Aké máte skúsenosti s dieťaťom pri leteckej doprave?

natsa
24. mar 2009

V auguste ideme na dovolenku na Krétu z Dieťatom,to bude mať 10mes.Aké máte skúsenosti íst letecky?Akú stravu ste brali a kolko?A čo voda?Prevárali ste z domu branú?Mali ste dieta napísané v pase alebomal vlastný aj ked ideme na ostrov ktorý patrí k EU?

danu
24. mar 2009
kasami
25. mar 2009

Natsa, my sme boli s malym na Krete, ked mal 13 mesiacov a bolo super

v lietadle som ho kojila pocas startu a prespal cely let 😀 to iste aj v autouse 😀
my sme mali hotel s AI, vodu mi prevarili, zobrala som so sebou iba susienky a syrceky, cajik, viac menej maleho som este rano, naobed a vecer kojila, tak bol zivy na pecive a ovoci 😀

a co sa tyka pasu, mam ho do dnes iba zapisaneho vo svojom

prajem peknu dovolenku

helena001
5. apr 2009

Ja som bola s dcerou na Krete ked mala 11 mesiacov. Mlieko aj riedku kasicku pila este z flasky, tak som to vyuzila pri vzlete aj pristavani, aby ju neboleli uska. Vodu som kupovala na mieste, vyberala som nie velmi mineralizovanu a prevarala na izbe ponornym varicom este od mojej matky. Z domu som brala teda len umele mlieko a kase. Ostatane som jej davala z miestnej stravy.

martinella1
5. apr 2009

Ahoj Natsa, my sme šli s malou letecky keď mala čosi cez rok. Nemyslím, že by pociťovala niečo zvláštne počas letu. Neboli sme vtedy na Kréte, ale šlo tiež o grécky ostrov Korfu. Ďalší rok to bolo na Zakynthosse a minulý rok sm eboli na Kréte. My sme akosi zaťažený na grécke ostrovy. Bez problémov tam zoženieš všetko, či už plienky, kaše, alebo vodu. Dokonca je vraj Kréta jediný z gríckych ostrovov, kde je aj voda z vodovodu pitná, nezávadná a chutná. Kréta je aj vývozcom pitnej vody. Aj keď my sme vodu z vodovodu nepili..... 😉 Bolo skvelo, nadherné a na Grécko nedám dopustiť....A čo sa táka pasu, mala bola zapísaná v manželovom pase, do ktorého sa od štartu z Košíc až na ostrov vôbec nikto nepozrel...... 🙂 Tak ti prajem skvelú dovolenku.......a uži si to....

klimka17
15. apr 2009

Ahojte, chcem sa spýtať, či niekto chodíte na dovolenku do Chorvátska bez cestovky ako sa hovorí na blink. Lebo tento rok by sme chceli tak isť, ale ja mám trochu obavu z toho, že máme malé deti. Poradte mi či sa dá naozaj nást ubytko na mieste a všetko s cím máte skúsenosti.

terina25
16. apr 2009

klimka:akurát som hľadala aj ja niečo cez net ohľadom Chorvátska.my sme tiež chceli ísť,ale asi to vzdáme,lebo naša dcéra bude mať vtedy len 7-8 mesiacov.ale určite by som šla s väčším dieťaťom.na nete sa dá nájsť lacné ubytko.ja som našla napr.apartmán 2100 sk-3 osoby pri mori,čo je podľa mňa super cena.

klimka17
16. apr 2009

terina25:a kde si to našla, porad lebo ja som hľadala a nič, už rozmýšlame aj o cestvke ale radšej by sme išli bez, porad ak vieš nejakú stránku, kde sa to hľadá, diky zatiaľ.

xxmargaretka
17. apr 2009

ahojte..
tenina 25,klimka 17
nemusite mat obavi..ja som bola v chorvatsku len raz,ale svagrovci tak chodia a vzdy nasli..ono si vas na zaciatku dediny ci ako to nazvat aj odchytia..a ked nie tak staci zastavit pri hoc ktorom dome a spitat sa oni vas uz ponaviguju kde je volne..a vy s detickami mozte pockat v aute kym muz obeha a vyberie..
ja som bola min rok v taliansku-lignane uprostred sezony a dokonca aj tam mali na brane vyvesene,ze ponukaju izby-apartmany na prenajom a boli aj volne..

netmona
21. apr 2009

,,,my sa zberáme,konečne na dovvolenku,,do chorvat. mangel chcel isť skôr, ale ja nie lebo bobak bol malý a ja to akosi neuznávam,,že babetko vziať a ísť,,ale teraz už môžme tak uvidíme,, 🙂

eimiky
21. apr 2009

klimka ak chceš isť cez hlavnú sezonu jul, august tak to radšej neriskuj s detmi na blink.Ale ak pôjdeš v júni alebo v septembri tak nájdeš v pohode.Ja som bola na blink asi už 7 krát našli sme vždy super, ale nie s detmi.

eimiky
21. apr 2009

klimka a kam chcete isť? na ktoré miesto?

klimka17
21. apr 2009

eimiky:len niekde okolo Zadaru, lebo min. rok sme boli cez cestovku až na Brači a bolo to strašne daleko a ešte s detmi, ale bolo super. ale asi išli by sme skôr na prelome jun jul, vtedy nie je tak plno. a ako ste si to ubytko našli? museli ste chodiť po vilkách alebo si vás sami odchytili?, Porad nejaké skúsenosti. dik zatiaľ.

eimiky
21. apr 2009

My sme odstavili auto niekde kde sa nám páčilo a chodili sme po vilkách, domáci sú aj vonku tak keď sa popýtaš aj zazvoníš tak ti povedia či majú a kolko to stojí... vždy sa niečo našlo a aj na rvý šup.Oni majú aj tabulky pri apartmánoch.Ano Brač je daleko, my sme chodili väčšinou na makarsku ale boli sme aj vyššie na Pagu, Rabe, Krku a Murteri.Na krk by som chcela isť budúci rok my tento rok Italy kvoli krpcovi-piesok 😀 V tom období by to malo byť v ohode ale nechoďte vtedy ke´d začnú prázdniny, lebo sa nastojíte v kolónach, choďte bud pred začiatkom alebo aspon týždeň po, lebo budu plné cesty 😒

magistra
8. máj 2009

Čaute žienky, chcem sa Vás opýtať, či ste boli na dovolenke v Tunisku s 2 ročným dieťaťom? My sa tam chystáme, síce ideme 2 krát, ale to bolo so 4 ročnou dcérou na Djerbe _ Prima Life Garden Park a všetko bolo o.k, ale máme teraz aj 2 roč. syna a mám trocha obavy. Ideme do SAFY. V´daka vopred za odpoveď.

bublinaz
10. máj 2009

ahojte, my sa koncom juna tiez chystame do chorvatska, ale kedze mame desatmesacne babo, zvolili sme radsej ubytko cez cestovku. ideme svojim autom do zadaru, do hotela s AI. klimka, ako ti uz pisali, mimo sezony urcite nie je problem najst ubytko.

ja som sa chcela spytat, co by malo mat vlastne take male babo (cca 1 rok) oblecene na plazi? nejake tricko? a akym faktorom natierate decka pri mori?

pepies
11. máj 2009

my ideme tiez s desatmesacnym do Talianska ................
dieta do 1 roka sa nesmie opalovat, tak som malemu kupila plavky - taky skafandrik, co neprepusta slnecne ziarenie, su to vlastne ako keby plavky, ale v celku - ako keby mal na sebe tricko a kratasky, taka kombinezka .... na hlavu legionarku z toho isteho materialu.
Ja davam malemu teraz na tvaricku, ked ideme von faktor 30- pouzivame Dylong Kids, este sa s niekym poradim, ci to bude stacit, ale myslim, ze by to mohlo stacit ..... Krem je vodeodolny ...... 🙂

simimata
11. máj 2009

Zdravim vas maminky. Prosim vas poradte mi.....chceli by sme ist v septembri-oktobri na dovolenku s rocnym dietatkom. Myslite si,ze je to mozne? co sa tyka lietania aj stravy. Mate nejaku skusenost? dakujem

bublinaz
11. máj 2009

pepies, ten skafandrik si kupovala cez net? cez babyportal? tam tusim nieco take maju.
a ten faktor: vsetci hovoria o 50-ke. mne sa to zda dost vela. v stredu ideme k lekarke, chcem sa spytat, co ona na to. dylong dostat kde?

pepies
13. máj 2009

bublinaz Dylong Kids sme kupovali v lekarni. Myslim, ze staci aj 30-ka....... 🙂
Tie "skafandriky" som objednavala cez Next, kukuk:

http://www.next.co.uk/shopping/children/swimwea...

ten vpravo, vcelku .......

jahodka11
13. máj 2009

ahjte,
my sa chystame na blink do chorbatska.....okolo 13.6., uz teraz sa tesim....
pre maleho berieme 30-ku opalovaci krem, aj tak dieta do 3 rokov nema byt na slnku....ved ani ho opalovat nebudeme, bude mat vzdy tricko....ale ako pise pepies, aj podla mna staci 30-ka 🙂

janinah
14. máj 2009

tiež odporúčam Daylong z lekárne na opaľovanie,faktor čo najvyšší, ja som malému obliekala biele tričko a legionárku na uška aj krk,ale tých vecí na pláž treba viac,aby nebol v mokrom oblečení,odporúčam pieskovú pláž a penové sandálky,ak už chodí,ale hlavne dodržiavať hodiny,kedy na pláži byť,samozrejme cez obed dovnútra a preto my sme bývali 20 m od pláže...

bublinaz
14. máj 2009

daylong nam odporucala ja nasa lekarka. aj tie penove sandalky, len neviem, kam ich mam ist hladat 🙂

pepies
15. máj 2009

ja som praveze citala, ze co najvyssi faktor nie je dobre davat dietatu, ale je to samozrejme vec nazoru ..... su aj ochranne kremy s faktorom 100 ........
vsetkeho vela skodi ..... 🙂

sakura77
15. máj 2009

my sme pouzivali 50 faktor pre maleho-aky biely prisiel-tak aj odisiel 😅 a to bolo 34 stupnov,a mal len plavky a siltacku-vobec ho neopalilo 😉

savanah111
7. júl 2010

ahojte kocky!chcela by som vediet, ci je mozne ist s skoro rocnym babom na dovolenku, rozmyslame nad talianskom, alebo bulharskom, ale problem je cesta,lietadlo je dost drahe, tak by sme isli autobusom, aleta cesta je umorna pre dospeleho, nie este pre take babo, vobec si to neviem predstavit, da sa vobec uzit dovolenka s takym bbom, aj kd je to anjelik?mam z toho obavy, ale doma by sme ho urcite nenechali, myslim niekomu na strazenie, poradte, diky 🙂

jasminet
8. júl 2010

@savanah111 s dietatom, rocnym ist do bulharska autobusom je cire blaznovstvo... chodte radsej autom a niekde blizko, do chorvatska napr.
my sme boli pred 3 tyzdnami s nasou rocnou, autom, v baske na ostrove krk a uplna pohoda. mali sme apartman, takze som malej len ohriala jedlo a bolo hotovo, cestu zvladla super, isli sme 8 hodin. vacsinu prespala, za tu dobu sme mali 2 asi polhodinove prestavky. zobrala som jej kopec novych hraciek do auta, tak to ju na chvilku zaujalo

jazminn
15. júl 2010

Malé detičky oveľa lepšie znášajú cestu, ako despelí. Ja som bola s trojročnou dcérou v Bulharsku a pre mňa to bol horor a ona v pohode. V autobuse mali aj také maličke asi ročné a tiež celkom boli spokojní. Ale to už pred cestou si musia uvedomiť, že tam je to veľké odriekanie. S dieťaťom je to ináč, ako keď sú sami dospeláci. Ale s takým maličkým, by som šla asi radšej autom, pretože keď Vás to tam už omrzí, tak sadnete do auta a idete domov. A doporučovala by som Chorvatsko, je to bližšie. 🙂

edo72
24. júl 2010

Ahojte, odpoviete mi niekto na moju otazku ohladom dovolenky v Turecku s dietatom? Dakujem
http://www.okolosveta.sk/forum/viewtopic.php?t=13