Aký je rozdiel medzi Chorvátskom a Talianskom?

surfistka
31. máj 2009

Ahojte,
planujem dovolenku a neviem sa rozhodnut. Este som vela sveta neobisla, nemam skusenosti. Je tu niekto, kto uz bol aj v Chorvatsku aj v Taliansku? Viem, ze rozdiel je hlavne v plazach a blzkych piniovych lesoch, ale z katalogov nedokazem vycitit celkovu atmosferu danej krajiny. Ceny, jedlo komare, zapchy na ceste... Ak ste uz boli v oboch krajinach, do ktorej z nich by ste sa vybrali opat? Dakujem za vsetky odpovede.

eimiky
31. máj 2009

Skús pozrieť tém dovolenka v chorvátsku a téma apartmány Lignano.Každému sa niečo iné páči.Takže je ťažké poradiť.Je veľa pekných miest v Chorvátsku, ale takisto je veľa pekných miest v Talianku a všade sa nájdu aj tie menej pekné.ja som chodila 7 rokov do Chorvátska.Tento rok idem do Talianska 😉

sakura77
1. jún 2009

no a este je podstatny rozdiel v "obyvateloch"-ak si blondina,tak v taliansku nebudes moct ist sama ani na wecko 😀 😀
my sme boli v rimini-ak mas male dieta tak tam je to fajn,pretoze su tam krasne vypieskovane plaze a dlho dlho plytka voda len s pieskom naspodu,takze deti sa tam mozu dosytosti cvachtat vo vode po clenky a nemusis sa bat ze ti ich odnesie vlna 😉

pepies
1. jún 2009

my sme sa rozhodli pre Taliansko, je to vec vkusu, presne ako pise Eimiky, tazko povedat, v com je rozdiel ....... skus si precitat temy, rozobera sa to tu uz dlho....................

my sme si tento rok vybrali Taliansko kvoli piesocnatej plazi, celkovo ma uputalo ubytovanie a sluzby, tam, kam ideme ........ a tiez chceme ist do Benatok, muz este nebol.......................

v Chorvatsku som bola vela krat, sice este bez dietata, ale Taliansko sa mi urcite viac paci...........
myslim, ze by tam mohlo byt aj stabilnejsie pocasie ako v Chorvatsku...........

zalezi vsak na Tebe, ake mas predstavy a co sa Ti paci.............. 🙂

som sice blondina, ale nestalo sa mi, ze by bol niekto niekedy v Taliansku otravny .......... To v Turecku ma stale otravovali casnici, otras.......... 😝

surfistka
autor
1. jún 2009

Temy odtialto som preluskala. Naozaj ma kazda krajina svoje klady aj zapory. Taliansko velke masove plaze, Chorvatsko zase kamene. Taliansko (sever) ma vsak velmi laka kvoli detom - odhadujem (podla diskusii a obrazkov), ze aj bez mora sa tam s detmi nebudeme nudit. Nadejam sa, ze sa v tej mase ludi nestratime. A aky mate nazor na cestu? Da sa povedat, ze smer Chorvatsko v juli bude viac zapchate? Alebo ani nie? Pepies, aku lokalitu ste vybrali vy, ak sa mozem opytat? Mna laka Lignano. A v Chorvatsku zase RAb. 🙂

xxmargaretka
1. jún 2009

ahoj..
ja som bola zatial v kazdej krajine iba raz..kazda z nich je pekna a zaujimava..
no podla mna pre deti je vhodnejsie taliansko..nie koly piesku,ale v chorvatsku(baska voda) som nevidela ci uz na plazi,alebo na pesej zone ziadne ihrisko v taliansku(lignane) ano..a taktiez je tam hrba zabavnych parkov ktore v pripade zleho pocasia posluzia..a aj animacne programy pocas dna na plazi a vecer detska diskoteka..
masa ludi bude tam aj tam..
apartmany cca rovnaka uroven-zalezi na co natrafis-te..
ceny podla mna lepsie v it(supermarkety) nez v hr(male potraviny)..
jedlo dobre tam aj tam..zalezi od toho kdo co ma rad..
komare a zapchy nic hrozneho..a to som v oboch destinaciach bola na zaciatku augusta..
teplota vody-svokrovci boli v ten isty cas ako mi v makarskej oni mali vodu cca 23st a my v lignane 28-29st..a
a este jedna vec..v it na plazi verejne wc a sprchy v dobrom stave..v chorvatsku si pametam len sprchy aj to nic moc..

tilly
2. jún 2009

margartetka a kde su tie detske diskoteky? v hoteli alebo su aj v baroch a tak? v akom meste v lignane?

ja by som chcela tento rok skusit taliansko, ale mm nechce 😝

xxmargaretka
2. jún 2009

ahoj tilly..
je to v lignane sabiadoro..ostatok mas v ip..

eimiky
2. jún 2009

Surfistka ja som bola aj na Rabe a teda sa mi tam nepáčilo.Piesok bol ak blato, miestami až čierny.V chorvátsku sa mne osobne páči tam kde su kamienkové pláže.My ideme tiež do lignana tento rok a ževraj urobili na pláži aj detské kútiky pre najmenšie deti, takže to bude super.Je tam zoo a kopec zábavných parkov, takže si myslím, že s deťmi je lepšie ísť tam.No a cesta z Ba je to 600km čo nie je ďaleko.Záleží to od okoloností na akú premávku natrafíte.

tilly
2. jún 2009

margaretka, dakujem 😉

tie zapchy ma dost odradzaju a vraj su tam tovarne a spina, co je na tom pravdy? mm ma prelezeny cely vrch talianska a on moc nechce ist, ale ja chcem pieskovu plaz a minidiscoooo 😀 a aby to nebolo daleko, mozno este chytime nejaky last na kretu alebo tak... ved uvidime

xxmargaretka
2. jún 2009

ziadne tovarne ani nic podobne som nevidela,ale to neznamena,ze tam niekde niesu skryte samozrejme 😀
more bolo mutne od piesku,ale inak ciste a ani ziadny zapach..
co ja viem tak spinu a smrad mozes ocakat za benatkami a lignano je este dost pred benatkami..
tam sme dorazili z rana takze ziadne zapchy sme nezazili a nazad sme cakali cca 1-1,5h..
je to necelych 600km s ba cize nie daleko aspon pre mna..
pekny dnik prajem..

tilly
2. jún 2009

pre mňa je ďaleko aj 100km, neznášam cestovanie, tak max dve tri hodiny v dopravnom prostriedku aj to už mám dosť 😀

skúsim pokukať nejaké tie hotely a apt...

tilly
3. jún 2009

skúšali ste niekto kombináciu talianska a chorvátska, lebo uvažujeme, že pôjdeme na 5 dní do talianska a potom prejdeme na 5 dní na istriu... na blind 😅

eimiky
3. jún 2009

Tilly neskúšala som to ale písala si ,že nerada cestuješ nebude to pre teba dosť únavné...

tilly
3. jún 2009

hej, nerada cestujem... to je fakt... ale zas je možnosť, že keď sa nám v taliansku zapáči, že do chorvátska nepôjdeme... 😀

dá sa nájsť v taliansku ubytko priamo na mieste?

majula
3. jún 2009

Tak ja som jednoznačne za Taliansko...pre rodiny s detičkami určite...v Taliansku je kopec možností, je tam proste život...aquaparky, lunaparky, detské ihriská na každom kroku, potom tie pláže sú krásne, čisté, s jemným pieskom, Nicolas to tam miloval, on sa tam dokázal celé dni prehrať v piesku...vodička bola teplučká, dlho, dlho malinká...v Chorvátsku ma odrážajú kamienkové pláže a celkovo, neviem, ja pôjdem najbližšie do Chorvátska keď budem v dôchodkovom veku, mňa to tam proste nebaví 😔

xxmargaretka
3. jún 2009

ahoj tilly..ano da sa zohnat ubytko priamo na mieste..min rok 1.8-8.8. ked som tam bola tak na vela miestach na brane mali vypisane,ze volne ubytivanie

tilly
4. jún 2009

super... ešte sa musíme poradiť, lebo dnes ráno mi doktor povedal, že mi odporúča skôr letieť, dlhú cestu autom mi vôbec neodporúča...

surfistka
autor
4. jún 2009

Preco? Kvoli krcovym zilam?

tilly
4. jún 2009

neviem... ešte sa s ním poradím, ale zas 6-8 hodín sedieť...

st3van
4. jún 2009

Odporucam jednoznacne Taliansko:za komancov sa tam nemohlo,cesta rovnako dlha,no na lepsich cestach,ceny v pohode,zapadna uroven sluzieb,ziaden Balkan v restaurciach,na toalete...Croatia pobrezie sama ostra skala,Bibione,Rimini piesocek,plytka voda pre deti,ziadny jezkovia...Kulturne pamiatky,Tyrolske Alpy,.....ziadne zmenarne,hranice....

tilly
4. jún 2009

to ma strašne láka, žiadne zmenárne a hranice... to musí byť super...

a ozaj ako je to s poplatkami za výber z bankomatov? lebo sa hovorilo, že budú v celej EMÚ rovnaké ako keby sme si vyberali doma, keďže je tá istá mena...

eimiky
4. jún 2009

to by aj mňa zaujúmalo s tými poplatkami???

katrin21
5. jún 2009

Pripájam sa..

zalezi,co kto chce.. Ak piesok a zorvirene kalne more... tak Taliansko... Je fakt, ze je tam kopec " sala giochi", co su take miestnosti , herne pre deti.... a piesok na hranie... ale plaze su siroke , co mne osobne nevyhovuje, lebo je tam hlava na hlave...

v chorv. sa daju najst strkove plaze, kde sa deti prebavavia a more je neporovnatelne krajsie. Cize ak chcete mysliet na seba a detom je to jedno, CHorv. vyhrava. aj mensimi plazami...
ak chcete piesok a na mori vam nezalezi, a chcete viac ruch vecer a nocny zivit, chodte do Lignano aleo Bibione...

Katka

tilly
5. jún 2009

alebo si urobte kombináciu oboch 😀

ja som v taliansku nikdy nebola práve pre to, že mi hovorili, že tam je špina a tak a chorvátsko mám celkom rada a keďže zo severu talianska je to do chorvátska 170 km, tak sa to dá spojiť... užiť si klídek a čistotu chorvátska aj piesok a ruch talianska

matap
5. jún 2009

Ja som síce v Chorvátsku nebola, ale žijem v Taliansku. Tie pláže na severovýchode sú naozaj plné ako u nás kúpaliská, ale ak vám to nevadí, tak si užijete. Je to blízko a je tam "život". Na iných miestach v Taliansku je krajšie, oveľa krajšie, ale to je už na dovolenku s deťmi, ak sú malé, dosť ďaleko. Čo sa týka jedla, ak máš rada cestoviny a pizzu, nezomrieš od hladu, komáre myslím sú všade, nielen v Taliansku a zápchy na cestách takisto. Jediná vec v tej časti Talianska ma odrádza, že more tam nie je pekné. Je plytké, žiadna priezračná voda, nakoľko je to tam plné ľudí... Ale pre deti fajn, hlavne ten piesok...

surfistka
autor
6. jún 2009

Matap, das teda tip kde by si isla ty? Bez ohladu na vzdialenost, ale s ohladom na potrebu deti. Bolo by to Rimini?

matap
8. jún 2009

Rimini sú asi najpreplnejšie a najživšie miesto na dovolenku v Taliansku. Mne sa veľmi nepáči to more v tej oblasti. Žiadna romantika. Ale pre deti by som povedala, že je to fajn. Lebo sa môžu čľupotať v "malej" vodičke a hrať v piesku. Ja sama som tam bola, aj v Bibione aj v Lignano Sabbiadoro, ono je to v tých častiach všetko o tom istom, ale vždy som sa vracala domov spokojná.
A môj tip?
Mne sa veľmi páči more okolo Janova, Sardínia aj Calabria, alebo more od Bari dolu, ale to sú destinácie, kde chodí málo Slovákov, a je problém sa dohovoriť, ak nevieš taliansky. A tiež by som sa tam na juhu trochu bála s deťmi, keby môj manžel nebol talian. Ale to more je tam rozprávka, hlavne na Sardínii...

majula
9. jún 2009

Sardínia...hmmmm... 😵 😵 😵 odtiaľ nemôže nikto prísť domov a povie, že nebol som spokojný, tam je more náááááádherné, úplný karibik a je tam aj veľa malých pláži, zátoky...no jedna báseň 😎 😵 😎

xxmargaretka
9. jún 2009

isla by som tam hned(na sardiniu) len muz brble,ze je to daleko a lietadlom nechce 😖

majula
9. jún 2009

No autom je to dosť ďaleko, na to by som sa ani ja nedala...musíš zapracovať a prehovoriť ho na to lietadlo 😅 My sme tam inak boli vlakom (bolo to veeľmi dávno...cca 13 rokov...vtedy ešte otec pracoval na železnici a mali sme to zadarmo) cesta bola super...v lôžkovom vozni sme boli, takmer celú cestu sme prespali...cesta loďou na Sardíniu trvala 8 hodín.