Ako sa cestuje lietadlom s malým dieťaťom a s kočíkom?

juicy22
4. jan 2013

V blizkej dobe budeme letiet, nie daleko cca 2hod, dieta ma pol roka. Ja som si este nikdy pred tym nevsimla ako sedia taketo male deticky v lietadle, ake mate skusenosti, neplacu, vydrzia? Mozte si ich pripadne vziat na ruky?
A moja dalsia otazka sa tyka batoziny - v cene infant listka je aj taka ista batozina ako pre dospelych (1x 23kg - neletime nizkonakladovkami). A co potom kocik? To sa rata za tu jednu batozinu co je v cene, alebo sa este moze vziat aj extra ku tomu? Alebo len kocik a ziadna ina batozina? Plati sa za kocar nieco navyse? Treba ho nejako specialne zabalit na prepravu? A tie, co ste cestovali, ako narabaju s kocikmi, neznicili vam ho?
A este prirucna batozina, na tu ma narok aj male dieta?
Dakujem za odpovede

huxy
4. jan 2013

pracovala som pre rodinu,ktorá bežne lietala s deťmi od úplného malička lietadlom.oni boli na to zvyknutí,ako na jazdu autom,takže žiadne problémy s nimi neboli počas letu.no je ťažko odhadnúť,ako sa bude správať dieťa,keď letí prvýkrát.pre dieťa by ti mali dať aj špeciálny pás,ktorým si ho pripútaš k sebe,takže ho budeš mať vlastne v lone.ja som sa s dvojročnou slečnou dokonca počas letu aj prechádzala po lietadle-nebol s tým žiadne problém.tiež si brávali kočík,ale športový,čiže sa dal dobre poskladať.pri check-ine naň dali lístoček,dieťa sa v ňom odviezlo až k lietadlu,tam ho poskladali a dali do batožinového priestoru.a hneď pri vystupovaní ho potom vybrali a mohli sme ho zobrať.ale neviem,že či sa zaň platilo niečo navyše.a tiež neviem,či majú deti nárok na príručnú batožinu.na tvojom mieste by som zavolala do tej konkrétnej leteckej spoločnosti a poinformovala sa o tom priamo u nich.

miladaenjoy
4. jan 2013

Dieťa do dvoch rokov neplatí za lístok, tak nemá právo na batožinu. Bude sedieť s matkou na nohách, dajú Vám špeciálny pás na pripnutie o Váš pás. Kočík nebalte, možete ho mať až do odletu pri sebe, len im spomente že máte aj kočik, aby Vám ho označili ako batožinu. Odovzdáte ho až pri lietadle, kde ho dajú do batož. priestoru. Naša letela ako ročná a zvládla to ok, aj napriek tomu že je neposedná 🙂

sissy27
4. jan 2013

na tieto otázky ti najlepšie odpovie letecká spoločnosť, s ktorou budeš letieť, keďže nie sú tie podmienky všade rovnaké...

alenockap
4. jan 2013

my sme leteli s malým ked mal ani nie 9mesiacov do USA, to bolo cca 11hodín. bála som sa čo a ako, ale úplne v pohode,malý prespal, a ked nespal letušky ho chodili zabávať 😀 . Vybavili sme si takú závesnú postieľku- tuším sa to volá bafinet či ako,tam spal,sedel, ale už ked boli turbolencie som si ho musela zobrat na ruky a pripútať.. Akurát ked lietadlo pristáva alebo vzlieta možu deti mať problémy s tlakom v ušiach, odporúča sa cumlík,čajík alebo dačo aby žuvkalo...no moj malý aj to prespal 😀 Do lietadla sme mali golgáč s tých obyčajných,lebo sme sa báli že ho zničia, ale v pohode, pred lietadlom nám ho zobrali a dali až na mieste pristátia s kuframi .Pre malé môžeš mať stravu,mlieko ale to budeš asi ochutnávať, to záleží kam letíš, my do USA sme mali prísnejšie kontroly ale deti uprednostnujú všade.. najlepšie je ked sa vopred informujete aj v tej leteckej spoločnosti čo a ako, aj ked chcete ten bafinet, tým pádom sedíte vpredu,lebo tá postieľka je na stene zavesená.. Prajem príjemný let 😉

happyfrog80
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
anika159
4. jan 2013

mz letime koncom mesiaca prvykrat s malym bude mat skoro 8 mesiacov a chystame sa na 8 hodinovy let. odporucaju sa dat popripade dake homeopatika na ukludnenie viburcol ci ine. a kocik od lietadla u dietata sa moze v pohode ale s tou batozinou to neviem ako je lebo na male dieta sa pokial viem nevztahuje tzch 23 kil najlepsie urobis ked zavolas do elteckej spolocnosti

katy1979
4. jan 2013

@happyfrog80 ty asi nemas deti ked hadzes takuto doslova primitivnu poznamku. Ked ich budes mat pochopis. Nie matky este povzbudzuju svoje deti aby zjapali a revali celu cestu. ci im dame vankus na tvar potom budu konecne ticho.

ale k otazke suhlasim ze sa treba opytat leteckej spolocnosti. kazda ma ine pravidla. a s kocikom samozrejme k lietadlu kde ho pri schodikoch poskladas

biancaneve
4. jan 2013

ja som letela 1x s malou keď mala 14 mesiacov na 3 hod. let, zvládla to úplne v poriadku na moju radosť a naspäť celý let prespala, nezobudila sa ani na klesanie a pristávanie ( tlak v ušiach). Kočík, ak máš vak na neho alebo obal tak sa opaltí ho zabaliť, mne ho poškriabali a to dosť...Na letisku som aj videla kočíky čo vykladali tak akurát vhodné do šrotu, nechápem čo s nimi robili, chýbali madlá, kolesá...Neplatili sme navyše nič, vzali ho pred lietadlom a vyložili spolu s batožinou, keď sa vystupuje do toho
" rukáva", tak ti ho dajú až na páse, ak nastupuješ do autobusu dajú ti ho pri výstupe. Mohla som mať príručnú batožinu pre malú, do 2 rokov dieťa má sedadlo s rodičom, sedí na ňom, má zvlášť bezpečnostné pásy, po 2 rokoch má samo letenku a sedí samé na sedadle. Pohodlnejšie bude pre teba sedieť pri uličke, keď bude malé spať, tak aby malo nožičky voľné, aj pre teba to bude pohodlnejšie.

miskap2111
4. jan 2013

Čo sa týka batožiny, každá letecká spoločnosť má svoje špecifikované pravidlá a tie si treba určite preveriť. Napríklad Ryanair je úplne špecifický a treba na 100% dodržiavať, čo vyžadujú, lebo budete mať problémy na letisku, nemusia vás na let dokonca pustiť, resp. budete platiť ďalšie obrovské sumy za akýkoľvek kus batožiny, ktorý nemáte nahlásený. A nerobia výnimky ani s rodičmi s malými deťmi, či kojencami. S ryanairom lietam často a minule tam robili nejaký "nácvik" s takou rodinkou s dieťatkom kvôli batožine a ani neviem, či ich nakoniec pustili na palubu. Takže preveriť priamo u dopravcu!

prasiatko30
4. jan 2013

Vyhladaj si temu cestovanie lietadlom s malymi detmi - je tam napisanych strasne vela skusenosti a rad na co si treba davat pozor pri cestovani lietadlom s malymi detmi - skus si to tam prelistovat a najdes vela odpovedina tvoje otazky

@happyfrog - no dufam ze tvoje deti ti to vratia a potesia ta pri kazdom lietani ktore s nimi absolvujes - sa mi najviac pacia takito experti co sa stazuju na male deti, no comment najlepsie je na tom ze bozie mlyny melu pomaly ale iste a ked budes musiet ost s tymi tvojimi dufam ze ti ukazu co je to cestovat s detmi a dufam ze stretnea vela takych "sympatickych" spolucestujucich ako ty!!!!!!!

latvia
5. jan 2013

ja som letela z prahy do kosic s 5 mesacnym miminkom, vlastne sedadlo nemal, bol mne na rukach, ale platila som za infant listok nejakych 920 czk, neviem co za poplatky to bolo, ale uplne zadarmo dieta neleti. maly mi celu cestu prereval, ale spolucestujuci boli zlati a vsemozne sa ho snazili zabavit, iked neuspesne 😀 cumlik hodil od nervov niekde pod sedadla, tak este dvaja pani za nami hladali cumlik pod sedadlami 😅 kocik mi nechali az do prichodu k lietadlu, len mi dali listok s gumickou ktory som na kocik priviazala, ukazala som im ako sa sklada a oni ho hodili do kufra niekam.neplatila som za to nic. ked sme vystupili z lietadla, kocik mi vybrali este pri lietadle. a mala som len jednu prirucnu batozinu tusim, ale mam dojem ze som mohla mat 2 😕 len si uz presne nepamatam 😅 treba len zavolat na tu spolocnost ktorou letis a vsetko ti ochotne vysvetlia 🙂 ono vo finale je to mensi stres nez ocakavas 😉

eviikuu
5. jan 2013

Ja som letela so 6 mesacnym synom z Viedne do Zurichu tam cesta bola v pohode ale naspat cely let preplakal a kocik sme odovzdavali pri lietadle a ked nam ho v Zurichu odovzdali kocik bol zlomeny 😠 takze nikdy viacej s kocikom radsej si poziciam ☹

radusiq
5. jan 2013

tak tak kazda spolocnost ma vlastne pravidla, akurat babo do 2 rokov mas vzdy na rukach. My sme teraz leteli British Airways a maly mal narok na 23kg batozinu + autosedacku + kocik ale ten musel byt v 1 kuse a skladaci (bugina, ak mas hlboky velky tak vanicka sa da vraj checknut ako autosedacka, alebo miesto tej velkej batoziny, spodok normalne ako kocik). Prirucak mas normalne s jeho vecami...

kacena4
5. jan 2013

ja nema zle skusenosti s lietanim kazda spolocnost ma svoje pravidla, spytaj sa priamo s kym budes letiet. kocik som mala cely cas pri seba - dieta v nom az pri schodikoch som ho odovzdala (oznaceny od letusky) poskladany a dali ho rovno na vrch batoziny a ked sme pristali hned mi ho vytiahli takze od lietadla znova s kocikom. ak ides golfacom odporucam kupit taky, ktory si zbalis do obalu je to pohodlnejsie, isla som aj s 2-kocikom, ktory ked som zlozila, sedadla som musela odpojit a nebol s tym vobec problem, ze nakladali viac kusov. ku kuciku som mala tasku (co sa dava na rukoved) a s tou ma tiez pustili, ako sucast kocika lebo bol potom trosku chaos, ze som nemala kam zbalit deku, hracky... z kocika a musela som to niekam narvat, lebo letuska pindala na schodikoch do lietadla 😒 deti casto placu ked sa ide vzlietnut alebo pristat - tlak sa meni, vtedy treba dat dietatu zuvacku, alebo babatku pit cuckat, popr. dudlik, aby sa pretlak v uskach zmiernil mne prereval aj 8 rocny syn kym sme totozaviedli co ho boleli usi a spolusediaca asi 17rocna baba ked som jej dala zuvacku bolo super. tak preto mozu deti plakat. budes mat babo stale na rukach, skus si zobrat satku, babyvak nech ho nemusis stale mat na rukach, je to narocne ale da sa to zvladnut 😉 ak babo nema listok nema narok na batozicu len na kocik, to sa akoze povazuje za jeho prirucnu batozinu ak chces dalsiu treba priplatit uz pri kupovani listku

popelka5000
14. jan 2013

Ahojte ,my sme leteli min.rok do Tuniska ,kocik sme mali Graco treko nebalila som ho zvlast,akurat vam daju stitok na neho,zobrali nam ho pri lietadle,leteli sme Travel service. Maly si najskor pospal nemal este dva roky ,pri pristavani doslova reval ako o zivot,nebolo to tlakom ale je tvrdohlavy a chcel behat po lietadle co samozrejme neslo.... cize let tam horor...let spät uz ok pustala som mu rozpravku na mobile. Inak letuska ked som sa jej slusne pytala ako sa pripina pas detsky,sa len pozrela s otazkou A to neviete???Reku Nieee nevieeem a vy ste tu hadam od toho aby ste mi pomohla ci?zostala ticho a pripla mi maleho o moj pas.....vsetko je o ludoch a o tom ako poznate svoje dieta 😀 my sme vedeli ze to nebude sranda s nasim certikom 😅

kikina84
16. jan 2013

my budete tiez letiet prvy krat s kocikom tak som zvedava 🙂 drzim palce

daniela_capk
1. mar 2013

Ahoj, dúfam že ti pomoze toto info:

Vlastný kočík aj na letisku
Pri odbavení batožiny sa kočík len označí, neposunie sa na pás k batožine, ale vráti rodičom. Tí kočík môžu ďalej používať v letiskovej hale a poskladajú ho až pri vstupe do lietadla. Do lietadla nesmú vstúpiť s kočíkom, keďže na nič také nie je miesto. Podobne je to aj s vozičkármi a ich vozíčkami. Vozíček a kočík sa nechávajú pred vstupom do lietadla, kde sa o naloženie prepravného prostriedku postará zamestnanec buď letiska, alebo posádka lietadla letisko upozorní na prítomnosť kočíkov, ktoré je nutné dať do batožinového priestoru.

Po prílete prichádza s kuframi
Po samotnom prílete do destinácie sa len málokedy stane, že ihneď po pristátí a vyjdení z lietadla kočík čaká pri výstupe po schodoch na priestranstvo letiska. Preto počítajte skôr s tým, že sa kočíka dočkáte až na bežiacich batožinových pásoch s ostatnou batožinou. Pokiaľ sa tak nestane, ihneď stratu batožiny reklamujte. Vo svojom pase, alebo na ňom máte ústrižok z kódových nálepiek batožiny a tak sa dá podľa toho presne dopátrať, kde sa batožina nachádza. Zväčša sa však nemá kde stratiť a poputuje k vám spolu s kuframi. zdroj http://babatko.eu/

Naši susedia tak cestuju každý rok, priebežne maju nového krpca a čo viem, tak je to bez problémov s bežnými dovolenkovými destináciami kam sa lieta z Bratislavy.

andreamamka
21. apr 2014

Co so 5 mesacnym babatkom ked pije um?

fila1985
24. máj 2014

tak ja som letela so 6 mesacnym synom a ja na UM, vsetko mi povolili zobrat zo sebou aj cez security som presla, mala som vodu v termoske a mlieko nadavkovane v takej krabicke. a pri vzlete som mu dala flasu s mliekom a vsetko ok a to som cestovala sama s nim.ň

rebeca0911
22. aug 2017

@huxy prosím vás aký typ kočík mozem mat so sebou?môžem mať bežný športový kočík ako napr. Britax?prejde cez skener?alebo to musí byť iba golfový kočík?dakujem

martinka13
22. aug 2017

Britax určite áno. Brat ho mal na dofci a v pohode

ivka1214
12. okt 2017

Ahoj, a neviete náhodou ako to je s prestupom? Kočík dostaneme až na konci alebo ho môžem použiť aj počas prestupu? Mam 5 hodinový prestup v Bruseli a 6 mesačného syna. Neviem ako by som to zvládla bez kočíka. Letím s ním sama.