Bazénik. Ako ho pri mori naplniť sladkou vodou?

elav
22. júl 2008

Ahojte všetci,

v piatok ideme na dovolenku do Chorvátska dve rodiny s dvomi bábätkami. Berieme aj maličké nafukovacie bazéniky. Nemáte náhodou tip na to, ako ich napĺňať? Teda ako na pláž priniesť sladkú vodu? Neexistuje nejaký igelitový vak, alebo niečo? Nechce sa mi trepať vedro ani bandasku....

ivica2705
22. júl 2008

elav, chcem s aopytat preco neches slanu vodu, je zdrava a detickam pomaha nie skody, aspon ja mam take skusenosti....
ked som bola babtko ja nasim dokonca odporucala doktorka aby so mnou isli cim skor k moru, bola som do roka casto chora, lebo som sa narodila skor... 😉
a doteraz mi slana voda velmi dobre robi na zdravotny stav...

monkula
22. júl 2008

elav, slaná voda je liečivá, asi sa bojíš, že ju bude Tvoje bábo ochutnávať, nebooj, veľmi je jchutiť nebude....

martinka16
22. júl 2008

elav preco myslis ze trepat vodu v igelitovom vaku bude pohodlnejsie?Myslim e bandaska bude ovela lepsia uz len koli tomu ako sa bude drzat....predstav si ten vak plny vody...ako ho budes niest a predpokladam ze budes brat aj kocik a mozes si to dat do neho...

martinka16
22. júl 2008

...presne ako baby pisu nemas sa coho bat...ja som bola tiez ako babo pri mori s nasimi a bolo to v pohode akurat nezabudni na slnecne okuliare lebo mozu deti dostat zapal ocnych spojiviek aj z odrazu slkna na hladine...sice to su babatka tak to neviem ci je vhodne

elav
autor
22. júl 2008

ved samozrejme, ze chcem, vyskusat aj slanu vodu a ak ju budu decka dobre znasat, kaslem na sladku... 😅 lenze aj tu slanu treba dako doniest z mora do bazena... raz sme boli s kamosmi co mali babo a bol to dost problem. V bazeniku sa to odniest neda, lebo nevydrzi dno. Oni si potom z baru na plazi pozicivali daku misku, ale personal teda nebol nadseny..

asitka
22. júl 2008

nooo....môj syn napríklad dostal alergickú reakciu na morskú vodu...akonáhle do nej vbehol...do pár minút sa vyhádzal 😠 takže nie vždy pomáha 😉 ale ja more ľúúúúúbim....a furt...a stále....a veeeľa...no po mne to moje malé nebude tuším 😀

na plážach ešte zvyknú bývať sprchy...tak možno aj tak by ste mohli plniť.

jabber
22. júl 2008

přesně tak, ono i tu slanou musíš nějak dopravit do bazénku 😉 . My to děláme malými 5litrovými plastovými kanystry 🙂 . Jestli jedete autem, tak je to v pohodě, já jen přemýšlím jestli mám kanystr táhnout do letadla 😀

elav
autor
23. júl 2008

jabber, dik. Tak asi aj my to nejak takto poriesime. Ideme autom takze nemal by byt problem. Len na plaz asi budeme potrebovat nosica 😀 Slnecnik, bazen, lehatka, kanyster/bandasku, hracky.... ajaaaaaj

prasiatko30
23. júl 2008

klasickym vedierkom ktore pouzivaju deti na hranie sa v piesku - sice to trochu dlhsie trva ale nemusis chodit na plaz ovesana bandaskami a deticky sa s vedierkami este prehraju, 😉 ludia to tak bezne robia.

sirinka
23. júl 2008

alebo 2l flasou na vodu

bambusko
23. júl 2008

detske kybliky, presne tak 😀 a starsie deturence aspon zamestnas 🙂 ak mas len jedno, treba odchytit nejake poblizku, aj ich rodicia budu radi 😅

prasiatko30
23. júl 2008

baby ja ked tak citam ze 5 litrove bandasky na plaz - to si ja neviem ani predstavit 😖 trochu by som povedala sa "uclovecte" 😀 😝 nic v zlom ale na plaz vlacit bandasky a prazdne flase - co ja viem nejako my to nejde do kopy. 😒

trixi
23. júl 2008

ahoj elav, my sme mali tiez v Chorvatsku pre maleho bazenik. Na plaz sme ho vobec nenosili, pretoze ho lakalo more a v nom by dokazal sediet hodiny. Mali sme ho na terase, zahrade pri apartmane. Na nosenie vody sme mali 5 l kybel, ktory som pred odchodom kupila v domacich potrebach (doma sme mali len velky 10l). Ten kyblik sluzil potom aj na nosenie hraciek k moru. Ak Ti mozem poradit, dostat take voziky (2 kolieska), na ktorych sa da vsetko k moru odviezt. Strasne vela ludi ho tam malo. Odviezli na tom lehatka, slnecniky, plazovu chladnicku a dalsie veci. My sme mali velky kocik, vsetko sme odviezli na nom. Dokonca aj nasho maleho 😀 .
Krasnu dovolenku, uzite si. 😉

jabber
23. júl 2008

prasiatko - no 1 plastovej kanystřík, neseš si ho tam samozřejmě prázdnej, pak s ním nanosíš vodu do bazénku a dítě si s ním vyhraje taky....teda aspoň naše 😀 . Ale kyblíkem to půjde taky 🙂
Ty vozíčky u některých hotelů na pláž i půjčují... 😉

emjee
23. júl 2008

elav my sme raz na jednej dovolenke vyfasli od cestovky taky vak gumeny - ked je to nafuknute, je to taky dlhy uzky valec na plavanie, ked je to vyfuknute, funguje ako taska na plece - viem si predstavit, ze v niecom takom by sa ta voda dala odniest
ale vedierka to istia 😀