Ako sa zbaliť do príručnej batožiny?

kristiii
12. máj 2019

Ahojte, kamaratka zo dna na den vymyslela vylet do Talianska..na 5-6 dni..dovod..znama jej poslala tip na lacne letenky 🙂 tie su ale samozrejme lacne len v pripade jedinej prirucnej batoziny. Kedze ja velmi necestujem, chap skoro vobec, bola by som rada ak by ste mi vedeli poradit ako sa na taketo tripy balite..poprosim pisat len kocky, ktore zvyknu takto cestovat, nie reci typu priplat si batozinu 😉 dakujem

hettinka
13. máj 2019

@cawes maly kufor v Ryanair stojí tusim19,90. Možno aj zo je riešenie zložit sa po 10€ a dokúpiť jednu malú príručnú batožinu.
@kristiii

kristiii
autor
13. máj 2019

Dakujem za vsetky reakcie a rady, urcite si z nich vezmem co najviac, vlastne ste mi vacsinou potvrdili veci, ktore mam v plane si vziat..no ide o to, ze chceme prejst minimalne 3 mesta, pricom jedno na polceste medzi dvoma, cize nechceme vlacit zbytocne tasky ci kufriky naviac. Zvazujem este priplatit ten priority nastup k jednej letenke a tuto batozinu si pripadne striedat pri potulkach, no neviem ci je to vobec mozne ak uz mame kupene obycajne letenky, kto vyuzivate ryanair by ste mi mozno vedeli povedat

simsalabim
13. máj 2019

@kristiii ano sa sa to.

fokuska
14. máj 2019

Pridavam ti inspiraciu na drgogeriu:
- vlavo hore mam malu 30ml nadobku z H&M (v baleni su 3 kusy) a v nich mam odlicovacie tampony poliate odlicovacou vodou (su akurat nasiaknute, takze nie je to tekutina, nemusim ich mat v osobitnom vrecku a nevyberam ich pri kontrole)
- vedla je tuhy sampon (tento je Navia): mam ho v prazdnej nadobke od balzamu, akurat sa zmesti a na cestach ho pouzivam na vlasy, ako mydlo na telo, ak treba preprat v ruke, alebo umyt riad
- mala nadobka je na zubnu pastu - normalne si do toho vytlacim (tuto musim ukazovat na kontrole, pasty a gely sa povazuju na kontrole za tekutiny
- minideo ma 35ml a aj ked bezne pouzivam tuhy, na cesty si beriem tento (vacsinou sme prec z ubytovania cely den, ja sa vela potim a neznasam ked sa citim, takze ho mam aj v mini kabelke a tiez kedze chodime viaceri a byvame spolu, tak niekedy sa zide namiesto osviezovacu vzduchu na wc 😅😅
- vatove tycinky a zubna nic, zubna kefka
- 50ml opalovaci krem - flasticku si nechavam a doma si vzdy docapujem dalsi
- spirala, ocna linka, ruz - makeup pouzivam len vynimocne a na dovolenkach a vyletoch mi nechyba vobec, pred cestou si dam odvoskovat bikiny, nohy, podpazusie a nafarbit obocie, takze mam pokoj a take veci neriesim 🙂
- este nemam na fotke dalsiu flasticku 50-100ml s nejakym kremom alebo telovym mliekom a hreben

Dalsi tip: Nepouzivam jednotnu kozmeticku tasku, lebo zabera zbytocne vela miesta. Vacsinou tymi malinkymi nadobkami s tuhymi vecami vyplanm male medzery v ruksaku. DO predneho mensieho oddelenia si dam tekute veci v priesvitnom vrecku a elektroniku (aby som rychlo vybrala pri kontrole)

fokuska
14. máj 2019

A inspiracia na dalsie "vychytavky":
- mini sitie - zatvori sa to a ma to asi tak 6x7cm a je v tom vsetko pre nudzove pripady
- mydlo (ako alternativa k tuhemu samponu, toto nosim v kabelke) - je tam 100 tenuckych platkov mydla, vyzera to ako papier, len vezmes do ruky a pustis vodu a mas namydlene
- maly vejar - ten mi "zachranil zivot" uz velakrat v preplnenom buse, vlaku v horucavach
- jednorazove vlhcene utierky - beriem si z lietadla ak nepouzijem alebo ak dostanem vo fast foode v burgru a nosim 2-3 kusy v kabelke (lepsie ako velke balenia vhlcenych, je to spratne)

fokuska
14. máj 2019

Do ruksaku si balim este "denny vak" - ten nosim pocas dna do mesta, aby som so sebou netahala stale velky (jasne, ze ked kazdu noc spite inde, tak sa tomu asi velmi nevyhnes, ale mozes dat velky ruksak do uschovne a po meste behat s malym ;) ) - tento vak sa da zrolovat alebo poskladat tak, ze zabera minimum miesta
Potom si beriem malu kabelku - je to najmensia aku mam a nosim v nej to, co na druhej fotke - zrkadielko, balicek hygienickych vreckoviek s vlhcenou servitkou, ten dalsi balicek je moja prva pomoc v pripade zachvatu (injekcie) a este puzdro s dokladmi (natrafila som na neho nahodou v Gate este daaavno a ma velkost kreditnej karty).
Takze v puzdre (penazenku uz vobec nenosim, pouzivam vzdy len toto) - doklady, karty, zopar drobnych, zubna nit, pilnicek, gumicka, zeton do vozika, ta mini vec na otvaranie krytu na mobile, vlasenka, vlhcena utierka a intimka.
Tu mini kabelku tiez zmestim do velkeho ruksaku, cize pri velkych presunoch mam obe ruky volne, jeden ruksak na chrbte, ale som flexibilna - na plaz, chodenie po meste beriem ten mensi vak a na vecer ked vybehneme len na veceru a pod. tak len tu mini kabelku (do nej este samozrejme mobil a podla destinacie aj pas).

Tak som mozno niekoho inspirovala ako sa to da aj "v malom" a s obmedzenou batozinou 🙂

akinom0077
14. máj 2019

Ja cestujem casto. Do prirucnej je povolene 10x100ml co sa kozmetiky tyka to mne vsa nestaci na pre mna potrebne veci 🙂 takze si beriem len co sa tyka pleti: serum, krem, plus vonavka dezodorant a ostatne si kupim tam. Zalezi aky mate program, podla toho by som sa balila. Dolezite je aj to ako veci naukladas najviac zmestis rolovanim...ja osobne by som na 5-6 dni s dvoma nohavicami ako tu pisu nesla pretoze pre mna je samozrjmost si dat ciste komplet vsetko denne

fokuska
14. máj 2019

@akinom0077 Fiha, aj rifle alebo suknu peries po jednom noseni? Ja menim len tricko, bluzku - proste vrchnu cast a v lete saty, ak ich mam na sebe cely den a spotim sa v nich.

kikushaa
14. máj 2019

@kristiii pobal sa na nečisto, ak sa ti to nevojde do ruksaku tak potom prikúp priority...

sandri
14. máj 2019

@kristiii ahoj, teraz som letela s ryanairom. V prvom rade pozor - mozes mat len jednu tasku!!! Navyse ani kabelku nepovolia. Rozmerovo ti musi sediet, maju tam take stojany, do ktorych ju musis zmestit - sluzia na zmeranie, ci sedi rozmer. Kludne ti stacia len 3x gatky a 3x ponozky (operies na mieste v rukach) a 3 tricka (tiez operies). Pozri si predpoved, ak ma byt takto, tak na seba rifle (v tych pocestujes), sveter a nepremokavu bundu. Do tasky este nejake leginy ako nahradne nohavice. Topanky kvalitne, ktore budes mat obute. Kozmetiku mini - len cestovne balenie. Odporucam prazdnu 0,75 l flasu - po prechode kontrolou si ju na wc napln vodou a nemusis si tak kupovat drahu vodu na letisku alebo v lietadle. Ryanair je ako lietajuca trznica, zadarmo ti nedaju nic. Este nejake keksiky do lietadla, kedze tam jedna sladka tycinka stoji 2,50 eur. Ak sa nezmesis do ruksaka, priplat si priority boarding a mas v cene este aj maly kufor. Ja som za priority platila 6 eur za jednu cestu. Da sa to dokupit kedykolvek, najneskor 2 hod pred odletom.

fokuska
14. máj 2019

@sandri Ono je to presne ako pises, pretoze nizkonakladovky maju mega lacne letenky. Realne im predaj leteniek nedokaze pokryt skutocne naklady. Prave preto je vsetko ostatne spoplatene - batozina, prioritny nastup, obcerstvenie, vyber konkretneho miesta... inak by si nemohli dovolit mat take lacne letenky 🙂

heyoka
14. máj 2019

@kristiii 5 nohavičiek, jeden hrubší pulovér, jeden tenší pulovér, dve nohavice, 3 ponožky, 2-3 tričká, šampón, zubná kefka a pasta, špirála, púder, doklady, peniaze, telefón a nejaké lieky pre istotu ( paralen, ibalgin, endiex, pancreolan) a ideš. Ja keď som chodila na dvojtýždňovky do Rakúska mrte mi stačilo toto, čo som napísala.

kristiluky
14. máj 2019

@fokuska jezis ty si zlata, este aj zdokumentovane to mam, aj vsetky ostatne samozrejme..presne chystam sa to skusit takto predbalit, ale myslim ze to bude v pohode, skor sa obavam o kamosku..inak bola dobra pripomienka, co sa tyka liekov, nie je problem si vziat par paralenov a ibalginov?

kristiluky
14. máj 2019

Inak sa ospravedlnujem za iny nick, dnes mi zresetovalo telefon, tak sa musim k povodnemu dopracovat 😀

fokuska
14. máj 2019

@kristiluky Bezne lieky mozes mat v pohode. Ja lietam s injekciami a nosim potvrdenie od lekara ale nikdy ho este nikto na letisku nepytal ;)

akinom0077
17. máj 2019

@heyoka / 3 ponozky na 5 dni, :O

heyoka
17. máj 2019

@akinom0077 ta pokiaľ nebudú podnikať celodennú turistiku..na druhej strane čo si môžeš preprať ručne tak toho stačí aj pomenej..či?

caelley
17. máj 2019

ak Ti mozem este odporucit:
kup si DETSKU zubnu kefku, zabera menej miesta. ja nosim dve kozmeticke tasticky - jednu uplne priesvitnu, kde davam vsetko tekute, a jednu klasicku, kde davam zubnu kefu, lieky, korektor, pomadu atd. a do tej by mi klasicka kefka nevosla, len detska. aj zubne pasty maju vsade mini velkosti, napr v DM pri pokladni. a ako uz bolo spomenute vyssie s tym vyplnanim miesta, vies dat napr ponozky do topanok ak mas zbalene topanky - normalne napchas dovnutra klbka ponoziek. len si davaj pozor, aby si balila tak, ze tekutiny a elektronika su poruke - nech nemusis vytahovat zo zbaleneho kufra spomedzi naukladanych veci.
inac ja casto zabudnem na nejake tekute veci, napr kvapky do nosa dam medzi lieky a nie do tej priesvitnej tasticky - este v zivote mi nic nenasli 😃 raz som omylom presla cez kontrolu so slznym plynom, zabudla som, ze ho mam v kabelke. aj plechovku sprite-u som uz prepasovala, az v lietadla som zistila ze take mam 😃

caelley
17. máj 2019

hlavne ak ides do civilizacie, fakt ziadne sampony a sprchace nepotrebujes, v europskych krajinach mas skoro vsade Lidl, ja si vzdy po prichode kupim v Lidli sampon, kondicioner a toto pouzivam pocas celeho pobytu a nevlacim to so sebou ani naspat. aj telove mlieko si takto vies kupit, prinajhorsom aj zubnu pastu ked zabudnes alebo Ti dojde ta malicka.

fokuska
17. máj 2019

@caelley To sa da ked ostavas na jednom mieste. My ked spime kazdu noc inde a presuvame sa medzi mestami, tak by sa mi uz nezmestila do ruksaku aj flaska samponu aj kondicioneru aj telove mlieko. A nosit to osobitne v igelitke cely den po meste, to tiez nie 🙂

caelley
17. máj 2019

@fokuska samozrejme, treba prisposobit batozinu planovanym aktivitam🙂 v takom pripade miniatury a obmedzit to, napr umyt sa da aj samponom, nepotrebuje sprchac.

BTW, neviem ci to tu bolo spomenute, ale dost dolezite info - do prirucnej batoziny si mozes vziat len jednorazove ziletky, nesmies mat take, kde sa nadstavce daju dat dole.

fokuska
17. máj 2019

@caelley Ano pravda, vtedy brat male a co najuniverzalnejsie veci 🙂 a suhlas so ziletkami.

kristiii
autor
17. máj 2019

Tak som si dnes kupila batoztek co splna rozmery, (mam cestovnu tasku ale tak batoh by bol pohodlnejsi, tak chcem skusit) a len tak narychlo skusila pobalit nejake veci, zatial to vypada, ze by to slo, no este mi chybaju nejake veci, tak uvidime, kedtak vytiahnen platenky a hned bude miesto. Prinajhorsom vezmem tu tasku, len pri tej sa bojim ci by som dodrzala rozmery. Idem si poriadne rozpisat zoznam podla vasich odporucani a buduci tyzden to vyskladam..ak by vas este nieco zaujimave napadlo, budem rada samozrejme

sarusienka
Autor odpoveď zmazal
Zobraz