13 ročná dcéra chce ísť do Londýna

denissa007
12. okt 2018

Zienky poradte prosim...dcera (13) velmi tuzi ist do Londyna a chcela by som jej splnit sen, nemam ziadne skusenosti s vyletmi do zahranicia, islo by o predlzeny vikend pravdepodobne na jar...kde zhanat letenky, ubytko, aby ma to nezruinovalo, nejake prakticke rady ohladom presunov v Londyne, co urcite nevynechat..dakujem za rady

ciusinka
13. okt 2018

Treba si dať hlavne dokopy,čo chcete vidieť a od toho sa budú odvíjať aj ďalšie veci 🙂 Ak vás pamiatky veľmi nezaujímajú,resp.staci vam ich vidieť zvonka,tak je London pass zbytočný,ak by ste chceli napr.ist do Madame Tussaud a na London Eye,už sa vam oplatí kúpiť si vopred cez internet lístky,lebo tieto kombinácie sú cenovo vyhodnejsie,dá sa k tomu nakombinovať aj London Dungeon a Sea life 🙂 Pokial ide o dopravu z letiska,tak akože tých 5 hodín to fakt z neviem akého letiska trvalo,no každopádne ak by ste išli s Ryanairom,odporúčam letieť na Stanstedt a odtiaľ ísť do centra vlakom-je to Stanstedt express,lístky si môžete kúpiť vopred cez net,stojí to okolo 15 libier jedna cesta,ten vlak chodí každých 15 minút,vyhnete sa zápcham a na Liverpool street to z letiska trvá tak do hodiny 🙂A ta lokalita ubytka-mne osobne nevadí aj trochu dlhsie cestovať,ale základ je blízkosť metra k hotelu 🙂 Teraz v novembri budeme už druhýkrát bývať kúsok od Paddingtonu,odtiaľ je to kúsok pešo do Hyde Parku a na Oxford street 🙂

juliet86
13. okt 2018

neviem odkial si ale ak z ba ci okolia napriklad popozeraj aj letenky z viedne napr z easy jetom. pripadne pozri cez google flights. alebo sleduj cez black friday ci nebudu mat sale. najlacnejsie su napr januar februar marec zalezi aj kolko batoziny chcete. ubytko cez airbnb.com odporucam. rozne zlavy vies vychytat cez ich zlavomat cize groupon.com alebo co.uk? vygugli. ubytko pri stanici metra mas najlepsie a cim nizsia zona 1 2 3 tym setris cas aj peniaze. priprav sa na to ze londyn je sakra drahy. preto je fajn airbnb.com s kuchynkou nech nemusite kupovat kazde jedlo. british museum je napr zadarmo. daj do googlu top 10thibgs to do in london for free. mbe sa velmi paci nulty poludnik greenwich a okolie tam je to krasne podla mna. a vsade a furt su davyy
som rada ze uz tam nebyvam 😅

denissa007
autor
14. okt 2018

@juliet86 velmi pekne dakujem za info

sandri
14. okt 2018

Ahoj, v Londyne som sice bola pred 9 rokmi, cize uz sa toho mohlo velmi vela pomenit,ale byvali sme tu Park International Hotel, 117-129 Cromwell Road, Kensington and Chelsea, Londýn. Bolo to v pesej dostupnosti k pamiatkam, slusne ubytko za dobru cenu. Kupovane cez booking. My sme si kupili hop-on-hop-off bus - je to autobus, ktory chodi stale dokola po najcsich pamiatkach a ty mozes kdekolvek nastupit a vystupit. V autobuse je aj vyklad vo viacerych jazykoch (nie vsak v SJ). Leteli sme cez Ryanair a dopravu z letiska sme riesili cez shuttlebus. Autobus stal nedaleko hotela.

ivica7
15. okt 2018

Ste skvela mama. Odporucam taktiez to kiwi a airbnb

denissa007
autor
15. okt 2018

@ivica7 dakujem, uz vsetko studujem

brusnatanecnica
27. okt 2018

@simsalabim
kocky, blizi sa nas prvy vylet do londyna na 4 dni. letenky, vlak z letiska a ubytko mame kupene.
chceme si kupit oyster card ked prideme na Leverpool Street Station. citam, ze pri vrateni karty pri odchode vratia aj za kartu peniaze, aj zostatok do 10 libier v hotovosti.
teraz tu rozmyslam, akou sumou nabit kartu. a hlavne, ako a kde viem priebezne zistovat aktualny zostatok. a este, da sa nabit lubovolnou sumou, ci len dajakymi nasobkami? , napr. 5, 10 a pod?

oslo1
27. okt 2018

Necitala som prispevky, ale byvam v Londyne.
Takze: pozri na lety cez Ryanair alebo wizair.

oslo1
27. okt 2018

Sorry, omylom som odoslala.

Daj si do googlu top 10 places to see in London, vyhodi ti to atrakcie typu British museum...
Neodporucam viac ako 2 atrakcie denne, muzea a galerie su tu velke, v jednej kludne stravis aj 4 hodiny.
Nemusis byvat priamo v 1 -2 zone, chodia vlaky. My sme daleko od central neho Londyna, vlakom som tam za 30 minut.
Cestovanie do 1 hodiny sa berie za normal.
Na cestovanie mozes mat oyster cartu (kupis za 5 libier, potom ju mozes vratit), iba ju nabijes pausalom kolko pptrebujes.
Alebo budes cestovat na bankovu kartu.
Pozri sa na tfl, transport for London, t am su info ohladom cestovania.
Davaj pozor na zlodejov, lebo fakt ze kradnu a cihaju na turistov.
Ubytko neporadim.
Prajem pekny vylet.

zuzinapipina
27. okt 2018

@denissa007 na fb stranka Tour de svet lacne cestovanie, vela ludi tak chodi, prednedavnom tam bol londyn letenky za 10 euro, ubytovanie by som hladala cez booking, vzdy chodím cez nich ak niekam ideme... A uz priamo v Londyne by som odporúčala kúpiť listy na big Bus DoubleDecker, povozi vas pocelom londyne, vystúpite kde chcdtr nastupute kde chcete, uvidite vsetko to najhkavnejsie, najkrajsie, dostanete mapky, mozete si zvolit jazyyk v buse a tam aj vypravaju o všetkom, je v tom aj plavba lodou po temzi 🙂 a myslim, ze to plati aj na dva dni 🙂

simsalabim
27. okt 2018

@brusnatanecnica pre zaciatok by som nabila 20 librami, ale zalezi od toho kam pojdete. Napr. do Harry Potter studii nas to stalo cca 17 libier tam a spat na osobu ( metro z Paddington na Euston a z Euston Station vlak do Watford junction (plus v hotovosti studiovy autobus tusim 2 libry). Ja som si karty registrovala na stranke tfl a kazde rano som tam mala sumar toho, co som minula a zostatok. Takze som zhruba vedela, ci a kolko mam kartu dobit. Nabija sa tusim v nasobkoch 5 libier. Nejaku sumu zobrazia bariery pri vstupe do metra, tusim to je aktualny zostatok, ale naozaj neviem, to len tipujem.

brusnatanecnica
27. okt 2018

@simsalabim
dakujem za radu.
spravim to aj ja tak, zaregistrujeme si karty, super napad.
my sme studio harry pottera prepasli, uz nie su listky :( halloween je asi vychyteny...
ale nic to, je toho vela, co sa da a chceme pokukat a aspon bude dovod ist zas.