Zmena bydliska a vybavenie potrebných dokladov

zuzana2706
7. jún 2009

prosim o radu, som na RD a prave som zmenila trvale bydlisko z Petrzalky do Race, OP uz mam, co je potrebne si vybavit ako prve?
viem ze musim ist do zdravotnej poistovne nahlasit zmenu adresy, kam mam ist odhlasit rodicovsku a detske pridavky a kam nahlasit a do kolkych dni. musim ist aj do socialky?

ajka27
7. jún 2009

musis začať občianskym
od toho sa ti všetko odvíja, bez zmeny v OP ti nič nikto nezmení, aspon teda mne nechceli

zuzana2706
autor
7. jún 2009

to mam

nezabudka323
19. dec 2012

Ahojte kto by mi mohol poradit postup planujem ist s Anglicka na Slovensko.Potrebujem preklad sobasneho angl.listu do slovenciny a apostilu da sa o to na ambasade ziadat na jeden krat alebo musim s.list najprv dat prelozit a potom ziadat o apostilu..potom potrebujemzmenu noveho priezviska do passu ale myslim ze by som mala predtym poziadat o zapis do matrocneho uradu ze som sa vydala az potom ziadat o zmenu priezviska?takisto potrebujem zapis narodenie maleho a chcem mu urobit slovenske obcianstvo aj slovensky pass.Narodil sa v anglicku a ma iba angli.pass.toto vsetko potrebujem povybavovat ale netusim kde zacat a ci sa to da vsetkovybavit jednou cestou ci to musom urobit postupne do radu.A ako sa vlastne platia poplatky zeby sekom cez postu aa poslanim zaplateneho seku na abasadu?ak ma niekto skusenosti a mohol by mi aspon nacrtnut ako nato bola by som velmi vdacna.Pisem sem lebo citam ako si tu radite a pomahate viac tu zistim ako na nasej milovanej ambasade kde pracuju same ochotne pracovnicky,,🙂dakujem

vefi89
19. dec 2012

@nezabudka323 možno by ti vedela poradiť @anjelicek 😅