Baby, kam idete na dovolenku 2009?

babatko88
7. jan 2009

ahojte maminky, aj idete tento rok na dovolenku? my ideme, Nikolas bude mať 22 mesiacov, tak stíhame... 🙂 našli sme Turecko za cca 41 000sk, vychádza to okolo 1353eur... nepridáte sa? alebo ste si vyhliadli niečo iné? my sme tam boli aj minulý rok, je to all inclusive, veľmi príjemné prostredie, super pláž, zlatý personál, postieľka pre deti, proste komfort...

majka35
8. jan 2009

no, ale keďže nevyhráme nič, tak si budeme pekne sedieť doma na zadku ... 😝

susik77
8. jan 2009

lante-to je pravda, zalezi od krajiny. my sme boli v taliansku-v bibione a tam ze vraj to je zvyk- ze vsetko si nosis

bambusko
8. jan 2009

majka, len nezufaj 😉 treba mysliet pozitivne a vtedy sa stanu ciele realnymi

marse
8. jan 2009

my ideme teraz na dovolenku po styroch rokoch... uz ani neviem co to dovolenka je ako sa uziva 😀 samozrejme ak neratam MD...len by som chcela vidiet toho blbbca co to dovolenkou nazval 😅 😅
predtym neboli bud financie alebo som bola cez leto tehu a bala som sa, a stale nieco.... keby som si mohla vybrat tak by som najradsej isla na Ibizu na 2 tyzdne plna penzia, All Inclusive, letecky atd atd ....crrrrrrrrrrrrrrn zvoni mi budik 😀 😀 😀

sassi
8. jan 2009

bambusko, my preto chodíme autom, aby sme pobehali aj okolie + vždy nejaký výletík lodou

len tak som myslela, že kuchyna ma na týžden cez dovolenku neuvidí
proste by ma aj tých 10 minut zaťažovalo 😀 😀 😀
mame vyhodu, že naše deti zjedia vždy niečo z toho, čo tam maju
vždy bola polievka (aj 2 druhy) a kuracie, telacie, jahnacie mäsko, dusené, ryby, cestoviny

ja by som im napr. pizzu na večeru nekupila, ani hranolky a podobne
ked sme boli slobodní, tiež sme boli aj bez stravy v Grecku
žili sme tam 3 týždne na melonoch, gyrose a pizze
ale deti takto predsa jesť nemožu 😒
a normálne jedlo tam je oproti hotelu fest drahe

adulik23
8. jan 2009

tak mi podla financii, bud turecko all inclusive v 5*, alebo apartman v taliansku priamo pri plazi s tym, ze doma si robime len ranajky a zvysok sa stravujeme v terene. 😵
a v podstate mi je jedno, kde budeme, lebo s mojimi chlapmi bude super vsade. 😎

sassi
8. jan 2009

inak my si vyberáme hotely priatelské k deťom, vždy poštudujeme cestovatelské fora, a ideme podla odporučaní normálnych ludí, a nie podla toho, čo pišu v prospektoch

mikalove
8. jan 2009

baby a chodíte niekktorá do rakuskych álp?na lyže al. v lete na túry...

susik77
8. jan 2009

sassi: mozes mi do IP hodit linky? neboli ste nahodou niekto v Salcburgu? Tam by sme chceli s malou ist na predlz. vikend

mywiel
8. jan 2009

My chceme ist bud na Kanarske ostrovy alebo na Floridu - Miami, este uvidime ale pojdeme skor v septembri-oktobri. 😉

susik77
8. jan 2009

ozaj baby, odkedy sa da davat detom detske jedlo v restike? myslite, ze uz v 17. mesiacoch? mala v podstate uz jedava s nami...

sassi
8. jan 2009

susik, tie linky som už hodila
boli sme min. rok v Chorvátsku, my k moru chodievame hlavne tam
a na Sk sa mi celkom páči relaxhotel AVENA v Liptovskom Jáne, min. rok sme tam boli 2x na víkend

slaviq81
8. jan 2009

A nezda sa vam ze dovolenka na Sk je ovela drahsia ako dovolenka napr. na juhu Europy?

mikalove
8. jan 2009

máš pravdu,my sme v tatrách minuli viac ako v chorvatsku 😖

zdenka
8. jan 2009

ahojte baby! my sme zatial sami dvaja, a chodievame do chorvatska. Chodievame vlastnym autom, je to najlepsie. Vyskusali sme raz aj autobus - no stacilo. Co sa tyka pieskovych plazi, tie myslim ze su niekde na Braci a este okolo ostrovu Vir (ostrov Skoliac), Zukve, niekde nad Murterom asi 3km je pieskovy ostrov - tam je pristup len lodkou - jeho meno je na V. Mame cln, tak mi rano vyrazime a po obede sa vratime, skor nez zacnu vlny. Myslim, ze treba vyskusat aj takuto dovolenku s lodou, je to ine - zaujimave .. 🙂
a este som zabudla - ubytovanie na sukromi.

sassi
8. jan 2009

my sm e v Tatrách neminuli vela, ubytko za 500 s polpenziou na den äale boli sme z toho hladní) a tiež to bolo len 1* ... dosť špinavo, fakt len an prespatie
a na tom Liptove je to fajn cena, lebo v tom su aj nejaké masaže a tak
ale keby si chcel slušny hotel ... tak aj na SK je to kopa bubačikov .. ušetríš akurát tak na doprave

babatko88
autor
8. jan 2009

hm, no ako pozerám, zase pôjdeme samy ☹

😉

monkula
8. jan 2009

slaviq, veru máš pravdu..
ym sme za ubytovanie v IT platili 550 euro a keDˇsme chceli ísť do Tatier, tak pýtali 300 Sk na noc za osobu, klrát štyri krát 3 noci.. tak sme sa na to vykašľlali....

bambusko
8. jan 2009

sassi, preco podla teba nie je cerstva pizza vhodne jedlo pre dieta? 🙄 😨

sassi
8. jan 2009

no tak týžden v kuse isto nie
ani by mi to dcera nejedla ... možno tak 1x za celu dovolenku

monkula, 300 na noc, to ste ešte našli lacné Tatranské ubytko

bambusko
8. jan 2009

ha, si nebola v pizzerii rockway, aj mesiac by si tam chodila a nemala dost 😀 pre nas je to ako chlieb,ten sa je tiez kazdy den a kvoli tomu sa tesime na taliansko. a to sme boli 3 tyzdne minuly rok, ale kazdy den pizza nebola ☹

sassi
8. jan 2009

inak na SK, ked na dovolenke chcete mať nejaké vyžitie, alebo nevyjde počasie, tak je problem
ak idete s rodinkou do aquaparku, tak aby človek mal dalšich najmenej € 30 - 40 na denne vstupne pre 4-člennu rodinku
ked ideme do HR tak vyžitie už je zadarmo, dokonca sa už buduju aj bazenovy komplexy, takže nie je problem ani horšie počasie, či kupanie skoro rano a večer
dokonca sme mali aj wellness centrum, ale ceny oproti SK boli tak 3-4x vyššie ako u nas v meste, stavane na nemecku klientelu - takže to bolo drahe pre nas

sassi
8. jan 2009

bambusko, každemu chutí niečo ine
ame čo sme boli v HR hoteloch, všade varili fantasticky, vela zeleniny, zdravo, velky vyber
čím južnejšie, tym je tam strava horšia, čo sa týka hotelov
na Mkarskej je skoro všade len servírovane menu, vyber z 2 jedál
my si vyberáme len tam kde su švedske stoly, aby sa deti najedli čo im práve zachutí
so syom nie su problemy, tej zje skoro všetko, ale s dcerou su problemy od narodenia s jedením 😒

aj my si zajdeme aj na miestne špecialitky, mnam 😝
väčšinou v den prichodu a odchodu, ked treba nejaké jedlo kupiť

mirka414
8. jan 2009

my budeme dovolenku travit vo Svajciarsku,byvame tam 😠 😠 moj manzelik neznasa dovolenky,tak sa asi so segrou a dcerkou vyberem do chorvacka a manzelik zacvaka 😀 😝 ...

mikalove
8. jan 2009

moj mm zase behá ako odtrhnuty vagon 😀 ,všade chce byť 😅 ...to máš super,urobíte si dámsku jazdu a sponzor zacvaká 😀

sassi
8. jan 2009

ja som bola za slobodna s kamoškou v HR, aj uplne sama na poznávačke... to bola paráááda
ale teraz by mi bolo luto isť bez deti (na poznavačku by to nezvládli ešte) ... a moj MM ide ešte radšej ako ja 😀

teodorka
8. jan 2009

my sme boli minuly rok v oktobri na nasej prvej spolocnej rodinnej dovolenke v Turecku a bolo neskutocne dobre Boli sme v tomto komplexe http://www.kamelyaworld.com/index_en.htm
Sluzby boli perfektne ,jedlo nonstop ,pitie tiez ,a komplex taky velky ze sme ho cely za 10 dni ani nepresli .Vsade bolo veeeelmi cistucko ,vsetky parky krasne upravene .No raz tam urcite este pojdeme .Tento rok chceme ist ale len na buduce vianoce a novy rok do Australie -tak uvidime.A predtym rok som bola v Spanielsku -tiez nebolo zle a v Taliansku sme boli len na 4 dni v Bibione sme sa kupali ,mne sa tam celkom pacilo a potom sme boli v Benatkach a tam sa mi uz nepacilo.

mikalove
8. jan 2009

moja kamoška chodí na dovču každy rok len s mužom,deti nechavaju babke,mne by to bolo tiež luto

monkula
8. jan 2009

no a ja so mráno písala taký dlhý príspevok a so mniečo ťukla a už bol fuč 😠 😠
takže: Ella, mne práve tie široké pláže na Bibione vyhovovali ,rpetože ja nie som typ, čo sa ráno vykydne, na obed sa otočí na chrbát a večer odíde z pláže...
my sme hrali pétangue, kopali sme si loptu, stavali sme obrovského hada z piesku... 😀 takže men vyhovovalo ,že tam bolo tak veľa miesta, lebo sme mohli behať a behať..
A hlavne je tam plytká voda, sme so sestrou plávali a plávali, Mm bol iba bodka a vody po pás 😀 😀

mirka414
8. jan 2009

nebola som ani na svadobnej ceste,lebo moj ma panicky strach cestovat,nevidel este ani nase slovensko ☹ a mame doma este dedka a zvieratka a o tie sa musi niekto postarat,takze ja sa obetujem a pojde na dovolenku so sestrou a dcerkou a manzelik sa postara o zvieratka...niekedy treba aj delbu prace 😀 😀