Ako zvládnuť nočné cestovanie autom s dieťaťom?

pepies
16. jún 2009

ahojte,
o 10 dní vyrážame autom na dovolenku na Benátsku riviéru s 10 mesačným dieťaťom. Je to 860 km, plánujeme vyrážať v noci a samozrejme - mám trošku obavy, ako to malý zvládne.
Rada uvítam Vaše rady a postrehy z vlastnej skúsenosti. Kinedril mu asi ešte dať nemôžem ........ 🙂 Alebo áno? 😉

eimiky
16. jún 2009

pepies a radšej nejaké homeo, viem, že niečo také existuje ale neviem názov, viem že chamomilla je na ukľudnenie ale ešte je aj niečo iné.Ja zatial neplánujem nič dávať, no uvidíme, ale my to máme len 600km.Kinedril no to netuším či deti môžu.

pepies
autor
16. jún 2009

dost sa bojim, ako to maly zvladne, najprv som si myslela, ze v pohode, len teraz v poslednej dobe je taky nervozny v autosedacke, berieme este vajicko, nech si tam spinka.
Predtym sme nemali problem, vzdy nam spinkal po ceste, len ako sa dovolenka blizi, zacinam stresovat.
ja mam nevyhodu, ze pomerne casto - tjs. niekedy aj kazdu hodinu v noci kojim.
no ak to takto pojde celou cestou, tak ma porazi .......... 😒

eimiky
17. jún 2009

No jasne to chápem,ja už nekojím, ale mlieko mu musím dať iba tak, že zastaneme, napapá odgrgne, lebo ak nie tak potom pod večer je mu ťažko a grcká.Už sa mi to stalo viackrát.Inak s cestovaním nemá problém v sedačke buvká alebo sa hrajká, ja povyťahujem všetko z kabelky, ale vždy ho niečo zaujme.Musím tam niečo nabaliť 😀

ela23
17. jún 2009

pepies
kinedryl urcita nie az pre vacsie deti,ale z homeopatickej rady doporucujem Cocculine (cita sa to kokulin )je tam aj pribalovy letak,takze davkovanie podla neho.Ale necakaj,ze bude po nom ospaly ako po kinedryle,cocculine totiz neobsahuje nic co by dieta,alebo dospeleho uspavalo akurat mu nebude nevolno pri cestovani.Drzim palce nech sa dovolenka vydari,my sa tiez chystame pri Benatky (Eraclea ),ale az koncom augusta,takze privitam nejake dobre vychytavky,kam tam ist atd. . .

jahodka11
17. jún 2009

pepies, my sa chystame v sobotu do chorvatska..tiez pojdeme na noc, malemu sa v aute paci, ale tiez mam stres, lebo toto bude dlha cesta...tak neviem...dufam, ze to prezijeme 🙂 mozno nam tu nejaka maminka, co uz to ma za sebou, poradi? 🙂

pepies
autor
17. jún 2009

ela23 skusim pozriet ten Cocculine, sice malemu nebyva v aute zle, ale clovek nikdy nevie - takze vdaka za tip 😉

jahodka11, drzim palce, nech Danielko vydrzi taku dlhu cestu a zelam krasnu dovolenku. 😉
My vyrazame presne za 10 dni. 🙂

trixi
17. jún 2009

pepies, my vyrazame zajtra skoro nad ranom do Chorvatska, boli sme aj minuly rok, ked mal maly 9 mesiacov. Neboj syn to zvladne uplne v pohode. Urcite mu nedavaj Kineryl, nie je to vhodne a to homeopatikum je uplne zbytocne. Nie je uspavacie, je to skutocne proti nevolnosti. My sme tym napchali mojho synovca ked mal tiez cca 9 mesiacov na dlhy let a on nam 10 hod. nezavrel oci. 😲
A ze budes kojit kazdu hodinu? To neva, manzel si aspon narovna kosti a vy budete v pohode. Urcite vsak robte zastavky cca kazde 2 hod. alebo podla potreby maleho. Cesta vam bude trvat dlhsie. My mame podla GPS cca 7,5 hod cestovania, ale pocitame s 1,5 hod na viac, kvoli zastavkam pre maleho.

pepies
autor
18. jún 2009

trixi diky za povzbudko a zelam krasnu dovolenku 😉

tilly
18. jún 2009

my sme boli s 10 mesačným, vyrážali sme o desiatej večer, zaspal hneď ako sme vyrazili a zobudil sa až na mieste...

večer sme mu dali na lyžičke s materským mliečkom roztlačenú menšiu štvrťku kynedrilu, takže mu nebolo zle a ani sa nezobudil, prestávku sme nerobili žiadnu, ťahali sme celú noc, tuším raz sme boli cikať, inak nič a taká istá bola aj cesta späť 😉

evulik6
18. jún 2009

pepies, my sa chystame s malym tiez teraz prvykrat na dovcu autom a tiez mam trosku obavy, ale snad to nejako prezijeme...je sice trosku hyperaktivny ale ked pojdeme v noci tak snad to bude ok...
ale kamoska chodi s detmi kazdy rok cez noc do chorvatska...takych 12 hodin cesty a hovorila ze uplne v pohodicke...ze vacsinou to vzdy prespia... aj teraz su na makarskej, uz tydzen ...my este dva a snad vyrazime aj my 🙂

tilly
18. jún 2009

my ideme zajtra 300 km na oravu, ideme ráno, takže malý nebude spať a mám z toho mierny stres 😀

jahodka11
18. jún 2009

pepies-nakoniec pojdete skor ako my.... 😉 sme to presunuli az na 4.7. kvoli predpovedi pocasia, na jadrane ma byt teraz 2 tyzdne 20 stupnov a dazd.....takze este musim 2 tyzdne vydrzat a potom pojdeme asi niekam nizsie, nie len na istriu.....nech uz to stoji za to....tolko cakania.... 😖

eimiky
18. jún 2009

jahodka no má byť chladno teraz my ideme v sobotu ale teda prvé dni má byť 20 stupňou ale potom už pekne.No ja dúfam, že aspon pár dni bude pekne 😵 ale inak ja som pozerala aj zahraičné predpovede a všadeinak hlásia.

pepies
autor
18. jún 2009

v Taliansku tie predpovede nevyzeraju zle, hlasia 30 stupnov, len tie noci su chladne.........

jahodka11
19. jún 2009

ano, taliansko je ok, my pojdeme do chorvatska a tam ma byt najblizsie 2 tyzdne 20 stupnov....aj ked na druhej strane verit predpovediam na 100% sa neda 😉

ricky
19. jún 2009

my sme tiez isli do chorvatska ked mala mala 10 mesiacov a spala celu noc vo vajicku, ked sa zobudila tak som sa len nad nu nahla a dala jej cucnut mleka🙂)) ..nekdy to trvalo aj pol hodinu, tak som bola strpnuta , ale hlavne ze mlada zas v pokoji zaspala....nechcela som ju tahat z vajicka, hybat s nou a uz vobec koly tomu zastavovat...aby sa neprebrala...vseobecne to tak byva ze cim mensie dieta, tym sa lepsie chodi na dovolenku, vela to spi, vozis to v kocari, mozes si aj zaplavat or zasportovat a ked je to hladne tak mas vzdy v pohotovosti prso🙂))kde suuu tie casyyy....stastnu cestu!

pepies
autor
20. jún 2009

ricky diky moc, uz sa tesime, no stale mame obavy z toho pocasia ...... ☹

blau
20. jún 2009

ahojte, ja byvam v At na hraniciach s talianskom a slovinskom ,lignano mame hodku z tadialto. Teraz sa strasne ochladilo a leje ako z krhly, to iste je aj v IT. Boli strasne horucavy. Hlasia chladno...
cestovat je najlepsie v noci, ked maly spinakaju. Aj my cestujeme uz len v noci asi od 10mes. Cesta rychlo ubehne, lebo nieje taka premavka, nie je horuco....my cestujeme velmi casto domov a je to 700km. Drzim palce hadam sa to pocko umudry.

nicolkarin
20. jún 2009

nicoho sa nebojte, deti zvladaju cestu lepsie ako rodicia, my cestujeme kazdy rok do Chorvatska a vyrazame skoro rano, ani nie na noc, a decka v pohode vydrzia. treba im nabalit dostatocny pocet hraciek do auta a CDcka na spievanie - myslim take datske.

pepies
autor
21. jún 2009

blau tak to si ma velmi nepotesila, ja som vcera kukala pocasie a konkretne v Grade bolo podla internetu 30 stupnov, tak neviem ...................... takze tie predpovede su asi na h ......

pepies
autor
21. jún 2009

teraz som pozerala, podla predpovede by tam malo byt dnes 25 stupnov, tak to nie je az take hrozne ..... 🙂

katarina.banska
20. júl 2011

ahojte.
chcem sa opytat ci je lepsie cestovat s 15 mesacnym dietatom radsej na noc, alebo vyrazit skoro rano. koncom augusta ideme do talianska lido di jesolo cca 900 km. rozmyslali sme, ze pojdeme okolo 3 00 hod nadranom.... alebo radsej v noci okolo 23 00 hod. neviem, poradte. nemame skusenosti a viem, ze mala bude mat ajtak cely den uz rozhodeny rezim.... 😒 bojim sa toho, ze by nam v noci v aute nespala, vecer chodieva spavat o pol osmej. ake mate skusenosti, kedy chodievate ? dakujem

stardust
20. júl 2011

@katarina.banska rezim mu rozhodis tak ci tak. Pocas horucav je podla mna lepsie cestovat v noci...predstav si, ze skoncite na dialnici v niekolkohodinovej zapche...to by ta tvoje dieta zozralo aj s chlpami.

katarina.banska
20. júl 2011

@stardust dakujem. tak radsej sa vybrat o 23 00 hod ako o 03 00 hod?

stardust
20. júl 2011

@katarina.banska ja by som radsej sla v noci.

zuzkap2
20. júl 2011

@katarina.banska my sme teraz zaciatkom jula cestovali na dovolenku cca 850km, isli sme o 23:30 a na mieste sme boli az okolo 14:00 koli zapche a mala bola uz dost nervozna. Naspat sme sli o 19:30 a doma sme boli skoro rano,spiatocnu cestu zvladla ovela lepsie

evaviki
20. júl 2011

@katarina.banska no ak zaspava o pol osmej, tak idealne je vyrazit okolo osmej vecer.. ja som tak chodila trasu Bratislava praha, ked som isla s malym sama, spal celu cestu, prebral sa az, ked som ho vyberala z auta..

stacinka
21. júl 2011

My tiez cestujeme, tak asi pojdeme tiez v case, kedy chodi spat. Je lepsie, ak prideme skor ako ked rano chytime zapchy a zostaneme tam uvazneni s vrestiacim babom...

katarina.banska
18. aug 2011

ahojte, tak zajtra vyrazame cca 23 00 hod do Talianska.... 🙂 uz sa aj tesim, no mam obavy z tej cesty.
prosim este by som sa chcela opytat na Vas nazor. mam nechat malu hore az do tej 23 00 hod, s tym, ze by som ju dala spat este o cca17 00 h? alebo ju mam dat normalne spat o tej 19 30 ako zvycajne a len ju v noci preniest do auta? neviem ako by to bolo lepsie.
vy to ako riesite ked idete na noc?
dakujem velmi pekne, za rady, velmi mi tym pomozete 🙂

nenabaja
22. júl 2017

Sice uz starsia diskusia, ale aktualna. Caka nas tiez nocne cestovanie, dufam ze to prebehne hladko, bez zapchy. Pripajam svoje skusenosti. Minuly rok sme sli do HR v noci a z HR cez den, s niekolkymi vacsimi prestavkami. Mam pocit ze prva moznost bola lepsia, len netreba zastavovat auto, alebo aspon nechat bezat motor 🙂 na nevolnosti sa osvedcil cocculine, dokonca aj dospelym, lebo mne byva zle aj po precitani sms v aute. A este - pribalit zdrave maskrty a vela vela vody.