Zrušené otcovstvo. Ako vybaviť nový rodný list?

dadadidi
16. sep 2008

ahojte!!!Chcela by som sa spytat, ci niekto neviete, ako vybavit novy rodny list dietata s tym, ze bude vymazany otec, ktory tam bol zapisany a sudne sa zistilo, ze nie je biologickym otcm dietata. Kde si amm vyziadat novy rodny list a ako mam o to poziadat?Co mi k tomu treba???Po skonceni sudu mi nikto nic nepovedal, myslela som, ze mi o tom niekto nieco posle ale uz dlhu dobu nic, tak asi si to musim nejak vybavit a neviem ako.Dakujem vopred.

titkovamiriam
16. sep 2008

nemam taku skusenost no urcite na matrike a oni ti povedia co k tomu-urcite sudne rozhodnutie

penelope10
16. sep 2008

to ako otec tam nebude uvedeny? 😕 😕
dadadidi... mas aspon potuchy kto je otcom tvojho dietata?
Bolo by fajn, keby v rodnom liste bol uvedeny nejaky otec... z hladiska pravnych narokov tvojho dietata 😉

Vymaz povodneho otca (domneleho) určite vykonava matrika na základe rozsudku sudu o urceni otcovstva (Nezabudni aby to malo vyznacenu dolozku právoplatnosti), vyznacia ti ju v podatelni prisludneho súdu do 15 dni od vydania rozsudku (pokial nikto nepodal odvolanie 😉 )
Teda tolko 🙂

alexandra
16. sep 2008

dada napisala som Ti do tej druhej temy kde si sa pytala..

dadadidi
autor
5. nov 2008

penelope10 ....no s tym otcom to bolo trochu zlozitejsie, ja mam ciste svedomie,ale on nie, no nebudem to tu rozvadzat, neviem, ci by to malo vyznam. Ale dakujem za ohlas🙂 Este by ma zaujímala tá dolozka pravoplatnosti........mne tam nikto nic nepovedal, ze si mam dat nieco potvrdit, len pani na sude mi povedala, ze mi ma prist este nieco, nejaky papier a potom, ze si mam ist na matriku vybavit rodny list. Nic mi ale doteraz neprislo, myslela som, ze sa to este tak dlho taha, ale myslim, ze to uz ani nic nepride. Ja som bola medzitym este dlhsiu dobu v zahranici, tak teda uz presla dlhsia doba odvtedy. To mi uz teraz nepotvrdia, ked som si to nedala do 15 dni?

alexandra
5. nov 2008

Prave teraz Ti to potvrdia, pretoze ak ste sa nevzdali odvolania, plynie 15 dnova lehota na odvolanie a potom rozhodnutie nadobuda pravoplatnosti. Takze pokojne aj po 3 rokoch 🙂

S tym potvrdenym pravoplatnym rozsudkom skoc na matriku, kde to odovzdas, a spolu s Tvojim obcianskym poziadas slovne o zmenu v RL. Zober si aj ten povodny, ktory musis odovzdat.