Biograd

sslniecko1
11. júl 2016

Ahojte, čítala som tu už nejaké diskusie, ale chcela by som aj čerstvé info. Plánujeme ísť na dovolenku do Chorvátska do Biogradu. Boli ste tam už niektorá? Boli ste spokojné? Aké sú tam pláže? kamienkové, pieskové, hlboké či plytké? 🙂 Večerný život je tam aký? nemyslím teraz disko, ideme aj s dcérou 🙂 ale tak, či tam je nejaké turistické centrum, námestie, príp. aj niečo iné, kde sa dá stráviť voľný čas večer. Supermarkety tam sú? prosím Vás, ešte sa chcem spýtať na ubytovanie, máte nejaké tipy? 🙂

mandevilla
11. júl 2016

Teraz sme sa odtiaľ vratili. Nevieme si vynachvalit. Nabuduce sa prvy raz vraciame na rovnake miesto. Plazi tam je vela na vyber. Piesocna soline je ale momentalne kamienkova. Umelo navezeny piesok splachlo more. Avsak nevadi, dcerku strasne bavilo hrat sa s kamienkami 🙂 striedali sme 3 plaze. Spinkala v borovicovom lesiku, kde sa daju uviazat hojdacky. Potom sme sa vratili k plazi. Na pláži je vsetko naco si clovek spomenie. Dostupnych je aj vela obchodov. Mestecko je malebne a naozaj to ram zije. Zaroven je aj oazou oddychu. Vsetko tak akurat. Pri plazi som videla disko club. Biograd je super tip pre vsetky vekove kategorie.

sslniecko1
autor
11. júl 2016

Jaj ďakujem, už som myslela, že sa nik neozve 🙂 Prosím ťa, ešte mám pár otázok, more je hneď hlboké či plytké, alebo každé inak? Je tam aj to námestie, kde by sa dalo večer prejsť? Ubytovaní ste boli kde? My sme boli minulý rok na ostrove Krk a krásne tam tiež bolo, len my sme zase takí, že objavujeme radi ďalšie nové miesta, ani neviem ako som sa dopátrala k Biogradu, ale čo som videla nejaké fotky na nete, vyzeralo to tam naozaj krásne 🙂

mandevilla
12. júl 2016

@sslniecko1 plaze su dlho plytke. Vhodné pre deti. Potom su vstupy mimo hlavnych pláží, kde isto najdes aj hlbsie úseky. Napriklad som videla skakat ludi na konci promenady z mola.
My sme boli ubytovaní v apartmane najdenom cez avander.sk je to obdobna stranka ako je booking atd. Nemame radi hotelove masovky. A teda aj koli malej sme chceli viac taký domacky styl. Cize mala spala v spálni a my sme si este posedeli v obývačke.
Vecer sa mas kde prechádzať, posedieť, zabaviť. Jw to ozaj pekne mestecko. A v okoli mnozstvo vyletov. Nedaleko je Zadar. Popozeraj si internetove stranky o Biograde 🙂 ubytovani je tam vela súkromných apartmanov, camping, ale aj luxusné hoteli. Staci si len vybrat 🙂

sslniecko1
autor
12. júl 2016

Ďakujem veľmi pekne za info, už som pozerala aj na nete o Biograde, ale chcela som aj osobné referencie od niekoho, kto tam už bol 🙂 Veľmi si mi pomohla 🙂 Plánujeme ísť až koncom augusta, tiež nemáme radi hotelové masovky, zvykli sme vždy ísť do apartmánu, kde si spravíme raňajky a tak 🙂

mandevilla
12. júl 2016

@sslniecko1 rado sa stalo ;)
Tak zelam dobry výber ubytovania a peknu dovolenku. Uzite si to 🙂

hettinka
12. júl 2016

y chodíme vedľa Biogradu do Sv. Filip i jakov, asi je to podobné ... Jakove je aj piesková plytšia pláž, aj kamienková. Centrum je rušné, večer sa je kam prechádzať aj čo robiť ... až trošku príliš rušné na moj vkus, boli sme tam niekoľkokrát a z roka na rok je viac ludí. Jeden rok sme tam zažili aj niečo ako folklórne slávnosti, alebo jarmok, to bolo super, veľa stánkov s tradičnými výrobkami, jedlami ... Biograd je väčší, rušnejší, a je tam aj prístav a viac vyžitia. V Biograde sú 2 veľké pláže, asi sa skor treba orientovať na pláž Soline.

A čo sa oplatí je preplaviť sa oproti na ostrov Pašman na pieskovú pláž v dedinke Kraj. My sme si prenajímali loď súkromne (vyjde to na 1 deň asi 100€, ale zážitok úžasný), ale chodí ak boat-taxi.
Neoplatí sa podľa mňa ísť na červenú ponorku ... to bola nuda, aj ked to na prvý pohlad atraktívne vyzerá.

rominkalm
14. mar 2019

@mandevilla Pekný večer, rada by som sa opýtala niekoho čo už bol v biograde, že či je to pekné mesto...Chystáme sa tam ísť v lete, práve zháňam ubytovanie ale keď si to pozerám cez google maps tie ulice tak vyzerajú všetky také schátrané. Možno to klame, neviem. A nevie niekto poradiť, že v ktorej časti je najlepšie zháňať ubytko? Ďakujem pekne 🙂

mandevilla
15. mar 2019

@rominkalm Dobry den, my sme tam boli velmi spokojni, planujeme sa tam niekedy vratit. Schatrane ulicky nemam v pamati. Je to pekne mestecko, celkom slusne to tam zije, zaroven je to vhodne pre rodiny. My sme boli ubytovani v dome, v apartmane. Odtial sme chodili peso k moru, co bola asi 10 minutova prechadzka. Akurat kocik sme museli vynasat po schodoch v tom nasom dome. Ubytovania su tam rozne. Neviem este co by vas zaujimalo, nedaleko bola plaz s nanosenym pieskom, akurat ked sme tam boli my, tak piesok bol dost zplaveny v mori..takze aj tak boli kamienky, inak sme chodili na rozne miesta sa kupat, dcerka sa hrala s kamienkami a kyblikmi. Je tam dost stankov roznych, aj so sluzbami, masaze, pedikura, restauracie, stanky s obcerstvenim, oblecenim a suvenirmy.., vodne atrakcie nafukovacie. Nedaleko borovicove odpocivadlo, maly lesik. Tam sme sa zlozili do tiena, kym dcerka spala v kociku a zatial lenosili a hrali karty..blizko autom su aj velke obchody na nakupovanie.