Ako zistím, či sa dieťa v aute nudí, alebo mu je zle z jazdy?

klarah2
17. jún 2016

Ahojte maminy, mame takmer 1,5 rocne dieta. Cestujeme autom celkom casto - vylety cez vikend, cez tyzden nakup a nejake navstevy. Kym bola dcera mensia jazda v aute ju uspavala, posledne mesiace je to v aute boj. Do sedacky sada s usmevom, ale po 15 minutach uz neviem ako ju zabavit a zvysok cesty uz len mrnci a snazi sa dostat zo sedacky... Jasne, ze pozerame knihy, fotky v mobile, hladame po ceste traktor, motorku, no vsetko ju zaujme na chvilu a zase len mrnci... Tak ma napadlo, ci jej nie je zle z jazdy (nevracala vsak nikdy). Chceli by sme ist na dovolenku do Talianska, ale nemam odvahu odvahu- len kvoli ceste. Tak sa chcem spytat, ci ste davali v takychto pripadoch "preventivne" napr. homeo? Kinedrylom ju napchavat moc nechcem. Mate nejake skusenosti s takymto cestovanim? Dakujem

glorikarebeka
17. jún 2016

ahoj,mi sme kupili telku do auta a je to super vecicka hlavne na dlhsie trate ani som nevedela,ze mam deti v aute🙂 a neni to ani drahe dve telky 100eur a s liekmy opatrne pokial dieta nevracia asi by som nedavala nic

terezka1947
17. jún 2016

mozno sa jej az prilis v aute venujes a taha ju to k tebe...skus ju nechat,daj jej nejake oblubene hracky do ruky a snaz si ju nevsimat=v rozumnej miere,nemyslim,ze si ju nevsimat aj naozaj
inak...asi kazde dieta je ine,moji dvaja chlapci su rozdielni...mladsi vracal....a nedalo sa to predvidat....vesely,hral sa,spieval si,mrncal...a odrazu....no a uz to bolo,stacilo prezliect...par minut z auta vybrat a opat ok vsetko
druhy nezvracia zatial vobec...ale obaja,ked sme dlhsie v aute=myslim viac ako hodinu,vzdy je im uz dlho,treba nejaku prestavku=aktivnu
este som ja na nic ine neprisla
a uz sme naozaj skusali vsetko mozne
skratka,vracanie nikdy nema " pripravnu fazu"...ide to odrazu
a co sa tyka zabavy v aute=nech je cokolvek...po cca hodine musime stat,lebo im je dlho sediet

klarah2
autor
17. jún 2016

@glorikarebeka dobry tip, dakujem, uz som rozmyslala aj nad prenosnym DVD, alebo tabletom s pesnickami ...

klarah2
autor
17. jún 2016

@terezka1947 ano, nieco na tom bude, ze "nevsimat" si, lebo ked soferujem ja a manzel je vedla mna vpredu, tak vydrzi o 5 minut dlhsie nemrncat 😃 No ale hodinu v aute sme este nesli a druha vec, co sa tyka prestavok, ja uz ju po prestavke neviem dostat naspat do auta, tak krici.

janifer
17. jún 2016

A nechce sa jej len curat? Nasho mladasa ani nenarvem do sedacky / do kocara / do jedalenskej stolicky, pokial sa mu chce cikat. Akonahle si ulavi pokracujeme dalej. Cesta co ma trvat 2,5 hod nam trva aj 4 - lebo cikpauzy. Cize ja by som k moru cestovala jedine tak na noc asi. Ale nejdem ani tak lebo lebo...

slavaf
17. jún 2016

My sme mali podobný problém, dcérka sa vrtela, bola nervózna, kričala, lenže tým, že ešte nevedela hovoriť, nevedeli sme prísť na to, čo jej je. Potom nám došlo, že jej je zle z cestovania - u nás to začína tak, 20km od začiatku cesty. Zatiaľ nevracala, ale stále sa sťažuje na bruško. Kinedryl nemôžeme, veľmi zle ho znášala, tak sme na homeo. Ale aj to ju treba cestou zabávať, pesničky, básničky, rozprávky na CD, opierky na hlavu sme s manželom dali dole, a pozerá iba dopredu. A samozrejme, prestávky. Už sa to začína prejavovať aj u mladšej, takže cestovanie u nás zábava isto nie je...

klarah2
autor
17. jún 2016

@slavaf som rada, ze si napisala, presne takto je to u nas. Prosim ta, ake homeo davate?

slavaf
17. jún 2016

cocculine

lucik194
20. jún 2016

nam sa rapidne zlepsilo cestovanie kupou tabletu do auta, mala mala 3 roky a odvtedy ho mame a pouzivame kazdu jazdu, pokial nevracia tak jej nemusi byt zle, len sa nudi alebo nechce sediet v autosedacke, lebo jej je nepohodlna.... urcite by som zacala detskymi pesnickami, pocuvanim, rozpravkami, ci jej je zle mozes zistit aj ked jej das knizku - nasej kedze ma kinetozu bolo hned s knizkou, ked sa pozerala smerom dole zle... pokial sa pozerala hore, pred seba v pohode bola. ...
u nasej homeopatika nezabrali vobec, cocculine malo nula bodov ucinnost (neviem osobne o nikom komu by zabrali), zabera fakt iba kynedril, potom existuju este lizatka na nevolnost, so zazvorom (v lekarni 10 ks kupis), ale tie su hlavne na ukludnenie zaludka a uvolneniu, nie proti kinetoze. ... nezaberaju, len pre dobry pocit, ze si nieco dietatu dala 🙂

maciatkolulu
20. jún 2016

@lucik194 lizatko v aute pre 1,5rocne dieta? Nic moc napad...

papricka33
20. jún 2016

Dcerka Tiez v aute vymyslala. Ani neviem kedy, ale začali sme používať CD s rozprávkami, pesničkami a takto vybavení sme zvládali aj Chorvátsko či Taliansko. Maly je vacsi kludas, väčšinu cesty pozerá na autá, všetko c o sa deje komentuje... alebo spí. Pomaly mu chystám quiet book, box... Predsa len je väčší a tiež sme kúpili dvd prehrávače na hlavove opierky. Dcérka má na starosti obsluhu DVD a CD a už si to vzadu manazuju 🙂 Na dlhých cestách stojíme min. každé 2 hodiny aspoň na 15-20 minút. Zistili sme že takto všetci lepšie znasame cestu, nie sme nervózni, dolámaní... Zahrame sa, napijeme niečo zjeme a ide sa... My si hovoríme že už cesta je dovolenka a už sa ladíme 😉

lucik194
20. jún 2016

@maciatkolulu to lizatko sa dava pred cestou 😉 nie pocas cesty

majmik
1. júl 2016

Ahojte maminy, nechcem zbytocne otvarat novu temu, prosim o radu. Aj nas caka dlhsia cesta, cca 5hodinova. Malemu 1,5r. synovi nebyva zle (zatial), ale 3,5rocna dcerka uz vyse roka v aute zvracia. Teraz som sa poistila kinedrilom, dufam, ze zaberie (homeo neuznavam). No obe moje deti dlho v aute nevydrzia, ako ich zabavit? Pomoze tablet?
Budeme cestovat v case ich obednajsieho spanku, lenze oni vydrzia spat max 1,5h. Potom sa strasne nudia aj ked robime prestavky, mladsi chce byt navyse aj casto prisaty ☹ a obaja von zo sedaciek.. Snazim sa s nimi primerane rozpravat, spievat vsak nemozme dcera to neznasa 😀 ked som jej dala knizku alebo si kreslit, vtedy vracala.. Nebije sa to, ze by oci nemali nic "citat" s tabletom? Chcela by som im ho dat, rozpravky miluju.. len ci im nebude zle..

andrejta
1. júl 2016

@klarah2
@majmik u nas rak vymysla, ked ideme v aute vsetci, ja s malym vzadu. Nedavno som mala ist autom 450 km sama s malym a este pes k tomu. Bolel ma z tej predstavy zaludok. A prekvapenie, uplne bez problemo. Co to pozobkal, "precital" si par svojich kniziek, parkrat sme zastali na cikpauzu, na hodinu a pol zaspal a 450 km za nami. Ani tablet som nemusela vytahovat, co za normalnych okolnosti je pravidlo a niekedy ani nezabera

klarah2
autor
2. júl 2016

@majmik ahoj, drzim palce, aby ste to zvladli. My sme dovolenku mimo SR nakoniec zrusili, v tom aute by to bolo trapenie... Odkedy som tu temu otvorila musim povedat, ze sa to zlepsilo, nedavala som vsak ani homeo ani kinedril. Vyrazame vzdy po spanku, trosku jej dam najest (nic tazke ani mliecne). Vzdy si v aute tancujeme, takze radio alebo detske cd musia byt a ked zacina mrncanie vytahujem hracky. A to sa mi osvedcilo male figurky z lega, alebo akekolvek male zvieratka a rozpravat o nich a hrame sa. Z kniziek je zle pre zmenu mne... 😃 No neviem, zabavit ale 2 deti, to uz je ine. Mala mi v aute zaspat nevie, to chyti strasne nervy takze jedine dat ju do sedacky uz spiacu a keby robim prestavky, tak ju zase uz nedokazem dostat naspat do sedacky ... Znama mi napr. povedala, ze ona takto malemu synovi dala 1/4 kinedrilu a ze vsetko super prespal, tak snad to u vas zaberie.

majmik
3. júl 2016

@klarah2 za ten typ na lego velka daka - to dcerka miluje 🙂 vdaka za odpoved aj podporu, asi tu hodim ako sme dopadli 😀