Autom do Bulharska

mayca20
18. jún 2013

ahojte, isiel uz niekto autom do bulharska? dakujem

moni244
18. jún 2013

ahoj, moji rodičia boli 2 krát, ale teraz už jazdia len do grécka 😉

mayca20
autor
18. jún 2013

@moni244 dakujem za reakciu, preco uz len do grecka? lepsie sa oplati? ci sa im uz nepaci? aka bola cesta? dala sa zvladnut a kolko asi eur ich vysla?

jasminet
18. jún 2013

@mayca20 my sme este za komunizmu jazdili autom do bulharska a aj potom. posledny razy sme vzdy zastavili na 1 den v horach - bansko, borovec, pamporovo...,urobili si 1 den prestavku a mensiu prehliadku okolia a rano zas pokracovali dalej

janinah
18. jún 2013

s 1r. dieťatkom by som sa nebrala na tak dlhú cestu ani do B. ani do Grecka,napr.ostanete trčať niekoľko hodín na niektorej hranici a to nie je žiadna výhra...chodíme do G. autobusom,ale menšia ako 3r. by som takto nebrala

luna22
18. jún 2013

až ma pot oblial, ani zadarmo. Vyžite ponuky, keď má dieťa zadarmo.

barcelona94901
18. jún 2013

@mayca20 naša rodina chodí do Bulharska z čiech na aute,s deťmi,so psom ,idu aj tento rok,oni si ale cestu užívaju,vždy sa zastavia niekde inde aj na výletik a prespia vačšinou v Madarsku a uplne bez problémov
Ved na aute sa chodí aj do Grécka ,(mne sa Grécko tiež viac páči ,ale to je tak,koľko ľudí,toľko chutí )
obľubili si tiež Prímorsko,ako naša babka s dedkom ,tí ale chodia busom ,aj letecky podľa penaženky 😀

mayca20
autor
18. jún 2013

@barcelona94901 my tiez chceme ist do primorska, bola som tam uz 2x, teraz by to bolo 3.x. velmi sa nam tam paci. mame v aute klimu, ide o bezpecne auto, nasa mala bude mat 14mes, je to skoro?

moni244
18. jún 2013

@mayca20 1. krát išli 2 vodiči, tak šli priamo bez zastávky, druhý krát už na pol ceste spali, lebo bol len jeden vodič, cesta neviem koľko ich vyšla ale auto je na plyn, tak lacnejšie ako s benzínom alebo dieslom. A do grécka chodia do paralie a to sa im páči omnoho viac 😉

barcelona94901
18. jún 2013

@moni244 mne sa páči kusok odtiaľ ,ten svatý pokoj 😀

zuzana2000
18. jún 2013

Boli sme.....ale už by som manžela nenahovorila....dlhá cesta.

mayca20
autor
18. jún 2013

@zuzana2000 a dalo sa? kolko vas vysla cesta?

alexsk
18. jún 2013

@mayca20 ahoj, my sme boli minuleho roku autom. Isli sme z vychodu na slnecne pobrezie, len jeden sofer, cesta vyse 20 h, ale odsoferoval to len s 15 min prestavkou 🙂 dalo sa. Zdrzali sme sa v noci v Madarsku, kde bol taky usek s asi 100 srnkami behajucimi po ceste a potom v Rumunsku, kde dost renovuju cesty a bolo tam aj par obchadzok, ale inak v pohode. V Rumunsku nas akurat prekvapilo, ze tulave psy skacu aj na iduce auto a su aj na pumpach, kde treba kupit vinetu, tak na to si treba davat pozor. Musia sa k nim ti rumuni spravat velmi zle, ked su take agresivne. Inak veci, ze si rumuni a bulhari obiehaju po plnej ciare, aj ked ide auto oproti, je normalne. Ale cesta zbehla, hoci bola dlha, nejak nam to neprislo, stoji to za to, a ked mate auto, viete sa ist pozriet po okoli. Nas cesta 2500 km vysla tak okolo 180 eur tusim, max do 200 s vyletami. Tohto roku znova uvazujeme nad autom, prave kvoli tomu, ze nie sme na nikoho odkazani, mozme sa ist pozriet, kam chceme, odist domov kedy chceme, zastavit, kde treba, jedine, ze bude nejaka dobra letecka ponuka. Prosim ta v akych hoteloch ste boli v Primorsku a kde sa ti najviac pacilo, vies dat nejake tipy co sa oplati vidiet a ako vyzeraju plaze a kde dobre varia? dakujem

jaanka3
18. jún 2013

uz nikdy v zivote!!!! boli sme autom v Sozopole. cesta nam trvala 24 hodin s min prestavkami . boli sme 3ja soferi. zdrzali sme sa v rannej spicke. naozaj uz nikdy viac a urcite nie s dietatom. vtedy sme este nemali 🙂

jaanka3
18. jún 2013

@alexsk co sa tyka tych soferov... nemam slov.. mna jeden ..... kamionista rumun chcel vytlacit na kopci normalne nam buchol do boku auta... no mala som dost.. poviem vam. este ze sme uz isli domov

alexsk
18. jún 2013

@jaanka3 nam na takych serpentinach, co boli horsie, ako stare Branisko, vysiel jeden zo zakruty, dvojita ciara, cesta plna aut, nebolo sa kde uhnut, no som vtedy vsetkych svatych videla. Niekedy sa cudujem, ze to tu este nik nespomenul, ako jazdia. V takom pripade ti nepomoze ani, ze clovek vedla teba je skvely vodic.

sympa1
18. jún 2013

rodicia boli raz autobusom, pred 2 rokmi...povedali ze uz v zivote ani zadarmo!!!! prisli tam cely unaveni opuchnuti ,teda nohy opuchnute, vynervovani, poskladani , cesta hrozne dlha a potom este 6 hodin cakali na ubytovanie..katastrofa

iwuskaaa
18. jún 2013

My sme boli vlani a ideme aj tento rok. Boli sme na Opli Vivaro, takže miesta bolo dosť, je to 9 miestne vozidlo. Manžel sa striedal s bratom, takže možno aj preto bola cesta v pohode. Deti prespali celú noc, cesta tam nás trvala 14 hodín, cesta späť 16 hodín. Išli sme cez Maďarsko, Srbsko no a Bulharsko. Tento rok dokončili diaľnicu už aj v Bulharsku, možno chýbajú ešte nejaké kilometre, ale už je to zase lepšie ako vlani 🙂 . Počet km pre nás 1291 🙂

alenockap
18. jún 2013

my sme boli v BG autom 4krát, z toho vlani sme boli už aj so synom, mal 2 roky, manžel sám odšoféroval....šli sme cez Srbsko, bála som sa ako vydrží malý, ale cesta bola na jednotku s hviezdičkou...SUPER! zastavili sme si kde sme chceli, malý vkuse niečo von oknom pozeral, dvd prehrávač čo sme mu zobrali sme ani nezapli., von z auta ani nechcel vyjsť 😀 ....ubytko sme si našli na blint, chodíme do Pomoria... na cestu sme vyrazili ráno o 4.30 hod z Brezna a prišli sme tam v noci okolo 00.30hod, a to sme stáli ešte na hraniciach dosť, a aj na parkoviskách....všade natankuješ lacnejšie ako u nás, a to nehovorím o strave v Pomorí, laaacnejšie ako u nás, ryby, krevety, žralok za pár korún.... ubytko sme mali apartmán plne klimatizovaný,chladnička,wifi,obývačka,domáce kino,kávovar,kuchyna plne zariadená atd... 30e na noc v strede sezony... takže tak....šla by som hned 😀 😀

katkadado
18. jún 2013

Ahoj ja som síce autom v BG nebola, ale len tento mesiac som sa dočítala a dozvedela od všadiaľ, že sa dá do Bg letiet za veľmi slušne peniažky s Budapešti cez spoločnosť Wizzair, ja som to omrkla my sme tiež traja tak cesta tam aj späť by ma vyšla okolo 300€ čo je veľmi dobrá cena na všetkých + ubytko zhruba 30€ noc apartman, na budúci rok chcem isť aj ja takto skúsiť sama si zorganizovať cestu do Bg letecky, tento rok už v piatok ideme do Chorvatska, až do Igrane, cesta tam a späť výjde zhruba na 250€ , čiže nieje čo rozmýšlať, a vraj v Budapešti majú strážene parkovisko za veľmi dobre ceny, tu na MK písala v jednom fóre mamička . Ona takto cestuje všade aj do Grecka, že cestovky nevyužíva, tak som sa jej niečo popýtala a nemám sa ničoho báť iba to že ušetrím....

matulka27
19. jún 2013

ahojte
my ideme 25.6. asi poobede aby sme dosli 26 okolo obeda

cez Srbsko na Slnečne pobrežie ... nejdete niekto v tomto termíne?

rebesita
23. jún 2013

My sme boli v Bg už na viacerých miestach, ale najviac sme sa vracali do prímorska 🙂 a boli sme tam už aj s deťmi. Pokiať sa neubytujete v centre tak Ťa rušné Prímorsko neruší 🙂 prvý kraýt sme cestovali s dcérkou do KG keď mala 17 mesiacov a to sme prišli v štvrtok s ňou z nemocnice a hneď tú noc sme išli autom a nelutuvala som. Vravia, že v BG je dobrá zdravotná starostlivosť, takže vždy keď niekde prídeme tak prvé čo si kuknem je kde je zdravotné stredisko pre istotu 😀 tento rok by sme zas radi išli do Bg už aj s malým, minulý rok sme s ním dali iba HR keďže mal dáke 3 mesiace 🙂 sme proste takí akční...ja a tento rok by sme radi išli do Obzoru, ževraj je zrenovované, tak sme zvedaví, boli sme tam pred cca 6-7 rokmi. Jaj a ideme autom a asi zas prespíme niekde v Rumunsku. Termín ešte nevieme, bude to hurá systém.

minimidimaxi
23. jún 2013

Ahoj 🙂 my sme boli autom v Prímorsku pred dvoma rokmi a bolo super..2 roky predtým som bola letecky a síce je to o dosť komfortnejšie a nie o veľa drahšie, aj tak sa mi viac páčilo autom 🙂 odporúčam ale cestu po hlavných ťahoch, nie cez všelijaké skratky a novoobjavené hraničné prechody - my sme toľko vymýšľali až sme zablúdili :D neviem či pôjdete cez Srbsko, my sme šli cez Rumunsko a cestou späť sme sa zastavili v Transylvánii na hrade grófa Draculu 🙂 ubytko sme si našli hneď behom chvíle, krásne, blízko pri pláži, luxusné a za veľmi dobré peniaze...toto leto si netrúfneme s krpatou ( bude mať len 2 mesiace), ale o 2 roky nám to snáď vyjde 🙂 vyrazili sme večer a o cca 16 hodín sme boli tam 🙂 šťastnú cestu a peknú dovolenku 🙂

mirkapo
23. jún 2013

Manzel chodi do Bg autom kazdorocne uz viac ako 35rokov, a aj niekolkokrat do roka, popr. svokor.. ja som uz v Bg bola 7krat, vzdy chodime na blind,popr. ak sa nam niekde paci, obzrieme destinaciu zoberieme kontakty a na druhy rok ideme tam...tym padom si kludne ideme, lebo uz vieme ze nas niekto bude cakat. tento rok ideme prvykrat s nasim drobcom, vtedy bude mat presne 1rok. ubytko je dopredu naplanovane a aj estu planujeme na noc. Kedze za posledne 4 roky presli rumuni a bulhari nesmiernou premenou, je radostou tam cestovat. Nikdy sme ziadny problem nemali, ani na benzinkach, ani so psami ani s nicim co sa tu opisuje. A kedze na hraniciach sa necaka, tak je to super.. kedze ideme autom, tak sa tam toho nachodime, napozerame a zvykneme dokopy spravit 3000km, a kedze mame 7miestny Van, vysla nam spotreba 8l/100km, a spolu s poplatkami nas to vyslo 350E...ale ako hovorim, len v Bg sme nabehali vyse 80km..Ja osobne nedam dopustit na Bg

mirkapo
23. jún 2013

ak chces viac ohladom cesty do Bg, odporucam
http://forum.skrz.sk/bulharsko.index.13.html...tam si presne vyberies co chces, su tam diskusie skusenych vodicov
popr. http://nadovolenke.sk/viewtopic.php?f=11&t=1034...

mirkapo
23. jún 2013

* oprava: v bg sme zajazdili vyše 800km. 🙂

mayca20
autor
23. jún 2013

@matulka27 skoda, ze nejdete o mesiac neskor, radi by sme sa pridali

mayca20
autor
23. jún 2013

@rebesita dakujem za rady, keby ste isli v termine 26 alebo 27.7 zo Slovenska tak dajte vediet, radi sa pridame

mayca20
autor
23. jún 2013

@mirkapo dakujem

mayca20
autor
23. jún 2013

@minimidimaxi dakujem krasne, tak nasa bude mat 14mes a vela zien ma tu odcudzuje, ze je to skoro na taku dlhu cestu, ale ked pojdeme co aj chcem ist cez noc, tak takmer vsetko prespi 🙂

mirkapo
23. jún 2013

@mayca20 my to planujeme takto: odchod z Prešova o 17hod.. 2hodky drobca zabavime (ideme 6 v aute,rozpravky a tak..) potom okolo 19-20hod dostane mlieko, alebo kasicku-berie ohrievacku do auta. cestou by mal pospat, v madarsku musi este byt v sedacke ale v rumunsku a bg nie, cize ho viem potom rozlozit na kresla, aby sa natiahol.. a kedze cesta by mala trvat 16hod ( doteraz sme nikdy nemali viac) tak rano snad tie 3-4hodky vydrzi v aute.. ubytko je dohodnute, cize nemusime este zhanat a obchadzat domecky 🙂
a viac sa nebojim, vodu beriem nasu, na ktoru je zvyknuty..ale vsetko ostatne budem robit do ich kupovanej, kedze ideme do blizkosti Varny, tak mame po ruke Lidl,Kaufland,Carefur... s nami na palube idu lekarnicky a sestricka, takze po zdravotnej stranke sa tiez nebojim... toho roku ti co chcu ist na prechod Ruse mozu mat zdrzanie,lebo zatvaraju most a budu len kompy...ale doteraz sa nezavrel tak neviem.. my kedze ideme na Varnu tak ideme na Constancu..