Aký je rozdiel medzi Chorvátskom a Talianskom?

surfistka
31. máj 2009

Ahojte,
planujem dovolenku a neviem sa rozhodnut. Este som vela sveta neobisla, nemam skusenosti. Je tu niekto, kto uz bol aj v Chorvatsku aj v Taliansku? Viem, ze rozdiel je hlavne v plazach a blzkych piniovych lesoch, ale z katalogov nedokazem vycitit celkovu atmosferu danej krajiny. Ceny, jedlo komare, zapchy na ceste... Ak ste uz boli v oboch krajinach, do ktorej z nich by ste sa vybrali opat? Dakujem za vsetky odpovede.

surfistka
autor
9. jún 2009

Margaretka, a ty by si isla na Sardiniu autom?

xxmargaretka
10. jún 2009

ahoj surfistka..
keby som nemala dcerku tak ano,ale koly nej by som to kombinovala s lodou..
autom som bola v portugalsku-lisabone a bolo to super..

matap
10. jún 2009

xxmargaretka, tú Sardíniu by som si nenechala ujsť. autom je to ďaleko ale je to zážitok, na tú cestu loďou budete mať pekné spomienky, ak sa vydarí počasie... a potom, Sardínia je pekná celá ale jej juh sa mi páči najviac - takže aj tam by to bolo na cestovanie autom ešte dosť... krásny je ostrovček Sant Antioco úplne v spodnej časti ostrova

jasminet
12. jún 2009

na sardinii sme boli min. leto - autom, v noci sme sa plavili trajektom a rano sme boli na sardinii.
s malym dietatom by som to ale urcite neriskovala (tu cestu) - je to narocne aj pre dospelakov. boli sme ubytovani na juho vychode, v porto corallo a bolo super... 😵
mne osobne sa rimini, bibione a spol nepaci, prave kvoli plazam a moru.

rora
24. jún 2009

ja som bola niekolkokrat v Taliansku (Bibione, Rimini, Benatky....) a Chorvatsku 2x (Zadar a Rovinj) no mozem povedat co sa tyka krajiny u mna vyhrava Chorvatsko. ta neskutocna krajina, tie skaly a hory a medzi nimi stare domceky a more ... no nadhera 🙂 aj ked ten pristup k moru co som ja zazila bol teda dost strmy a byt starsia tak mam asi problem 😅 Taliansko ma v tomto vyhodu, dlhe plaze s piesockom, len tak sa vyvalovat 😎 no po nejakom case ma to nudilo ze kam som sa pozrela len dlha plaz... 😒 ale samozrejme aj tam je kopec zaujimavych pamiatok a krasne mesta a okolita priroda (zalezi podla lokality). tento rok som si po dlhej dobe opat vybrala Taliansko (Riccione), ale ked som si tak prezerala fotky z dovoleniek z chorvatska, tak neviem ci som urobila dobre 😅 ale hlavne aby pocasie vyslo a bude dobre vsade 😉

rora
24. jún 2009

a este som zabudla napisat ze keby idem na dovolenku s malymi detmi tak urcite do Talianska. hlboka voda je az po niekolkych metroch a aj koli tym "bezpecnejsim" plazam bez velkych a smyklavych skal co som zazila v Chorvatsku.

sheymi
1. júl 2009

ja som bola ..na sardinii autom asi pred 3 rokmi a ta cesta je super...na ta cesta trajektom s mesta piombino na sardiniu je užasna vydeli sme velerybu takze to je zazitok a sardinia ....je super ma krasne plaze...fakt nadherne a je tam mesto porto crvo co je najluxusnejsia cast a su tam take jachty tych najvecsich bohacov na swete ...maju helikoptery..a vsetko....sardinii davam 10 bodov s 10tich... a cesta na sardiniu bola ovela lepsia ako cesta autom do bulharska 😀

sheymi
1. júl 2009

mne sa paci urcite viac taliansko pretoze nemam rada strk a kamene na plazi milujem piesok teraz piatok odchadzam do rimini tam som este nebola dufam ze nebudem sklamana... taliansko je lepsie ako chorvatsko asi len v tych plaziach ...

matap
7. júl 2009

sheymi si si istá, že ste videli veľrybu? O delfínoch počula, ale veľryba?

renca3
8. júl 2009

my sme tiez absolvovali pred 2 rokmi autom na Sardiniu. ale uz som to v nejakej teme spominala. bolo to narocne s detmi (cca 36 hod. aj s cakanim v pristave), ale krasne. teda nie ta cesta, ale pobyt na ostrove. prebehli sme viac plazi na juhu. 😎
ta velryba sa mi tiez nezda.

sisa2
8. júl 2009

predpokladam, ze sheymi myslela delfina 😉

ti, co ste boli s detmi v taliansku, boli ste cez CK, alebo ste isli na blind? dakujem.

renca3
8. júl 2009

mne osobne sa viac paci Chorvatsko, detom by sa asi viac pacilo v Taliansku. ale ked Taliansko, tak nizsie.
aspon Gargano. alebo na opacnu stranu pod Neapol. no ale to je uz na den cestovania. 😝

matap
9. júl 2009

ja žijem v Taliansku, a s malými deťmi ísť na blind by som asi nemala odvahu.

michaela2410
10. júl 2009

Vlani som vyskusala ja Taliansko, aj chorvatsko, ale aj, aj sme mali pieskovu plaz, plytke more. Vyhoda Talianska je, ze ak je skaredsie pocasie, da sa kde s detmi ist, su tam na kazdom kroku take detske atrakcie (za 50centov), a aj velke nakupne centra, ak sa neda byt vonku uz vobec... 😒 A ak to mam pozriet z hladiska deti, v Taliansku sme boli ubytovani v apartmane v uzavretom areali, s pieskoviskami, preliezkami... a hlavne s bazenom, aj pre deti.
Vchorvatsku sme natrafili tiez na pieskove plaze, ale pre mna bolo Taliansko lepsie. A kedze sme si sami varili, tak z tohoto hladiska je aj lacnejsie. (aspon vtedy bolo)

sumienka2525
29. júl 2009

Ahojte. Prosim vas co ste chodili na Sardiniu lodou tam sa plati aj batozina? Idem prvy krat a neviem ako to chodi a budem mat 2 kufre so sebou. Na internete som nic nenasla akurat mi tam ukazalo obrazky ze na lodi su nejake sedadla, postele, kajuty. To si mam vsetko zaplatit? Lebo na vsetko su zvlast ceny. 🙂

veronciatko
30. júl 2009

Ahojte,

my sme boli na Sardinii autom minuly rok s 21 mesacnou dcerkou. Cesta bola super. Z BA sme vyrazili o 18 hod a v pristave sme boli uz o 4:00 rano. Cize ta cesta trvala 10 hod po naozaj super dialnici. My sme napr. do Chorvatska cestovali dlhsie a bolo to narocnejsie. Lodou sme potom isli asi 6,5 hod do Olbie. Na lodi je to super, lebo je to zazitok, vidis ostrov Elba, korzika, krasne more, je tam detsky kutik pre deticky, restauracie, obchodiky a tak. A ked chces tak tam jednoducho zalahnes a celu cestu prespis. My sme sa tak striedali s manzelom, chvilu pospal on, chvilu ja.
No a Sardinia je naozaj nadherna. Co mne vyhovovalo, ze sme tam za 10 dni nestretli ani jedneho slovaka, je to naozaj relax. Podla mna sa tam ovela viac oplati ist autom, lebo sa tam daju robit super vyletiky po ostrove. A tie plaze su niekedy dost daleko od ubytovania.
Co sa tyka batoziny na lodi, myslim ze sa neplati. Plati sa asi len za auto a za osoby.
A Taliansko je urcite lacnejsie ako chorvatsko. Su tam supermarkety kde nakupis lacnejsie alebo za take ceny ako u nas, neoplati sa brat jedlo z domu.

dadka000
30. júl 2009

Vrele odporucam SICILIU. 🙂 Blizko mestecka Ragusa su nadherne plaze, no radsej si priplatte za sukromnu, ak idete s detmi, ceny su uplne v pohode, ako u nas, nemusite si nic brat, hlavne oblecenie nepotrebujete ako do Chorvatska, kde vas moze prekvapit aj zle pocasie, postacia plavky a formicky do piesku, v okoli plazi je aj kam vyrazit, su tam pekne botanicky zaujimave miesta a hlavne velmi prijemni a ustretovi ludia...

jasminet
30. júl 2009

sumienka - ako napisala veronciatko, plati sa za auto a osoby. za batozinu nie. neviem teda ako idete, ci autom, autobusom... my sme isli nocnym trajektom z janova (myslim) do olbie a potom opat nocnym trajektom z olbie do janova. cize cez den cestujes autom a v noci na lodi sa vyspis.
mali sme zaplatenu kajutu pre 4 osoby a vrelo to odporucam. inak by som uz nesla (po skusenostiach z trajektu na korziku, kde sme nevedeli ako to chodi a 6 hodin sme stravili polamani na stolickach v jedalni 🙄 ) ale inac ludia spali ako a kde sa dalo, na nafukovackach, priamo na dlazke - kde si nasiel miesto, tam si sa vycapil 😀

renca3
30. júl 2009

my sme tiez isli janov-olbia. tym rannym trajektom bezkajutovym. sedeli sme na sedadlach. ale na spanok som tam ani nepomyslela. islo plno deti a hlavne tie talianske su dost hlucne. no a nase sa k nim pridali. 😉

jasminet
31. júl 2009

jasne, cey den kajutu velmi nepotrebujes, je tam bazen, kino, restiky, herne..

nehetka
14. aug 2009

Ahoj michaela2410 chcem sa Ťa prosim Ťa spýtať odchadzame do Talianska do Lignana do apartmanu budeme si sami variť ci sa tam da vsetko nakupit v supermarketoch myslim potraviny ideme s rocnou a trojrocnym detmi mlieko plnotucne detske vody atď.... presnidavky si beriem z domu z vody akej ste si varili kupovali ste v obchode? dakujem za radu ahoj 🙂

simonka16
22. máj 2011

Obnovujem 🙂 na Sardíniu autom ODPORUCAM 😀 nezabudnutelný zažitok 🙂 je tam naozaj krásne

simonka16
22. máj 2011

A rozdiel medzi tal a chor ... hlavne v kvalite mora chorvatske je zdravšie a čistejšie 🙂 čo sa tyka pobreží

dena
23. máj 2011

more v choravatsku a taliansku je rovnake - jadranske - (myslim talianske pobrezie na ktore chodi prevazna cast slovakov na dovolenky) ale v chorvatsku je more cistejsie a to vdaka prevaznej vacsine kamennych a sklalnatych plazi, pricom talianske pobrezie je pieskove. nadherna je sicilia, hoci je trochu daleko na cestu s autom

sorciera24
23. máj 2011

ahojte, tak ja som bola parkrat aj v Taliansku aj Chorvatsku....takze idem porovnavat 😉 obidve krajiny su krasne, v oboch mi bolo fajn, ale akosi viac bije moje srdce pre Taliansko 😉 ....more je to iste...Jadran, cistejsie je v Chorvatsku preto,lebo vacsina plazi je kamenistych a v Taliansku mate len pieskove plaze, cize piesok sa viri a tym padom more vyzera zakalene...ale nie je spinave 😉 zalezi, co ocakavate.....priroda,hory, scenerie, jazera su krajsie v CHR.......ale vhodnejsie prostredie pre deti je podla mna IT...halvne kvoli pies. plazam a dlhym postupnym vstupom do mora.....ked porovnam ceny....Taliansko bolo jednoznacne lacnejsie (dokonca aj oproti Slovensku 😀 ...v mnohych veciach)......co sa tyka ciest....do Talianska.....prazdna rychla dialnica cez RAkusko....ak idete do CHR cez Madarsko....tam boli vzdy neskutocne kolony....v CHR zozeniete asi viac moznosti na privat,ked idete na blind ako v IT.....mne viac imponuje Taliansko aj naturou, aj ludmi, aj onchodmi, vsetkym.......ale to je len moj nazor...tetno rok ideme na dovolenku prvykrat s malym, ideme do TAlianska (lignano)........proste jednoznacne s malymi detmi je pre mna vhodnejsie Taliansko... 😵

ikulka
23. máj 2011

@sorciera24 ahojky kedy idete do toho lignana? ja tiež som za taliansko je to moja srdcovka 🙂

sorciera24
23. máj 2011

@ikulka huu..kukam, ze uz o mesiac 😉 24.6. odchadzame na tyzden......vy ste tam uz boli, ze?.....ja som v lignane este nebola...tak chcem vyskusat a je to hlavne blizko 😉

ikulka
23. máj 2011

@sorciera24 jeeej tak to už za chvílu.... 🙂 potom mi zakývaj tam od tej reštiky mušle čo je na pláži sledujem to cez webcam každý den ako sa tam kupu 😀 no my by sme tam mali isť 16,7 tiež na týžden tak snád nám to víjde...hej ja osm tam už bola2x a mne sa páči hlavne tá vzdialenosť to je super...som zvedavá ako to malý tvoj zvládne...

fra
1. jún 2011

aj moje srdce bije skor pre Taliansko... pravdupovediac - vobec nemusím sever Jadranu, Bibione a pod, ale na iných miestach je úžasné ... boli sme v Kalabrii, na Sicilii (naposledy s letenkami z Ryanairu po 4€), v okolí Ríma, Ligurskom pobreží ... no krása... Chorvatsko sme prešli za 3 tyzdne pri kempovaní od severu až na juh, ale až tak ma neoslovilo- príroda je určite krásna a divoká, more čisté a romantické ... ale ... ludia a atmosféra, stavby a celkové také vyžarovanie- stále som cítila tých 40 rokov socializmu ktorý tu krajinu zhumploval, nepomožem si... ale tak to je len moj osobny pocit...

tweety22
10. jún 2011

my sme sa pred mesiacom vratili z Talianska, presli sme Jadran, okolie Rima, Rimini, Toskansko a Kampaniu... ja som 10 rokov chodievala do Chorvatska a nikdy som tej krajine neprisla na chut, celkovo balkan velmi nemusim, ani tych ludi ani ich mentalitu... u mna je Taliansko doslova vasen... boli sme autom, s dvomi malymi detmi- 4 roky a 1,5 roka a cestu zvladli uplne fantasticky, sice v aute na dlhe cestovanie su zvyknuti uz od malicka takze toho sme sa nebali... buduci rok chceme z Toskanska ficat na Sardiniu, uz teraz sa tesim... za 3 tyzdne odchadzame do Eraclea Mare- toto stredisko plne odporucam pre pohodovu rodinnu dovolenku