Batožina odlišných leteckých spoločností

martinkosik
20. máj 2019

Dobrý deň chcel by som sa opýtať, neviem ako je to s batožinou u leteckých spoločnostiach. Myslím tým napríklad to že by som cestoval do Aten s Ryanairom a pri jednej batožine by boli rozmery 20 *30*45 ale naspäť by som letel z Aten odlišnou leteckou spoločnosťou ale naspäť na iné letisko. Tu by som mal napríklad rozmery 10*12*50. Musia byť rozmery jednotlivých batožin úplne presne zhodné s rozmermi môjho prvého letu ?

simsalabim
20. máj 2019

@martinkosik batozina nesmie prekrocit rozmery leteckej spolocnosti, ktorou letis. Napr. British airways ako prirucnu batozinu (teda v cene letenky) povoluje rozmer 56 x 45 x 25cm. Ak mas batozinu tychto rozmerov, bez poplatku mozes letiet. Ak spat pojdes s Ryanair, ti maju maximalny povoleny rozmer bez priplatku 40cm x 20cm x 25cm. To znamena, ze ak pouzijes rovnaky kufor, ako si pouzil pri Birtish Airways, uz sa to bez dalsieho poplatku nezaobide, doplatis bud batozinu alebo priority a pod.

fokuska
20. máj 2019

@martinkosik Preco by mali byt zhodne s prvym letom? Kazda spolocnost ma vlastne pravidla a musis ich respektovat. Spolocnosti, ktorou sa budes vracat je uplne jedno ako si tam prisla ci lodou s 5 kuframi, ci autom s jednou kabelkou alebo tam zijes...

martinkosik
autor
20. máj 2019

Aha čiže pokiaľ by som išiel tam British Airways s rozmermi 20 30 50 a naspäť by som išiel s Ryanairom s rozmermi 40 50 60 tak doplácam pretože som v podstate prekročil limit rozmerov mojej batožiny ? 😀

tenerifka
20. máj 2019

ak mas priority s Ryanair, mozes mat jednu normalnu kabelku + kufor 55x40x20, obidva ks batoziny beries na palubu

simsalabim
20. máj 2019

@martinkosik doplacal by si u ryanair, pokial by si si nedokupil napr Priority alebo dalsiu batozinu.

fokuska
20. máj 2019

@martinkosik Ak pojdes tam s 20x30x50 limitom a zmestis sa don a naspat je limit 40x50x60, tak nic nedoplacas, lebo je to viac ako 20x30x50 - logicky je tvoja vatozina mensia ako povoleny limit, neplatis nic.

Keby to bolo opacne, tak ano doplacas.

vikusjk
21. máj 2019

Presne ako pisu vyssie, my sme tiez leteli roznymi spolocnostami aj na rozne letiska, lebo proste to bolo casovo lepsie, ale vzdy pozeram, aku batozinu mozem mat a riadim sa podla mensich rozmerov, t.j. aby ta mensia bola ok a aby som nedoplacala.

sisaka
21. máj 2019

Vážne? 🙄
To čo mame v lebke sa vola mozog a slúži na rozmýšľanie, da sa použiť aj keď nemáme pripojenie na wifi a po ruke 100 ľudí, ktorí to rozmýšľanie urobia za nás.