Ako ste spokojný s dovolenkou na Cypre?

z.g.
17. dec 2008

Nie je tu niekto, kto bol, je, alebo sa chystá na Cyprus?

hiti
9. jan 2009

ahoj z.g. tak detske ihriska som si nevsimla ale ak idete do nikosie tam by mali byt.v nikosii som bola asi 3razy ale viac sa mi pacilo v Pafose kde som robila.my sme mali dom od plaze asi cca 2kil.tam cypercania maju vo zviku kricat po sebe ale to neznamena nic zle to oni su uz taky.ale inak su v pohode.len oni maju svoj system a ten musis respektovat.ja som u nich bola aj na svadbe ale tak to su ine svadby nie ako u nas tam je tolko ludi,okolo 700 a niekedy viac.tak tam je to fakt najlepsie ze je tam to more a pri nom mozes stravit cely cas.len v lete su tam velke horucavy a v januari tam prsi a je tam chladno inak to je tam uplne super.ale ako vy sa tam chystate s detmi ja by som tam dieta nebrala ja by som isla len na sezonu a koniec.tam tie ich skoly tak su dobre ale nie nedala by som tam malu.a su tam al slovenske rodiny 3 som tam poznala ale kazda mala muza cypercana.tam oni sa spravaju troska inak k zene ktora ma za muza cypercana a k slovenskym parom.len oni maju take blbe tradicie ze u nich muz moze vsetko a zena nic.mala som kamosku ktora chodila s cypercanom a jeho zena ju normalne vytala ako u nich to je v pohode a u nas na slovensku zase inak.

z.g.
autor
9. jan 2009

juj, tak šťastie, že mám muža slováka 😀
ani ja by som tam moc nechcela dávať deti do škôlky resp. školy, hlavne ak by sme tam nezotávali dlho, čo asi ani nebudeme,
ale chceme byť pohromade ako rodinka

hiti
9. jan 2009

tak urcite to je pravda. snad sa im bude pacit v skole a vedia deti po grecky a anglicky tam je to s tou recou take ta grecka vyslovnost.ja toho po grecky vela neviem a ani ma to nejako nelakalo no troska sa toho na mna nalepilo za ten cas.to zase naopak po rusky viem ako po slovensky to som sa tam naucila dobre ved som tam mala vela kamosov a kamosky rusi.tak potom drzim palce aby ste to tam vydrzali a vy co tam chcete robit?

z.g.
autor
9. jan 2009

muž je lekár /aj ja/, ale budem ešte na MD
a prečo by si tam nechcela ísť s deťmi?

zuzka1.
10. jan 2009

dudlo ja som robila v Agia Nape, hotel Napa Plaza (www.napaplaza.com.cy). Pre MR. Tsokokosa by som nerobila ani za miliony libier, neviem ci ste sa poznali osobne, ja som malu tu cest/necest! 😀 myslim stareho pana majitela, nie synov!
Do Paralimni osm chodila do supermarketu nakupovat a mam tam kamosku, byvala som tam 4 mesiace cez zimu v jednom flate

zuzka1.
10. jan 2009

Na grecku svadbu sa nepozyva, idu automaticky vsetci, ktori poznaju zenicha alebo nevestu, niekedy cele dediny, cim viac ludi, tym viac si ich vazia, ja som bola na 2 svadbach manazerov. Krasne tradicie. a u nich je svadba najlepsi kseft, pretoze cim viac penazi date do daru, tym si ich viac vazite, tak s atam pekne pretekaju v daroch. zarobia aj do miliona na svadbe! no neoplati sa,? 😀
detske ihriska su tam normalne, kao v letoviskach , tak aj v mestach, cyperske deti sa hrau ako nase, aj na piesku, smyklavkach a podobne.
Hiti neboli ti cypercania nahodou z tureckej casti???za 2,5 roka som sa nestretla s tym, aby zena neznamenala pre cyeprskeho chlapa nic. To nie su Arabi, zeny si vazia, aj svoje, hlavne, ked su uz manzelkami a matkami a doevcata su vychovavane velmi prisne. Je pravda, ze chlapi maju milenky, ale svoju zenu by za milenku nikdy nevymenili, a rozvod by ich stal vela vela penazi a kopu hanby, tam je najnizsia rozvodovost v Europe.
Asi tu milenku vitala, lebo vie, ze ju ma len na sex a nevazi si ju, to je ina kultura.

dudlo
10. jan 2009

zuzka áno v paralimni bol veľký supermarket, tam sme chodili raz za týždeň na nákup
a starého pána tsokosa som osobne nepoznala, len som ho raz zahliadla na pláži, keď mi ho kamaráti ukázali
ja som jednala vždy len s manažérom hotela a to bol príjemný sympatický tridsiatnik 😉
v agia nape som bola raz na nočnej žúrke - tam to teda ináč žilo

zuzka1.
11. jan 2009

no to ti poviem, raj na zemi, mala Ibiza!!!!krasny zivot!

z.g.
autor
12. jan 2009

tak taká svadba- to môže byť "zábava" a aj som rada, že to teda s tými ženami nie je také zlé...

aj som rada, že sú tam teda nejaké ihriská, lebo budem musieť robiť deťom program, keďže budeme väčšinou doma,
len na čo sa neteším, tak to je šoférovanie na opačnej strane, v írsku som to odkladla, ale už sa budem musieť na to vrhnúť

zuzka1.
12. jan 2009

z.g. to sa do toho dostanes ani nebudes veidet kao, ja najhorsi sofer na svete, takmer nesofe r aislo to, oni inak soferuju jak magori, znacka neznacka, a piju aj za volantom!!!priatel byvaly tak, zeby nemal aspon shot nesiel nikdy, ale on vinkoval

z.g.
autor
14. jan 2009

Tak, dúfam, že sa do toho šoférovania rýchlo dostanem...

S akou spoločnosťou ste lietali Viedeň- Larnaca?
SkyEurope- neviem, neviem ako dopadne, či nekrachne, Austrian Aerlains je drahý, chartrové lety sú vraj tiež drahé, a len cez sezónu..

Vďaka...

ankam
14. jan 2009

z.g. posli mi do IP kde konkretne ides.......este nemame vybratu dovolenku tak mozno skoncime na navsteve 😀 😀 😀

z.g.
autor
14. jan 2009

ideme do nicosie, ale konktrétne neviem, lebo práve manžel hľadá ubytko pre rodinu

zuzka1.
15. jan 2009

ankam nicosia nie je vhodne miesto na dovolenku na cypre. To uz potom ksor larnaka, ale je tam vela vela krajsich letovisk.
Z.g. ja som vzdy lietala BA-Larnaca so Slovak airlines. Letenky, teda ceny ok. Let pokracuje dalej do Kuvajtu. Letela som na Cyprus a naspat vyse 20x a vzdy s nimi, jeidny krat som isla. kedze bol let n rychlo, ked som bola doma na vikend a to s Larnaca-Praha a potom Praha-Ba a tak isto naspat, to boli myslim CSA Airlines

katika1
15. jan 2009

čauute čaute, ja som robila v agyia nape..hotel adams beach ak niekto pozná, hned vedla nissi beach 🙂
z.g. ja poznám jedného pána zubára v Nicosii 😉 jeho syna lepšie teda 😀 aj on študuje za zubára, ale v Budapešti.
raz som bola v Nicosii, ale je to klasické mesto, nič zaujímavé. Letoviská sú krajšie!

katika1
15. jan 2009

ale ja sa priznám nevedela by som žiť na Cypre 😅 oni sú iní, to je prevda, že vkuse vrieskajú a ja že čo sa tolko hádajú a to oni sa tak normálne rozprávajú 😅 ale v Nicosii sú určite iní, v letoviskách sú to väčšinou nadržané prasce.. pardon za výraz 😅 😔 ale je to tak.

katika1
15. jan 2009

a tiež si myslím, že pre nich ženy príliš vela neznamenajú.. no možno grekyne, ale slovenky, ukrajinky a rusky škatulkujú do jednej bandy.. domyslíte si do akej 😝 to tam treba normálne dokazovať, že nie si taká 🙄 no ale kedže som tam spoznala jedného velmi príjemného cyperčana, tak ten moj dojem na nich napravil.. aj ked je bieda, že len jedného normálneho.

zuzka1.
15. jan 2009

katika ja som robila v agia nape! adams beach poznam, nas hotel s nim stale pretekal v hodnoteniach thomson travel!pomaly sa bili o hosti!
tak neznamenaju slovensky a spol, ale to zavisi od dievcata, respekt si treba vybudovast, ale to aj tu v chlapskom kolektive, takze medzi nasimi prascami a ich veliky rozdiel nie je.
Chlapci v letoviskach pochadzaju z blizkych, okolitych dedin, co je pre dedincanov normalne, ze sa spravaju ako napisala katika. Chalani z mesta alebo mestecka su normalni, ziadne strachy.
katika ako dlho si robila v Adamsi?ja som bola Napa plaza

katika1
15. jan 2009

ahoj zuzi, ano ved hovorím, chlapa z mesta som poznala jedného a ten bol úplne normálny. V adamsi som nebola dlho, len asi tri týždne, kvoli katastrofálnym podmienkam, čo mi tam dali a úchylnému šéfovi a práci ktorú som vobec na papieri nemala robiť - mna vybrali na castingu ako barmanku do bazénového baru a aj som to mala na zmluve, ale zapačila som sa šéfovi reštaurácie, tak si vydupal od šéfa barov aby som bola tam 🙄 a pulírovať riad a podávať ranajky ma veru nebavilo, keď som sa tešila na niečo iné. Potom som šla robiť do Laderny - bar na námestí, rovno v tom najväčšom ruchu. O rok na to som robila v cocoa pube, lebo som si tam našla vela známych odtial. 🙂
napa plaza bol kde presna mne sa to už mýli..

zuzka1.
16. jan 2009

Bolo to pri MOnastery, hned pri fontane, mali sme z restiky vyhlad na fontanu, vonku pred hotelom, bol nas bar pepper´s, ten by si mohla poznat, najoblubenenjsi pre cypercanov,
Laderna nebol hned oproti ambasadenu???a cocoa neviem kde je, v ktorych rokoch si tam bola?

z.g.
autor
16. jan 2009

zuzka, neviem sa dostať na stránku slovak aerlines, hádže mi to stále chybu a ani vo vyhľadávačoch som nenašla taký let,
prestupovať nechcem s dvama deťmi, takže cez tú prahu nie
...tak snáď sa skyeurope vzchopí 😝 😝

ani manželovi sa nicosia nejako nepáči, ale zas to nie je ďaleko k moru, tak aspoň cez víkendy... 😎 😎 😎

a on tam narazil zatiaľ väčšinou na milých a priateľských ľudí, /teda, on je chlap, tak to môže byť aj tým 😀 /
a tiež musí dokazovať- teda nie to, aký je- ale čo vie vo svojom odbore,
má kolegu- cyperčana, čo študovai na slovensku, tiež tam bola spočiatku nedôvera voči nemu

nuž sme pre nich len "východná európa", všetci v jednom vreci 😀
a nielen pre nich, ale aj pre "západniarov"

tak, určite ste tam robili dobré meno slovensku a my budeme v tom pokračovať, aby si opravili podaktorí mienku.. 😝 😝 😝
zvláštne, v mnohých letoviskách aj v iných štátoch sú koncentrované kadejaké indivíduá, "plážoví a diskotékoví lovci" atď... 😀 😀 😀

katika1
16. jan 2009

zuzi ano presne oproti ambasadenu 🙂 robila som tam myslím 2005 a 2006 ak sa nemýlim.. alebo 04 a 05 😕 no nie som si istá! cocoa bola - mala dva vchody, ale bola medzi reštikami ešte dalej za ladernou, navrchu bola čínska reštika.. oproti nej cez cestu bola taký kamenný bar..
ty si tam kedy bola???

zuzka1.
17. jan 2009

katika my sme sa asi aj videli, ja som tam bola 2005 a 2006, pol roka z 2004. A pamatam si , ze chalani od nas z hotela sa poznali s kockami slovenkami, co tam robili. Myslim, ze jedna bola aj ciernovlasa. a cocoa uz asi viem,

katika1
19. jan 2009

fakt? 😲 jeeej riadna náhoda 😵
ale ja som velmi nepoznala chalanov slovákov.. ozaj chvilu som robila aj v starsky´s 🙂
možno sme sa aj rozprávali a nepamatáme sa!

zuzka1.
19. jan 2009

no to je mozne, starsky´s bolo oldies co????bola som tam parkrat, ale my sme chodili do carwashu na oldies!!!!!!ani si nevies predstavit ako mi cyprus chyba!!!!!aj ludia, aj zivot, aj krajina!!!!!nemenila by sm, ale skombinovala keby sa da!
no je to mozne, jeden kamarat z nitry, psoluziak chodieval casto do starsky§s, mozno si ho pamatas. Volal sa Tomas, taky chudy a vysoky.
Nie si na pokeci??mam tam fotos nejake z Cypru. 😀

martina1898
27. jún 2009

Ahoj z.g.,tak som tu. 🙂 My sme v Nikozii 😎

danu
27. jún 2009

martina1898 • 1d • Dnes o 20:00
Najdu su nejake?? 😉 🙂

zuzka1. • 1d • Dnes o 20:01
v teme regiony bola tema Cyprus, pozri tam

martina1898 • 1d • Dnes o 20:09
mamartinka: tema sa uz nachadza v regionoch
Zmaž ok diky moc 🙂

mamartinka • snž • Dnes o 20:41
baby v teme regiony uz tema je.zalozila ju z.g.

martina1898 • 1d • Dnes o 20:48
ano videla som,ale od januara tam nikto nebol ☹

mamartinka • snž • Dnes o 20:49
https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea...

z.g. • 2d • Dnes o 21:07
ahoj, martina, ty si kde na cypre?

ale píš do tých regiónov...

martina1898 • 1d • Dnes o 21:15
ok

z.g.
autor
27. jún 2009

fakt ste v nikózii? a ja som furt hľadala nejaké mamky odtiaľ...
ale akurát sme na slovensku, manžel pracuje v nikózii od januára, my sme boli za ním na 2 mesiace, stále sme zvažovali, či zostať...v auguste sa chystáme znova za ním ...ale od sept. bude dcérka chodiť do školy už na SVK...no zložitá anabáza a dôvody...

a ty si sa ako ocitla na cypre?

martina1898
28. jún 2009

ano v Nikozii.Byvame v Ayios Dometios.A vy?Ja som prisla za manzelom.On je z Pakistanu,ale uz 7 rokov na Cypre.Nechcela som ho tahat na Slovensko,ked tu ma pracu,u nas by nemal nic.Tak som prisla ja sem. 😉

z.g.
autor
28. jún 2009

ahoj, martina,
ani neviem, kde je ten ayios domestios, my sme v strovolos...a kde ste sa spoznali s manželom?
páči sa ti život na cypre? nám teda hej...neviem, či to je tým slniečkom, moríčkom...
pekné fotečky máš, úplne z nich sála tamojšia atmosféra na mňa, malá je podarená a otecko pyšný na dcérku...