ostatne bolo neporusene a neposkodene...az na tu postielku....ako sa inac citis doma???..manzel o chvilocku dojde co???...zvykla si si doma hned...ja sa bojim ze ma nervy zozeru ked zrazu nebudem mala co robit a budeme byvat u nasich, kym nedokoncime dom ako tak ze sa tam bude dalo byvat...ratam ze to zaberie take 6 mesiace... 🙄 ...ked uz bude male von, tak uz budem mala co robit...ale tie tyzdne, kym bude dnu... 😖

mili1008
3. dec 2008

Ahoj Macka,

ako sa mas? Babatko si rastie? Je vsetko v poriadku? Ja stale cakam na dalsiu odpoved ohladne E112, lebo som im odpovedala na ich otazky, tak uvidim, kedy sa mi ozvu. Zajtra mame s manzelom volno, tak sadame do auta a do mesta. Takze nejake tie detske vecicky v Mothercare, Babyruse a inych babyshopoch popozerat. Uvidime ake zlavy maju. Nechcem este tak vo velkom nakupovat, ale ked uvidim nieco pekne, tak urcite neodolam. A hlavne, ked je to lacnejsie ako na SVK. Chceme si kupit take babatkovske lehatko a aj taky ruksak v ktorom si drobca mozes nosit a popritom aj oblecko.

My teraz kazdu chvilu ocakavame SMS, lebo manzelova sestra ma tento tyzden termin, tak uvidime kedy sa to babo narodi. Malo by to byt dievcatko. Tak cakame.

Maj sa a drz sa.

mili1008
3. dec 2008

Macka

este som zabudla. Asi sa teraz bez manzela doma poriadne nudis, co? Lebo ked sa tesis na to vybalovanie, tak si chces trosku zabit cas? Viem si to predstavit, este neviem ako to ja zvladnem bez mojho, kedze zatial je to tak, ze zostava v UK. Ideme spolu 6.1. domov a on sa potom 20.1. vrati a co bude dalej to este fakt nevieme. Za ten cas musime vsetko stihnut vybavit s tym tlacivom, zabezpecit co potrebujem, lebo nechce odchadzat s neistotou a este aj sestrine krstiny stihnut. Nechce ma nechat samu s bruskom a zaroven nechce, aby sme ostali bez penazi, kedze nevieme, ci by sa mu podarilo najst rychlo nejaku pracu. Je to tazke, vyriesit tuto situaciu, tak uvidime ako to este bude.

Tak cau.

ashley
4. dec 2008

Ahojte baby.
Ja som rodila v Irsku. S vybavovanim papierov som nemala ziaden problem. Len to tu trva dlhsie kym vydaju rodny list, tusim to bolo 2 tyzdne. S rodnym listom mi automaticky vybavili vsetky prispevky na ktore som mala narok. FAkt ziaden problem. Domov som letela s 2 mesacnym babom a tiez bez problemov, lebo celu cestu mi prespal. Ozaj este pred vycestovanim na slovensko som si na Slov. ambasade dala urobit cestovny doklad- je to povolenie na jednu cestu. Na slovensku som si vybavila slov. rodny list... tu bolo trosku viac papierovaciek.. ale slovensko sa nezaprie. ked som mala rodny list, tak som si vybavila prispevok pri narodeni dietata..
Keby ste nieco potrebovali, tak sa kludne opytajte. Necitala som cele forum. 😀 sorry.

jarka82
4. dec 2008

ahoj ashley aj ja budem rodit v Irku kde presne si rodila? ja budem v enniskilene. A bez problemou ti dali ten prispevok pri narodeni dietatka na slovensku? my cakame dvojicky ktovie ako to chodii to sa dostava vsetko dvakrat? ahoj 🙂

macka23
4. dec 2008

Ahojte,
tak ja som dnes prevzala svoj 200kg naklad, vybalovala a triedila na dve zakladne skupiny 😉 a zajtra budem pokracovat. Vsetko prislo v poriadku, nic nebolo poskodene, a ani nic nechybalo 😉

mili,
ani sa tak nenudim, viac menej oddychujem, pomaham mamine, uz sme zacali piect na vianoce, pripravujem nam hniezdocko a tak...stretla som sa s kamaratkami, ktore som nevidela 100 rokov. Sem tam idem navstivit svokru 😉
Babatko rastie, o tyzden idem na poradnu, tak sa uz tesim 😉
My sme inak oblecko kupovali len tak, ked sme natrafili, nikdy sme nesli nejak cielene. Ale, vzdy sme ked sme niekde boli, omrkli sme aj oddelenie s detskymi vecickmi a ked nam nieco padlo do oka, tak sme kupili 😀

zmrzka1
7. dec 2008

ahojte babiky --bola som na to sono v piatok a vraj to je ,,little girl,,
ani neviete aka som stastna juchuuuu
bude sa volat KRISTY

macka23
8. dec 2008

ahoj zmrzka,
tak teda gratulujem 😵
ja idem v s tredu na poradnu, a tiez ma laka spytat sa, ze co to je, tak uvidim ci odolam 😀
pekny den 🙂

zmrzka1
8. dec 2008

macka -- v sredu ide aj mojho priatela dcera ,ktora je tehotna a tiez sa uz nevie dockat co to bude... chce strasne dievcatko no ,ale uvidime co jej povedia . bola na mojom sone so mnou a aj sme prehovarali tu lekarku ci by jej rychlo nemohla dat to sono na jej brucho a povedat len co to bude,ale nechcela a neprehovorili sme ju takze cakame aj my na stredu ... drzim palce aby si mala co chces mat ... a co by si si ty priala?
ja by som isto neodolala ani si nevies predstavit aky to je pocit ked ti povie co to je ....
mne zimomriavky este teraz behaju ked si na to spomenie m fakt je to ten najkrajsi pocit....

macka23
8. dec 2008

zmrzka,
ale zasa na druhej strane, ked som doteraz vydrzala, tak uz by som mohla aj do konca 😔
A este k tomu idem sama, bez manzela, no ved uvidim 😉
Inak na zaciatku sme chceli dievcatko, ale teraz je to uz vlastne jedno, budeme radi nech je to cokolvek, len nech je zdravucke, a hlavne nech uz je 😵 sa uz neviem dockat niekedy, a hlavne teraz ked uz ma zacina bolievat cele telo, tazko sa mi prevaluje z boka na bok v posteli, a z vane vyleziem pomaly uz len obuvakom 😀
Ale inak si tehotenstvo uzivam, a teraz ked fakt citit a aj vidiet ako sa tam to male hmiri v brusku, kolkokrat len tak sedim a pozorujem, a premyslam, ktoru cast tela tam prave vypucilo 😀 😀 😀

mili1008
8. dec 2008

ahoj macka,

mile, co pises o drobcovi 😀 uz sa ti to blizi..
No ja uz tiez zacinam citit mensie-vacsie kopance od drobca, kazdym dnom su silnejsie, ale tesim sa z toho, je to take mile, zatial 😉
Inak formular E112 mi uz prisiel, tak uvidime, ako s tym pochodim doma (snad ako ty, o nic horsie)
Chcem sa ta spytat, ci vies ako sa pise maternity leave resignation, dnes som bola za personalnou ohladom toho, kedy koncim a tak a chce to odomna pisomne, tak ci nahodou nevies, ako sa to pise, ked ty to uz mas za sebou 😉
Skusila som nieco vygooglit, ale nic konkretne som zatial nenasla.

macka23
8. dec 2008

ahoj mili,
tak super, som rada,ze ti to uz prislo, uz budes kludnejsie spavat 😵
Ale s maternity leave resignation ti zial nepomozem, ja som dostala priamo papiere od zamestnavatela, to som len vyplnila a podpisala 😖
Ale niekde som tusim uz o tom dnes tu MK citala.

macka23
8. dec 2008

Ale v podstate to vyzeralo takto nejako:

http://www.workandfamily.nsw.gov.au/parents/mat...

kackabrcka
8. dec 2008

sophie1981 ako vidim si v 25tt ty zatial ako cestujes z londyna bus ci ako? lebo ja zatial lietam z nemecka do SR len neviem do kedy sa to bude dat.. co som pocula tak sa da od 28tt lietat ale s potvrdenim od lekara.. ale co je na tom pravdy este neviem..
no ja uvidim kde ma to zastihne ci v SR alebo mozno aj cestou do nemecka a bude to nakoniec rakusko..

papa, brcka

macka23
8. dec 2008

brcka,
od 28tt len s potvrdenim od lekara, ked mas bezproblemove tehotenstvo, tak ti to potvrdenie tvoj lekar vystavi.
Ja som tiez letela v 28tt, a vsetko bolo ok. Ale aj s potvrdenim mozes lietat len do max. 35tt myslim, kazda spolocnost to ma niekde na stranke. 😉

zmrzka1
8. dec 2008

macka-- ti verim ja som este len skoro v 22tt a uz teraz sa mi tazko dycha a to som este ani nepribrala... 😅
a ja si ,,uzivan,, tehotenstvo ,ale najradsej by som to uz mala pri sebe,velmi sa tesim....
no je na tebe ci si das povedat co to je a ked ides sama mozes vediet a nepovedat 😀 ja by som neodolala ja nemam rada prekvapenia....no som zvedava ci odolas...daj vediet 😎

sophie1981
9. dec 2008

macka odolas!!!! 😉 😉 😉 😠 ....uz aj tak len par tyzdnov tak to vydrz....je pekne vediet co to je ale myslim, ze aj to prekvapko ma dost do seba... 😀 ..ja som si vravela, ze uz musim vydrzat a az po porode uvidime ci je to pisulka alebo pipik.... 😀 😀 ..ja tiez dycham ako parny valec...hlavne ked sa taham po schodoch na tretie poschodie.... 😀
katka, my ideme auto domov....kedze autobus neprichadza do uvahy, nakolo tam sa stoji kazde 4 hodiny co by bolo pre mna zalostne malo aasi by som to nevydrzala...rozmyslali sm vlakom, ale ked som si vygooglila ako by sme museli cestovat...no dakujem nie....z Londyna do francuzka, odtial brat vlak do bruselu, odtial do viedne a z viedne ic na svk....to by ma asi zabilo...dokopy by sme sli 27 hodin...a lietadlom uz cestovat nemozem, nedostala som potvrdenie fit to fly......tak akurat autom..... ☹

macka23
9. dec 2008

sophie,
ja tiez dufam, ze odlolam 😉 zajtra dam vediet 😀 😀 😀
Ja sa tiez pridam do klubu funiacich, moj brasko sa na mne kosi, ked idem po schodoch, ale neda si vysvetlit, ze niest take brusko pred sebou uz je dovodom na funenie 😀 a este sa mi smeju ze som srotovnik 😕 ale ved ja za to nemozem, ze som stale hladna 😔 a kedy si to mozem dovolit, ked nie teraz, no nie? 😉
No a inak ta cesta vlakom slovensko znie fakt zaujimavo...to by bolo potom este dlhsie ako busom, ci nie? Ja teda neviem, nikdy som busom do uk nesla, vzdy sme leteli, a aj to ma dost znicilo 😒
A este pri tych prestupoch tahat zo sebou aj batozinu..hruza, par krat sme sli vlakom na stansted z paddingtonu cez leiverpool street...a tam nie su escalatory!!! 😖 no to fakt radsej autom, kde si to riadite sami, aj prestavky aj vsetko 😉
Pekny den.