Aké výhody a nevýhody má dovolenka na vlastnú päsť ?

lusiafofo
18. jan 2020

Poradite kto chodite na vlastnú päsť na dovolenku Chorvátsko Egypt Turecko s hotelom allinclusive koľko vás cca vide? Výhody nevyhody

mogaa
18. jan 2020

@lusiafofo výhody:lacnejšia dovolenka, nevýhody:napr.nemusia mať voľnú izbu hlavne ak ide o 4hv.hotel lebo väčšinou majú izby rezervované cestovky + môžu ťa "ošklbať"....zo spomínaných destinácií by som volila na vlastnú päsť len Chorvátsko a krajiny v EU

stefi_k
18. jan 2020

Zavisi od hotela,.krajini a od mnohych faktorov. Čo od dobolenky chceš, ja osobne sa vyhybam all inklusivom. Minuly rok sme boli na sardinii, kažky deň iná plaž, jeden den na jachte, pozreli sme aj korziku, maju fantasticke jedlo a vino. Letenku si možeš dat sledovat a bukneš, keď bude mat prijatelnu cenu. Ubytko cez booking, airbnb a pod. Alebo pozri airstop, verne a.pod.

hettinka
18. jan 2020

@lusiafofo z toho, čo si dala, je reálne Chorvátsko. Ak chceš AI, vygooglis si AI hotely (Napr sieť falkensteiner, Valamar, melia...) a zarezervujes na ich stránke alebo cez booking. Treba ceny porovnávať. A koľko to vyjde závisí od termínu, počtu ľudí, nárokov... my chodíme styria cez prázdniny a AI by nás vyšlo aj cez 3000, kľudne aj 5000€
Chodíme s PP na 12-14 dni, kombinujeme hotel 3-4* a apartmán. Tak sa zmestime do 2000-2500€ s dopravou autom.

Do Egypta alebo Turecka jedine s CK odporúčam.

katinka71
18. jan 2020

ja som Bola iba cez CK na dovolenke väcsinou AI turecko 2+1 prelom maj a jun 600 e na tyzden ,tunisko 3+1 v na 10 noci hlavnej sezone 1600,chorvatsko 2+1 830,taliansko v juli 2+1 600 e ja si mylim ze by som to bez ck sama lacnejsie nedala

iren88
18. jan 2020

@lusiafofo kamoška tak chodí pravidelne ale len do Chorvátska, tam predsa len nie je problém dohodnúť sa, nájsť niečo a tak, ale do nejakých iných krajín by som odvahu nemala, treba mať dobré jazykové znalosti 😉

tanapeta
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
oli18
18. jan 2020

@katinka71 to za600 e pre 3 osoby s dopravou pod stan?

katinka71
19. jan 2020

@oli18 veru nie v stane ale v 5* hoteli v Beleku prisli pre nas limuzinou na letisko,dospela osoba Bola za 299 a syn mal pod 2 roky,o 2 dni ako sme dosli ma narodeniny,bola to tlacova chyba letaka lidl reisen at,kde som hned ako vysiel objednala za taku cenu,hned na druhy den uz bola osoba za 580 e,

oli18
19. jan 2020

@katinka71 jedine, že tak. Bola som v TR 5x, aj v Beleku, je to drahá destinácia a takéto ceny neexistujú. Väčšinou sa všade uvádzajú ceny od najnižšej, ak si vyberieš svoj termín a pripočítaš všetky príplatky, zistíš, kde je pravda o nizkej cene. Ale to iste ovládaš .

hettinka
19. jan 2020

@katinka71 aha, takze tlačová chyba, nie bežná cena. Na SK by ti určite napísali, že chyba a buď doplatis, alebo môžeš odstúpiť od zmluvy.

katinka71
19. jan 2020

@oli18 tak mojho mm do Turecka uz nedostanem,napriek tomu to ze Bola super dovolenka,turkov mame vsade aj vedla susedov,v robote,,dokonca sa aj kamaratim s turkynou deti nam chodia do triedy,minuly ro sa nam podarilo aspon do Tuniska,lebo tam sme neboli pridal sa ku nam aj dospely syn,boli sme v juli na 10 dni platili sme 1800 3+1 dieta malo do 13 r letiskove poplatky,mali sme ale dve izby,strava Bola tiez ok nie taka honosna ako v turecku ale bolo z coho vyberat,plaz Bola pekna,tobogany sme mali a hlavne sme nemali ziadne zaludocne potiaze ako nas kazdy strasil,tento rok uz mam zajednanu do chorvatska AI na tyzden v September za 830,cez jesenne prazdniny pojdeme do egypta este nemam presne kde s kamaratkou a 3 detmi,ona ma na starosti vyber lebo ma v cestovkach dobre kontakty,,v Juni chodievame taliansko mam oblubenu Oblast cervia asi 40 km severne od Riminy tam sa stale zmestime do 600e na tyzden so stravou,a letne pradniny chceme byt Doma na sk,

oli18
20. jan 2020

@katinka71 asi sa tvojmu muzovi nedivim . My tu turkov nemame a na dovolenku tam by isiel mm aj tetaz. Ale chodime az v septembri, sme bez deti. Isli by sme aj v juni, ale ze je more este studene. Ja uz inde nepojdem, lebo vsade by som porovnavala s TR a to tak nikde nie je.

zuzanka0258
21. feb 2020

@katinka71 a cez akú cestovku ???

katinka71
21. feb 2020

@zuzanka0258 kupujem zajazdy cez rakusky billa reisen,hofer reisen alebo lidl reisen ,tento rok rok ideme cez hofer v Juni do talianska a September do chorvatska

zuzanka0258
24. feb 2020

@katinka71 a koľko si pýtajú za sprostredkovanie ....

katinka71
24. feb 2020

@zuzanka0258 kazdy mesiac vychadza letak s ponukami je dostupny aj na nete ,objednavam si sama cez ich internetove stranky,aj platim kartou,vzdy mi poslu podklady a voucher na email

zuzanka0258
24. feb 2020

@katinka71 takže zatiaľ ste bola spokojná stále čo ste si objednali?my nevieme či ísť cez CK alebo na vlastnu päsť cez booking

katinka71
24. feb 2020

@zuzanka0258 ano spokojni sme stale som nasla lacnejsie syn ma 8 rokov zatial sme mali dieta zadarmo,ja si overujem ceny aj s bookingom konkretne pred dvoma rokmi nas vysiel v chorvatsku hotel Mediteram v Porec o 500 e lacnejsie ako to iste cez booking,tento rok ideme tiez cez hofer do chorvatska,minuly rok sme boli tunisko cez billu za dobru cenu dieta platilo letenku,v maji son nasla Prahu zase cez booking najlepsie

zuzanka0258
24. feb 2020

@katinka71 tak to ste mali super.My sme šli minulého roka do Chorvátska autom nikdy viac a koľko sme minuli áni nehovorím .Tohto roka chceme ísť buď Grécko, Španielsko...len nechceme CK....Aj môj bude mať 8 tohto roku 😀

lucilaines
24. feb 2020

Bola som bez cestovky v Chorvatsku aj v Egypte AI a nebol absolutne ziadny problem. Egypt sa takto oplati hlavne mimo sezony, to sa da zohnat fakt sa zlomok ceny. V sezone neviem, mozno zo bude narovnako. Chorvatsko by som nad cestovkou ani nerozmyslala.

katinka71
24. feb 2020

@zuzanka0258 urcite ak viete v Tom chodit bez ck tak super,jviete usetrit ja nemam nato vyskladat tak dovolenku,ani mm a my radsej takto si stale najdeme za celkom dobre ceny

zuzanka0258
24. feb 2020

@katinka71 a tie stránky čo vy objednávky robíte tam sú hotely v akom stave máte All inclusive?

zuzanka0258
24. feb 2020

@lucilaines dakujem😊a aká cestovka?

lucilaines
24. feb 2020

@zuzanka0258 asi sme sa nepochopili 🙂 ja vravim, ze som bola bez cestovky vzdy. S cestovkou som bola na dovolenke naposledy asi s rodicmi na strednej skole :D v Egypte sme boli bez, ale mimo sezony, v novembri, bolo to uplne paradne za super cenu. A Chorvatsko tam by som vobec cestovku nezvazovala, lebo aj bez nej je to tam pomerne jednoduche, mas tam kopec moznosti ubytovania.

katinka71
24. feb 2020

@zuzanka0258 zatial co sme boli v hoteloch boli väcsinou 4* polpenzia plus,alebo AI,tento rok ideme do sol Aurora AI do Umagu za 800 e na tyzden dokopy,hotely boli dobre

zuzanka0258
24. feb 2020

@katinka71 ďakujem a baby a nejakú dobrú stránku kde nájdem super ceny leteniek mi neporadíte😳

zuzanka0258
25. feb 2020

@lucilaines pozerala som Egypt suprove ceny,len letenku sú drahé 🤪

ckatka
25. feb 2020

Baby...my ideme 5 ľudí....4 dospelí a dieťa. Do Valencie, Španielsko, koncom mája, keď je tam už teplo. 100€ letenky pre vsetkych (Cihaj na Pelikan.sk akciové letenky) a prenajatý byt cez airbnb na 5 dní za 190€. 100€ cca na dopravu taxíkom na letisko a z letiska pre 5 ľudí. Nejakých 50€ na par dňový lístok na mhd...A zbytok je absolútne na vás, čo si kúpite a co budete jesť a ci dáte niekde na vstupné alebo výlet. My obvykle zvykneme naplniť chladničku v nejakom supermarkete kde sú ceny cca ako u nás, čiže pokryjeme tým neskoré raňajky a niečo drobné na zahryznutie cez deň,..a na veľké večere chodiť okolo 5 do nejakých miestnych reštaurácií (a treba vyberať, niekedy sa oplatí par zastávok odviezť metrom alebo električkou a ceny sú úplne inde a nebicko v papuli). Človek tam posedi dlhšie da si nejaké vinko...
My zbožňujeme takéto "low cost" výlety, ze vidíme všetko ochutname všetko a nemusíme sa prispôsobovať cestovke alebo hotelu....nie som ochotná dávať tisíce za dovolenku. Radšej pôjdem viackrát 😂 a častejšie.

lucilaines
25. feb 2020

@zuzanka0258 my sme leteli napriklad aj Ryanairom z BA do izraelskeho Eilatu, to je hned pri hraniciach s Egyptom. To su letenky za malicko a z letiska ide rono bus na hranice kde su hned aj hotely. Ale teda to uz je trocha komplikovanejsie a treba aspon zaklady anglictiny, ale toto je kazdopadne najlacnejsia moznost 🙂

abbey1
25. feb 2020

@ckatka Vy ste moja krvná skupina. Takéto dovolenky milujem a Španielsko obzvlášť.