Ako cestovať s dieťaťom na dovolenke bez autosedačky?

mesje
21. sep 2009

Ahojte,
chcel by som sa spytat na Vase radi ohladne cestovania s malym dietatom na dovolenke, ked clovek nema k dispozicii autosedacku, a musi sa presuvat napr. z letiska do hotela... konkretne teraz sa chystame do turecka, a tam to z letiska moze busom trvat aj 1,5 hod - a to sa mi uz zda dost vela, aby isiel len tak ze bude sediet nezabezpeceny na sedadle... lebo pochybujem, ze by tam boli nejake bezpecnostne pasy, a keby aj boli, tak sa z nich moze stale vyvliekat... napadlo ma kupit take popruhy, ktore sa pouzivaju na nosenie dietata, ktorymi by som si ho "priputal" k sebe, pricom ak by tam boli bezpecnostne pasy, tak tym by som sa priputal ja - tym padom by nemohol pri prudkom brzdeni (nedajboze havarii) vletiet hlavickou do sedadla pred nami... Aky je Vas nazor na to? Kde by sa dali take popruhy kupit?

renca3
21. sep 2009

no pochybujem, ze v autobuse bude nejaky pas pre dospelych. treba len verit, ze sa nic vazne nestane a drzat dieta na kolenach.

titkovamiriam
21. sep 2009

ved sedacky niesu ani v nasich autobusoch a tam niesu povinne.dita bud drzat na kolenach alebo nechat sedite samo-zalezi od veku

trixi
21. sep 2009

ahoj mesje, zalezi ake velke je dietatko. Mas pravdu, v autobuse nie je detska sedacka, ale ja som v Turecku zazila super moderne autobusy s bezpecnostnymi pasmi. Inak v nejakej teme tu na konikovi, bol link na cestovnu nafukovaciu sedacku, ale myslim, ze je vhodna az od nejakeho veku. Skus pohladat. Neviem si predstavit, ako by si dieta priputal k sebe nejakymi popruhmi. To skor ak je to este male mimino by som asi pouzila satku. Ale my sme cestovali so 7 mesacnym dietatom, v autobuse boli asi 4 deti rovnako stare, ziadne nebolo priputane, hoci ako som napisala, autobus mal na kazdej sedacke bezpecnostne pasy. Ja som to vtedy vobec neriesila. Isli sme z letiska 2 hod.

trixi
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
tilly
24. sep 2009

ja som videla, že rodičia s malými deťmi, čo mali naklikávacie autosedačky na kočík, mali normálne vajíčko aj v lietadle (kočík odložili do batožinového priestoru pred lietadlom a vajíčko zobrali so sebou do lietadla, kde im ho odložili) a v autobuse použili vajíčko len položené na sedadle vedľa, väčšie detičky už mal každý na kolenách...

trixi
24. sep 2009

nie vsetky letecke spolocnosti dovolia mat na palube dieta v autosedacke. To si treba zistit pred odletom.

tilly
25. sep 2009

nie, oni tú autosedačku zobrali, dieťa bolo normálne pripútané ako infant, ale autosedačka bola priamo v lietadle, nie v batožinovom priestore s kočíkom...
ak idete v septembri, autobus ani lietadlo už nebude preplnené, tak by to nemal byť problém