Ako ste spokojný s dovolenkou na Cypre?

z.g.
17. dec 2008

Nie je tu niekto, kto bol, je, alebo sa chystá na Cyprus?

jankando
17. dec 2008

Ahoj, ja sa teda chystam raz na dovcu....kamoska mi tam zije, i jej sestra.. 😉

etuska
17. dec 2008

ahoooj Zuzi 😀 .Dufam,ze obcas este skocis k nam do S.Irska 😅

z.g.
autor
17. dec 2008

erika, no jasné, že skočim aj k vám

jankando, my sa ešte len chystáme, ako sa tam páči kamoškám?

elri
18. dec 2008

z.g. isla by som na ten Cyprus. Vezmes ma zo sebou? 😉 😀 😀

z.g.
autor
18. dec 2008

elri,i tak ťa pribalím

katika1
19. dec 2008

ahojte.. aj ja som tam pracovala dve letá po 4 mesiace 🙂 a kam ideš presnejšie???

z.g.
autor
19. dec 2008

katika, ideme do nikosie, manžel tam ide pracovať, on ide už v januári a my potom
a kde si pracovala? ako sa ti tam páčilo? akí sú tam ľudia? čítala som rôzne názory, ale manželovi sa zdali srdeční hlavne k cudzincom
letá sú tam asi veľmi horúce, však?

zvolovci
19. dec 2008

jeee ahojte, aj ja som jedno leto stravila na cypre - pracovne - a cypercania su ozaj zlati ludia - teda aspon ja som na takych natrafila - ale asi je to ako vsade - aj dobri, aj blbci 🙂. leto - horucava na porazenie, uprimne povedane. hlavne v auguste - tak to tam ani robotnici nemozu pracovat kvoli horucave. ved uvidis...hihi. ja som bola v paphose. a ak sa mozem opytat z.g. co tam ide manzel robit? a nech sa mu tam dariii....a aj vam samozrejme...
😉

z.g.
autor
20. dec 2008

zvolovci, vďaka
na prázdniny plánujem ísť na slovensko, tak snáď sa tam dá prežiť aspoň ten jún, september už by mal byť v pohode, však?:
muž je rentgenológ
a čo si tam ty robila?

zuzka1.
23. dec 2008

z.g. ja som na Cypre stravila 2,5 krasnych rokov!!!!!!Ten ostro je moja laska, moja srdcovka!!!!!!!RAj na zemi!!!! 🙂

z.g.
autor
23. dec 2008

zuzka, tak to si ma veľmi potešila, že sa ti tam páčilo, a keď už budem tam, tak budem chodiť na rady, kde čo dostať a tak, ak teda môžem...
a poznáš aj nikosiu?
muž tam bol na týždeňa tiež ho to tam očarilo
ako gréčtina?, je ťažká?,kúpili sme si knižku gréčtina na cesty, no, neviem...
ale vraj sa tam dá výborne dohovoriť aj anglickym, tak sa bna to asi budem spoliehať

danona
23. dec 2008

z.g.- na cypre som stravila dvakrat po 2 tyzdne - v lete 😎 - raz v hoteli, raz vo vilke u znamych.. jedine co mi tam vadilo bola ta priiserna vlhkost vecer /v lete/... inak supersupersuper, buduce leto sa tam zase vratim.. 😎

z.g.
autor
23. dec 2008

opravujem, nicosia nie nikosia

danona, v ktorom mesiaci ste tam boli? a v ktorom letovisku?

danona
23. dec 2008

z.g.-vzdy august, raz Agyia Napa, potom Protaras.. neviem preco, no v Protarase sa mi zdalo tak vlhko/ozaj len vecer, v noci/..ale inak je tam pekne, takze sa mas na co tesit.. 😎 len cez noc nenechavat pradlo susit vonku, radsej ho dat donutra, kde ti fici klima.. 😀

zuzka1.
29. dec 2008

z.g. cokolvek budes potrebovat poradime. my planujeme letnu dovolenku tam. Je tam nadherne, vlkost neuveritelna, teploty znicujuce, more krasne, ciste na potapanie ci snorchel ako stvorene, ludia-greci uzasni, skoro ako nasi cigani hlukom a krikom ale uzasni, grectina ma velmi vela spolocneho so slovencinou, kopu vyrazov aj gramamtiku. hovorit s anaucis aj chapat rychlo, len pisanie a citanie-ina abeceda, ale kopu veci sa precotata naucis, ako ka, pisat som nikdy nevedela, anglicky sa dohovoris vsade v mestach a mesteckach, dedinky ani nie, stane sa malokedy ale stane, ze niekto hlavne starsi po anglicky nevedia, ale natrafis na takych co vedia rusky.
uz ste tam???ci kedy odchadzate??v nicosii ma byvaly priatel restiku a taky komplex, super obchody su tam, nakupy nekonecne

z.g.
autor
2. jan 2009

vďaka za ochotu, /najviac otáziek budem zrejme mať, keď tam už budem/
manžel odchádza o pár dní, my hneď, ako to bude možné- fabruár? marec?
muž tam bol na týždeň v robote a stihol si všimnúť, že tam ľudia na seba kričia- ako súčasť normálnej konverzácie 😀
a on natrafil aj na takých, čo vedia dokonca po slovensky, napr. aj jeho šéf a dvaja kolegovia
tak som zvedavá hlavne na tú gréčtinu, trochu už pozerám na abecedu a nejaké výrazy
zuzka, a nevieš, aké tam majú škôlky, školy? vraj je lepšie dať dieťa do súkromnej? aký je tam školský systém?
ešte raz vďaka

zuzka1.
2. jan 2009

presny skolsky system neovladam, ale viem ze byvaly mal syna v sukromnej skolke a terza chodi do normalnej skoly. Maju tam dokonca skolske busy a uniformy, co je podla mna super.
Nie je tam aspon co si spominam velky rozdiel vo financiach ci uz mas dieta v sukromnej alebo statnej. Viem, ze na vysky chodia radsej do Grecka, lebo tam je studium zadara, ale teraz to chcu spoplatnit, preto tie nepokoje v tenach. Na Cypre je vyska moc moc draha aj pre domacich.
Aj oni izaj po sebe kricia, ale to je tam norlane, vela vela kriku, hluku.
Po slovensky tam dokonca aj dost ludi, hlavne hotelierov rozumie, niektori aj clee konverzacie, len nevedia velmi hovorit, Ved Slovakov je tam habadej, alebo mali mozno priatelky Slovenky, to je tiez normalka, zeenaty a priatelky Slovenky, ale taki su Greci.

z.g.
autor
3. jan 2009

😀 ...asi zatúžia po pekných slovenkách, keďže grékyne moc pekné nie sú...
tie busy a uniformy tiež teda prebrali od angličanov, uniforma- je to praktická vec, nemusí človek ráno premýšľať, čo obliecť dieťaťu a celkovo treba málo vecí na oblečenie
ešte neviem, či tam vôbec dám deti do škôly resp. školy, uvidíme podľa toho, ako dlho by sme tam zostávali

zuzka1.
3. jan 2009

ty tam nebudes pracovat, len sa starat normalne o deticky????tak si to tam uzijes, ked sa rozkukas a spoznas, kde co a a ko, bude ti tam sveta ziituvidis!!oni maju vsetko od anglanov, na kolko boli do 1974 ich koloniou, len niektori nie velmi bystri cypercania si myslia, ze anglani to mau od nich!

z.g.
autor
4. jan 2009

😀

áno, ja ubudem zatiaľ ešte na materskej, adrika má 2 roky, ešte je to taký drobček...uvidíme potom, čo a ako, ale musela by som ešte pomakať minimálne na angline, ak by som tam chcela robiť a budeme zisťovať, či bude vlastne šanca sa niekde uchytiť v mojom odbore
to by som bola rada, keby sa tam páčilo mne aj deťom...a ešte keby sme tam objavili nejaké slovenské deti, aby sa malé pohrali, teda tej menšej ešte stačíme my, ale natálka už potrebuje kamošov
predtým sme boli v írsku a boli tam 4 deti zo slovenska, tak to bolo výborné, že sa mala s kým pohrať, aj chodili do tej istej školy ako ona...
ozaj, sú na cypre aj nejaké slovenské rodiny? zatiaľ som na nikoho netnatrafila, skôr sú tam asi slobodní resp. bezdetní, však?

hiti
5. jan 2009

ahojte bola som na cypre 14mesiacov je tam pekne aj teraz sa tam chystam za kamosmi

hiti
5. jan 2009

inak cypercania su taky srandisti inak je tam vela rusov a pondiosov a hlavne najviac slovakov.ja som robila na hoteli chyznu a bola to dobra praca bola som tam aj s priatelom.len teraz som na materskej a ked bude mala vecsia tak tam pojdeme.len teraz cez leto sa tam chystame za vsetkymi znamimy.inak je tam super len treba si zviknut na ich zivot.

z.g.
autor
5. jan 2009

hitim pôjdete na dlhšie, keď malý vyrastie?, kde ste konkrétne boli?

ozaj dá sa v pohode, bezpečne chodiť aj do tureckej časti? vyčítala som že aj tam sú krásne pláže, aj keď v súčasnosti málo navšetevované

zuzka1.
7. jan 2009

v tureckej casti su este krajsie plaze ako v greckej, chodievali sme tam obcas, ked sme isli na nakupy do nicosie, vela ludi nakupuje v tureckej, lebo maju lacne falzifikaty.nic pre mna, ale je tam lacno, Plaze uplne nadherne, ja som vsak preferovala grecku cast. Nejako som drzala s Grekmi, asi preto.
Na cypre su aj slovenske roidny, ja som vsak za toho 2,5 roka som vsak natrafila iba na rodinu KOzleja, futbalistu, hraval v slovenskej lige. jeho zena vravela, ze ich je tam viacej, ale osobne som ich nepoznala, ale v nicosii alebo larnake by si na nich mohla natrafit. Ale to bude skor o stasti.
hiti, kde na Cy si bola. miesto?hotel?

angelos
7. jan 2009

ahojky
z.g. zavidim ,ze sa chystas na dlhsie na cyprus.je tam ozaj nadherne.my sme tam boli posledne 2 leta na dovolenke a bolo senzacne.tento rok neviem ci pojdeme,kedze som tehu. 😵 mozno v septembri.v juli je tam priiiiserne horko a vysoka vlhkost.ale prezili sme.
boli sme obidva razy v paphose.mali sme pozicane auto a cestovali sme kade-tade.auto je tam nevyhnutnost.(podla mna...aj na dovolenke)mam zopar fotiek aj v albume. 😉
v tureckej casti som nebola,len manzel bol a pacilo sa mu.

z.g.
autor
7. jan 2009

zuzka, tak možno stretnem niekoho trebárs v lietadle, teraz som si spomenula, že muž raz cestoval s 2 rodinami- ženy slovenky a muži gréci + svokrovci...
no, evidentne sa grékom slovenky páčia 😀 😀 😀

angelos, krásne fotografie /aj modelky/, aký máš foťák, ak sa môžem spýtať?
a to more vyzerá báječne...

zuzka1.
8. jan 2009

no takych parov je vela, aj jedna kocka zo susednej dediny sa tam vydala.

hiti
8. jan 2009

ahojte no v tureckej oblasti su nadherne plaze.no ja tam idem teraz len na take 2tyzdne na dovolenku a neskor ked skoncim matersku tak tam pojdeme.a vy sa tam chystate tiez?a po tureckej casti raz som tam bola ale nieje to tam take bezpecne hovoria ale my sme tam boli v pohode.robila som v Pafose.neviem ci to tam poznate Pafos je od Larnaky neviem presne kolko kilometrov.tam som robila u Constantinou Bros.poznate to?
z.g. a vy ste kde pracovali?

dudlo
8. jan 2009

Ahojte
náhodou som našla túto tému, Cyprus je moja srdcovka.
ja som tam pracovala 4 mesiace v roku 2002, v Protarase v hoteli Silver Sand a potom v Tsokkos Garders.
Ľudia veľmi príjemní, teda aspoň ja som mala to šťastie, horúčavy mi vôbec nevadili, more krásne, raz sa tam určite vrátim.
A bývala som v Paralimni, to je len pár kilometrov od vojesnkého prístavu vo Famaguste, tak sme občas počuli aj cvičné strely.

z.g.
autor
8. jan 2009

sranda, toľko sa tu našlo žienok, čo tam pracovali...

hiti, muž ešte len začal robiť v nicosii a my sme ešte na slovensku
a ak všetko klapne, tak by sme mali ísť za ním...

normálne sa už začínam aj tešiť, hlavne na výlety k moríčku, juj, to som vždy chcela, bývať v nejakej prímorskej teplej krajine...
len na to, že tam budeme väčšinou doma, izolované, na to sa neteším 😖

ozaj, neviete, sú tam aj detské ihriská v mestách?
/v grécku som tuším nevidela žiadne.../