Ako ste spokojný s dovolenkou na Cypre?

z.g.
17. dec 2008

Nie je tu niekto, kto bol, je, alebo sa chystá na Cyprus?

martina1898
29. jún 2009

ahoj z.g. 🙂 Ayios Dometios je,ked si predstavis mapu mesta,tak severozapadna cast.pri tureckej hranici 😅 Same rodinne domy,tichucko,super stvrt pre malu. Vcera sme si urobili vylet na turecku stranu,ale o chvilu sme boli naspat,vobec sa mi tam nepacilo,teda aspon v meste,kyrenia beach je ok.Inak celkom sa mi tu paci,len tie teploty teraz su otrasne.Vyliezame s malou von az na vecer.Uz sa tesim na oktober 😅 Inak s manzelom sme sa spoznali na nete,pred par rokmi,ked som zila v Rakusku.Ja som taky cestovatel hehe.Vy pridete naspat v auguste?Preco nechces dat dcerku do skoly tu?Nechcete tu ostat?

martina1898
29. jún 2009

este som zabudla,nemas nahodou facebook?tam mam viacej fotiek 🙂

z.g.
autor
29. jún 2009

manžel vravel, že má v byte 32 st.C...
...v júli/auguste bude ešte horúcejšie? dúfam, že nieeee...
...aj púšťate klimatzizáciu?

v severnej časti sme ešte neboli, chcela by som pozrieť aspoň kyreniu a famagustu, ale neviem...čakali ste dlho na hraniciach? čítala som niekde, že sa treba vrátiť do určitej hodiny, lebo inak hrozí návrat cez turecko...
je to pravda?
ani v tej časti, kde bývate, sme ešte neboli pozrieť, vlastne sme nikóziu videli zatiaľ zbežne...
v auguste tam ideme znovu, ak teda skyeruope neskrachuje dovtedy,
tak sa riadne posmažíme

tak si svetobežník a vlastne aj my...minulý rok sme boli v severnom ísrku, mali me tam zotať ešte, ale potom sa manžel zaťal, že nie, mal nájdené niečo lepšie v anglicku, z toho zišlo na poslednú chvíľu,
potom dostal ponuku na cyprus, mal sa rozhodnúť do ďalšieho dńa, tak sme to zobrali...pôvodne sme plánovali na rok, potom zakotvenie na slovensku, v budúcnosti nás čaká sťahovane do iného mesta za robotou...

uvidíme, ak sa podarí, tak zostane manžel na cypre aj budúci rok...ja by som tam aj zostala s ním , ale kvôli tej škole...dcérka chodila 2 mesiace v írsku do školy, potom mala šok, ke´d sme sa náhle vrátili, tak ju nechceme znovu traumatizovať, ak to nemá byť na dlhšiu dobu a manžel nemá istotu v robote...keď je to tak, že chodíme hore-dole, tak sa nám jednoducho zdá, že by to bolo na dcérku moc...každý školský rok v inej krajine a na SVK za určitú dobu aj v inom meste...
...no, jednoducho sme sa rozhodli, že krajinou, kde chceme zakotviť zotrvávať je SVK...aj kvôli mojej robote...netrúfam si robiť v zahraničí... zahraničie je u nás prechodná stanica...

ale som toho popísala, v IP je kontakt na ten facebook, pozri hore pod lištou, červeným ti bude svietiť interná pošta

danona
12. júl 2009

kocky ktore ste na cypre... som tu na dva tyzdne, chcem skocit do obchodov do nicosie - buducu sobotu...no mam otazocku-ako su v sobotu obchody otvorene? - ako cez tyzden alebo kratsie??? -myslim debenhams,bershka,next,lv,guess... neviem na nete najst... bola som tam v maji, no cez tyzden,to boli otvorene az do vecera...dik za info!!!!!!! 😎

danona
12. júl 2009

kocky, nikto??? 😉

z.g.
autor
12. júl 2009

danona, neviem presne, do kedy majú v centre otvorené tie spomínané obchody, ale boli sme raz pozrieť na ledras street, a mám taký dojem , že veľa obchodov tam zatvárali po 19.00, takže by som to neskôr neriskovalal, obchoďák "the mall " je otvorený tuším do 20.00 v sobotu, tam je debenhams lepší, next zase asi v centre...

z.g.
autor
12. júl 2009

ten "the mall of cyprus" je do 19.30 hod, tak to bude aj v centre podobné...

annamary
12. júl 2009

Baby ja by som tak isla za Vami...k moruuuuuu

danona
13. júl 2009

z.g.-dakujem za info!!! radsej sme to presunuli na piatok, tak hadam obehame co sa da.. 😀 v nexte som tam bola v starom meste-je pri tom mcdonalds a nejaka kaviarenska siet-nieco ako Starbrucks coffee-ak sa nemylim...pozriem to mall of cyprus, asi som tam este nebola.. 😉
este raz dik za info 😎

z.g.
autor
14. júl 2009

danona, niet za čo, aj na stavros avenue sa dobre nakupuje, pekné veci na oblečenie tam majú...teda myslím, že sa tak volá tá ulica...je to smerom od larnacy, na križovatke pri marangose vľavo, ak sa tam vyznáš trošku...
no, nakupuje sa dobre v nikózii, mesiac by nestačil na pochodenie obchodíkov 🙂)) a zľavy sú už asi...

annamary, tak zoberte nejaký last minute a aj ty šup k moru,
ale ja som momentálne na SVK, takže tiež závidím...🙂))

angelemu
16. júl 2009

ahoj z.g. ja som s manzelom bola na cypre tri roky, pracovali sme v limassole 🙂 uzastne mesto hned pri mori 😉 vratili sme sa minule leto lebo som cakala babätko a chcela som prist porodit domov 🙂 ale chystame sa spät, len este nevieme prestny termin. no chcem ti povedat ze jul a august je na cypre najteplejsi,proste brutus, no a ked nemas v byte klimu, tak neviem neviem. uvidis co ti povie manzo ked tam teraz je. inac my sme stale leteli cez ceske linky a bola som nadmieru spokojna. ale musim sa priznat, ze mi cyprus chyba 😉

danona
17. júl 2009

kocky-dik za tipy, zvladli sme dnes stare mesto /Lidra ci ako sa to tam vola 😅 /, v novom meste nakupne ulice so vsetkymi znackami co som chcela,doobeda sme prevetrali Mall of Cyprus, vysantila som sa v nextiku tam aj v meste, no "žúžo"... 😀 😎

z.g.
autor
17. júl 2009

Danona, majú už v Nexte zľavy? dobre sa tam nakupuje, čo? na tej Ledras street majú parádne botičky za dobré ceny, už sa teším...kúpila si nejaké?

Angelemu, ja viem, práve kvôli tým horúčavám som tam ani nechcela ísť, ale vídame sa teraz s manželom málo, tak sme zvolili kompromis, že pôjdeme nie na celé prázky ale na mesiac...a v septembri nastupuje dcérka tu do školy, takže neskôr by sa nedalo...psychicky sa na to pripravujem, že tam budeme hynúť...klímu máme akurát v spálni ale ja osobne bývam z nej chorá, tak neviem...no a manžel vravel, že má permenentne v byte 30 st.C...že sa máme na čo tešiť...tak budem preklínať, čo už...no a v Nikózii je teplejšie jak v Limasoole, tak srandy bude kopec... 😝 😝 😝
ČSA sú drahí, skôr sa teraz oplatí Austrian Airlines z Viedne, ak berieš tam aj späť, ale hádam SkyEurope vstane znovu z popola...😝 😝 predsa, my to teraz násobíme tromi /mladšia dcérka má už vyše 2 rokov/ a keď pôjde manžel , tak štvormi...lietali ste z Prahy?

z.g.
autor
17. júl 2009

Angelemu, čo potom s malou na Cypre, dáš ju tam do škôlky alebo budeš doma?

Danona, si tam u niekoho na návšteve či v hoteli...keď teda môžem vedieť?

danona
18. júl 2009

z.g.-u znamych, maju tu domcek pri mori... 😉 boli sme v maji na dva tyzdne, teraz tiez na dva tyzdne... celkovo som tu po 4x...a raz som bola na hoteli v Ayia Nape to cez cestovku.. 😎 znami lietavaju z viedne Austrian airlines-tie maju linku cez den, co je super, my zatial chodime so sky europe, je to dost zaberacka ten nocny let /hlavne ked ides s detmi/ a vzdy odlet z viedne byva posunuty este.. 😝 no cenovo to vychadza ok... ani som nepozerala kolko vyjde let s austrian..
topanocky som si nekupila, no ak myslis tie mensie obchodiky so straaaasne vela topankami, tak boli uzasne... obdivovala som same stekle,no nevynosim ich.. 😀 ja som sa skor handrami zasobila /M.Dutti, Zara/ 😉

angelemu
20. júl 2009

ahoj z.g. lietali sme kosice praha larnaka ano mas pravdu cez ceske je to drahe 😖 mam synceka, v januari bude mat 1,5 roka takze nad skôlkou neuvazujem, este neviem ako to vyriesim ale nejako musim, chcem sa dohodnut s bossom ze ked bude manzel doma tak aby som vtedy ja pracovala, ak to nepôjde tak budem s malym a bude pracovat iba manzel, no aspon budeme spolu. inac z.g. chcem sa opytat ako sa letelo detickam? ja mam strach ako poletim s malym ☹ mne lietanie stale robilo problemy, strasna bolest v usiach a este som dva dni skoro nic nepocula a to som stale pila vodu a mala som zuvacku a ked som letela domov s bruskom tak to bola hruza ako mi bolo zle a tie turbulencie, najhorsie to bolo z pahy do kosic ☹

margana
20. júl 2009

Ahoj,tak super ze som tu nasla aj taku diskusiu...Ja zijem na Cypruse uz asi 5 rokov,som vydata,muz je cudzinec,ale nie cypercan....Mam dcerku,v auguste bude mat 4 rocky....Byvam konkretne v meste Limassol,tak ak tu je niaka slovenka,co tiez tu zije,a uplne super by bolo,keby bola mamina,tak by som rada o takej vedela 😉

z.g.
autor
20. júl 2009

ahoj, margana a ja som myslela, že žiadne maminky tam nie sú...
ja teda nežijem na cypre, ale mám tam manžela, tak tam za ním chodíme...do nikózie, ale bola tu martina 1898 tiež z nikózie, ak sa tu neobjaví, tak jej písnem na facebook...na tom facebookuje ináč aj skupina "slováci na cypre", so základňou v limassole, si s nimi v kontakte? v sept. sa chystá zraz...
/to ale budeme akurát na SVK/

z.g.
autor
20. júl 2009

angelemu, prvý let znášali horšie, hlavne tá menšia, pri vzostupe a klesaní, potom si už zvykli, leteli sme 10x za posledný rok, tak už im to nepríde...ale naspoledy aj natálku dosť boleli ušká...no, uvidíme, ako bude nabudúce...no, uvidéte, ako sa vám to podarí vyriešiť, keby staršia dcérka neišla už do školy , tak tiež tam ideme.. ale zase stále doma, to by ju porazilo...potrebuje kamošov, tej menšej ešte stačíme my...

no, z košíc to máte problematickejšie...

z.g.
autor
20. júl 2009

píšem trochu jak hotentot, ale malé ma už volajú...

margana
21. júl 2009

Pre:z.g-No o tej skupine "slovaci na cypre" viem,ale nie som s nimi niak v kontakte.som to objavila len pred par dnami na facebooku,tak este ani poriadne neviem ze co to je....No skoda,zatial ako vidim,tu moc mamiciek z Limassolu nie je.... ☹

angelemu
21. júl 2009

ahojte margana ja som bola v limassole tri roky teraz som na slovensku, no mame v plane vratit sa tam spät len musim pockat na vhodnu chvilku, lebo maly je este dost malicky. inac ako sa ti paci v limassole? kolko si uz tam? ja som strasne rada chodila do jamba 🙂 kde vlastne byvate? mozno to tam budem poznat, ak mi to trosku priblizis 🙂 ani si nevies predstavit ako rada by som tam bola. snad sa tam stretneme 😉

margana
21. júl 2009

No ja som tu uz 5 rokov,a paci sa mi tu,som tu uz jak doma...neviem si uz predstavit zit na SK....Hej,Jumbo mam aj ja rada,a najviac asi moja dcera 😅 ..je tam fakt siroky vyber....Ja byvam v turistickej arei,no podla nazvu ulice asi nebudes vediet-na Volterou str...A preco chces cakat,kym bude maly vacsi?Myslim ze 1 rok je uz ok,ved by si ho mohla dat do skolky....No ved,bolo by super,keby ze sa tu stretneme....vsetky moje kamosky robia, a ja som doma,tak sa hrozne nudim,uvitala by som,poznat tu daku dalsiu maminu,bo nemam ani skym chodit do parku,alebo tak,mala mi do skolky zatial nechodi-ale uz som ju zahlasila-do sukromnej-anglickej,tak musim cakat,kym ju zoberu,bo je dlha cakacia doba..ale dovtedy ma aj porazi 😒

z.g.
autor
21. júl 2009

Margana, koľko budeš platiť za tú školku, ak môžem vedieť? Učiteľky sú angličanky, alebo cyperčanky hovoriace anglicky? Budú tam mať aj gréčtinu alebo len anglicky všetko?
Díky za odpoveď...

margana
21. júl 2009

No grecke skoly-statne,su tu zdarma-ale kedze ja chcem dat malu do anglickej,tak take su tu len sukromne,..Ja som si "vyhliadla" skolu-ktora je uz od skolky....cize bude tam chodit do skolky,a pak aj do prvej triedy..atd..atd....Cize rozpravat tam budu anglicky,ale jasne ze pak v zakladke-budu mat aj grecky jazyk,a dokonca aj francuzky,..No je to moc drahe-tam kde chcem dat malu,tak za SKOLKU na mesiac niak 230 euro,no a samozrejme cim vacsi rocnik,tym drahsie...cize napr.v druhom rocniku na zkladke to bude podstatne viac,no a plus platit za uniformy,knihy..atd...Takze je to "drahy spaz" 😒

z.g.
autor
22. júl 2009

Margana, díky, keď som uvažovala, že by som tam deti dala do školy, tak tiež radšej do anglickej. Ale počula som, že ročne to vyjde 200-300 000 Sk, tak je to zrejme pravda. Fakt je to dosť a ešte keď mám 2 deti...
To poznám, že ti je tam dlho...Tak nech sa ti čoskoro podarí naraziť na nejakú mamičku s deťmi....

Angelumu, my sme išli do zahraničia , keď mala menšia 1,5 roka. Bolo to náročné, malal som 2 deti, ale dalo sa. Ono to je najhoršie v tom, že nemá kto zavarovať, tak všade buď s deťmi alebo nikam...A bez pauzy...Babky mi tam chýbali ...Manžel furt v robote...
Tak si tiež myslím, že sa tam môžete pomaly chystať...

angelemu
25. júl 2009

ahojte, z.g. presne to som sa ta chcela opytat ze kolko mala najmensia ked ste leteli. z.g. ja mam co robit s jednym dietatkom nie to s dvomi, takze si to viem predstavit a este ked tam nieje nikto znamy komu by si mohla na chvilku zverit deti, ak potrebujes nieco vybavit. v plane mame ist v januari lebo vianoce chceme stravit tu, no a manzel ma zmluvu vo firme v ktorej teraz pracuje do decembra. takze uvidime ako to vsetko dopadne. inac, vedela som o tom ze su tam aj sukromne aj statne skôlky aj skoly, no netusila som ze je to take drahe. jedna moja znama co pracovala so mnou tak mala deti v statnej, boli z polska, deti sa celkom dobre naucili grecky a anglicky za pomerne kratku dobu. margana ja ked som mala aspon chvilocku cas tak tiez som rada chodievala do parku a na molo a rada som sa pozerala na more a ak mal aj manzel volno tak sme chodievali na episkopy, tam je nadherne 🙂 margana takze byvas v turistickej arei, ta ulica mi nieco hovori, musim mrknut do mapy limassolu na ozivenie pamäti 🙂

angelemu
28. júl 2009

cestoval uz niekto na cyprus autom?? viem je to zdlhave a narocne a treba ist aj trajektom, len ma to nejako zaujima.

margana
29. júl 2009

No ja teda este zatial nie. 😅