Aké lieky mám mať v lekárničke pri ceste lietadlom s deťmi?

Zodpovedané
8. aug 2019

Dobrý deň,

mám štvorročné a 8 mesačné dieťa a chystáme sa na dovolenku lietadlom k moru.

Aké lieky a čo všetko si mám zabaliť do lekárničky v prípade potreby?

Ďakujem

Dobrý deň,

v lekárničke by ste mali mať veci na prvú pomoc pri bežných ochoreniach a problémoch.

Na prípadne odreniny určite náplaste, Dettol dezinfekčný sprej (neštípe, preto je vhodný pre detičky), 1 elastický obväz.

Proti teplote - Paralen, na cestovanie pre deti najvhodnejšie vo forme čapíkov (Paralen 100mg čípky) . Pre dospelých klasický Paralen 500 tablety.

Proti hnačke - Smecta - vhodná pre malé deti nie len proti hnačke, ale aj tráviacim ťažkostiam ako je zvracanie. Pre dospelých je účinnejšie Imodium.

Proti nádche - Nasivin kvapky 0,01% pre deti a nejaké aj pre dospelých. Prípadne pre dospelých je vhodné aj antihistaminikum ako Zodac alebo Zyrtec.

Proti Kašľu - zvolila by som Stoptussin kvapky. Sú na suchý aj produktívny kašeľ a dajú sa dávkovať podľa kilogramov pre všetkých členov rodiny.

Očné a nosné kvapky - do oka na výplach Ophtalmo-septonex alebo Ocuflesh vhodný pre deti aj dospelých. A ušné kvapky Burrov.

Fenistil gél na štípance, alebo kožné prejavy alergie.

Panthenol sprej alebo penu ako pomoc pri spáleniu na slnku.

Ak niekomu býva nevoľno pri cestovaní, tak môžte pribaliť aj Kinedryl. Vhodný pre deti od
2 rokov.

A určite nezabudnite zabaliť teplomer a odsávačku soplíkov.

Prajem príjemnú dovolenku 🙂


Pekný zvyšok dňa prajem.
PharmDr. Kristína Kobezdová