Používame cookies. Viac informácií tu. OK

Ako to je s rozmermi príručnej batožiny v Ryanair?

tyrkysova_kobyla
22. aug 2019

Ahojte, letime cez Ryanair a chceme brat len prirucnu batozinu, teda nejake ruksaky. Na stranke uvadzaju rozmer prirucnej 40 x 25 x 20 a na obrazku maju nakresleny ruksak, ale povedzme, ze moj ruksak o par cm presahuje jeden rozmer. Beru to az tak striktne? Ci akykolvek ruksak cca tych rozmerov je v pohode? Vdaka!

airaw
22. aug 2019

Ťažko povedať.. letela som párkrát len s ruksakom a nikto nič nemeral.

tortelinka
22. aug 2019

@tyrkysova_kobyla ak nebude ruksak okato veľký bude to ok

tyrkysova_kobyla
autor
22. aug 2019

@tortelinka taky obyc turisticky 20 litrovy, asi 3 cm vytrca z povolenych rozmerov 🤔

simsalabim
22. aug 2019

@tyrkysova_kobyla na niektorych letiskach maju taky otvor, ktorym ked sa batozina nezmesti, tak "nesplna rozmer", ale pravdupovediac, len som to videla a pocula od inych, ze to museli pouzit, ale mne sa to nikdy nestalo. na letisku v BA ho zarucene nemaju. Ale vraj ak je batozina makka, tak sa da vselijako postlacat, aby to otvorom preslo...co by ruksak zvladnut mohol.

lyci
22. aug 2019

@tyrkysova_kobyla je to ok. mne pretrcal o vyse 5cm a nikto sa na nase batohy ani nepozrel. asi im to je jedno pokial to nie je fakt velmi viditelny rozdiel. tiez sme sa toho obavali

tyrkysova_kobyla
autor
22. aug 2019

Perfektne, dakujem vsetkym za odpovede 🙂

ella2015
22. aug 2019

@tyrkysova_kobyla V prípade ruksaku ak sa dá stlačiť a tým padom zmenšiť nevadí rozmer, ale treba si skôr dávať pozor na hmotnosť batožiny

kakawah
22. aug 2019

Nespoliehala by som sa na to. Letim často touto spoločnosťou a casto vidim ako davaju merat do tej sablony ked je batozina väčšia. Mozu ti kludne povedat ze si mas kupit zodpovedajucu rozmerom a pribaliť to.

tyrkysova_kobyla
autor
22. aug 2019

@ella2015 prirucna nie je limitovana vahou 🙂

sissy27
22. aug 2019

@tyrkysova_kobyla ruksak je ok, ak ho vieš stlačiť. Problém môže byť pri pevných kufríkoch, ktoré sa nezmestia do sizera a rozhodnú sa to kontrolovať.
@ella2015 ryanair nemá hmotnostný limit na príručnú batožinu, resp. málokto ho má. Pokiaľ máš len príručnú batožinu a check-in si spravíš online, tak sa vôbec nedostaneš tam kde sa váži batožina. To tak akurát pri chartroch.

lagata
22. aug 2019

No ja som praveze videla casto ako ludia bojuju s tym sizerom. Prave ked mali nejake plne neforemne batohy pri ktorych na prvy pohlad nevies, ci splnaju rozmer. To ma vzdy tak pobavi 😂 Preto som si radsej zaobstarala odlahceny kufrik, ktory ma presne tieto rozmery a mam vzdy istotu

janne318
22. aug 2019

Pointa je v tom, aby sa príručná batožina v lietadle zmestila do kastlíku, ktorý máte nad hlavami, a malá príručná pod sedadlo. V určitých situáciách totiž nesmú mať pasažieri žiadne tašky/ruksaky/kabelky a pod. na kolenách (vzlet, pristátie, let so zapnutými bezpečnostnými pásmi, prípadná evakuácia). Určite nikto z cestujúcich nepotrebuje v prípade silnejších turbulencií naháňať svoju elektroniku a peňaženku o štyri rady ďalej, ani schytať pecku do hlavy cudzou taškou. Nebodaj tak ešte v prípade evakuácie ostať "zaseknutý" v uličke kvôli zavadzajúcej batožine! Takže odpoveď: pokiaľ sa jedná o ruksak, ktorý je foremný a teda uložiteľný na svoje miesto, je to ok.

ja197
22. aug 2019

@tyrkysova_kobyla vy nemáte limitovanú váhou? My sme teda mali, mohla mať max 8 kg 😊

tyrkysova_kobyla
autor
22. aug 2019

@ja197 nie, pokial sa berie len prirucna, tak nie je limitovana, zrejme sa predpoklada, ze do ruksaku sa tolko toho nemesti 😀

juliet86
22. aug 2019

@tyrkysova_kobyla no. musi sa zmestit do sizera. pripadne tebe pod nohy pod sedadlo pred tebou. a moze sa ti stat ze ti ho odvazia. vahy maju kade tade... oni naschval vylimiyovali teraz velkosti a vahy batozin cize ak ho vies o tych par cm postlacat tak ho ber

akinom0077
26. aug 2019

@tyrkysova_kobyla / zalezi na koho natrafis, niekedy pohode prejdes s vacsim rozmerom inokedy robia caviky

akinom0077
26. aug 2019

@ja197 / to tak bolo kedysi ale 8kg bolo vo wizzairi , ryanairovci mali 10kg ale pravidla su zmenene

Tu začni písať odpoveď...

Odošli