Ako postupovať pri kúpe dovolenky cez booking.com?

monikapalo
10. jan 2012

Mile mamicky - cestovatelky, neviete mi prosim poradit, ako postupovat, ked si vyberieme dovolenku cez booking , potvrdime rezervaciu, pride odpoved, ze izby su zarezervovane...... No nevieme, co nas este caka, popride, co musim urobit, aby sme si dovolenku ozaj aj uzili ? 😀 Nikdy sme takymto sposobom necestovali, nemame skusenosti, ako to funguje? Dakujem. 🙂

happygirl
10. jan 2012

...cez booking.com sme boli uz parkrat - ak pride odpoved, ze izby su zarezervovane, tak si vytlacis to potvrdenie v AJ, na mape si najdes, kde to vastne je, nech trafis 😎 (resp. ja si hladam najskor na mape konkretnu lokalitu v meste - resp. podla moznosti), najdes si vhodnu letenku + zaplatis si ju (cez booking.com dopredu izbu neplatis, az na mieste v hoteli) + zaplatis si nejake to poistenie a tradaaa 😀 😵 v urceny cas sa ide! premyslis si program na vsetky dni a je to... aj my tak mame (uz po niekolkykrat) zabookovane izbuy v 2 mestach v Holandsku na koniec aprila, potvrdenia a letenky cakaju pekne vytlacene v euroobale na svoj cas 😎 este doladit detaily programu, aby sme to vsetko co chceme postihat vmestili do tych 6dni 😉 neboj sa, drzim palce, nech vam to vyjde... (ked som sla prvykrat, mala som trochu obavu, ci budu o nas v hoteli vediet, ked som mala v ruke len nejaky "papierik" ako potvrdenie z hotela...ale vsetko bolo OK... a aj dalsie razy... a ozaj, ja hladam aj podla recenzii ludi, takze prioritne vyberam take, co maju najviac kladnych hodnoteni....

obchodiknet
17. jan 2012

máme len pozitívne skúsenosti cez booking.com,
odporúčam hlavne rýchle- bleskové ponuky, chodí to mail, ak sa registruješ,
minule sme trafili Krakow za 14 eur noc dokopy pre dve osoby (plus dieťa)...

v každom prípade, odporúčam čítať recenzie hotelov....

kvetinka211
17. jan 2012

@monikapalo Ahoj, vopred si zistite co najviac o destinacii (napr. cez wikitravel), aby ste vedeli ci tam chcete naozaj ist, co je tam zaujimave, ci tam hrozia nejake rizika (politicka nestabilita, choroby ..), ake su tam ceny jedla, zistite si aj ceny leteniek na dany termin -- potom si mozte urobit rozpocet kolko vas to asi vyjde a kolko ste ratali. Ja by som bookovala najprv letenky/dopravu a az potom kratko na to (najlepsie hned) bookovala ubytovanie v destinacii. Premyslite si tiez, ako sa budete prepravovat na mieste a ako sa tam vobec dostanete z letiska, stanice (taxik/prenajate auto?) Urcite si precitajte recenzie hotelov .. a pozor, vacsinou tie najlacnejsie su uplne na periferii mesta, pri letiskach .. co je ale ok, ak planujete cele dni chodit bez prestavky po meste/atrakciach a viete ako sa dopravite rano a vecer do/z mesta. Nenechajte sa tiez odradit, vacsina hotelov za dostupnu cenu ma aj dost vela negativnych recenzii ... no ale ine je ked si stazuju na svaby alebo len na studenu kavu 😉

michelle22
18. jan 2013

rezervácia je fakt jednoducha, my sme si cez nich nasli ubytko v Rime a predtym aj v Bruseli za smiesnu cenu. vyplnili sme nase udaje, potom sme si vytlacili potvrdenie a prisli do hotela. ak trafis aj lacne letenky, mas dovolenku za super cenu 🙂 takze odporucam, inak tie recenzie su fakt napomocne.

babusa1
11. mar 2013

ahoj, ja mam obavy z toho, ze chcu cislo kreditky, nemali ste strach, nestiahlo vam to peniaze dopredu?

mata275
11. mar 2013

@babusa1 my sme boli cez booking uz velakrat. S kreditkou nikdy problemy neboli, peniaze dopredu nestiahnu, ak maju uvedene, ze sa plati az na mieste. Raz sa mi stalo, ze som mala dva dni nizsi disponibilny zostatok, nestiahli peniaze, len ich blokli. Som tam aj pisala a vysvetlili mi, ze si hotel kontroloval, ci mam na kreditke dostatocny limit, ale po dvoch dnoch blokaciu zrusili. Inak aj ja odporucam citat recenzie, ci uz priamo na stranke booking, alebo na inej cestovatelskej stranke na ten konkretny hotel. A podla mojich skusenosti je dobre vyberat ubytovanie, kde je rating aspon osem. Mimochodom pri vela hoteloch sa neplati ani penale, ak rezervaciu zrusis, ale to si treba pozriet konkretne podmienky izby, ktoru objednavas. Tie najnizsie ceny su casto tak, ze ak by si zrusila rezervaciu, tak potom by ti stiahli peniaze z kreditky za jednu noc napr.

renatka100
12. mar 2013

Peniaze to strhne dopredu iba ked je to tam tak vyslovne uvedene niekde to je inde nie treba dobre pozerat podmienky rezervacie 😉

timka82
13. jún 2014

Baby pomoooooooooc ,rezervovali sme si ubytko cez booking,odpoved prisla ,rezervacku potvrdili.Ale nepztali ziadnu kreditku ani peniaze ani zalohu nic,co teraz???

nikuliak
13. jún 2014

Ak nechceli potvrdenie rezervacie kreditkou, nestresuj 🙂
niekedy to ide aj bez toho. Hlavne ze mas potvrdenie z hotela o rezervacii. Najma si pozorne precitaj storno podmienky 🙂

blaniiik
21. jún 2014

ahojte , chcem sa tiež spytať ohladom zrušenia rezervácie, zrušili sme rezerváciu, ale den predtym zaplatili cez kreditku 50 eur, ale mame take podmienky , že až 30 dni pred prichodom budeme platiť storno poplatok, ale este nie sme v tom limite 30 dnovom , tak sa bojim či dostaneme tie peniaze naspat, sice len včera sme to zrušili , tak dufam ze buduci tyzden nam vratia alebo odpovedia , lebo zatial ziadna odpoved, zatial sme v dobe kedy by sme mali mat storno zdarma, nemate nejaku skusenost ? dakujem

kiki68
24. jún 2014

Treba si overit vzdy tie storno poplatky a podmienky priamo s hotelom. A tiez pozriet co ste vlastne akceptovali ake podmienky v ramci booking,com a co garantuju a v akej lehote. My sme mali cez booking.com uz dost vela hotelov a nebol problem. Raz sme museli posuvat prichod,ale v pohode. Inak bez problemov. Pouzivam este tripadvisor, aby som videla skusenosti inych,co mam cakat ake plusy, minusy. Vacsinou to vychadza dost presne podla toho tripadvisor. Cez booking sa da dostat dobra cena vacsinou,ale tiez to treba overit s hotelom,lebo uz sa mi stalo,ze hotel bol na den o 30 eur lacnejsi ako cez booking. Booking si moze prihadzovat nejake to feecko. Tiez sme v jednom hoteli pobyt skratili, dohodli sme sa priamo v hoteli a nebol problem. Ziadne extra poplatky za ten den,co sme uz museli zrusit neboli.

denisa7711
8. okt 2014

chcem sa spýtat ak si rezervujem ubytko cez booking musim mat aktivovany paypal?dakuejm

jankamamka
4. jan 2015

A nemoze sa stat ze nam pride odpoved , ze izba je rezervovana a prideme tam a zistime , ze nemame ubytovanie?

zvol
30. apr 2015

Zajednali sme si po úmornom hľadaní spolu s rodinou kamarátky zimný pobyt (jarná lyžovačka 2015) v Sankt Johann im Pongau, Austria Podarilo sa nám zajednať si dva samostatné apartmány v jednom penzióne. Po potvrdení objednávky, na druhý deň sa nám booking ospravedlnil, že apartmán bol už obsadený a ponúkli nám náhradné ubytovanie v inej chate. Síce drahši, ale s tým, že nám bude cenový rozdiel preplatený, nakoľko uvedené nebolo našou chybou. Po dovolenke sme poslali faktúru o platbe. Napriek niekoľkonásobnej mailovej komunikácii ,ani po dvoch mesiacoch k preplateniu neprišlo, i keď náš nárok na preplatenie v jednom z mailov bol potvrdený.

Moja skúsenosť? Milí a ochotní zamestnanci bookingu, ale "SKUTEK - UTEK"

ninss
24. okt 2016

ahojte chcem sa spytat ked si objednam izbu cez booking ,da sa zaplatit pri odchode z hotelu alebo pocas pobytu? alebo musim platit hotel hned po prichode do hotela...dakujem 😵

glori333
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
dornios
31. jan 2017

to si len rezervujete izbu a zvyšok je na vás, takže musíte vedieť, kam idete atp

petuulka1
8. feb 2017

Dobry den..prvy krat sme si zajednavali apartman cez booking.rezervacia prebwhla uspesne.len mam trosku nejasnost v plateni...ukazuje mi ze po tezervaci mam zaplatit 30%z ceny a 2 tyzdne pred terminom zbytok..peniaze tam mam ale mi neodisli.to by som vedela ale neskor v uvedenom odstavci mi pisalo ze apartman zaplatim v miestnej mene cize az na mieste.prosim odpiste mi som z toho nervozna😯😓

maria.vinea
5. apr 2017

aj mna zaujima ci je rezervacia zavazna ak napriklad nezaplatim tych 30 mpercent ...kym mi to potvrdi ubytovatel. dnes som urobila rezervacku no nevsimla som si ze je tam storno... ak ale neuhradim platbu z nejakych dovodov hrozi mi nieco?

maria.vinea
5. apr 2017

@petuulka1
ako ste to vyriesili s tou rezervaciou?

nmarcela
12. júl 2017

Ahojte zeny tiez mam otazku vcera sme rezervovali dovolenku a o dva tyzdne mame ist.Pytaju od nas 90% zo sumy.A ze potom nam pride vsetko o ubytovani atd.Storno bude v celej vyske.Mame istotu ze to nebude nejaky o...rb?dakujem

vikina990
1. apr 2018

Ahojte😊..
Chcem sa spytat kupovala som ubytko cez booking na zaciatku bolo vsetko okej prislo mi cislo objednavky a aj pinkod zadala som cislo karty kvoli plateniu a prisla my sms ze karta neni akceptovana a ze ju mam aktulizovat urobila som to a zasa mi to prislo mate stym nejake skusenosti? Ale na karte mam dostatok prostriedkov tak neviem v com je problem ale pise tam ze ubytovanie je este stale rezervovane

valilka
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
suziebluzie_tn
10. aug 2018

@vikina990 Prosím Vás, ako to dopadlo s tou Vašou rezerváciou? Riešim niečo podobné - rezervovali sme ubytovanie bez možnosti vrátenia peňazí v prípade storna z našej strany, na e-mail následne prišlo potvrdenie rezervácie a až potom mi prišlo oznámenie o neplatnej karte. Obávam sa, či z tohto dôvodu nemôže nastať zo strany hotela storno rezervácie, ktoré nám dajú k náhrade (majú moje osobné údaje, adresu a aj údaje karty). V podmienkach hotela sa takýto prípad nešpecifikuje a booking uvádza len nasledovnú informáciu: "...rezervácia služby v cestovnom ruchu, ktorá vyžaduje platbu vopred alebo (úplné alebo čiastočné) predplatné, môže byť zrušená (bez predchádzajúceho varovania alebo oznámenia o nezaplatení platby), v prípade, ak príslušnú (zostávajúcu) sumu(y) nie je možné v plnej výške odviesť v stanovenom platobnom termíne v súlade s príslušnými platobnými podmienkami poskytovateľa služby v cestovnom ruchu a danej rezervácie." Ďakujem za odpoveď. 🙂

silva36
2. apr 2019

Ahojte chcem sa opýtať mate skúsenosti s bookingom žeste stornovala zaplatenú dovolenku? Za aký čas vrátia peniaze na účet? Dakujem