Ako na naplánovať turistiku na Chopok?

jakub111
28. aug 2018

Zdravím, chcem íst na Chopok,nikdy som ani na takto vysokých horách nebol,len 1300m max.
Čítal som pár článkov a moc info tam neni. Viem,že tam ide lanovka,ale chcem túru 🙂
Kde zaparkovať?
Ktorou cestou pre amatérov ísť?Tak na 2hod+ hore ?
Bude tam zima teraz hore?Bundu?
Je tam nejaké občerstvenie?

Ďakujem

fefe123
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
dasenka1203
28. aug 2018

Na Chopok sa dostanete z juhu - Bystrej, alebo zo severu - Demänová. Parkoviská sú dole pri stanovištiach sedačkových lanoviek.
Pešo sa dá vyšlapať z oboch smerov, zo severu myslím že hore pod kopcom je to trošku náročnejsie - strmšie.
Hore sa dá najesť napiť aj ubytovať v reštaurácii Rotunda alebo na chate Kamienka.
Určite by som do hôr brala bundu, počasie je nevyspytateľné a hlavne na horách sa mení rýchlo.

jakub111
autor
28. aug 2018

Ďakujem,pojdeme asi z Demanova,mám to on hodinu bližšie. Prepokladám,že tam su narocnosti ciest označené? Koľko to asi trvá priemerne hore aj dole z ten Demanovskej? Do hôr moc nechodíme... 25 rokov.

dasenka1203
28. aug 2018

fuu no to neviem, nikdy som po tom nepátrala 🙂 chodievame lanovkou 🙂
ale našla som toto:
https://www.jasna.sk/hory/letna-dovolenka/turis...

jakub111
autor
28. aug 2018

Mne je to jedno,len nech sa slečny pripravia,že to bude viac ako 2 hod :D Preto som chcel niekoho,kto to išiel a vie povedať,či to nie je šialenstvo alebo normalná horská cesta 🙂

ujaju
28. aug 2018

@jakub111 a trúfaš si ísť podľa značiek keď moc nechodíte? a hore isto treba nejaké lepšie oblečenie, tam už nie je také teplo

jakub111
autor
28. aug 2018

Tak hádám značky na Chopok budu všade :D A asi stiahnem aj appku radšej, mám v plánu horsku turistiku tento rok 🙂 Je to teda z toho parkoviska v Demenove na Chopok cca 2-3hod,že? Nech dám vedieť,ďakujem moc.

nelika
28. aug 2018

@jakub111 hore je to 3hod, dolu 2. tu si vieš pozrieť aj zmerať trasu https://mapy.hiking.sk/

jakub111
autor
28. aug 2018

Tak to je všetko,už len najst najlepšie parkovisko a je to ;) díííky

dasenka1203
28. aug 2018

zaparkovat bude asi naj hore pri Happy Ende, Demänová je dost daleko 🙂

natalka13
29. aug 2018

Na Chopok a stade na Dumbier a Stefanikovu chatu a dolu na Srdiecko zvladnu aj 5rocne deti.
Pekny vylet, taka celodenka s obedom na Stefanicke.

dasiacik
5. sep 2021

@natalka13 Naozaj to zvladnu aj 5rocne deti? Pesi?

natalka13
5. sep 2021

@dasiacik nase ano, futbalisti.

dasiacik
5. sep 2021

@natalka13 A kadiaľ ste išli? Kde ste začínali?