Ako sa dostať z letiska Stansted v Londýne?

zuzuzu3
1. okt 2017

Baby, tie ktoré bývate v Londýne alebo tie čo tam často cestujete, chystám sa s mladšou dcérkou (7 ročnou) za staršou dcérou (21 ročnou) do Anglicka. Staršia dcérka tam teraz začala študovať aj pracovať, tak ju chceme ísť pozrieť. Máme kúpené letenky s príletom na letisko Stansted a potrebujeme sa dostať do Huntingdonu. Vybrala som letisko Stansted, lebo je na sever od Londýna a my sa aj potrenujeme dostať na sever, takže Londýn úplne obchádzame. Vedeli by ste mi prosím poradiť aký je najlepší spôsob sa tam dostať ? Zistila som si na internete, že vlaková stanica je niekde pri letisku, ale potrebovala by som také praktickejšie informácie aj čo sa týka letiska aj dopravy v Anglicku. Za každú odpoveď veľmi pekne ďakujem 🙂

oslo1
1. okt 2017

Ak chces ist public transport, tak najlepsie je ist coach (dialkovym autobusom) zo Stansted airport do Camridgu. V Cambridgi prestupit na autobus co ide do Huntingtonu.
Nakolko ste ale tri osoby, tak by som uz asi zvazovala zabookovat taxik, ktory vas viac menej vyjde ako listky na autobus pre vas vsetkych. Budete to mat za polovicu casu absolvovane.
Prajem prijemnu dovolenku, Cambridge je nadherny.

zuzuzu3
autor
1. okt 2017

@oslo1 Ďakujem krásne za odpoveď. Nejdeme traja, idem len ja s mladšou dcérkou. Tá staršia už asi dva mesiace býva v Bramptone a v Huntigdone chodí do školy. Preto aj volíme asi ten public transport. Na Stansted letisku je priamo aj autobusová aj vlaková stanica ? Ďakujem 🙂

oslo1
1. okt 2017

@zuzuzu3 aha, som si to nejak v rychlosti nevsimla.

Autobusova stanica - coach station - je priamo na letisku. Pojdete dole po takej dlhej rampe a tam budete mat coach. Ten autobus si kukni tu: http://www.nationalexpress.com/home.aspx

inak daj si google mapy a tam si nahod odkial kam chces ist a ono ti to vsetko ukaze.

Dcera by za vami mohla prist do Cambridgu, aby sa vam lahsie cestovalo.

zuzuzu3
autor
2. okt 2017

@oslo1 Ahoj pozerala tu stránku na nationalexpress a keď som zadala odkiaľ chcem ísť kam, tak mi to ponúklo veľmi čudnú trasu, ako keby ten autobus išiel najprv späť do Londýna a až potom do Huntigdonu v trvaní do 5 hodín !!! čo je teda nemysliteľné :( Do google maps som si už trasu hodila, ale tiež ma to posiela buď najprv do Londýna alebo cez 3 - 4 prestupy :( Myslíš že taxíkom by to vyšlo veľmi draho ? Musím ešte zistiť vlak 🙂

oslo1
3. okt 2017

@zuzuzu3
Na national express si daj do vyhladavaca cestu zo stansted airport do Cambrdige. Priamy spoj ti nejde. Pretoti to ukazovalo, ze mas ist do Londyna a v Lnd presadnut na coach do Huntingtton.

CO sa tyka googlu, tak si daj zvacsenu mapu a ukaze ti to, ze sa musis z bodu a do bodu b v Cambridge dostat, lebo asi maju dve autobusove nastupistia (stanice).

Ja by som isla do toho Cambridge, tak bud nech pre teba dcera pride a bude ta cakat na stanici, ako prides (ked uz nemoze prist na letisko - ja som za onych cias, ked som este v Oxforde byvala - tak som chodila na letisko cakat a to mi trvalo nejakych 3-4 hodiny, takze vyhovorky bokom).
Alebo vytlac si mapu z google Cambridge. Chod tam autobusom z letiska. Pozerala som tu vzdialenost, co musis ist miestnym lokalnym busom, v pohode to prejdes peso, na toto sa priprav, autobusy sa vam budu zdat drahe (pokail nebudete mat bus pas) a preto budete vela slapat peso). V Cambridge by som prestupila na ten autobus do Huntingtonu a tam nech ta uz na stanici dcera caka.

Co sa tyka vlakov, tak to som nepozerala.

Stastnu cestu

zuzuzu3
autor
4. okt 2017

@oslo1 Ďakujem Ti krásne za odpovede 🙂 Fakt si to cením ! Ano bude to tak ako píšeš, pozrela som si to niekoľkokrát. Musím ísť do Cambridge, tam prestúpit a cestovať ďalej. Všetko si zväčším, vytlačím a snáď to nejako zvládneme 🙂 Dcéra bude mať vtedy školu alebo bude v práci. Preto som si aj vybrala čas príletu ráno, aby som bola samostatná a aby som mala celý deň pred sebou na prepravu. Budem to brať ako dobrodružstvo 🙂 Lístky mi dúfam stačí kupovať na mieste. Dohovoriť sa dohovorím tak snáď to nejako dáme 🙂 Ešte raz ďakujem 🙂