Ako zvládnuť dlhú cestu autom so 6 mesačným bábätkom?

tinka_21
13. máj 2013

Ahojte maminy!
Chcem sa poradiť, ako zvládnuť dlhú cestu autom so 6-mesačným bábätkom. Nemám teraz na mysli ako ju zabaviť a tak, budeme zrejme cestovať v noci, takže to si už nejak poradíme... ale premýšľam nad autosedačkou a týmito vecami. Máme to klasické vajíčko, no všade strašia tým aké to nie je dobré pre deti a že v nom má byť maximálne 2 hodiny atď. Je nejaká iná alternatíva? Dcérka váži 6 kg takže veľkosťou je klasické bábätko. Zároveň mám obavy aby jej tá cesta nejak neublížila, nepoškodila, no dilema ako hrom... Budem vďačná za každú radu.

bubelko
13. máj 2013

@tinka_21 neviem, ako dlho budete cestovat. my sme cestovali so 6 mesacnym 12 hodin (zürich-bratislava). isli sme vsak na den. vyrazili sme skoro rano, prestavky boli 3. desiata (kratka), obed a vecera (dlhsie).
dobre je po ceste si pozriet, kde su motoresty, aby si ju mohla v klude prebalit, mohla ju polozit na nejaku deku, aby sa natiahla.
neboj sa, cesta jej neublizi, aj ked pojdete na noc. ak bude spat, by som tahala - nebudila by som ju. robila by som prestavky podla toho, kedy sa zobudi ona. ono planovanie je jedna vec, vypalit ta cesta moze uplne inak. hlavne mysli na to - ked budete vy v pohode, bude aj mala. ak budete vy nervozni, mala to vyciti 😉

moncicatko19
13. máj 2013

na nasho zaberalo prenosne dvd a rozpravky 🙂 🙂 🙂

stanislavao
13. máj 2013

@tinka_21 vobec sa nemusite bat, ze by vajicko ublizilo dietatu. to ze s nou potrebujete prejst 1x dlhu cestu nevadi. ved v tom neni denne 10 hodin a kazdy den. cesta na noc je super. prestavky prisposobite dietatu. v aute sa detom dobre spi, mozno sa ani nebude budit tak casto, ako doma v postielke. vobe sa neobavajte, ze by cesta dietatu ublizila.

tinka_21
autor
13. máj 2013

@bubelko
@moncicatko19
@stanislavao
Ďakujem veľmi pekne! Hneď ste ma ukludnili! 🙂

svenka
13. máj 2013

@tinka_21 ahoj, ja som s mojim starsim, tiez ked mal 6 mesiacov presne, potrebovala ist autom na dlhsiu cestu, isli sme 6 hodin... cestou tam sme vyrazili popoludni, a to bol otras, lebo cca hodku dve to bolo ok, ale potom uz som ho musela vselijak zabavat, spievat mu, ukazovat hracky a pod.... a to sme mali aj caste zastavky, ale aj tak to bolo narocne...
domov sme isli vecer, vyrazili sme o 19ej, co bol cas jeho vecerneho spanku, a kedze bol nadojceny, prebaleny, tak mi zaspal hned ako sa pohlo auto a spal celou cestou domov... teda, ked mm zastavil na benzinke, tak sa maly trosku prebral, ale to som mu len v aute dala prso a spinkal dalej....

takze pokial idete na noc, tak cisto teoreticky ti bude mala spinkat, takze nepotrebujes nic"specialne", urcite maj pri sebe nejake pitie, neviem ci dojcis alebo nie, a potom nejake hracky, ak by mala nespala, aby si ju mala cim zabavit... no a klasika, vreckovky, plienky, nahradne obliecko...

drzim prsty, nech to v pohode zvladnete... 🙂

prasiatko30
13. máj 2013

@tinka_21 ako tam je smerodatne ako zvlada babetko cestu autom vobec a akej je povahy - cize ak tvoje babo v globale nema ziadny problem s cestovanim v aute tak by som este pred tou velkou cestou vyskusala viac krat kratsie 2-3 hodinove cesty aby si aj ono pomaly zvyklo na taku zataz a potom hajde na cestu, pripravit si vodu, mlieko, primerane obliect, deku. tak male dieta neviem ci by bolo schopne sa zabavit s dvd ale vela hraciek takych co vydavaju zvuky - i ked davaj bacha aby ste neliezli na nervy soferovi 😀 - prijemnu hudbu taku co ma rado babo a ptom uz len zastavky podla potreby. snazit sa vyrazit tak aby to dieta zaspalo v aute, uspat ju skorej nech sa zobudi velmi skoro, alebo naopak uspat ju dost neskoro aby sa zobudila skoro a potom bola este ospala a zaspala by hned v aute - ale to musis vypozorovat ty podla toho aky je cestovatel tvoje babetko a ake ma zvyky - inaksie zo skusenosti (teda aspon s mojimi detmi) ti mozem povedat ze niekedy je jednoduchsie cestovat s tak malym babom ako potom ked uz bude mat okolo roku a pol a bude chciet behat nie je mu este mozne vysvetlit ze sa to neda pripadne ked uz rozpravaju a kazdych desat minut mas - mama kedy tam uz budeme 🙄

svenka
13. máj 2013

@tinka_21 a inak, suhlasim s @stanislavao ze maly mi vtedy v aute krasne celu dobu spal, co doma sa mi budil po hodine... 😉

tinka_21
autor
13. máj 2013

@svenka ahoj, ďakujem 🙂 Nás čaká asi 12-hodinová cesta, takže preto ju chcem absolvovať radšej na noc, aby spala čo najviac. Ona všeobecne v aute spí, a ako píšeš, ked auto zastane, zobudí sa. No naposledy sme cestovali 1,5 hod., no vyrazili sme neskoro na cestu domov, takže v čase ked už mala papať večer a ísť spať, tak sme boli ešte v aute. Zaspala predtým, zobudila sa na to že je hladná, tak som ju nakojila (plne kojím), ale už nespala, keďže bola vyspatá, a pred nami ešte 45 min cesty, a to sa už s ňou nedalo, a hlavne doma ju uložiť spať bolo potom ozaj umenie.
Každopádne, som rada, že čítam dobré skúsenosti, a že sa nemusím tak obávať 🙂

saska.t
13. máj 2013

@tinka_21 moja mala chodila od 6 tyz.kazdy 3 mes.1000 km BA- DE,a dodnes cestujeme,neboj nic jej nebude a zvladnete to vsetci v pohode 😉

livka299
13. máj 2013

My sme išli pred rokom do Bulharska, malá mala asi 9 mesiacov, išli sme 24 hodín, aj keď to bolo pre mňa náročné, stále som bola otočená v zadu, zabávala som ju, ale vacsinu cesty sme si spievali Podhradskú a Čanakyho, a zvládli sme to v pohode vacsinu cesty prespinkala. Ale toho roku sa chystáme už len do Chorvátska ked sa ide iba v noci... :D