Aká je cesta do Grécka autom?

marcaradko
4. júl 2009

😎 ahojte
takze zienky ktore ste takuto trasu absolvovali,poprosim vas o rady a informacie,ohladom cesty.tankovanie,kde sa najviac oplati,dialnicne poplatky,pripadne motely,....a proste vsetko co vas napadne.
boli sme min. rok letecky v chalkidiki-sarti a tak sa nam to tam zapacilo,ze tento rok planujeme opat navstivit tento polostrovcek a pobrazdit sa po nom autickom.ideme z lucenca priamo dole dialnicami...cize ak sa tu najde niekto co ma skusenost aj touto trasou budem velmej povdacna za akukolvek radu...
😉

roasha
4. júl 2009

marci,boli sme 2x busom,ale uz ani za svet taku dialku,uz len lietadlo. 😝

marcaradko
autor
4. júl 2009

roa...ty si fakt sadeee 😀 😉
...hmmm....toho nazoru som aj ja,ale jeden proti dvom osaadkam... 🙄 😅 ....ja sa dost bojim uz len na kratke trasi a nie este toto...,ale slubili mi ze si z toho spravime taky vylet 😕 ...,takze preto by ma zaujimali aj neake typy na moteli....v srbsku.
a busom sme boli raz v bulharsku.....nosky jak macko....a celkovo to bola riadna sranda 😖 😝

roasha
4. júl 2009

marci,nepochybuj,ze som "všadebol" 😀
ha,to my sme do grecka chodili "staru poctivu"trasu,cez HU,RO,BLG,GR,a to bolo fakt o drzku-nekonecny pribeh 🙄 .boli sme vlastne 3x,lebo raz nam predlzili bulhari dovolenku o dva dni,ked nas vratili do Grecka z ich hranic kvoli papierom cestovky. 😝 😅 🙂
Grecko milujem,presli sme ho od vrchu po spodok. 😵

sofik
4. júl 2009

ahojky 🙂

maruš tak to bude zábavná a dobrodružná cesta, tiež som šla do Grécka asi 3 krát busom tú trasu ako roasha ale viac by som nešla. Potom som už chodila len letecky a tiež som už bola skoro všade. Ja jedine Grécko - tam ma tahá najvviac. Chalkidiki sa aj mne páčili, je tam krásne čisté more 😉

roasha
5. júl 2009

sofik,ciste,pokial tam vlnobitie nevyhodi vsetok bordel... 😀

marcaradko
autor
10. júl 2009

zienkyy de ste...ci na dovolenke v grecku? 😀

roasha
10. júl 2009

tu sme,len sme ti hladali.... 😎
http://www.aktuality.sk/clanok/140461/otehotnel...

roasha
10. júl 2009

to,som nechcela,ved som ani nemala taku stranku.... 😝
toto: 😀
http://www.cestovanie.sk/dovolenka/leto/grecko-...

sirinka
10. júl 2009

ja som tam bola busom tiez raz a niiiikdy viac...iba lietadlo a tiez grecko milujem 😎

mikalove
10. júl 2009

aj mi busom a nikdy viac,všetko super až na tú cestu,autom sme neskúšali,ale je to určite pohodlnejšie,len treba aspon dvoch šoferov na striedanie,teda podla mna...

marcaradko
autor
16. júl 2009

...a este dotaz ked uz nic viac...hladam vsade na nete no nikde k tomu neak neviem dopatrat....nebol niekto v grecku tento rok tak ze si zhanal ubytovanie na mieste ?....najlepsie na chalkidikach....ci to je tento rok broblem alebo nie a ci je to drahsie cez cestovku a ci nie... 😅

andreah70
17. júl 2009

my sme boli raz autom, ale je to už dávnejšie išli sme cez Maďarsko /po dialnici BA-Budapesť- hr.prechod Szeged
-Srbsko / Novy Sad-Beograd-Pirot-hr.prechod Dimitrovgrad/ BG /Sofia-Blagoevgrad-hr. prechod Promachonas/
Keď sme išli my nedalo sa ísť cez Macedonsko, ale teraz hovoria že tadiaľ je cesta lepšia.
Poplatky si už nepamätám a aj tak by už neboli aktuálne

marcaradko
autor
17. júl 2009

andreah diki aj za taketo info 😉

bubatenko
18. júl 2009

tak ja som tuto cestu absolvovala niekoľkokrát, lebo som pracovala v Aténách a služobne sme chodili na nákupy domov... chodili sme na Budapešť a odtiaľ na Segeď, to je všetko diaľnica až na Srbské hranice, trvá to z BA približne 5 hodín a stačí diaľničná známka , cca 400 SKk - 13-14 EUR . Potom sa ide cez Srbsko smer Novi Sad - Belehrad - Niš a tam sa treba rozhodnúť , či pôjdete na Bulharsko, alebo Macedónsko. My sme chodili na Macedónsko, je to lepšia cesta a teraz už nepotrebujete víza. Cez Srbsko to trvá približne 7-8 hodín. My sme prespávali v Belehrade, treba sa pripraviť na vysoké diaľničné poplatky, pred dvomi rokmi to bolo cca 30-40 EUR, už si nepamätam presne. Cez Macedónsko to na Grécke hranice trvá približne 1,5-2h a je to pekná cesta , asi najkrajší úsek a je to tak na 50-70% diaľnica a nie sú ani vysoké poplatky , tuším 3x 2 denáre. Z Gréckych hraníc to je približne hodina to Thesaloník (Solune) a tam už je odbočka na Chalkidiki a to už neviem koľko trvá. Dúfam, že som pomohla - je to dlhá cesta, ale ja už poznám každú zákrutu a keď sme chodili domov súkromne , tak sme to chodili aj na jeden krát priamo z Atén, čo je približne 1700km a trvalo nám to 18-20 hodín.

marcaradko
autor
18. júl 2009

dakujem bubatenko....a nezvykli ste prespavat nikde po ceste?...v srbsku napr.,...nevies co by mohol vyjst noclah na osobu v neakom motely? 😕

devlin
18. júl 2009

marcaradko,

ja som sa prave vratila zo Sarti 😉 Ale my sme sli cez cestovku. Co sa tyka ubytovania, mali dost volnych miest tento rok (tiez by sme sa tam radi vratili autom, takze sme si to zistovali), ale vychadza to drahsie, ako cez cestovku... Ale zase cesta autom je rychlejsia a pohodlnejsia, takze to za to urcite stoji 😉

marcaradko
autor
19. júl 2009

devlin,apozerali ste ceny v cestovke sithon,alebo priamo v apartmanoch?bo aj to je vraj rozdiel,a kolko tam vyjde teraz ubytovanie na osobu,alebo apartman? 😕

marcaradko
autor
22. júl 2009

😕

devlin
23. júl 2009

marcaradko, sorry, ze pisem az teraz, ale som chora a akosi som nemala chut, ani sil na PC 😉 Doniesla som si zo Sarti zapal ocnych spojiviek, takze tak 😒 My sme sa pytali priamo v apartmane, kde sme byvali minuly rok, nie v Sithone (ktory tvori banda neschopnych ludi, aspon tento rok 😠 ). Presnu cenu si nepamatam, bolo to nejak 45 euro alebo tak... ale to bolo v centre.. niekde na okraji by to malo byt lacnejsie

bubatenko
23. júl 2009

marcadlo,

pýtala si sa na ubytovanie počas cesty, ked smiem poradiť tak neprespávajte nikde , len na gréckom území. Pretože polka cesty, ked sa cítite unavený alebo pravdepodobne Vás zastihne noc je v Srbsku a tam by som nikde neprespávala ani zadarmo, ak áno tak v Belehrade v nejakom super hoteli.... my sme prespávali v Belehrade, ale to bolo cez firmu vždy vybavené, takže v tom ti neporadím a potom by som prespávala až tesne za FYROM- Gréckymi hranicami.

juicyluu
12. aug 2010

chcem sa opytat, asi nakoniec poletime ale dalo by sa zvladnut slovenkso - UK zo 7 mesacnym dietatkom?
Ja tomu neverim ze to vydrzi v tej sedacke tak dlho ☹ ma niekto nejake skusenosti? dakujem

zelmirka1
12. aug 2010

ja si myslim ze zvladnut sa da kazda cesta, ale aj tak mi pride zbytocne cestovat s par mesacnym babom daleko na dovolenku, rovnako dobre mu bude aj kdekolvek blizsie na Slovensku. Je pravda ze ci mensie babo tak vacsiu cast cesty prespi, ale budme uprimni autosedacka nie je urcena na dlhodoby spanok a naopak ked dieta nespi tak nepoznam ziadne ktore niekolko hodin pozera z okna a je v pohode.

markiza
12. aug 2010

@juicyluu , cesta do uk sa da iste zvladnut, ovsem cestu treba rozvrhnut tak aby ste casto stali, minimalne kazde 2-3 hodiny a najlepsie prespat niekde kde si vsetci dobre oddychnete. vela zalezi aj od toho ako vase babatko znasa cestovanie autom. my sme isli 2100km so 4-rocnou a 1,5 rocnym a dalo sa, dokonca sme si to chceli tento rok zopakovat...

markiza
12. aug 2010

@marcaradko , pri planovani cesty si to treba dobre spocitat aj z ekonomickej stranky, castokrat ta taka dlha cesta vyjde drahsie ako letenky... jedina vyhoda je, ze mozete nabalit co vas napadne...