Aké sú hotely na Kréte?

mimusa37
12. júl 2016

Ahojte. Aké máte skúsenosti s hotelom Creta Maris Beach Resort alebo s hotelom Apollonia Beach? Neviem ako sa mám rozhodnúť a či sa vôbec rozhodujem medzi dobrými hotelmi. A ešte jedna vec: nevie niekto či je v Hersonissose autobusová zastávka? Vopred Vám ďakujem. Ak nemáte skúsenosti s týmito hotelmi, poradíte nejaký dobrý na Kréte?

malabiba
12. júl 2016

Apollonia je celkom dobry hotel na uplne zlom mieste, vedla opusteny schatrany hotel Zeus a z druhej strany tovaren s kominmi...Creta Maris je fajn...na Krete je doprava skvelo vyriesena, vsade chodia autobusy, listky da daju dopredu kupit v supermarketoch...Hersinissos je pekne stredisko...recenzie najdes https://www.tripadvisor.sk/Hotel_Review-g503710...

mimusa37
autor
12. júl 2016

@malabiba Ty si bola v Creta Mare?

mimusa37
autor
12. júl 2016

Aha :( no kedze ideme s deťmi tak Apollonia asi vylucujeme

mimusa37
autor
12. júl 2016

A lístky sa musia kupovať v supermarketoch alebo sa dajú kupovať aj priamo v autobuse? Lebo minuly rok sme boli na Rhodose a tam sa kupovali len v autobuse

malabiba
12. júl 2016

@mimusa37 je to jednoduchsie a lacnejsie v supermarkete, nakupili sme si dopredu a cestovali krizom krazom...nebola som ubytovana v rychto hoteloch, no v oboch strediskach som bola a v Apollonii sme boli pozriet

mimusa37
autor
12. júl 2016

@malabiba ahaa a to v každom supermarkete je najaký stánok s lístkami alebo ako to je? A počula som, že treba na vodičov nejak mávať aby zastavili, ale teda, že keď na nich zamávate, tak zastavia aj mimo zastávky (ak je to možné), to je pravda?

mimusa37
autor
12. júl 2016

A ešte som zvažovala aj Dessole Malia Beach. Máte nejaké skúsenosti?

malabiba
13. júl 2016

@mimusa37 treba hladat recenzie, nepoznam vsetky hotely na Krete 😄 ...listky predavaju pri pokladniach, zastavky su v strediskach kazdych 100, 200 metrov
https://www.tripadvisor.sk/Hotel_Review-g616162...

mimusa37
autor
13. júl 2016

@malabiba Ok ďakujem, ja som tých recenzií prečítala toľko, že som z toho už šalená. A musím povedať, že im nejak úplne nedôverujem. Veľakrát sa stalo, že na hotel boli úplne otrasné recenzie a my sme sa mali super, alebo naopak, že boli dobré recenzie, ale nám tam bolo hrozne.

malabiba
13. júl 2016

@mimusa37 v recenziach moze ludom vela veci prekazat takych, ktore nam vadit nemusia, treba si vybrat...napr. niekto potrebuje animacie, my ich mame v tahu, bazen malokedy vyuzivame, potrebujeme kludnu izbu v tieni, vyhlad na more nepotrebujeme...podobne citaj aj ty, hlavne tie zle recenzie a zvaz ci ti to vadi

mimusa37
autor
13. júl 2016

@malabiba ďakujem 🙂 ale tak teraz som čítala nejaké a jeden napíše, že strava otrasná, nedalo sa jesť, a ďalší, že vynikajúca....ach a potom si vyber čo je pravda

yidaky
13. júl 2016

@mimusa37 Ahoj my sme boli v Creta Maris minulý rok. Zaujíma Ťa niečo konkrétne?

mimusa37
autor
13. júl 2016

@yidaky ako bolo? Mňa sa páči hlavne to, že je to ako keby v štýle krétskej dedinky. Tak základné veci: strava, more, pláž, personál, čo som čítala recenzie, tak boli aj dobré aj zlé, tak teraz neviem. Vy ste boli v hlavnej budove alebo v bungalovoch?

yidaky
13. júl 2016

@mimusa37 Som si myslela, že to bude na dlho 😀. Áno, hotel je koncipovaný v štýle krétskej dedinky. To bolo naozaj krásne. Je to rozľahlý hotel, veľa všelijakých cestičiek, zákutí....rada som sa tam prechádzala s detmi. Bolo tam veľa zelene, granátovníkov, figovníkov, takže sme si pochutili na zrelých figách. No naozaj krásne. Neviem či naše cestovky ponúkajú aj ubytovanie v bungalovoch, ale to bolo oveľa drahšie. My sme boli 3 rodiny. Z toho naši príbuzní bývali v hlavnej budove, tej spodnej, bližšie k moru a my v tej druhej, cez cestu. Najprv sme chceli meniť izbu, nech sme bližšie, ale nakoniec sme sa na to vykašlali. Nám to vyhovovalo. Hneď sme mali blízko nejaké 3 bazény, aj tá druhá reštaurácia je v tej hornej budove /sú tam 2 hlavné reštaurácie/. Tam sa podávali raňajky aj obedy. Večer, to myslím bola ala cart... Akurát sme to mali ďalej k moru, čo ja viem 10 min. už si nepamätám. Čo sa týka izieb, naša v porovnaní čo mali naši príbuzní, bola väčšia. Nábytok bol taký starší, vo všetkých izbách, ale fakt nič hrozné. Kúpeľne zrenovované. U nás sa v jednu noc vyrojili veľké mravce...hneď sme mali totižto záhradku za izbou...ale to nejako neberiem tragicky, keďže je to v uprostred prírody. Prišla teta, postriekali to a bolo vybavené. Už viac neboli. Rovnako sme videli asi 2 veľké šváby v záhrade behať. No ja si myslím, že je to prirodzené, že sa tomu hotel neubráni, aj keď určite deratizujú. Hotel bol čistý, uprataný....
Čo sa týka stravy, tak tiež ok. Preddtým sme boli 3x v Turecku, ale to sa naozaj nedá porovnávať. No naozaj to stačilo. Bol menší výber jedál /porovnávam s Tureckom 😉) . Raňajky taká klasika: pečivá, jogurty a do toho všelijaké prímesy, párky, vajcia, volské oká....zelenina, syry, šunky....naozaj stačilo. No ponuka rovnaká každé ráno. Obedy sme riešili v reštaurácii pri bazéne, nechcelo sa nám obliekať do hl. reštaurácie. Bolo z čoho vyberať. Aj večere ok...naozaj taká klasika, každý si niečo vyberie. Ovocie a zelenina dostatok. Akurát, že v hornom bare, bola zmrzlina, robili palacinky...čiže asi by sa deťom nechcelo šlapať hore dolu 3x na zmrzku. No 1x sa to dalo zvládnuť 😉. A pomedzi to boli v niektorých baroch bagetky, nejaké koláče. Bazény, je tam niekoľko bazénov, rôznych tvarov a veľkostí. Tie sa mi až tak nepáčili, tam bolo vidieť na tých kachličkách opotrebovanie, resp. vek hotela. More a pláž pieskové, sem tam vo vode veľké kamene, ale je ich dobre vidieť. Pozvoľný vstup. Vodné športy...na okraji pláže sú skaly, takže tam chodili decká potápať. Nemali sme žiadny problém s personálom. Okrem toho sa mi páčilo, že neďaleko hotela boli nejaké obchodíky, potraviny, lekáreň, požičovne...a rovnako 10 min. chôdze sa dostaneš do prístavu, do uličiek plných obchodov, taverien....dá sa tam pomotať. Animačný program, detský klub sme nevyužili. Boli sme inak pozrieť Knossos, ale pre deti nezáživné a únavné v tom teple. Potom v krétskom akváriu. To sa im veľmi páčilo. A neďaleko je tam aj dinopark. Aj tam sa im páčilo, ale podľa mňa makety dinosaurov u nás v zoo v BA sú lepšie. Celkovo to hodnotím super, ale to Turecko bolo mega-mega super. Avšak určite odporúčam.

mimusa37
autor
13. júl 2016

@yidaky Veľmi velmi pekne ďakujem, no uvidím, dúfam, že tam bude dobre, naše deti dinoparky a akváriá veľmi nezaujímajú :D sto ľudí, sto chutí, sú už dá sa povedať veľké a sú skôr na historické pamiatky ako celá rodina 🙂 ešte raz ďakujem za vyčerpávajúce odpovede :D

yidaky
13. júl 2016

@mimusa37 No naše boli min. rok od 4 do 8, takže to máme naopak 😉

mimusa37
autor
13. júl 2016

@yidaky 🙂 ja mám 11 ročnú dcéru a 14 ročného syna

oli18
10. máj 2017

@mimusa37 podeľ sa s nami o skúsenosti z minuloročnej dovolenky. Bola si spokojná? Ja vyberám teraz Krétu a som z toho jeleň 🙂

katusik21
27. máj 2017

My sme boli pred dvomi rokmi na Kréte v Hoteli Dessole Dolphin Bay a aj napriek zlým recenziám sme boli veľmi spokojní 🙂 všetko bolo úžasne, odporúčam

oli18
27. máj 2017

Dievčatá, dajte mi typ na hotel na na Kréte len tie, ktoré ste už boli v Turecku a porovnajte. Lebo tomu, kto nezažil Turecko je dobre všade. Naopak, tí čo sme okúsili Turecko, nám už nič dosť dobre nebude 🙂 Ja sa do Turecka ísť bojím, rozhodla som sa pre Krétu a už dopredu viem, že to nebude ako Turecko, hoci za viac peňazí. Ale čo ak predsa?

danulkaja1
27. máj 2017

@oli18 hotel Cactus Beach..rok predtým sme boli v Turecku,obávala som sa že nám to nebude stačiť..a musím povedať,že hotelová strava ma pozitívne prekvapila..super hotel,čistučký,výýborná strava,hneď pri mori..všetko super..len za lehátka na pláži sa platí..ale o tom sme vedeli..

tanapeta
27. máj 2017

@oli18 tak ja neviem, ale nám sa viac páčilo v Grécku ako v Turecku. Dokonca sme nechápali, čo na Turecku všetci tak vidia. Áno, hotely krásne, obrovské aj vyžitie pre deti (tobogány atď), ale to je tak všetko.
V Grécku je úplne iná atmosféra.. O jedle nehovoriac. Grécko oveľa chutnejšie a väčšia rozmanitosť jedál
Na Kréte odporúčam hotel Petra mare

momoqui
27. máj 2017

@mimusa37 skus citat recenzie na tripadvisor toho aa da drzat celkom. My sme boli Hoteli monastery na corfu je to 5 hviezdovy hotel, plaz zevraj najlepsie co na krete je, bol naozaj jemny piesok a ciste more. Restauracia na dobrej urovni, aj vyber jedal. Ale neodpadavali sme od nadsenia, taky priemer by som povedala. Izby podpriemer, resp uroven naseho 3 hviezdoveho hotela. Cele Grecko je viacmenej na slabsej urovni takze ak nechces byt sklamana tak pozeraj 5 hviezdove ubytovanie a citaj recenzie 🙂

oli18
27. máj 2017

@danulkaja1
@tanapeta Ďakujem za rady, idem pozrieť a prečítať recenzie.

moniq
30. máj 2017

@tanapeta ahooj. My sa chystame v piatok na Kretu - Petra Mare 😃
Tesim sa moc, len sa bojim tych skaredych izieb....bolo to ozaj tak zle?
Dakujem

tanapeta
31. máj 2017

@moniq my sme mali úplne novú zrekonštruovanú s velkou terasou. 2 roky dozadu

maria4895
12. máj 2019

Ja si cez http://www.booking.com/index.html?aid=1159341 pravidelne bookujem hotel. Viackrat som objednavala ubytovanie a vzdy bez problemov.

nikuska456
21. aug 2019

Ahojte, baby neviete mi povedať, či sa v lietadle podáva jedlo a nápoje? Letíme s aegean airlines z BA do Heraklionu a v cestovke mi povedali, že nebude vôbec žiadny catering, čo ma prekvapilo, pretože vždy bývalo teplé jedlo, aj keď je pravda, že som už dlhšie neletela. Vďaka.