Aký je rozdiel medzi Chorvátskom a Talianskom?

surfistka
31. máj 2009

Ahojte,
planujem dovolenku a neviem sa rozhodnut. Este som vela sveta neobisla, nemam skusenosti. Je tu niekto, kto uz bol aj v Chorvatsku aj v Taliansku? Viem, ze rozdiel je hlavne v plazach a blzkych piniovych lesoch, ale z katalogov nedokazem vycitit celkovu atmosferu danej krajiny. Ceny, jedlo komare, zapchy na ceste... Ak ste uz boli v oboch krajinach, do ktorej z nich by ste sa vybrali opat? Dakujem za vsetky odpovede.

lobka
18. jún 2011

Ahojte kocky, prosim Vas, ten trajekt na Sardiniu sa kupuje cez net? Treba si ho zarezervovat, alebo staci prist na blind? Dakujem 🙂

cey
13. júl 2012

Dobry den,
neviete mi prosim poradit, ci sa da ist do Talianska- Calabria na vlastnu past? Budem naozaj vdacna za vsetky odpovede. 😨

cey
13. júl 2012

..a este ci je pravda, ze ubytovanie sa posyktuje len od soboty do soboty. Dakujem.

rainee
13. júl 2012

obe krajiny mam rovnako rada ale my zase chodievame najviac na istriu prip.makarsku do chorvatska, pokial teda ideme autom. jednoznacne cistejsie more, plaze ok, nie je tam taka masovka ako v bibione rimini a spol. teda tam som bola 1x v zivote a nikdy viac. ale juh talianska je vraj ok a ostrovy sicilia sardinia ani nehovorim. tiez rim a benatky maju neskutocne caro. takze myslim ze vsade sa da najst nieco 😉 ale pre nas je aj tak uplny top grecko a kanare.

rainee
13. júl 2012

baby ale zaujimalo by ma ktore chodite autom na siciliu a sardiniu (si to neviem moc dobre predstavit kedze je to uz dost daleko) ako dlho idete a ake su tam poplatky na dialnici? @simonka16 @lobka

sumienka2525
24. mar 2013

Raine
@rainee ja chodim na Sardiniu letecky ..je to narychlejsie a najpohodlnejsie..bola som uz aj autom ale to je neskutocne zdlhava cesta ..ryanair sem lieta priamo z Bratiaslavy a za dobre ceny...

fra
24. mar 2013

@rainee jasne, ryanair je pecka, minuly maj sme boli na sardinii s letenkami za 25€/osobu, predminuly maj na sicilii s letenkami za 10€/osobu ... dialnične poplatky v taliansku su morbidne, čo si spominam parkrat sme šli aj autom do Ríma a dialnične poplatky boli tak cca 100€ tam aj spat, neratam benzín, a ešte aj trajekt ktory by ste platili

fra
24. mar 2013

@cey samozrejme že dá, my sme boli na vlastnu pasť s niekoľkymi malymi deckami v 2007, bola to pohoda, leteli sme vtedy s ešte Skyeurope do Catanie (Sicilia.) za par drobnych, šli sme vlakom, trajektom (ten bol pre ludí bez aut uplne zadarmo, platili len auta), byvanie sme mali zaistene cez Slovenku z Topoľčian ktorá tam býva, klientom sa osobne venuje ak ich treba niekam odviezť alebo niečo vybaviť... ma v ponuke pekné domčeky http://www.kalabria.biz/ ... ano, to s tym od soboty do soboty je pravda, v inom termine sa ubytko zohnať nedalo ... ak možem poradiť nechodte tam v auguste, hlavne nie okolo 15.8. ked je celonarodny sviatok panny Marie, všetko je tam prepchaté a aj 2x drahšie ako inokedy, asi v juli alebo septembri je lepšie

rainee
24. mar 2013

@sumienka2525 @fra baby ja som kukala predbezne dovolenky (aj cez rakuske ck) a je to veru dost drahe. lepsie by potom asi vyslo kupit len letenku s odletom z BA (ak sa tam vobec bude v lete lietat) ako pisete a potom tam si rentovat auticko a presunut sa do letoviska,aj ked s malou to bude asi fuska.. skusim este kuknut samostante hotely (my by sme chceli hotel alebo apartmany min. s PP alebo AI) kazdopadne tyzdnovky nam tiez dost nevyhovuju, najlepsie by bolo na 10 dni... august je celkovo najhorsi mesiac lebo vsetci maju dovolenky a je to uplne prepchate kdekolvek, my sme vzdy chodili na dovolenky jun alebo september, ale teraz sa uz musime zariadit podla skolskych prazdnin.

horana
25. mar 2013

@fra prosim Ta, Ryanair lieta aj na Sardiniu? Vedela som ze na Siciliu ano, ale ta ma az tak nepritahuje ako Sardinia a teraz neviem ci nieco brutalne prehliadam, ale nevidim ju v ich ponuke?

fra
25. mar 2013

@horana na Sardiniu - Alghero tam lietaju tušim stale, na Siciliu Trapani, to mali pred 2 rokmi, minuly rok nie a teraz ho zas majú v ponuke

horana
26. mar 2013

dakujem fra, poplietla som to, mas pravdu sardiniu praveze maju a so siciliou to bol vypadok...este otazocka ked mozem, je pravda ze tam nie je az tak draho? neviem, jedny vravia ze sardinia je pomerne dost draha a ini zase ze potraviny uz ako u nas, tak sa neviem z toho vysomarit....hlavne ak si clovek chce sam varit, ake su ceny potravin a potom aj v restikach?

darka2001
26. mar 2013

Boli sme 2x v Taliansku a 2x v chorvatsku,ale radsej sa vratim do Talianska,ale urcite nie sever,odporucam juzne taliansko-kalabria,sardinia,sicilia....normalne mam chut sa hned pobalit.a podla mna je chorvatsko drahsie.

fra
26. mar 2013

@horana možno to zavisi aj od velkosti mesta- ked sme boli v Palerme so 700.000 obyvateľmi, nakupovali sme v rovnakom reťazci ako je u nas (teraz už nespominam či to bol Carrefour alebo Billa) a ceny boli uplne porovnateľné, niečo aj lacnejšie ... na Sardinii sme boli v menšom mestečku, niektore ceny boli o dosť vyššie ale dalo sa vcelku zas nebolo to nejako zufalé ... do reštik sme nechodili tak ceny neviem (využivali sme skor to že bolo dostať kadejake fascinujuce ryby, telacie, baranie v obchodoch- to u nas nie je), ale čo si pamatam z tabul vonku pred podnikmi, nejake to menu sa celkom aj dalo, tiež sa mi zda že v Chorvatsku su reštiky drahšie...

manchester1987
26. mar 2013

definitivne taliansko

ragulca
12. máj 2013

No mne sa oveľa viac páčilo v Taliansku. Vyhovovali mi viac piesočnaté pláže ako kamenisté v Chorvátsku, ale čo ma najviac oslovilo v Taliansku bola tá večerná atmosféra, to Chorvátsko nemá. U mňa jednoznačne Taliansko

viaitalia
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
mimik79
30. máj 2013

Lignano Sabbiadoro pre vsetkych, aj male deti aj dospelych, kazdy sa tam ma dobre a ma co robit, kde travit cas...kazdorocne ocenovane za cistotu mora a plazi Modrou vlajkou, kukni vsetko na www.topholiday.sk

nikalea_at
6. júl 2014

A čo sa týka cien ....myslim za sluzby restika nelako alko ak by ste mali porovnat je to na rovnako alebo taliansko drahchsie ....

lucamm
23. júl 2014

Prosím Vás mám sa obávať vycestovať do Talianska s deťmi. Počula som o nakazených komároch. Lucia

dooscoby
23. júl 2014

Neboli ste niektora tento rok na Sardiniii autom? lebo co tu pisete o lacnych letenkach tak by som rada vedela,ze kedy je najlepsi cas ich kupit lebo cena je teraz okolo 200 eur na hlavu a chceli by sme ist buduci rok tak,ze kedy sa oplati rezervovat letenky lebo mne to stale vychadza lacnejsie autom z BA do Livorna a potom trajektom do Olbie ako letecky a potom za 500eur poziciavat auto na tyzden. Plus ci mate dake osvedcene typy na ubytovanie.

horana
23. júl 2014

@dooscoby Na Sardiniu Ryanair vyvesi letenky na dalsiu letnu sezonu cca na prelome oktobra/novembra. Do cca januara este mozu dokonca klesat. Bezne sa daju zohnat za cca 40E/os obojsmerna, aspon tento rok na zaciatku tak bolo a aj par rokov predtym sa to takto stabilne drzi.

monikac
23. júl 2014

@lucamm my sme boli minuly rok aj s detmi a komarov je tam nehorazne vela, ale ci su nakazene neviem...zatial zijeme a sme ok. Urcite odporucam nakupit spreje a sviecky proti komarom a na vecer zatvarat okna a radsej pustit klimu na chvilu aby komare nenalietali do izby lebo v noci im chuti najlepsie... 😉

dooscoby
23. júl 2014

@horana to sa mi zda dake lacne na obojsmernu letenku tak skusim potom pozerat ceny december,januar. Ale za batozinu sa priplaca extra vsak lebo min.3 kufre nam bude treba so sebou. A este nahodou nevies ako je to na ostrove co sa tyka pozicania auta

horana
23. júl 2014

@dooscoby Ved ono to aj je lacne, takute ceny maju okrem Sardinii aj napr. na Malorku, ja sa cudujem ze tieto nizkonakladovky nevyuziva viac ludi a ze ludia platia cestovkam predrazene ceny. Je fakt ze batozina sa plati zvlast, aj ked aj tak ludia nacpu co sa da do max. rozmerov prirucnej batoziny ktora je bezplatna na kazdu osobu - aj kdeti a potom 1 max 2 kufre . Tak isto lacny je Wizz sice z Budapesti ale zase do Grecka sa s nimi da. Tento rok mali akciu 1+1 letenka zdarma a kupovali sme Thessaloniki za 20E/os obojsmerna - skutocne uplne vazne!
Auto sme brali (Sardinia) cez letenky.sk presny link si nepamatam - ale je na alghero.sk (nebyvali sme u nich, ale par info som odtial vzala mimo ineho o tej adrese z ktorej auto skusat), na tyzden nas vyslo cca 150E. Na Malorke sa da este lacnejsie, tam sme sli cez pozicovnu ktora funguje na Black Friday akciach koncom novembra a vtedy su realne 80 perc. zlavy na bezne ceny ale len ten jeden den to treba stihnut a zarezervovat si leto dorpedu, kazdy rok ten den na ktory ten piatok vyjde je miernejsie inak. Clovek ma sice dovcu zajednanu 3/4 roka dopredu ale za neskutocnu cenu.

dooscoby
23. júl 2014

@horana supsi dakujem za info a teraz som pozerala letenky tak na polku septembra by sme sa vosli do 500 eur plus okolo 400 pozicanie auta tak to vyjde asi lepsie ako autom hoci cestu do Livorna by decka zvladli aj tento rok dali sme 9 hodin Chorvatsko a cesta lodou uz je zazitok len som citala,ze Olbia nic moc,ale zasa sa da potom vlastnym autom uz dopravit hocikam. Tak skusim to zacat sledovat od toho Decembra lebo ja nemam rada CK dovolenky, bud meskaju lety plus clovek neviem cez ktoru CK ist plus cena je to iste co na vlastnu past a clovek vidi viac ako hotel a letisku plus chceme ist na min.10-14 dni co cez CK by sme sa asi nedoplatili. Este rozmyslam ci ostat na jednom mieste alebo sa budeme presuvat. No nic to mam na planovanie tak rok len uz pomaly chcem infosky,ze co kde a ako.

maznacik007
23. júl 2014

taliansko je lacnejsie a ma pieskove plaze ...

horana
23. júl 2014

@dooscoby Olbia je tiez pekna, pri Alghero je ta plaz La Pelosa Stintino asi najkrajsia, pri Olbii zase La Cinta a okolie San Teodoro celkovo. Do Olbie sa dalo dostat tiez lacno, napr. je dobre aj sledovat (pred sezonou hlavne) napr. server http://cestujlevne.com/ oni vychytavaju cim lepsie akcie aj na sezonu, sice vacsinou su to exotiky, ale da sa aj Sardinia tam bola toho roku lacne z Viedne: http://cestujlevne.com/leto-more-barcelona-mall... .

albao
23. júl 2014

Nasa skusenost je, ze chorvatsko je drahe, ma krasnu vodu a nekradne sa. Ci na plazi, alebo kocik nechavme volne na ulici ... taliansko ma zase pieskove plaze, co je fajn pre malinke deticky, nie pre snorchlovanie. Ale kradne sa tam 😒

lady511
23. júl 2014

@surfistka ahoj,,ja som bola ako decko (7r) v taliansku a aj neskor ked som bola väčšia,,piesková pláž,,avšak kraby..ktoré ma nonstop cvakali do nohy,,,neviem či to bolo konkrétnym miestom...ale voda zakalena tým pieskom..v chorvátsku som bola 3x a páčilo sa mi viac aj ked su tam kamene,,mne to ako decku nevadilo a ani teraz ked som bola cca 3roky dozadu mi to nevadí,,krajšia voda,,príjemný ludia,,,aj ked drahšie potraviny ale my sme si varili sami takže neva,,občas čo sme si kupili ,vodu,pivo,,niake potraviny,,tak to tak draho nevyšlo