Baby, kam idete na dovolenku 2009?

babatko88
7. jan 2009

ahojte maminky, aj idete tento rok na dovolenku? my ideme, Nikolas bude mať 22 mesiacov, tak stíhame... 🙂 našli sme Turecko za cca 41 000sk, vychádza to okolo 1353eur... nepridáte sa? alebo ste si vyhliadli niečo iné? my sme tam boli aj minulý rok, je to all inclusive, veľmi príjemné prostredie, super pláž, zlatý personál, postieľka pre deti, proste komfort...

bambusko
7. jan 2009

mon, my nemame radi hotelove komplexy, chodime do apartmaanov. a ak nie si na hotelovej plazi, nik tam neuprace, hlavne ze si daju budku a vyberaju parkovne. nejake diskonty ap. nehrozia, zabava pre deti nejak nebola, restiky predrazene 😖

monkula
7. jan 2009

aj my sme bývali v apartmáne.. mali sme pre seba taký "domček" na dve poschodia s kuchynkou, atď...

certica
7. jan 2009

my sme tiez s muzom apartmanove typy a s detmi je to urcite vhodnejsie riesenie, aspon z mojho hladiska,nez jedna hotelova izba

certica
7. jan 2009

no a hlavne sa nemusis prisposobovat, kedy si dat ranajky, obed, veceru a ci vobec. clovek ma vacsiu volnost

roasha
8. jan 2009

no tak z letnej dovci som sa uz pred Vianocami s dcerou vytesovala,ked prisiel novy katalog z cestovky.. 🙂
....este nie sme jednotní,uvidime.. 🙂

sranda
8. jan 2009

jeeeeej, aká dobrá téma, sem sa prídem vždy ohriať 😉 . Nám tiež prišli 2 katalogy, už sme sa v nich hrabali, len tento rok máme iné výdaje, tak ak sa zadarí snáď vystrelíme španielsko. Min rok sme boli v Grécku a bolo fantasticky a rok pred sme z chorvatska ušli........

kingstonka
8. jan 2009

no my sme sa minuly rok na dovolenku nedostail (lenpar dni na SK).... tento rok to dufam vyjde...prave sme sa o tom vcera s manzelom zacali bavit...tak si rada precitam vase tipy...piiiiiiiste 🙂

sassi
8. jan 2009

my sme zasa "hoteloví"
ja by som na dovolenke nevarila ani za svet, aj som rada, ked mi pridu upratať, a nemusím nič robiť, len sa presuvať z izby na plaž a späť 😀 😀 😀
a keby sme sa mali stravovať v HR v reštike, tak to je lacnejší ten hotel
ten, čo sme boli min. rok, ma 2 deti do 7 rokov zadarmo
takže sme platili len za 2 dospelých a decka zadarmo, platili sme 26.000 aj so stravou a poistením + 5000 ešte cesta autom
a dali nam family room, teda obrovsku dvojizbu s balkonom, my sme mali svoju postel, dcera mala tiež manželsku postel a maly postielku
paráda
a v cene aj hotelovy bazenovy komplex s vírivkami, vyborna strava, celodenne hry pre deti, večer detska diskoteka a potom program pre dospelákov
dcerka už je vo veku, ked to aj využijeme

no tento rok by už dcerka platila, už mala 7 rokov
ale ja už by som inde ani nešla, kym su deti male
už sme pocestovali všeličo, ale toto je v pomere - cena/kvalita služieb/prostredie/vzdialenosť asi najlepšie

jasumat
8. jan 2009

My klasika - Chorvátsko. Je to blízko, čistučké more, tiež moc piesok nemusím- a ani deti- oni tiež radšej drobný štrk.
Teraz ale meníme lokalitu, lebo tak , kde sme chodili išli ceny strašne hore☹
Tam, kam ideme je drobný štrk, pozvoľný vstup do mora, tieň na pláži, a medzi apartmánom a morom žiadna cesta. Je to hneď pri mori. Je tam kuchynka a 20m od domu reštaurácia.
Ešte sme tam neboli, ale bola kamoška, tak som zvedavá. Podľa foto to vzerá dobre 🙂
www.apartmani- kosovic.com

roasha
8. jan 2009

pokial nebola mala,striedavo apartman,hotel,teraz ako chodime s dcerou,tak hotel.je to pohodlnejsie,nemusime sa trapit stravou.tiez sa mi zda idealne HR,je to blizko,cista voda. 🙂
zakazdym ina destinacia,aj ked mala somre ze zase HR.. 😅 ,a v pohode sa da vybrat deti do 6r zadara,do 7r zadara,do 12r zadara.... 😉
napr.nam min.rok urobili cenu o 5-6tis dole,co uz je slusne-/vernostne/ 🙂

bambusko
8. jan 2009

sassi, kto hovori o vareni? ranajky, ovocie a pecivo od vymyslu sveta kupis, vyber je dobry v obchode, tazke si urobis svedske stoly tam a potom na stol polozis, co si kto vybral 😀 my milujeme cestoviny a pizzu, takze lahky obed - cestoviny uvarene za 10 minut, na to vylejes hotovu omacku - ziadny blivajz zo sacku, vyborne, bez konzervantov a umelin, maju ich nesmierny vyber. a vecer sme chodievali na pizzu, pripadne sa da aj doniest hotove jedlo. to je alternativa apartman v taliansku autom.

a presuvanie sa z plaze do hotela celu dovolenku, vsade tie iste ksichty - na plazi, v jedalni, to by ma asi za par dni omrzelo 😖 my potrebujeme pochodit aj po okoli, spoznat to tam a tak 😉

wladka
8. jan 2009

babatko, aka cestovka? ja byvam 15km od hlohovca.. taky zlaty stred medzi NR a HC 😀

my zvazujeme tiez turkey, len neviem ci pred letom alebo po 😕 ..porad.. 😉 .. sice ma mala cez leto 3r. ,ale to nevaaa.. setriiiim 😎 🙂 .. daj aspon foto, nech viem ako to vypada 😎

zuzitka
8. jan 2009

ja by som uz tiez konecne toto leto niekam vyrazila opalovat slnko a kupat more 😀 😀

pokial sme nemali samka, chodili sme kazdy rok niekam .... ked mal 1rok a pol, bola som s nim v chorvatsku, ked mal 2 a pol, neboli sme nikde ☹ a teraz bude mat 3 a pol, tak snad niekam pofrcime ... mozno zase CROATIA 😀
mne sa tam paci, ze je cistucka voda .... 😎

mikalove
8. jan 2009

my by sme radi išli zase do grecka,je to naša srdcovka,v chorvatsku je pekne ale boli sme trošku sklamany,jedinou vyhodou je že je to najbližšie a mohli by sme ísť autom...teraz by sme prvy krat išli s dieťaťom a ja sa toho obavam.. 😕

ella1
8. jan 2009

croatia vedie 😀 ale je pravda, ze je tam super a ked idete autom tak este aj pochodite cele siroke okolie...
to iste taliansko, ale mne sa tam nepacilo.piesok je super, ale len na chvilu.nielenze ho mate vsade, ale aj voda nevyzera pekne cisto....a ta obrovska plaz v bibione, mne sa to nepacilo.ale zas co sa tyka stravy tak super ceny a super vyber.dole pod izbou sme mali obchody a tam vselico na vyber.od pizze az po vseliake morske potvorky, mnam.
mm miluje chorvatsko chce sa tam stahovat raz.takze urcite tam a ak sa bude dat tak ja snivam o grecku, lenze pokial tam budu mat take prevzsene ceny tak nie.no a uvazujeme o sicilii este. 😉

avanka
8. jan 2009

tak my v septembri ideme svojim na 2 tyzdne do Chorvatska na Makarsku rivieru, boli sme tam na svadobnej ceste a parada.....strasne sa tesime, maly bude mat 14,5 mesiaca, tak si to snad uzije aj on 🙂 🙂

susik77
8. jan 2009

kedze v auguste rodim, vidime to tento rok tak na tyzdennu dovolenku niekde na horach tu v cechach..mozno nej. hotel s bazenom a nej. detskym kutikom...

marse
8. jan 2009

Tak zimna vo februari na Donovaloch a v lete sme sa rozhodli pre Grecko zrejme destinacia Kefalonia 😉

jasumat
8. jan 2009

Ospravedlňujem sa , ten link je:
www.apartmani-kosovic.com
My sme tiež chodili s drobcami od útleho detstva- od 6. mesiacov, a vždy bolo super🙂
Tak sme si zvykli chodiť vlastným autom, zastaneme, kedy chceme a sme flexibilní. Predvlani sa nám to osvedčilo- museli sme totiž zháňať vodeodolný leukoplast, tak sme museli fičať do Omišu do najbližšej lekárne. Malý si totiž rozťal koleno🙂)

My máme špecifické požiadavky na dovču- musí to byť blízko pláže ( nechce sa mi s kolesami, karimatkami, dekami a nafúkaným delfínom šľapať cez pol mesta. A veľmi nechceme ísť do hotela- iba do apartmánov, kde je aj kuchynka, aby som mohla deťom cez obed niečo uvariť. V hoteli by ma nebavilo ich stále obliekať na raňajky a večere a krotiť ich všetkých pri jedení. Takto ráno zbehneme v rámci prechádzky do obchodu, kúpime čerstvý chlieb.. a servírujeme ALL INCLUSIVE🙂)) na terase. A večera tak isto- nie sme limitovaný, kedy musíme ísť z pláže.. A okrem toho- nájsť v hoteli izbu, či apartmán pre 6 osôb je takmer nemožné, nehovoriac o cene. Takto je to oveľa lacnejšie.

Teraz ideme s bratom, jeho dvoma deťmi, s kamarátom a jeho rodinou- tiež dve deti, a našimi rodičmi- takže obsadíme celý dom🙂, tak nám majiteľ aj trochu spustil z ceny.

Takže u nás už roky vedie Chorvátsko- Makarská riviera.

slaviq81
8. jan 2009

A Francuzska riviera sa vam nepaci? Bola som tam minuly rok, ci pojdeme aj tento rok zatial nevieme, lebo sa koncom januara chystam

slaviq81
8. jan 2009

no dieta mi sedi na kolenach a stlaca klavesy 😀 😀 . Takze dovolenkovat budem onedlho, pekne v teplucku a cele tri mesiace. 😉

susik77
8. jan 2009

co sa tyka apartmanov-tak lepsie mi pripadaju aparthotely. daju vam povleceni, uteraky, upracu vam, niekde su aj ranajky. a mate tam kuchynku.
my sme boli s malou tento rok v apartmane a museli sme si vsetko priniest-dokonca aj toal. papier. preto by som nabuduce radsej sla do toho aparthotelu

lante
8. jan 2009

No tak my sme boli v septembri presvedčení, že v júni ideme konečne o5 na Krétu..........ale v júni budeme mať už inú zábavu, takže sa dovča zase odkladá........
Ale keby som mohla tak určite ideme.

Susik, ono záleží asi aj na krajine. My sme na Kréte boli asi 6x ak dobre rátam a vždy v štúdiu (pre dvoch nám to stačilo) a vždy sme mali oblečené postele, čisté uteráky (menili ich tuším raz za 4 dni) a každý deň okrem nedele upratovali + vynášali smeti. A pri každom upratovaní doplnili toaleťák.

Takže ak sa už nevyskytne ďalšie mimčo (si dáme už väčší pozor 😀 ) tak budúce leto ideme.....na niektorý grécky ostrov 🙂

sonnya
8. jan 2009

tak ako vas tu citam tak sa musim asi zamysliet nad tym, ze kde tolko miname, ze neusetrime na dovolenku pri mory... ale mozno to bude zavisiet od vysky platu 😠 a s tym moc nespravim...ale tak co uz... ale zato sme minuly rok zazili super dovolenku na SR - putovali sme v aute po Slovensku a bolo to naozaj super 😵

lante
8. jan 2009

sonnya,

mojím snom je mať karavan a vybrať sa na aspoň mesačnú dovču.......kam nás oči povedú......len kde vziať na karavan? Takže to asi ostane snom...............a tie nič nestoja 😝

zuzitka
8. jan 2009

sonnya ... my sme minuly rok neboli nikde kvoli financiam 😒
ale uz 2 roky si setrim po troske kazdy mesiac, tak snad sa to podari tento rok 🙂

roasha
8. jan 2009

moji rodicia hocikedy v lete vyrazia s karavanom po okoli na tyzden-dva zaparkuju pri rybnikoch,otec nahodi udice,....tazky veget... 🙂

majka35
8. jan 2009

tento rok aj ja jedine Taliansko ... už som tam dlho nebola, každý rok len plánujem a tento rok už si to nenechám újsť ... je to taká moja srdcovka, že by som sa pokojne aj presťahovala do ich krajiny ... 😀 😀 😀

bambusko
8. jan 2009

majka, my sme sa uz s drahym dohodli, ze ako dochodcovia budeme karavanovat cez leto v taliansku 🙂 . prinajhorsom, ak dovtedy nezarobime, predame dom a aspon nebudu dedicske spory 😀

majka35
8. jan 2009

ja stále presviedčam manžela, aby sme sa tam odsťahovali ... 😀 😀 😀 viem, že je to nereálne, ale včera sme sa akurát bavili, že keď vyhráme športku, tak sa sťahujeme do Toskánska ... 🙂