Ako naložiť mäso do fliaš na dovolenku?

slafka75
4. jún 2007

Dobrý deň, bola by som rada keby ste mi poradili. Chystáme sa na dovolenku a chcela by som si vziat so sebou upravené maso vo fľašiach len neviem ako mám pri tom postupovať.Ide aj o to aby ho mohlo jesť ročné dieťa.Už som o tom počula, len som sa nedostala k receptu.Ak viete ako na to tak mi prosím poraďte. Ďakujem. 🙂

halka
4. jún 2007

to umí moje mamka, dělala to právě na dovolené, ale já nevím jak přesně na to. Myslím, že se maso tepelně upraví - třeba upeče kuře, dá se do sklenic maso i trochu šťávy a pak se to zavaří - sterilizuje jako třeba okurky, ale při kolika stupních jak dlouho, to nevím. Na internetu někde recept není?

slafka75
autor
5. jún 2007

Ďakujem 🙂

zuzu13
5. jún 2007

😉 😀 😉

fifa
6. jún 2007

je to presne tak ako napisala halka, my to robime každý rok, stačí varit chvilinku, len aby chytili viečka

dabon
4. júl 2007

ja takto robievam malej zeleninovu polievocku s maskom. Zeleninu uvarim spolu s maskom, pripadne este pridam spenat. Vsetko spolu zmixujema dam do poharov a sterilizujem par minut. Takto mi to vydrzi, namusim jej pripravovat obed kazdy den, len otvorim pohat, prihrejem a papame. 😉

lusil2005
31. máj 2008

juuuj babizne, tak ste ma potesili! ja som mala straasny problem co budem malej davat na dovolenke papat ked si tam nemozeme varit. masovo-zeleninkove vyzivy nechcem davat. no super, tak to navarim, zavarim a bude cely tyzden papat domace!!! to je perfektne ze sa to takto da. len - neviete kde dostanem co najmensie zavaraninove pohariky kupit?

ajka27
1. jún 2008

na čo ich chceš kupovať? stačí ak ti papa presnidávky tak si ich odlož a použi, ja to tak už robím roky, či presnidávky, zeleninové mixy, či ked kúpim uhorky , všetky si odkladám , inak podľa mňa sa to dá kúpiť v domácich potrebách, aspoň tu v žiline ich majú, veľa zdaru

lusil2005
1. jún 2008

ajka a chytia aj tie presnidavkove viecka tak dobre ako original zavaraninove? 😕 no to by bolo super. vyskusam aj tie. mam ich totizto naodkladane na zamrazovanie 😅

danielala
2. jún 2008

Vidíte to, a ja som na nejakej diskusii čítala, že výživové poháriky sú nepoužiteľné, lebo majú zlé viečka 😖 . Tak vyhadzujem 😒 . Lusil, ja mám nachystané z lidlových paradajk.pretlakov (tie sú úplne malé), z chrenov a zo salsa omáčok (tie sú super, nízke a široké). Ako myslíš na zamrazovanie? Veď to sklo pukne, nie?

lusil2005
2. jún 2008

mne nepuka. mrazim v tom malej stravu ked narobim viac. len raz mi praskol pohar - v rukach pri otvarani. riadne som sa vtedy rezla. ale inac (klop klop klop nech nezarieknem) zatial nepraskaju.

wali
3. jún 2008

no to je uplne super s tym maskom. tiez to tak poriesim 😉 len mam dost malo tych poharikov. co by sa stalo, keby to prip. nebolo v tom pohari doplna? myslim, ze by to malo byt v pohode, nie?

lusil2005
3. jún 2008

ja si myslim ze hej. na jednej diskusii z horeuvedenych linkov dokonca vraveli ze to maso (ked je v celych kusoch ako rezne alebo tak) ani nemusi byt cele zaliate. takze urcite nemusi byt pohar plny.

ja inac moc tym vyzivovym poharikom (vieckam) neverim... neviem, asi radsej z tej horcice a tatarskej.

wali
5. jún 2008

no mne tie viecka od vyziv tiez dako nedrzia dobre. ja do nich davam natierku, ked spravim pre drobca, toho je tak malicko, tak som pouzivala uplne tie najmensie pohariky, no ale s tymi vieckami sa mi stale zdalo, ze nesedia ako by mali 😝

zagi
4. feb 2013

dievcence,su dva druhy viecok na vyzivovych poharoch, jedny take s hlbsim zavitom, a jedny take skoro hladke, tak tie mozete rovno vyhazdovat, tie su na nic, leda tak na koreniny ako korenicky. tie s hlbsim uzaverom, su take klasik, ako boli kedysi.

meg9
6. júl 2013

ahojte robili ste niektorá teraz toto leto? prečítala som si link ale 1. sterilizovanie hodinku a 2. sterilizovanie po 24 hodinách na pol hodinku sa mi zdá na hydinu veľa...aké máte skúsenosti? nestaci kuracinu orestovat 2-3 minutky a potom dvakrát cca 20 min sterilizovať. nechcem mať mäsko úplne rozpadnuté....

mata77
8. aug 2013

robievam na dovolenky tak ako spomina meg 9, ze citala v linku, kludne aj hydinu a masko nikdy nebolo rozpadnute a nikdy sa nic nepokazilo.

ultra
8. aug 2013

Baby...ja Vas chapem...aj moja mamka robila mesko do zavaraninovych flias na dovolenku......ale to bol hlboky socik a meso nebolo dostat vsade. To FAKT chcete zo sebou tahat sklenene pohare s mesom??? Obisiel som pol Europy po dovolenkach ale v dnestnych casoch su uz tie ceny viac ako porovnatelne a aj ked dam niekde 20 percent viac....ved som na dovolenke ktora trva 14 dni.

Vsade mate supermarkety, na kazdom kroku domace mesiarstvo na kazdej benzinke mate hotove jedla, napoje..... na dovoelnke sa snazim relaxovat (aj bez problemov varim) ale kupujem na mieste cerstvucke, vonave.

(....nech sa vam nepokazi)

maca_p
8. aug 2013

kpovali sme tam aj klobasice, ak mocacie mäso a aj ryby na grilovanie, ktore sme si sami aj ocistili v mori. zavaraninove mäso je totalna zbytocnost.

dendy1
8. aug 2013

@ultra je pravda čo píšeš, ale ja som teraz prvý krát robila na dovolenku mäso do pohárov ( 2x 7dcl pečené, 1x 3,5dcl vo vlast.šťave a 1x s gulášovým korením). To preto, že môj muž je hodne mäsožravý a dcéra je po ňom 🙂 Mali sme na dovolenke večere,a polovicu dní aj obedy od domácej pani. Toto mäsko mi veľa vecí ulahčilo: nebolo treba bežať do obchodu, len som otvorila pohár, zohriala, príp pridala cibuľku a urobila prílohu. bolo to rýchlejšie ako pripravovať ešte aj komplet mäso. takže u mňa nie kvôli cenám u nich, ale môjmu pohodliu. Malá sa najedla a išla si pospať - niekedy aj ja s ňou. Reštaurácie zatiaľ navštevujeme minimálne, malá je dosť neposedná a je náročné ju udržať v kľude dlhšie, zatiaľ nám to takto vyhovuje, a až podrastie uvidíme. Tak preto som to robila ja.

ultra
8. aug 2013

......
@dendy1 jasne - ja to chapem...a nezavrhujem to globalne........ ja na dovolenke tiez varim - manzeelka ma "dovoelnku".....takze to poznam...ale ja si to varenie vychutnavam.....takze to je moj sposob. Taktiez chapem aj ostatne.....aj ked vravim ze volakedy to bolo ako riadny dovod ---zavarat mesko.......dnes ho uz nevidim...ako dovod.

dendy1
8. aug 2013

:( môj chlap nevarí :(

zevina
8. aug 2013

@ultra @maca_p ono i záleží, jestli jedete s dětmi a s jak velkými a i samozřejmě do jaké destinace 😉 my 6 let jezdili, resp lítali na dovolenou, minimálně s PP nebo AI, letos prvně bez jídla a jak přišly zavařené sklenice s masem vhod 🙂 jednak by děti nebyly ochotné na poledne, po příchodu od moře čekat na jídlo dýl než 20 minut, půl hodiny, co se uvaří příloha, druhak jsme toužili po klidné dovolené, mimo masový turismus, bydleli jsme opravdu v "ráji" mimo civilizaci, s dostatečným komfortem, co se týká třeba klimatizace, připojení wi fi apod, ale prostě, krom jediné pizzerie, ve vesničce nebylo vůbec, ale vůbec nic, do nejbližšího supermarketu, pekárny, na trh, nebo i na zmrzlinu jsme jezdili dobré 3km, takže určitě nebylo po návratu z pláže prioritou každodenně shánět jídlo nebo čerstvé potraviny na vaření 😎

Ano, chodili jsme i do restaurací, kupovali místní produkty, ale oběd krásně a pohodlně řešila zavařená sklenice z domova, ne z důvodu šetření peněz, ale šetření času, který místo stání u plotny, můžu trávit se svou rodinou a je mi ten čas nesmírně vzácný 😎

babulinkab
9. aug 2013

zavařuji 2x a nikdy se mi nic nerozvařilo
Zavařené obědy na dovolenou považuji za ideální. Jsme zvyklí být celé dopoledne venku (buď u moře, nebo výlet), ve chvíli, kdy se vrátíme do apartmánu mají děti hned hlad a zavařený oběd je hned ohřátý. Vím, že to děti budou jíst a vím, z čeho je to udělané.
Samozřejmě, že jsme si udělali i čerstvý oběd (krevetový salát), ale stát u plotny každý den to ne. A popravdě nejsme moc "restaurační" typy, takže chodit každý den do restaurace, řešit, co děti budou jíst a co ne...to si radši dám zavařený oběd v klimatizovaném pokoji. 😉 😉 😉 😉

maca_p
9. aug 2013

@zevina jasne, chapem. z tohto pohladu mas pravdu. my tiez byvame vzdy v malych obciach, akurat to mame vzdy tak trocha inak vyriesene s jedlom. zatial mam male deti, takze na obed musi byt polievka u nas. cize tu som varila cca od 8 do 9 hod rano a na obed bola este tepla a vzdy na dva dni. hlavne jedlo sme mavali az vecer o tej 19-20 a o som varila cez siestu. olovrant bolo nejake pecivo z pekarnice + cucka+nanuky 😀 .
vobec som nemylsela na o, ze clovek by chcel nejakym sposobom usetrit s tymto zavaranym mäsom, ale ze je to skoda, jest konzervvne jedlo, ked sa da jest aj cerstve.
nosim si z domu aj svoje potravilny, ale rada nakupujem aj chorvatske. mozem povedat, ze chorvatske sunky su lepsie ako nase, nie su take vodove a presolene. morcacie mäso bolo tiez uplne v pohode a k rybam priamo od rybara mozem povedat, ze uplna almazia.
dnes sa mäso predava vakuovo balene, cize tam tiez nebo problem s datumom spotreby do 24 h. tiez sme nechodili len po obchodoch, ale pri 10 a viac dnovom pobyte sa asi neda kazdy den dopo a odpo lezat na plazi - cize sme robili aj co i len male vyletiky po okoli, ako to tam vyzera 🙂 .
ale ako sa hovor,proti gustu ziaden disputat. boli sme u svagrovcov, ktori boli tiez v tom case v chor. a prave tito nam dali na veceru tuto pochutku s rozvarenymi cestovinami. zjedli sme to, lebo nebolo nic ne na vyber, nic sa nam netalo, ale nie je to veru nase oblubene jedlo.