Ako zabaviť 18 mesačné dieťa na dlhej ceste autom?

lucirella
16. jún 2013

Ahojte maminky.
S nasim drobcekom sa chystame za babi na Slovensko. Je to ca.10-11hod.cesty autom.Poradte mi,prosim, nejake hracky,aktivity a podobne. Vacsinou som brala sebou cely arzenal hraciek (zabral vacsinu kufru 🙂 ) a z toho sa vzdy nieco ujalo, hoci len na chvilku... Teraz je to tazsie, sme po dvojtyzdnovej chorobe a tak uz ma tych hraciek dost. Chcelo by to nieco nove... Kludne dajte i napady na vlastnu vyrobu. Uz som mrkla na pytlikove aktivity, no zda sa mi to casto skor pre starsie deticky. Cestujeme o tyzden, tak potrebujem nieco,co aj stihnem vyrobit 🙂

Ako sa vy pripravujete na taketo dlhe cesty s takym malym dietatkom? Idu dovolenky, tak urcite podobny problem neriesim sama, vsak? ;)

Budem vdacna za kazdy napad 🙂

rumkolka
16. jún 2013

@lucirella a nebolo by lepsie cestovat v noci ked by cestu prespal?

katren
16. jún 2013

@lucirella chodime na noc alebo obedny spanok...vtedy vydrzia najdlhsie 😉
a co sa tyka zabavy, Spievankovo na tablete a vsetky 3 diely naraz 😝 😀 .....potom lego duplo a nakoniec este Hlada sa Nemo.... 😀

lucirella
autor
16. jún 2013

@rumkolka bolo by, ale nejde to. Soferuje manzel a jemu to nevyhovuje. Skusili sme to, ale ku koncu uz bol velmi unaveny, ja nervozna a maly aj tak nespal celu cestu a nakoniec mal z tpho akurat rozhodeny rezim na par dni. Teraz vyrazame stale okolo stvrtej rano, takto uz je to lepsie pre vsetkych, ale aj tak je to dlha cesta a narocne. Nastastie drobec ma vacsinou len jednu krizu a potom uz sa zmieri s tym, ze musi posediet.
Samozrejme, na noc by to bolo idealne. Aj kvoli provozu aut, ale holt nie kazdemu to vyhovuje.

edie63
16. jún 2013

@lucirella my cestujeme pravidelne 6-7 hod., u nas nezabera nic ine, len dvd prehravac. 🙂

lucirella
autor
16. jún 2013

@katren dik za typ. Musim mrknut co to Spievankovo je ;). Tiez ma napadlo, ze vezmem notas a dvd. Som zvedava na ako dlho to zaberie.
A vezmem vsetky knizky co mame... Len neviem kam si potom sadnem ja 🙂

rumkolka
16. jún 2013

@lucirella tak ti nezosta nic ine ako kupit zopar novych hraciek,konkretne ti neporadim ale moje deti sa vzdy najlepsie zabavili s lacnymi hlupostami 😉

briketa
16. jún 2013

presne ako hovori @rumkolka ! na dlhe cesty netreba kavantitu, alecosi nove, lebo je to neobkukane. pre deti je vzdy zabavne cosi s magnetkami a cosi co vydava zvuky. nieco co sa da hybat - napriklad zatvarat a otvarat.

henikav
16. jún 2013

@lucirella my mame trosku dlhsiu cestu a tak chodime cele roky na vecer, deti chvilu vydrzia s knizkami, hrackami, DVD, vacsi ma nintendo DS, potom zaspia a prespia mi celu noc, rano ked sa zobudia si urobime dlhsiu pauzu, prechadzku, ked bol syn maly nosila som mu aj malinku trojkolku. Kupim nejake popcorny, krajane ovocie.... na papanie, Aj to ich zabavi na chvilku. Potom je to uz len sama otazka este kolko km? kedy dorazime? a tak dookola. Ak som dobre pochopila idete z ciech na sk, to sa podla mna da zvladnut pocas nocneho spanku

kattrin5
16. jún 2013

My sme cestovali a mala som ipod a pustala Mickey mouse a kadejake rozpravky a klipy a cestovali sme vyse 6 hodin a bez placu a bez problemu🙂

lucirella
autor
16. jún 2013

@henikav dakujem za tipy. Ako som uz pisala, da sa to za noc samozrejme zvladnut a bolo by to i lepsie - menej aut atd, ale mojim chlapom to nevyhovuje. Manzel nerad celu noc za volantom a maly neprespi cely cas. Asi mu vadi ta poloha alebo neviem, no budi sa skoro rovnako casto ako cez den. Mal potom akurat rozhodeny rezim. A v tme ked nechce spat, tak tazko nieco vymyslim.